Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Pavel Zacha obdržel kvalifikační nabídku od Devils

27.6.2019

Pavel Zacha obdržel v termínu stanoveném regulemi NHL do 26. června kvalifikační nabídku od New Jersey Devils

Nejprve bych chtěl vysvětlit těm, kteří se o NHL zajímají jen okrajově, co vlastně ta kvalifikační nabídka v sobě skrývá. V NHL platí pravidlo, že hráč, kterému v uplynulé sezóně končí tříletý nováčkovský kontrakt, musí v termínu do 26. června obdržet tzv. kvalifikační nabídku. Tato nabídka musí být navýšena o patnáct procent nahoru oproti předchozí smlouvě. Jejím doručením v termínu ztrácí hráč šanci stát se volným hráčem a od 1. července jednat o případné smlouvě s jakýmkoliv jiným klubem NHL bez omezení.

Pokud tedy Pavel Zacha obdržel zmíněnou kvalifikační nabídku, znamená to, že klub s ním nadále počítá. Praxe je taková, že nabídku ve zmíněné výši hráč přes svého agenta odmítne a v čase zbývajícím do začátku nové smlouvy se bude jednat o novém kontraktu.

V souvislosti s tím, že se v tisku objevují tendenční a neustále se opakující polopravdy nebo dokonce lži na jeho adresu, chtěl bych uvést následující pravdivá fakta.

V souvislosti s hodnocením minulé sezóny Pavla Zachy v tisku často zaznívá, že "...že se nejednou nevešel do sestavy a skončil na tribuně." Není to pravda, Pavel Zacha byl v uplynulé sezóně odeslán na čtyři zápasy na farmu Devils, zbývající neúčast v sezóně na ledě byla způsobena zraněním v závěru sezóny. Nestalo se ani jednou, že by jej trenér poslal na tribunu.

Statistiky za uplynulou sezónu prokazují, že byl nejlepším hráčem týmu v oslabení. To se ví a mnozí ho zde považují za defenzivního hráče. Statistiky ale ukázaly i to, že pokud hrál přesilovku, byla jeho úspěšnost dokonce lepší než úspěšnost nejlepšího střelce týmu a specialisty na přesilovky Palmieriho. K tomu došli zpracovatelé statistik prostým porovnáním času stráveného na ledě při přesilovkách vůči bodové úspěšnosti.

Dále se neustále uvádí, že Zacha nenaplnil očekávání šestky draftu vzhledem k nízké produktivitě. To je fakt, ale měl by to být argument jen některých fanoušků s povrchními znalostmi. Vždyť jej Devils brali v této pozici za Sarnie Sting už tehdy jako hráče, který se po dva roky prezentoval třetinovou nebo poloviční produktivitou, jakou měli například McDavid, Strome, Debricat a další ofenzivní hráči. Zacha je jiným typem centra, který nikdy nebude hrát vyloženě jen dopředu za každou cenu.

O tom, kde je jeho přínos, svědčí například jiná statistika z minulé sezóny, podle které měli Devils úspěšnost něco nad třicet procent vyhraných zápasů, pokud PZ do utkání nenastoupil, ale pokud byl v sestavě, dokázali zvítězit v 52% utkání základní části NHL, což je jistě zajímavý údaj.

Ještě k těm očekáváním. V roce 2015 měli Češi na draftu žně, když bylo draftováno 12 hráčů. Ale je nutné podotknout, že z této dvanáctky se pouze Zacha trvale usadil v NHL a pravidelně ji už tři sezóny hraje. Vezměte například Jakuba Zbořila, který prozatím odehrál pouze dva zápasy v NHL a byl brán Bostonem ze 13. pozice. Vzpomeňte další talentované hráče z tohoto draftu a porovnejte jejich bilanci. Z tohoto srovnání vychází PZ jako úspěšný hráč, který se do NHL opravdu prosadil.

Domnívám se, že ve světle těchto informací není na místě neustále omílané tvrzení, že Zacha nenaplnil očekávání nebo že je zklamáním. Vždyť se trvale uplatnil v NHL ještě o rok dříve než například čistokrevný útočník Jakub Vrána, který je o ročník starší.

Jistě, přáli bychom si, aby se zvedla i jeho produktivita, nemá cenu to zastírat. Ale vždy záleží na prostoru a roli, kterou vedení týmu hráči poskytne. Pokud nehrál přesilovku, byl stavěný hlavně na oslabení na nejlepší hráče soupeře a měl menší celkový icetime, bodová bilance byla nízká. Jakmile ale dostal v závěru sezóny větší prostor, hrál i přes 21 minut v zápase a dostal výraznou roli při přesilovce, najednou jeho produktivita vyšplhala až téměř k bodu na zápas.

To jsou všechno údaje, které je třeba brát v potaz, než dojde k hodnocení hráče od těch, kteří by měli být fundovaní a kteří by měli mít v malíku mnohem víc informací o těch, které ve svých úvahách a komentářích hodnotí.   

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Nemáte oprávnění přidávat příspěvky.

Uživatelské jméno
Heslo
     

Registrace >
Ztracené heslo >


, dve poznámky odpovědět
Je to veľmi dobre vysvetlené, ale žiaľ väčšina ľudí nerozumie hokeju. Hlavne nechápe, že vstrelený gól nie je výsledok náhody, ale výsledok nejakej systematickej koordinovanej činnosti. Gólová situácia začína desiatky sekúnd predtým, ako gól padne. V modernom hokeji sú presne určené činnosti hráčov a presne dané riešenia každej možnej situácie. Tieto riešenia vychádzajú z dlhodobých štatistík tak, aby viedli k úspechu - víťazstvu. Pre NHL sú dôležití hráči, ktorí sa dokážu tieto riešenia naučiť používať v správnych situáciach lepšie ako ostatní. Nie každý má v tomto systéme za úlohu strieľať góly. Z tohto vyplýva, že najlepší parameter úspešnosti presadenia sa v NHL je celkový počet odohratých zápasov alebo celková suma zarobených peňazí. Hodnotenie nováčikov je zložité aj pre rozdielny fyziologický vývoj hráčov. Niekto je dospelý muž v 18 rokoch, niekto v 23. Mozog sa vyvýja neustále, ale prudký vývoj sa končí niekedy okolo 21 rokov, preto je v USA aj hranica na alkohol 21 rokov. Niekto je preto na farme minimálne, niekto dlhšie, ale je fakt, že každý rok prichádzajú do týmu novo drafovaní hráči a preto šanca na presadenie sa v NHL každý rok klesá. Švédi a Fíni majú metodiku prechodu do dospelého hokeja lepšie zvládnutú.
, Gratuluji odpovědět
Gratuluji k pravděpodobnému postupu do další sezony. Jamess (noname), co by většina hráčů dala za to být v NHL i ve třetím útoku ... řešíš tu hovadiny.
odpověděl(a)
Stále nechápeš, že se na to nekoukám z pohledu hráče ale z pohledu Jersey. Pro ně je Zacha zklamání, zbytečně na něj vyplácali vysokou volbu v draftu a přitom mohli získat mnohem lepšího hráče. Jenom tradiční český rybníček se bude chlácholit třetí lajnou. To je právě problém celého českého hokeje i Zachy staršího.
Takže znovu, aby šestka draftu skončila jako defenzivní specialista je zklámání. Jinak se to nazvat nedá.
odpověděl(a)
O pohledu Jersey mohou psát snad jen Devils. PS: mohu napsat, čekal jsem více, nebo jeho hra mě neoslovuje, nejsem jeho fanoušek, atd. Ale Devils v něm vidí co potřebují a proto do něj utrácí nemalé prostředky. To dává logiku ne?

Já osobně bych to tak negativně neviděl, byť jsem od něj třeba čekal více bodů. Z mého pohledu se jinak postupuje, když máš ve 14 letech okolo 190cm, než když jsi za všemi o parník pozadu. Ale to je příroda a teorií je na to mnoho.

Každý máme nějaké očekávání i já mám velká od svého syna a bude na něm jak se postupně vypracuje v rámci puberty od které čekám velký progres a jestli je naplní.
odpověděl(a)
No a to je jádro pudla. Já si nemyslím, že jsou v Devils spokojení. Znovu opakuji, brát ho v druhém-třetím kole tak je to pro Devils výhra. Ale tím že ho vzali jako šestku nabušeného draftu, tak je to pro Devils ztráta a ne že ne. Chápu, že pro rodiče snažící se vychovat hokejistu do NHL jsou má slova jako rudý hadr znevažující jejich snažení, ale tak to prostě je. Být takhle vysoko na draftu je zároveň požehnání i prokletí. Protože takový hráč dostane od klubu větší příležitost než kluci co šli na draftu v pozdějších kolech, ale taky jsou zároveň ty očekávání vyšší.
odpověděl(a)
Ano v tom máš pravdu, pokud jsi 6 v draftu neseš břímě očekávání, stím je spojena sláva, nebo zatracení. To nerozporuji.....a dávám ti za pravdu.

Tak jako tak, je to problém Devils a mohou se svobodně rozhodnout za co utratí 1 mil a více USD.
odpověděl(a)
Tak teda nevím, možná při draftu nedostali tak úplně to co čekali, ale očividně objevili jiné kvality o které je v NHL velký zájem!! A kdyby s ním v Devils nebyli spokojeni tak mu to prodloužení smlouvy nenabízí a Pavel by teď byl volným hráčem …… naprosto jasné, zřejmé a prakticky podložené posledními událostmi takže tu Jamess obhajuje neobhajitelné :o))
odpověděl(a)
Barsaloii: Pardon ale z tvého komentáře mám pocit, že vůbec nechápeš moji kritiku nebo nevíš jak NHL funguje. Ano NJ se Zachou nějaký kontrakt podepíší, byli by pitomí aby přišli o dobrého defenzivního centra do třetí lajny, obzvláště když bude levný. Ale opravdu si myslíš že na draftu 2015 (kde se to v prvním kole hemžilo jedním talentovaným hráčem za druhým) NJ bralo z tak vysoké pozice defenzivního centra do třetí lajny? Ne nebralo, doufali v centra do prvních dvou lajn a to Zacha zatím nedokázal potvrdit. Takže ano jsem k němu kritický a neberu jako úspěch jen to, že se v NHL udržel. To je celé.
, - odpovědět
Obcas mam pocit, jako kdyby se na tehle strankach snazil autor presvedcovat hlavne sam sebe o tom, ze se veci maji a vyvyjeji tak jak by si on sam pral.Vetsina fanousku, novinaru a odborniku si umi udelat svuj usudek, snad az na par vyjimek tipu Jitka, ktera kdyby PZ tady napsal, ze je Pavel nejlepsi v NHL mezi hraci co maji dva zuby, tak to tady bude oslavovat jako kdyby to byl Kucerov.3
Jako vzdy zopakuji znamou frazi, ze pravda nelezi tady v tech radkach,ale na lede.
odpověděl(a)
Stačí se podívat kdo na draftu šel po Zachovi (dívat se na to kdo šel před ním nemá moc velký smysl, s tím NJ nemohlo moc udělat). Barzal, Rantanen, Provorov a další. Už teď se v zámoří o Zachovi říká že je jedno z největších zklamání draftu 2015.
A srovnávat se s ostatními čechy není taky moc šťastné. Zbořil je obránce v týmu který má obranu velmi dobrou takže prosadit se tam není jen tak. Vrána zase má vzestupnou tendenci narozdíl od stagnujícího Zachy. Navíc se Zachova pozice v NJ zase o něco zhoršila díky letošnímu draftu. Další elitní centr znamená že pokud se nic neočekávaného nestane tak se ze Zachy stane výborný defenzivní centr do třetí lajny + oslabení. Trochu málo na šestku draftu ať autor tvrdí co chce.
odpověděl(a)
Souhlas s oběma. Bohužel.
Je až neuvěřitelné, jak nabitý byl rok 15 na draftu. NJ z toho nevyšlo dobře, stačí se podívat na hfboards, co si o tom myslí fanoušci.
odpověděl(a)
Hele chlapi,mě se to furt nezdá...Vopíráte se tu do kluka,co má ve 22 letech víc než 200 startů v NHL.Hraje to celkem pravidelně tři roky.Musíme uznat,že to ,co píše PZ starší je pravda...Všechno sedí.Není Pavla chyba,že šel jako šestka.A jestli si v Jersey mysleli,že bude dělat 80bodů za sezonu,tak jsou cvoci.A zase...Kolik jste viděli celých zápasů NJD ? Viděli jste třeba jak hraje Nico?
Po ztrátě puku často vůbec nestíhá bránit.Pavel je vždycky první z útočníků vzadu..Kdyby byl takový zklamání,tak ho mohli teď vyměnit.Vždycky je to věc názorů,já myslím,že jako trenér bych Pavla chtěl do týmu vždycky.
Obecně ještě chci říct,že my to tady máme trošku v hlavě pomotaný.Pořád slyším,že stabilní hráč NHL není lepší než kluci z Evropy.Každý, kdo tomu rozumí,tak říká,že je těžké se v NHL prosadit a ti hráči jsou výš než ostatní...I ten totálně popletený Říha to nakonec musel uznat a vzít všechny kluky z NHL,kteří byli ochotni přijet.
Podívejte se ,kolik kluků letos v Americe skončilo.Neuvirth,Hyka,Šulák,Sedlák,Jeřábek,Jaškin.Je to tvrdej byznys a každý ,kdo hraje pravidelně tak zaslouží respekt.Jenže my si nevážíme nikoho a ničeho.
odpověděl(a)
Já nemám problém s tím uznat, že kdo hraje NHL pravidelně, tak si zaslouží uznání. Na druhou stranu hodnocení Jamesse považuji za objektivní. Mimochodem nepamatuju si, že by se před draftem vyskytoval názor, že mladý nebude moc produktivní. Ani tady.
Prostě se čekalo víc. Stalo se to v minulosti, stane se to ještě moc krát v budoucnu. Co dokázal není žádná ostuda.
Jen tak ze srandy jsem našel redraft. Jen názor fanoušků. Ale asi nelze mávnout rukou, že tomu vůbec nerozumí.
https://hfboards.mandatory.com/threads/2015-nhl-re-draft-24.2538883/#post-149382445
A ještě dodatek, pokud bude pokračovat v reprezentaci čeho jsme byli svědky, tak ho v dresu Scanie stejně neuvidime 1
odpověděl(a)
Lexa: achjo to je pořád to samé, jakmile člověk ze Zachy neskáče radostí tři metry do vzduchu, ale naopak řekne co se mu na něm nezdá tak se už po něm nemístně votírám...
Samozřejmě chyba Zachy ml. že šel jako šestka není. Chyba je že Zacha st. z toho dělal obrovský úspěch (což samozřejmě byl), jenže tak trochu se radoval předčasně. Po všech těch nadšených ódách na místním webu (např. před dvěma roky se tu Zacha st. chvástal že Zacha ml. je jedním z mála českých hráčů hrajících v první formaci!) je teď trochu úsměvné najednou slyšet, že je vůbec úspěch, že se Zacha ml. vůbec prosadil v NHL. Pardon ale to se prostě od hráče co šel v prvním kole draftu očekává, z toho se nikdo v zámoří na zadek neposadí. A jak píšu výše, můžeme se tady v malém českém rybníčku stále plácat po zádech a spokojit se s minimem, nebo se do do toho opřít jako Švédové a Finové a mít ty cíle nejvyšší. Za mě tu hru, když se nedaří dle očekávání tak snížíme nároky a budeme dál spokojení, hrát nechci. Proto se tu o Zachu dle tebe otírám.
Jinak když podle moderních statistik (Corsi a Fenwick) srovnám Hischiera a Zachu tak z toho vychází Hischier mnohem lépe.
Kluků, které jmenuješ mají i ostatní hokejové země plno. Ano NHL je tvrdej byznys a Zachu ml. hodně ochraňovala ta pozice šestky draftu. Přece jen takovým hráčům dají kluby větší příležitost i když jejich výkony nejsou takové než klub na draftu očekával. Naproti tomu hráč jako např. Sedlák (šesté kolo draftu), to má mnohem těžší. Prakticky má jenom jednu příležitost a tu musí popadnout za pačesy (a někdy nedostane ani tu jedinou příležitost). U takového Sedláka u kterého už pozice a draftu ukazovala, že se od něho vlastně nic moc neočekává a to že si nějakou dobu zahrál NHL je nakonec velký úspěch. To samé ale nemůžeš použít pro hráče který šel na draftu na pozici kterou kluby věnují největším talentům daného ročníku. Znovu se opakuji, ale u takového hráče už není prosazení se v NHL úspěch, ale jenom očekávaná realita.
odpověděl(a)
Jamess:Chlape, přečti si to pořádně 1 .Já nepsal,že se o Pavla otíráš,ale že se do něj opíráš...To mi přijde trochu něco jinýho.Jinak jsem rád,že to takhle píšeš,prostě máš tenhle názor,píšeš to slušně,argumentuješ.Já ti i rozumím,jen si prostě říkám,jestli nejsi trošku zaujatý...Jestli takhle přísný by jsi byl na každého.Třeba Zbořil je 13 draftu a upřímně..těžko se vůbec do NHL dostane.Jak říkám, mě se líbí jak to píšeš.Jen to vidím trochu jinak.Ne tak černobíle. 3
odpověděl(a)
Tak že se do toho s dovolením znovu namontuju.. Nevidím nikoho, kdo by tvrdil, že Zbořil dokázal víc, než dokázal. A zadruhé, dost fandů Bostonu tvrdí, že být v jiném týmu, tak v základu je.
odpověděl(a)
Kdo je to ta jitka o kterou se tu rony pořád otírá?? Sice jsem zdejší stránky začal sledovat až letos, ale tohle jméno jsem tu nikdy neviděl. To je ronyho přítelkyně co ho poslala k vodě a proto ronymu nedá spát?? 1
A k samotnému článku … není v něm žádný výmysl či lež, takže netuším co se tu zase řeší. Že mají lidé co vlastně Pavlovi vůbec nefandí na věc jiný pohled než jeho otec není zrovna velké překvapení 1 Překvapením pro mě od začátku je, že na tyto stránky tihle lidé vůbec chodí. To jsou pro mě dost podezřelá individua 8 1
icon , - odpovědět
Zajímal by mě Váš názor na anketu redaktorů deníku Sport hráčů do 20 let. Za sebe mohu prozradit, že jsem byl v šoku, když Filip Chytil bral jen druhé místo, ač odehrál celou sezónu v NHL, ale vítězem se stal Nečas, který naopak působil jen na farmě. Je hezké, že jeho tým vyhrál celou AHL, ale to je především týmový úspěch.
Každý hráč NHL vám může potvrdit, že rozdíl mezi AHL a NHL je obrovský. Na farmě jsou často jeden dva nebo tři hráči s kvalitou NHL, jinak je to o poznání slabší. Snadněji se tam boduje, hrajete prostě proti horším hráčům, kterým nechybí vůle, ale často kvalita, kterou mají v nižší soutěži postupně teprve získat.
Domníval jsem se, že vedoucí pozice Chytila mezi dvacetiletými je neotřesitelná, ale nestačím se divit.
odpověděl(a)
Upřímně, z trojice Chytil, Nečas a Zadina mi z nich Chytil vždy přišel jako třetí vzadu. Je to takový surový talent, který toho musí hodně ve hře zlepšit, pak možná z nich nejlepší bude. Musí hrát daleko chytřeji, třeba jít opakovaně slepě do dvou hráčů, to není pro hráče, který chce hrát centra v prvních dvou lajnách, to pravé řešení. Tu anketu beru spíš jako výhled do blízké budoucnosti. Třeba ale loni na MS byl Nečas nepochybně jeden z nejlepších našich hráčů.
A ještě dovětek k tomu draftu 2015. Dominik Simon hraje NHL pravidelně.
odpověděl(a)
Já myslím,že náš český pohled je úplně jiný,než pohled odborníků z Kanady a Ameriky.Upřímně,Kdo se kouká pravidelně na NHL? Kdo má nakoukané celé zápasy a ne jenom šoty? Většina lidí o tom netuší nic.Když vidím,jak Záruba a Pospíšil opakují,že Vrána hraje ve Washingtonu pravidelně přesilovku,tak musím kroutit hlavou.Protože nehraje.Chodí ve druhé řadě občas na 30-40 vteřin.Většinou to tam celé dvě minuty mastí Ovečkin,Backstrom,Kuzněcov,Carlson a O´shie...a tak je to se vším.Tím chci říct,že tyhle ankety nemají žádnou vypovídající hodnotu.
Nečas je dobrý hokejista,jsem na něj letos zvědavý.Když neudělá tým,tak to bude dost zklamání,hlavně pro něj.Chytil se hrozně líbí,strašně mě štvalo,že ho nenechali hrát na mistrovství.A Zadina? Bude to mít hrozně těžký.Tady jsem trochu skeptický,že bude hrát NHL už letos.
Jinak asi nikdo jiný nemá nárok do NHL nakouknout.
odpověděl(a)
Pokud by Nečas neudělal tým ani letos, bylo by to velké zklamání pro všechny. Zadina potřebuje zlepšit pohyb, pak si myslím, že udělá hezkou kariéru:) Další hodnocení je vyloženě hádání, takový starší Kaše šel na konci draftu, teď je jeden z nejlepších hráčů Ducks. Nebýt těch nešťastných zranění..
Jinak myslím, že když se podíváme na ty zahraniční diskuse, tak je to onen zámořský pohled. A ten v tomto případě není tak pozitivní, jak se tady prezentuje. To je asi nedá zpochybnit.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Agados2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

Canada2.jpg

Reklama