Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Pavel Zacha - letní příprava na ose BRNO - VELKÉ MEZIŘÍČÍ - TELČ

24.6.2016

Včera jsme zakončili horký den v době od 20.00 do 21.30 hodin společným plážovým volejbalem. Naši "tréninkovou základnu do Velkém Meziříčí" rozšířil po návratu z EURA Theo, a tak jsme mohli nastoupit v sestavě Pavel Zacha ml. + st., dcera Leona Gebre Selassie, Vojta Mozík, Theo a Roman Invald, fotbalový brankář místního třetiligového FC.

Bylo to skvělé, zítra večer jdeme zase.

.................................

V těchto dnech je letní příprava v plném proudu. Vše probíhá v podobném duchu, jako v loňském roce. Na poslední chvíli se změnily plány, Pavel Zacha se rozhodl vytvořit základnu doma ve Velkém Meziříčí společně s obráncem Vojtou Mozíkem, který je rovněž pod kontraktem NJD.

Na část tréninků vyjíždějí oba směrem do Brna, kde se jim celou skladbu přípravy režíruje Míla Peca. Bylo by dnes obtížné najít dnes v Česku kvalitnějšího odborníka v tomto směru.

Další část letní přípravy se odvíjí v nově otevřeném hokejovém centru v Telči, kde se hráči připravují na ledě v malé skupince pod vedením českého špičkového odborníka na hokejovou techniku a bruslení Jaromíra Pytlíka (mimochodem za mimořádně vstřícných podmínek).

Jaromír Pytlík vydal knihu s názvem "HOKEJOVÉ BRUSLENÍ Trendy ve výuce techniky",

která by určitě neměla chybět v knihovně žádného ambiciózního hokejového otce nebo trenéra.

Je to z mého pohledu zvláštní a úsměvné, vždyť právě v Telči Pavel ve čtyřech letech absolvoval vůbec svůj první turnaj v minihokeji třetích tříd. Tehdy ještě nad tamní ledovou plochou nebyla střecha. Pamatuji si, že tenkrát mrzlo a dost foukalo. Také proto se trochu nachladil, ale nadšení z prvního "pořádného" hokeje tehdy nad vším ostatním převládlo.

Uplynulo patnáct let a v Telči je dnes nové hezké hokejové centrum s celoročním provozem, kde je příjemné se připravovat a kde je vše potřebné i pro budoucí naděje NHL.

Přestože je to čára přes rozpočet, vůbec si nenaříkám - naopak. Přiznám se, že v této atmosféře péče o sportovce jsem nejšťastnější. Jak už hlásá sama Kamevéda, když je třeba postarat se o sportovce, o vlastní dítě, házím jako vždy v posledních dvaceti letech vše ostatní za hlavu a nakupuji, vařím, dělám servis, zařizuji... dělám vše, co je třeba.

Už to je samozřejmě něco jiného než v dětství obou hráčů, na sportoviště se dopravují sami. Ale i tak je práce a starostí až nad hlavu, takže i fotbalové EURO sleduji jen na půl oka. Zápasy našeho týmu si ale logicky ujít nenechám.

Nějaké věci někdy překonají všechna očekávání. Když jsem vybudoval domácí tělocvičnu s hokejovou střelnicí - nemyslím tu v Liberci, ale doma ve Velkém Meziříčí, počítal jsem s její omezenou životností v dětském a žákovském věku. A hle, dneska tam trénují dospělí hráči NHL. Kdo by to byl tehdy řekl?

Ještě vše kombinujeme se střelbou na místním hokejovém stadionu, protože je důležité střílet i na větší vzdálenost, aby hráč viděl na dráze letu puku všechny nedokonalosti a mohl si různými korekcemi vylepšovat střeleckou techniku.

Ale nejvíc času mi zaberou nákupy potravin, jejich výběr a hlavně příprava. Opět bych neřekl, že vaření bude z mých dovedností rodiče sportovce nejvíc a nejdéle žádané.

 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Theo odpovědět
Theodor Gebre Selassie - 85 minut (1), průměrná známka 3,00
Proti Španělům podal na nezvyklém místě v záloze srdnatý výkon, takže je s podivem, že pak už další šanci nedostal.

Sice to sem moc nepatří a nechci nikomu pochlebovat, ale jednoznačně se ztotožňuji s výrokem viz. výše.
Jasně jeden z nejlepších hráčů se Španěly. Také nechápu proč už nedostal šanci. Hlavně je ofenzivní bek a to nám v posledním zápase chybělo.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Penco.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

4rokyhhk.jpg

Reklama