Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Petr Šidlík se vykoupil z českého hokejového otroctví - stálo ho to téměř milion korun.

 

19.11.2018

 

Mohl si koupit auto, místo toho si koupil sám sebe!

To bohužel není vtip, ale realita!

 

Není to zdaleka jen Petr Šidlík, těch jmen je víc.

Český hokej nemá největší problém v nových dresech, jak by se to podle počtu internetových a novinových titulků nezasvěceným fandům mohlo jevit. Tato kauza jen všem odkrývá procesní nedostatečnost fungování našeho hokeje, či chcete-li, neúctu k těm, kterým by měl sloužit, tedy hokejové základně a o dost početnější mase fanoušků, která z něj stále dělá určitý fenomén.

Ty obří problémy jsou stále stejné, vévodí jim tabulkový systém. Nedávný případ Petra Šidlíka, kterého to přišlo skoro na milion korun, díky kterému se vymanil ze sportovního nevolnictví a přestal být na našem vlastním vnitrostátním hokejovém trhu diskriminovaným Čechem vůči cizincům, jen znovu potvrdil, že problém existuje, žije a vesele škodí dál.

Snahou všech, kteří mají český hokej rádi a přáli by mu, aby se stal opět platformou národní hrdosti, přece musí být náprava tohoto stavu.

Jaká náprava?

Je to velice jednoduché. Tak jako se v devadesátých letech sešel výkonný výbor hokejového svazu a tento dramatický zásah do fungování našeho hokeje si skupinka konkrétních lidí odsouhlasila, tak může ten samý orgán - jen už trochu jiná skupinka lidí, toto pravidlo zrušit. Nic složitějšího v tom nehledejme. To je to, oč tu běží.

Otázkou zůstává, zda existuje něco, čím by bylo možno tento orgán přimět, aby konal ve jménu mnohem etičtější a smysluplnější budoucnosti českého hokeje. Domníváte se, že je možné vytvořit cosi, co by tento úkol pomohlo zvládnout?

Jsem toho názoru, že nemá smysl donekonečna teoretizovat. Všichni víme, jaké zlo tabulkový systém představuje. Tedy ví to alespoň ti z nás, kdo své děti provedli tímto prazvláštním světem od prvních krůčků na ledě po ukončení kariéry nebo do okamžiku opuštění tohoto prostředí a jejich fungování v zahraničí, kde by nic podobného nikdy nemohlo obstát. Ví to všichni, kteří měli někdy co do činění s řešením posunu kluka z bodu A do bodu B.

Ví to velmi dobře i dospělí hráči a jejich agenti, kteří mají stále větší potíž najít angažmá v situaci, kdy cizinci jsou zdarma a vlastní produkce hokejového systému - naši hráči, si táhnou na zádech břemeno v podobě vysoké částky, kterou musí klub zaplatit navíc, aby zamáznul prázdné políčko v sestavě.

Možná by jednou za tento akt mohl nejmocnější hokejový orgán získat "anti Nobelovu cenu" za způsob, jak zdegradovat sami sebe, svoji budoucnost a lední hokej jako nádherný sport.

 

Život je pohyb, rozvoj je dosahován pomocí pohybu!

Smrt a stagnace je naopak spojena s negací pohybu!

Hokejové řády de facto brání pohybu a rozvoji.

Pojďme se společně zamyslet nad tím, jak tento problém vyřešit.

 

Ale nejen zamyslet, pojďme udělat něco konkrétního, co by přineslo změnu k lepšímu.

https://isport.blesk.cz/clanek/hokej-tipsport-extraliga/349947/vykoupil-se-za-milion-ze-sveho-investice-ktera-nemusi-vyjit-vi-sidlik.html

 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Čekání na blanické ryt odpovědět
https://www.sport.cz/plus/clanek/1047810-komentar-medaile-pro-cesky-hokej-jen-zazrakem-sefove-tapou-asi-cekaji-na-blanicke-rytire.html?source=FBS&fbclid=IwAR362FyTFrCwoJXCJgLLJsOZ5qQ_QR7XLvsYAysjmm_hC7wbQwAQCsuYGoY
, Ministerstvo školství odpovědět
Už jsem to tu navrhoval pod jiným článkem. Jediná cesta, kde vidím jakousi šanci je přes toho, kdo mládežnický hokej platí. Platí zaprvé rodiče Ti se ale nespojí, je jich moc a zajímá je to jen tehdy, když se jich to reálně dotkne. Ovšem ministerstvo školství, případně obce, které dotují hokej mládeže miliony, by mělo zajímat, proč jsou děti, jejichž výchovu společně s rodiči komplet hradí, vázány v klubech výchovným. Ombudsmanka prý se nechala slyšet, že to není etické, ale ona může jen něco doporučit, ne si vynucovat. Ovšem ministerstvo školství páku v podobě peněz pro mládež má. Ministerstvo by přece po konzultaci s ombudsmankou a zástupci rodičů mohlo dát klubům a svazu jasnou podmínku. Pokud chcete dostávat od státu peníze na sport mládeže, musí mít děti a rodiče svobodu pohybu. Pokud by se pro toto našla podpora mezi politiky, na ministerstvu, ideálně načasováno s nějakou emotivní reportáží v televizi, aby se s tím mohl ministr pochlubit jako s velkým úspěchem, možná by se s tím dalo hnout.
icon odpověděl(a)
Jenomže i Bosmanovi jeho spor prakticky ukončil kariéru a u nás všichni vědí, že pokud by se šli soudit, nikdo by jim už nenabídl smlouvu. Přesto je s podivem, že se u nás takový soudní spor, který by byl mediálně sledovaný, ještě nevyskytl. Bez osobní statečnosti to asi nepůjde.
odpověděl(a)
Soudní spor sebou nese riziko extrémních nákladů s nejistým výsledkem! Na jedné straně je rodič a na straně druhé subjekt dotovaný státem, nebo stát samotný!

Teoretický spor může zadlužit i dítě!

To už výjde efektivněji změnit občanství!
odpověděl(a)
Quick13.com - to chápu.Já jsem myslel dospělé hráče.U dětí je to ještě úplně jinej level.
Já si myslím,že někdo to dát k soudu musí.Přeci je jedno,jestli ukončím karieru kvůli tabulkám nebo budu bojovat u soudu...Bohužel tohle je přesně případ pro hráčskou asociaci.Ta ale evidentně nefunguje.
O panu Černoškovi jsem už dva roky neslyšel.
Ano,Bosmanovi to ukončilo kariéru.Nikdo mu nenabídl smlouvu.Domluvili se na něj.Skončil špatně.Nemyslím,že by se to stalo u nás.Přeci by měli hráče zadarmo,tak proč ho nechtít.To pravidlo funguje v EU už víc než dvacet let.Tak proč ne u nás?
To je jako se Švarc systémem u nás v klubech.V Evropě je to úplně jinak,jen tady zase děláme něco po našem...Pak se divme,že jsme v háji.
odpověděl(a)
Tohle se objevilo po dlouhé době na FB :
Česká asociace hokejistů
2 hod
Právě jsme pro vás spustili nové webové stránky! Naleznete zde mnoho nových a zajímavých informací z prostředí naší asociace, proto je neváhejte navštívit.
http://www.caihp.cz/
, Nekonečné téma odpovědět
Ten odkaz,co jste sem dal asi čtenářům mnoho neřekne,pokud si nezaplatí pokračování.....
Dám sem pár odkazů aby si čtenáři mohli rozšířit obzor.Myslím,že ze všeho nejzajímavější je reakce Dukly Jihlava na jejich webových stránkách.Nevím sám,co si o tom všem mám myslet.
https://moravskoslezsky.denik.cz/hokej_region/aby-odesel-do-vitkovic-musel-se-vykoupit-mohl-jsem-mit-byt-smeje-se-sidlik-20181027.html
https://www.hcdukla.cz/clanek.asp?id=10647
https://www.sport.cz/hokej/extraliga/clanek/1038016-mohl-si-koupit-byt-misto-toho-platil-svuj-prestup-pro-hrace-je-to-spatne-zlobi-se-sidlik.html#rss
https://hokej.cz/sidlik-po-prvni-trefe-sokoval-v-jihlave-se-sam-vykoupil-aby-mohl-do-vitkovic/5034359
Mylím,že něco konkrétního udělat,co by přineslo změnu k lepšímu v téhle republice za současného stavu asi není v našich silách.Věřil jsem,že po vzniku asociace hráčů ledního hokeje nebo jak si ta skupina okolo Černoška říká se něco snad změní,ale bohužel.
odpověděl(a)
Vyjádření Jihlavy bude stejné jako vždycky, odstupné si platí mezi sebou kluby, oficiálně to tedy zaplatily Vítkovice.

Je otázka, jak to celé papírově a fakticky proběhlo, ale předpokládám, že Vítkovice dostaly příspěvek na obnovu šaten, podobně jako jindy Růžička od Palaščáka. Nebo mu to v Jihlavě papírově odpustili a milión dostal někdo načerno do kapsy? Doufám, že má Šidlík na ten milion stvrzenku z EET 10

Kdyby se chtěl "sám vyplatit" musel by s Jihlavou uzavřít smlouvu o tom, že v případě přestupu nebude Jihlava požadovat odstupné a něco Jihlavě za to zaplatit. To zřejmě neproběhlo, takže je pravděpodobnější, že Vítkovice odstupné zaplatily, a Šidlík jim to vynahradil.
odpověděl(a)
Ještě bych asi rozlišoval,jestli má hráč smlouvu nebo ne.Šidlík ji měl,tak bych nějakou formu odstupného ještě pochopil.I když tedy milión je raketa neskutečná...
Ale jako zvrácenost vidím odstupné za hráče bez smlouvy.Tady ukončujeme karieru hodně hráčům....Jsme asi jediní v Evropě a nechápu,že to nikdo nenapadne u soudu.Podle mě by musel vyhrát.Bosman pravidlo přece platí všude v EU.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Aqueko2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

suchapriprava.jpg

Reklama