Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

ORTOPEDICKÉ VLOŽKY SIDAS, VÝKON & KOMFORT V HOKEJI

ORTOPEDICKÉ VLOŽKY SIDAS, VÝKON & KOMFORT V HOKEJI

sidas

ORTOPEDICKÉ VLOŽKY SIDAS, VÝKON & KOMFORT V HOKEJI
Dle našich zkušeností investují výrobci sportovní i běžné obuvi nemalé částky do designu, vývoje a nákupu specielních materiálů na výrobu podešví a svršků obuvi, ale přitom často zapomínají na vnitřní výbavu, která je v podstatě jak pro sportovce, tak i pro obyčejného spotřebitele mnohem důležitější, protože chrání to nejcennější - jeho zdraví. 
Téměř žádná běžně prodávaná obuv není vybavena kvalitní vložkou, která by aktivně podporovala klenby nožní, fixovala nohu v obuvi a vedla ji pod optimálním úhlem. Nabízíme Vám vložky CONFORM´ABLE, které představují to nejlepší ve vývoji a výrobě vložek do obuvi. Jsou určeny nejen pro sport a aktivní jedince, ale i pro pohodlnou a komfortní chůzi. V následujících informacích se zaměříme na „ výkon a komfort v hokeji. Základní otázkou je v čem nám hokejistům pomůžou vložky individuálně tvarované na míru ? 

Zvyšují:
sílu, výkon a následné přesnou kontrolu vedení brusle co zabezpečuje maximální customizace (maximální přizpůsobení na míru)
• Podporují:
dokonale vyplní prostor mezi chodidlem a bruslí. Unikátní biomechanický 3D tvar zajišťuje podporu klenby a působí tak proti vzniku plochonoží.
Stabilizují:
přesně kopírují tvar Vašich nohou, dochází ke stabilizaci Vašeho postoje, a tím i k prevenci vadného držení těla. Tvar vložky je takový, že vede nohu pod optimálním úhlem při nášlapu na patu i odrazu od špičky a tím působí také proti vzniku vbočené nebo vybočené nohy.
Tlumí:
pro tento účel speciálně vyvinuté antišokové materiály chrání patní kost, která je jednou z nejzatíženějších v těle. V přední části zase zmírňují rázy a šetří tak příčnou klenbu a prstní klouby. 
Působí preventivně:
proti bolestem nohou, páteře, zad, ramen, koleních a kyčelních kloubů. Anatomický 3D tvar zajistí rozložení váhy Vašeho těla na celou plochu vložky, čímž se sníží přetížení prstních kloubů a paty.

  sidas 

“Noha je mistrovským dílem přírodního inženýrství“
Leonardo da Vinci
 

ORTOPEDICKÉ VLOŽKY, ANALÝZA A TECHNOLOGIE TVAROVÁNÍ

Tvarování na míru
Tvarování probíhá na stroji zvaném CUSTOM STATION, sportovec si vyšlápne podle specielního postupu otisk své nohy do silikonových vaků, na kterých pracovník provede eventuelní korekce a odsaje vzduch. Vaky ztvrdnou a vytvoří formu. Polotovary, které se zatím zahřály na potřebnou teplotu se ustředí do forem a sportovec na ně opět stoupne. Po vychladnutí zákazník získá 3D vložky vyrobené přímo jen pro něj na míru. 
 
 
 sidas 

   
Vložka - Flashfit
Vložka určená pro bruslení kdy se noha mnohem pevněji než u jiné obuvi stáhne šněrováním, nebo přezkami a tím zafixuje v botě. V mnoha případech tímto dojde k propadnutí klenby. Nohy pak bolí, neprokrvují se, dochází k prochladnutí, proto je vložka vyrobena z pevnějších materiálů, tak aby po dotažení obuvi podržela klenbu. 3D tvar zajistí, že vložka přesně kopíruje Vaši nohu, vy můžete lépe kontrolovat své pohyby a dochází k lepšímu a rychlejšímu přenosu informace na nože bruslí. 
Zvyšuje se „výkon a komfort“

sidas

KOMENTÁŘ:

     Prezentace s přednáškou o problematice zdravotních vložek do bruslí byla uskutečněna na kempu ALKRA Aleše Krátošky v Praze Letňanech 14. června 2009. Dopředu jsem měl informace, že se jedná skutečně o vynikající záležitost, ale znáte to. Člověk nahlíži nejprve s nedůvěrou na nové věci s obavou, aby neutratil peníze za něco, bez čeho se někdy snadno obejde.

    S postupem přednášky pana Purdy, předního odborníka , který pracoval ve vývojovém lyžařském středisku ve Francii představujícím světovou špičku v tomto oboru, jsem pochybnosti rychle ztrácel a nevyhnutelně nabýval vrchu pocit až jistota, že tuto věc prostě musím synovi co nejdříve pořídit. A to možná nejen do bruslí, ale také do nejvíc používaných botasek  na další sporty.

    Jak jsem dále poslouchal a přemýšlel, pocítil jsem určité rozhořčení a zklamání z celkové práce hokejového svazu i předních hokejových klubů, kde zřejmě o této záležitosti nemají potuchy.  To jsou instituce, kde by podobné poznatky a moderní prvky měly být studovány, vyhodnoceny a dále prezentovány a doporučovány třeba také hokejovým rodičům. Určitě se jedná o technologii, kromě jiného umožňující trénovat více než je běžné a být při tom v lepším zdravotním stavu. 

     Součástí prezentace byly také ukázky nejrůznějších deformací, defektů a nevratných změn na nohou mladých hokejistů. Mnohým z postižení se dalo využitím této technologie předejít. Už jenom vzato ze zdravotního hlediska se jedná o  nepostradatelnou věc. Tedy myslím pro ty, kteří trénují vrcholově a denně nazouvají brusle nebo jinou sportovní obuv na nohy. Bonus zlepšené reakce a efektivněji využíté síly do pohybu při bruslení už mi připadal jaksi navíc, přestože z hlediska momentálního sportovního výkonu je zase tento moment zásadní. 

    Potvrzení, že se jedna o skvělou věc, mi částečně přinesly už první minuty po prezentaci. Před letňanskou halou jsem dojmy z přednášky sděloval příteli dcery Moniky, florbalovému reprezentantovi Petrovi Salátovi. Dotázal se mě , jestli se jednalo o něco podobného. Přitom si sundal botasku a vyjmul podobnou zdravotní vložku. Ne tak sofistikovanou a propracovanou jaká nám byla předvedena, ale zjevně se jednalo o technologicky podobně vyrobenou vložku do bot.Na můj dotaz, kde k tomu přišel , jsem se dozvěděl, že asi před dvěma roky už téměř souhlasil s operací kolena vzhledem k bolestem , které se stále stupňovaly. Jeden lékař jej ještě poslal na jedno pražské ortopedické oddělení, kde mu tyto vložky byly vyrobeny. První pokus prý ještě nebyl dokonaly, proto se tam vrátil. Ale po následné úpravě už bylo vše vpořádku. No, a co koleno ? Ptal jsem se. A Petr odpověděl, že nic. Všechny potíže rázem ustaly a od té doby už nemá tyto ani jiné potíže. To je neuvěřitelné, řekl jsem si, Ale bylo to jenom potvrzení zkušeností pana Purdy a všeho toho, co jsem vstřebal během předchozí přednášky.

    A ještě jeden moment jsem uvítal jako pozitivní. Petr za zjevně méně propracovanou vložku zaplatil 3500 Kč. V institutu ALKRA by měli mladí hokejisté zaplatit za pár vložek podle pracnosti provedení v rozmezí 1200 až 2200 Kč.

     Lze jenom doporučit, aby si zájemci nechávali vyrobit speciální vložky do nových bot, aby investice byla využita co nejefektivněji.

     Aleš Krátoška tedy učinil v krátké době další krok v plnění slibu, že jeho svěřenci budou mít k dispozici špičkový doprovodný servis nejlepších odborníků ve svém oboru. Vzhledem k ohlasu, který prezentace vyvolala, se rozhodl zřídit pracoviště přímo vedle své kanceláře. V první řadě bude sloužit jeho svěřencům, kteří se nacházejí v komplexním systému tréninkové a ostatní péče institutu ALKRA, ale může poskytnout službu i dalším mladým i dospělým hokejistům.

      Pracoviště bude uvedeno do provozu počátkem července 2009. Objednávky přijímá pan Purda.

Tel.: 739 506 065

e-mail:purda@seznam.cz

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, - odpovědět
Ahoj Pavle,musím jen k tomu říct,že vše co se píše o těchto vložkách,je pravda... jen mne zaráží ta cena,protože jsem se na základě tvého článku na ně poptal a zjistil jsem,že např. v Prostějově tenistům tyto vložky vyrábí vcelku dlouho a cena se pohybuje okolo 400 kč... ale každopádně děkuji ti za tento web,který přináší spousty nápadů a zajímavostí ...
odpověděl(a)
Díky za informaci z tábora prostějovských tenistů, to je zajímavé a budu se snažit zjistit v této věcí víc informací.
odpověděl(a)
Vznesl jsem dotaz na Ing. ŠILHÁNKA, tenisového trenéra TK Prostějov. Potvrdil mi, že někteří tenisté využívají zvláštních ortopedických vložek. Ale nejedná se o nějaké pracoviště nebo službu poskytovanou v rámci TK Prostějov. Pouze využívají služeb specialisty z Olomouce. Blíže už jsem se o to nezajímal, protože mi bylo z jiné strany vysvětleno, že ortopedické vložky se vyrábí v mnoha modifikacích, s využitím různých technologií a materiálů. Od vložek měkých , vyráběných tak říkajíc "na koleně" až po technologii vyvinutou ve francouzském výzkumném středisku, která momentálně představuje světovou technologickou špičku. Nejsem odborník ortopéd, pouze těžím a vstřebávám informace získané v posledním měsíci v této věci.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Prolog2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

alkra_camp_09_02.jpg

Reklama