Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Česká dvacítka nabrala směr Finsko

Pavel Patera na kempu dvacítky jako konzultant

 

18.12.15, 20.08 hodin

Den volna hráči vyplnili kromě balení také natáčením klipu pro Českou televizi. Zdá se, že atmosféra v týmu se s tou loňskou moc nedá srovnávat.

Kluci (Jakub Zbořil a Pavel Zacha) oprášili moment z Komety, kdy se po zisku republikového mistrovského titulu 6. tříd ve Vsetíně fotili s bílou štulpnou na hlavě.

Důkaz, foto ve spodní části:

http://www.zacha-hokej.cz/ledni-hokej?page=3

 

 

17.12.15, 12.06 hodin

Někdy je to možná únavné, ale k roli vrcholového sportovce náleží vstřícný vztah k médiím. Jsou součástí sportu. Sport je na jedné straně živí, na druhé straně mu vytvářejí moderní rámec, přibližují sportovce a dění kolem nich miliónům lidí. Jedno bez druhého v moderním světě nefunguje.

Od mládí jsem Pavla přesvědčoval o tom, že k reportérům musí být maximálně vstřícný. Že by je měl chápat, i když mu podvacáté položí podobnou otázku, protože oni dělají svou práci tak jako on. A v zámoří je ten mediální tlak na hráče někdy až brutální, takže bude dobré se už tady na to trochu připravit. Jedinci zajímaví pro novináře to mají o hodně náročnější. Třeba včera v Popovicích, ostatní už dávno odpočívali na pokojích, odpoledne bylo volno a prostor pro rehabilitaci, ale Pavel se dostal na pokoj až po patnácté hodině, kdy odjeli poslední novináři. To už někteří víc jak dvě hodiny spali.

Mezi přítomnými byl včera kromě jiných také Víťa Čermák, který spravuje Pavlovi jeho facebook a od nového roku by se tato mediální práce měla ještě rozšířit. Byl přítomen některým rozhovorům a potom mi prozradil svoje postřehy. Srovnával Pavla a způsob jeho komunikace s lidmi z médií v době, kdy za ním poprvé někdy před dvěma roky přijeli do Liberce, a dnes. Prý je to obrovský posun.

"...Je na něm vidět ten silný americký vliv, protože tam učí hráče jít k věci a vždy vyzařovat patřičné sebevědomí. Nejistota nebo pochybnosti o sobě přenášejí to samé na tým a to je nepřípustné..."

Možná to někomu v Česku nemusí znít pokorně, ale za mořem je to nutnost.

 

http://isport.blesk.cz/clanek/hokej-reprezentace-ms-hracu-20-let/255180/zacha-o-farme-i-ms-neco-jsem-dokazal-kluci-me-poslouchaji.html

 

 

17.12.15, 10.05 hodin

Když byl Pavel Patera na svém vrcholu a zářil na vrcholných světových akcích, současní uchazeči o MS dvacítek teprve začínali přicházet hokeji na chuť a motivaci chytali právě při oněch zápasech z televize.

Dnes je s nimi ve Velkých Popovicích denně na ledě. Trenérům se do jejich řemesla neplete, jeho chvíle přichází v například v momentech, kdy si pětice určená pro nácvik přesilovek jde odpočinout do středního pásma a do akcejde jiná lajna.

K Paterovi se hned vrhá Dominik Lakatoš, který se šikovně pohybuje před brankářem a občas se dotkne puku tak šikovně, že skončí za jeho zády. Přijíždí i Pavel Zacha a chce znát názor slavného matadora na pohyb a vzdálenosti hráčů nahoře u modré bezprostředně po zisku puku. Zastavují se i další, rozhazují rukama, snaží se vyladit svůj pohyb, poradit se ohledně koordinace celé pětky. K ruce mají rádce, který v tomto ohledu má zkušeností na rozdávání - nejlépe mladým nadějím českého hokeje.

Jak popisuje, je až zaskočený rychlostí, s jakou se někteří hráči na ledě pohybují i jejich chutí zdokonalovat se.

"To je až neuvěřitelné..." tvrdí.

To je oproti klubům největší rozdíl. Včera už také puk při nácviku situací létal po ledě chvílemi hodně rychle, kombinaci ale brzdil brzdil poměrně hodně špatný led. Pokud někdo opakovaně nedělal, co měl, došlo i na brzdy za trest, aby si kluci dávali větší pozor a víc se soustředili.

Kluci si to o nominaci rozdávají na férovku, i když úplně rovné podmínky při účasti krajánků nastavit ani nejde. Hráči z domácích soutěží jsou ve svém prostředí a nemusí se s ničím srovnávat, ti z Kanady a USA stále nemohou v noci spát. Za čtyři dny naspí to co jindy za den. V noci ve tři se oči otevírají, dopoledne na ledě zavírají. Biologické hodiny mají svoji nepříjemnou setrvačnost. Sám jsem to před několika dny prožíval a určitě bych se v tom stavu o nominaci bít nechtěl. Člověk se cítí jako po prohýřené noci, nevyspání bere hodně sil. Je ale předpoklad, že po obou aklimatizačních krizích, které by měly odeznít ještě před startem MS, půjde pak jejich výkon o dost nahoru.

http://www.hokej.cz/konzultant-dvacitky-patera-je-to-srumec-libi-se-mi-jak-kluci-chteji/5012165

 

16.12.15, 19.25 hodin

Václav Jáchim

Jsem tu potřetí, musím ukázat víc, hlásí Zacha.

Na MS myslel už po kempu New Jersey Devils.

 

Poprvé startoval Pavel Zacha na MS dvacítek v šestnácti letech, podobně jako o rok dříve Jakub Vrána nebo ještě předtím Michael Frolík.

Tentokrát se od něj bude očekávat víc, než dostal možnost předvést na svém prvním mistrovství.

http://www.hokej.cz/jsem-tu-potreti-musim-ukazat-vic-hlasi-zacha-na-ms-myslel-uz-po-kempu/5012161

 

 

15.12.15, 23.28 hodin

Druhý den přípravného kempu U20 ve Velkých Popovicích

Velký otazník visí nad Lukášem Vopelkou, který se zranil ve spodní části těla hned v první třetině včerejšího přípravného utkání bílých proti červeným. Jedná se o dalšího hráče vedle Vrány, Pastrňáka a Karabáčka, který se v nominacích svého ročníku pravidelně objevoval od šestnáctky a koho trenéři pravděpodobně nebudou mít k dispozici na letošní MS ve Finsku. I když v této chvíli ještě není nic ztracené a pokud se zranění bude rychle hojit, Lukáš by snad ještě mohl naskočit.

Dnešní den už tempo maličko upadlo, zřejmě se projevuje určitá únava u hráčů, únava po cestování nebo vliv nedokončené aklimaticace u zámořských krajánků. Je dobře, že do MS je ještě poměrně daleko a ještě je čas.

Přítomní scouti NHL, kteří předtím několik dnů sledovali zápasy MS dvacítek, Divizi I - Skupinu A ve Vídni, které v těchto dnech probíhají, si pochvalovali výkonnostní rozdíl mezi kvalitou, kterou mohli sledovat na ledě v Rakousku, a tou předváděnou českou dvacítkou v Popovicích.

Jiní byli naopak dost skeptičtí, kritizovali úroveň obránců, a vyslovili se v tom smyslu, že v Česku momentálně není před draftem moc materiálu ke sledování a jsme v tomto ohledu na úrovni Dánska nebo Norska. Současně jsou často dotazy vedeny ke jménu obránce Hájka, kterého v nominaci houfně očekávali.

Předpovědi odborníků k vyhlídkám našeho týmu skutečně nejsou moc pozitivní s ohledem na fakt, že bychom museli skončit ve skupině první, abychom se vyhnuli USA, Kanadě a Švédsku ve čtvrtfinále. To bychom ale museli přehrát nejen Rusy, ale i domácí Finy, což ale s ohledem na jejich očekávanou sestavu nepovažují zapravděpodobné.

Ze Sarnie Sting odcestovali koncem minulého týdne na kemp dvacítek dva hráči. Pavel Zacha zamířil do Česka a obránce Jacob Chychrun do přípravného kempu Kanady. Očekávaná dvojka příštího draftu se ale do Finska nepodívá. Včera Kanaďané vyřadili posledního beka a volba padla na Chychruna. Ten se vrací zpět dob Sarnie.

 

Zdá se, že naši kluci mohou jen překvapit.

Co naopak všichni kvitují s povděkem a považují to za krok dobrým směrem, to je v první řadě přístup letošního realizačního týmu naší dvacítky k odborné i hokejové veřejnosti, ke scoutům NHL, novinářům, agentům, rodičům i fanouškům hokeje.

S jedním dnes přítomným scoutem jsme zavzpomínali na loňský rok, kdy jsme se sešli před dveřmi zimáku v Rokycanech a ty byly zamčené. Já jsem sakroval, protože místo sledování zápasu jsme pocházeli a mrzli venku s několika ostatními rodiči, on přicestoval ze Švédska - zbytečně. Nic neviděl. Ostatní rodiče, agenti a scouti to samé.

Tentokrát je vše úplně jinak, nejen že nikdo nikoho od hokeje nevyhání ale dokonce mají všichni k dispozici na vyžádání soupisky obou týmů pro usnadnění práce a orientace. Tohle je s odstupem roku úplně jiný přístup se kterým jsou na rozdíl od loňska všichni naprosto spokojeni.

Vezměme si jinou věc. Ukazatelem úrovně mládežnického hokeje je bezesporu draft NHL, počet draftovaných hráčů z jednotlivých zemí a jejich celkové umístění mezi vyvolenými. V Kanadě, v USA, ale i v dalších vyspělých zemích v čele se Švédskem a Finskem vychází scoutům maximálně vstříc, snaží se vytvářet podmínky pro jejich práci. V klubech CHL jim dokonce poskytují prostory klubů pro schůzky s hráči, když o to požádají.

Pokud někdo brání přístupu scoutů na zápasy, může to mít jen jediný efekt.

A to menší počet pozorování našich hráčů, méně informací = horší výsledek na draftu.

Je skvělé, že to takto vidí s odstupem roku i vedení české reprezentace.

K loňskému dění se vyjádřil také Filip Chlapík:

http://sport.aktualne.cz/chlapik/r~795179f6990d11e586750025900fea04/

 

Věřím, že s odstupem roku si mnozí dokážou udělat dokonalejší obrázek o tom, kdo loni lhal a kdo mluvil pravdu.

 

15.12.15, 9.33 hodin

Včera začal kemp širšího výběru reprezentační dvacítky ve Velkých Popovicích. Když to srovnám s přípravným kempem osmnáctky na jaře letošního roku, tak na ledě to opravdu vypadá jinak.

Je také mnohem výhodnější datum, v prosinci jsou kluci ještě stále nažhavení a plní chuti do hokeje. Včera to mělo docela grády, hra měla svoji kvalitu, nasazení určitě nechybělo. Není se co divit, jde o nominaci. Pro dost hráčů je to poslední šance dostat se na dvacítky, dávají do toho všechno.

Špatnou zprávou je neuvěřitelná smůla Vency Karabáčka - zlomená ruka. Loni ho vyřadili na poslední chvíli, letos zase zranění.

Taky další hráči se možná včera při hře zranili, teprve se asi uvidí, jak to bude vážné.

Ale celkově se mi jeví to pojetí kempu s prováděním výběru ve hře jako naprosto perfektní. Kluci se tak rychle dostanou do tempa, sehrají se v lajnách, trenéři si udělají srovnání výkonnosti a pak se můžou rozhodnout. Před MS je to ta nejlepší příprava, která se sama nabízí při tak velkém počtu hráčů v širší nominaci, určitě lepší než nějaký soupeř třeba z naší juniorky. Klkuci toho odehrají před MS daleko víc než jiné roky a to jim vůbec neuškodí. Naopak, na MS mohou být dobře připravení a víc sehraní. Přicestovali z celého světa, každý hrál něco trochu jiného. Čím víc možností na takovou přípravu, tím líp pro celý tým.

Nikdo ještě nevymyslel efektivnější a zábavnější trénink, než je hra samotná, na to někdy trenéři mládeže u nás zapomínají. Asi je to pro kluky náročné, ale takový kemp jejich rozvoji neuškodí. Když už změškají v klubech ve stejné době nějaké zápasy, tak tyto zápasy na dvacítce mezi sebou každý podvečer jim to bohatě vynahradí, kvalita tam je minimálně stejná, ale spíš vyšší.

A psychický tlak taky, kluky hodnotí odborníci a trenéři z tribuny. Tlak v přípravě je moc dobrá věc, na mistrovství bude ještě mnohem vyšší. Takže kdo by se psychicky sypal už teď, na MS by stejně neobstál.

Je to skvělá možnost uvidět zase po dlouhé době hodně hráčů přímo na ledě, které znám od malička. Parádní zážitek a zajímavé srovnání toho, jak jsme je viděli třeba ve třinácti letech, a jak se někteří projevují a jak při hře vypadají dneska.

Jsem vážně moc rád, že tyto zápasy nikdo letos neuzavírá na zámek před veřejností, "aby měl klid na práci!!!"

Včera večer se dostavilo dost novinářů, pár trenérů, agenti, rodiče. Je to pro všechny vítaná příležitost vidět hráče, kteří hrají v USA, Kanadě nebo ve Švédsku, zase po čase na domácím ledě.

..........................................

http://hokej.idnes.cz/pavel-zacha-mistrovstvi-sveta-hokejistu-do-20-let-f6x-/reprezentace.aspx?c=A151210_230101_reprezentace_ald

 

 

Praha, 11.prosince 2015, 15.36 hodin

Z kouče jde strach, tvrdí Zacha. A chystá se do Čech.

MF DNES 11.12.2015, Karel Knap

Pro příznivce mám jedno upozornění, dnes 11. prosince vyšel v tištěné formě MF DNES docela zajímavý rozhovor s Pavlem pořízený Karlem Knapem před několika dny, ještě v době pobytu v Sarnii.

Kdo má zájem, může si noviny koupit a článek přečíst.

V této chvíli už je Pavel Zacha doma a odpočívá po dlouhé cestě.

V letadle se cestou z Frankfurtu do Prahy sešli i další parťáci z širší nominace české U20, obránce Filip Pyrochta, brankář Aleš Stezka a oblíbený kamarád z útoku Venca Karabáček. Všichni doputovali v dobrém stavu i náladě, očekáváni svými nejbližšími. Další krajánci se na letišti v Praze objeví během dnešního dne.

.............................

 

Sarnia, December 8, 21.11, 2015

Situace se oproti loňské sezóně diametrálně změnila. Každý hráč je chvíli nahoře, chvíli dole. Jen je důležité sledovat, zda po počátečních problémech na novém místě dokáže player udělat analýzu, zmapovat terén a pak najít efektivní řešení.

Někdo to zvládne, jiný ne. To je rozdíl stanovující kvalitu hráčů.

V minulé sezóně skončil Pavel Zacha v kanadském bodování Sarnie Sting až na 9 místě po základní části. V probíhající sezóně naskočil až po odehrání prvních pěti zápasů, ale především díky několika pětibodovým a čtyřbodovým zápasům z poslední doby už vede bodování svého týmu dokonce s náskokem osmi bodů.

To je změna, je to kvalitní reakce na situaci, které by měl být elitní hráč schopný v určitém čase v každém prostředí.

Samozřejmě že bez absolutní důvěry trenéra v jeho schopnosti a bez vysokého herního času by to nešlo. Ale pokud hráč dostane takovou důvěru, musí ji zpětně odměnit výkony, které přinesou úspěchy nejen jemu, ale především týmu.

 

Sarnia, December 7, 21.33, 2015

 

Takto jsem to ani nevnímal, ale žurnalistům v zámoří neunikne žádný zajímavý nebo výjimečný moment.

Uznávaný hokejový novinář a komentátor TSN Craig Button uvedl,

že Pavel Zacha provedl výjimečný počin, když dokázal nashromáždit v dresu Sarnie Sting v Ontario Hockey League 8 kanadských bodů během 23 hodin (3+5),

tedy během jednoho dne.

Krátce se o tom zmínil také na svém twitteru.

http://isport.blesk.cz/clanek/hokej-ostatni-ligy/254341/den-snu-hokejovy-talent-zacha-udelal-8-bodu-za-23-hodin.html

https://twitter.com/CraigJButton?lang=cs

 

 

...............................

 

Sarnia, December 7, 7.27, 2015

Pavel Zacha a zřejmě i ostatní hráči působící v Canadian Hockey League nominovaní na přípravné kempy před MS20 přiletí do Česka nejdříve v pátek 11. prosince.

Dalo by se čekat, že by to mohlo být dříve, protože zápasy se dohrály v neděli a kluci by mohli bezprostředně na to podniknout cestu domů.

Ale jedná se prý o jednotné rozhodnutí celé CHL.

Mohu potvrdit, že i reprezentanti dvacítky Kanady nebo USA působící v CHL  odjíždějí z klubů ve stejný den - 10. prosince 2015.

..................................................

 

Sarnia, December 6, 22.50, 2015

neděle: Sarnia - Ottawa 5:4

(Zacha 1 + 3)

sobota: Flint - Sarnia 3:5

(Zacha 2+2)

.................................................................

Pavel Zacha zaznamenal poprvé v OHL 8 bodů ve dvou zápasech a rozloučil se před reprezentační přestávkou nejlepším možným způsobem se svým týmem a s fanoušky v Sarnii.

 

Sarnia v minulém týdnu v Ottawě prohrála. Zajímalo mě, jak si s kvalitním soupeřem poradí, když bude hrát třetí zápas ve třech dnech. Vše začalo skvěle, domácí vedli 3:0 a vše bylo na dobré cestě.

Ale potom Ottawa 67´ předvedla výborný výkon a 7 minut před koncem otočila utkání na 4:3.

Pod jejich vedoucí branku se bohužel podepsal i Pavel Zacha, když provedl útočný faul při vlastním oslabení a poslal Sarnii do tří, na což jeho tým doplatil čtvrtým gólem ve své síti. Tým byl dole. Vypadalo to na definitivní kolaps a rozhodující zvrat v utkání.

Líbilo se mi ale, že kluci ze Sarnie v sobě v závěru našli vysokou kvalitu a v koncovce dokázali dvěma brankami vše ještě zvrátit ve svůj prospěch.

Pavel Zacha si na vytíženost opravdu nemůže stěžovat, trenér ho chvílemi vůbec nepouštěl z ledu na střídačku, při vyloučeních a oslabeních trávil na ledě skoro všechen čas.

Do Česka může na kemp dvacítky odjíždět s dobrým pocitem povzbuzený po třech výhrách svého týmu v řadě a po dosažení 8 bodů během dvou víkendových zápasů. Celkem ve třech zápasech od pátku do neděle dosáhl 9 bodů (4 góly a 5 přihrávek), což vůbec není špatný počin.

Jen tím potvrdil, že cena z konce listopadu pro nejlepšího hráče týdne celé OHL nebyla udělena po náhodné a šťastné souhře náhod, ale že se jedná o trvalejší proces v růstu výkonnosti.

Těď ale pravděpodobně na celý měsíc odloží žluto-bílo-černý dres Sarnie, aby ho vyměnil za ten nejprestižnější.

 

http://www.ontariohockeyleague.com/article/masin-and-zacha-invited-to-czech-national-junior-team-selection-camp

 

Sarnia, December 6, 19.47, 2015 

Zacha si po jágrovsku přidává samostatné tréninky. A z MS juniorů chce medaili. 

http://sport.aktualne.cz/zacha/r~18f1c8669a7211e5897e002590604f2e/

 

 

Flint, December 6, 14.05, 2015

Další povedený večer v Ontario Hockey League prožil Pavel Zacha dnes časně ráno místního času. Podařilo se mu vstřelit dva góly a na další dva přihrát. Na ledě Flintu byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Vede bodování Sarnie, "bohužel" v kolonce nejtrestanějších hráčů "je až druhý" se 42 trestnými minutami, bitkaře Bushnella už i s ohledem na tolik absencí v zápasech bude obtížně dohánět. I když i tentokrát přidal hned čtyři trestné minuty.

Vítěznou premiéru oslavil v brance Sarnie Kaden Fulcher a skvělým způsobem tak započal svoje působení v OHL.

Sarnii se tak podařilo porazit snad momentálně nejslavnější tým CHL díky nedávné aféře jejího majitele s vyhozením realizačního týmu a jeho opětovným zpět vzetím, které košatě řežilo mnoho lidí kolem hokeje v celé Americe.

http://www.sarniasting.com/article/fulcher-shines-in-ohl-debut-as-sting-roll

http://www.ontariohockeyleague.com/schedule/show/game/70057

 

Sarnia, December  3, 2015

Sarnia Christmas Sweater

http://www.sarniasting.com/article/ugly-christmas-jerseys-unveiled

 

Ontario Hockey League, Monday November 23, 2015

 

Vedení Ontario Hockey League ocenilo vliv Pavla Zachy na úspěšné tažení svého týmu v soutěži i jeho výrazný podíl na dění v celé OHL v posledním týdnu, a vyhlásilo jej

Hráčem týdne Ontario Hockey League.

 

Největší roli v přidělení tohoto prestižního ocenění sehrál poslední sobotní pětibodovy zápas a první hattrick v dresu Sarnie Sting, za který byl vyhlášen první hvězdou zápasu (Sarnia - Niagara 6:2), přínos pro vítězství týmu o den dříve v duelu s Owen Sound (1:0), kdy nahrával na jediný a současně vítězný  gól zápasu, a dále vstřelení dvou branech v předchozím utkání proti Guelph Storm (7:0), ve kterém byl rovněž vyhlášen první hvězdou zápasu.

Pavel Zacha se díky volbě Sarnie stal jedničkou Import Draftu Canadian Hockey League v momentě, kdy Sarnia rok před tím odehrála vůbec svoji historicky nejhorší sezónu a s pouhými 16 vyhranými zápasy z 68 zápasů v sezóně se propadla na absolutní výsledkové dno v rámci všech 60 týmů Canadian Hockey League. Jako nejhorší tým soutěže získala právo první volby v Improt Draftu CHL.

Současný mladý generální manažer Sarnie Sting Nick Sinclair byl v reakci majitele klubu na tento ostudný výsledek povolán do své funkce necelých čtrnáct dnů před Import Draftem CHL 2014. První věc, kterou po svém příchodu udělal, bylo draftování Pavla Zachy do svého nového klubu.

Tehdy nám tím udělal "velkou čáru přes rozpočet," protože jsme počítali najisto s tím, že zamíří do Quebecu do týmu Quebec Remparts, který volil v pořadí jako druhý z šedesáti týmů CHL.

Tehdy pro nás tento tah GM Sarnie představoval překvapivý a poměrně veliký problém. Zhatil titěrnou práci předchozích měsíců a díky všem souvislostem a vzniklým komplikacím nakonec vše vyústilo v rozkol s agenturou Octagon a agentem Allanem Walshem, který se snažil této volbě Sarnie zabránit do poslední chvíle všemi dostupnými prostředky.

To vše už je pryč, Pavel si už zvykl na život ve městě ležícím na pobřeží jezera Huron a hranicí s USA, sotva hodinku cesty od Detroitu.

Aa přestože začátky tam opravdu nebyly lehké, v Sarnii je momentálně naprosto spokojený.

Vybudoval si postupně skvělou pozici u fanoušků, spoluhráčů i vedení týmu, našel si zde opravdové kamarády i přítelkyni Katie.

V současné době, rok a půl od těchto událostí, už Sarnia není otloukánkem celé OHL. Naopak, jede na vítězné vlně, zaznamenala klubový rekord, díky kterému je momentálně s 28 body a poměru vítězných a prohraných utkání (13-7-2-0) na druhém místě West Division Ontario Hockey league.

Dnes odjíždí Sarnia na delší výlet ke třem venkovním zápasům. Pavel se v tisku zmínil o tom, že je potěšen, jak se jej tým zastal v posledním zápase, když se jej hráči Ice Dogs snažili zastrašit, vyvést z rytmu nebo vyřadit ze hry. Z pohledu Pavla sobotní úspěšné utkání bylo protkáno potyčkami a vyhrocenými momenty, které bohužel měly dohru a zpětně následky pro celý tým.

Hráči Troy Lajeunesse, Noah Bushnell a hlavní kouč, současně spoluvlastník Sarnie, bývalý hráč NHL Derian Hatcher,  obdrželi všichni shodně dvouzápasovou suspendaci jako trest za svůj podíl na událostech, které se udály během sobotního zápasu.

Jsem nevýslovně rád, že na rozdíl od loňské sezóny prozatím sbírá Pavel Zacha místo trestů a suspendcí významná ocenění, góly a přihrávky.

 

http://www.ontariohockeyleague.com/article/sting-s-pavel-zacha-named-pioneer-energy-ohl-player-of-the-week/167126

http://www.ontariohockeyleague.com/article/saturday-highlights-zacha-leads-sting

http://www.sarniasting.com/article/zacha-named-pioneer-energy-player-of-the-week

 

 

 

Velké Meziříčí, 23.11.2015, 9.45 hodin

 

KOMENTÁŘE PŘEDNÍCH DENÍKŮ

http://www.theobserver.ca/2015/11/22/pavel-zacha-scores-first-career-ohl-hat-trick-as-sarnia-sting-sink-niagara-icedogs-in-nasty-affair

http://www.sport.cz/hokej/ostatni/clanek/726670-dal-prvni-hattrick-a-uz-ho-nahanel-bitkar-zachu-sli-chranit-i-spoluhraci-ze-stridacky.html#hp-sez

http://sport.aktualne.cz/zacha-exceloval-v-ohl-nastrilel-hattrick-a-jeste-pridal-dve/r~4cd4cacc91f111e586750025900fea04/

http://isport.blesk.cz/clanek/hokej-ostatni-ligy/252995/trikrat-zacha-utocnik-vstrelil-prvni-hattrick-souper-ho-chtel-bit.html

 

V OHL je to skutečně první hattrick. Když dva zápasy zpět sledoval jeho agent Patrik Štefan na dálku jeho zápas a Pavel vstřelil dvě branky během první třetiny, čekal prý s jistotou hattrick, ale další gól už se ani během dalších dvou třetin přidat nepodařilo.

Dočkal se ale o pět dnů později.

V Česku zaznamenal Pavel Zacha svůj poslední hattrick v dresu národní sedmnáctky v Chomutově na Turnaji pěti v utkání proti Německu před více než dvěma roky.

 

Velké Meziříčí. 22.11.2015, 9.45 hodin

 

Pavel Zacha se po tomto víkendu usadil na pozici lídra bodování Sarnie Sting, přestože do sezóny vstoupil později, až v šestém zápase,  s ohledem na odehrané přípravné zápasy v dresu New Jersey Devils. Jeho tým je momentálně v rámci OHL druhý ve West Division s 28 body.

Jednalo se podle mého názoru už o šestý vydařený zápas v řadě, tentokrát s tím rozdílem, že vše zvládl zúročit také bodově. K tomu je třeba i trocha štěstí.

Je to právě oněch šest zápasů, kdy trenéři přestali svého Evropana šetřit a nasazují ho bohatě do všech herních situací včetně oslabení, což dříve nedělali. Odměnou je mnohem lepší výkon, každý hráč potřebuje maximální vytížení, aby získal vysokou herní jistotu a mohl se projevit.

Ve třech posledních zápasech vstřelil celkem pět branek, zaznamenal osm bodů a dvakrát byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Sarnia oproti loňsku změnila celkově svůj herní projev, výrazně se zlepšilo zapojení všech hráčů směrem zpět. Skoro nevidíte, že by na brankáře šel samotný hráč, zatímco loni něcotakového bylo k vidění i vícekrát za jednu třetinu. Padá málo branek, jsou i výsledky 1:0. Ale tato změna vyúsťuje ve větší počet vyhraných zápasů a míň branek ve vlastní síti.

Nehraje se žádný HURÁÁ STYL.

Příští týden odjíždí Sarnia již 25. listopadu na třízápasový výlet do vzdálenějších destinací Ontario Hockey League, do Peterborough, do hlavního města Ottawy a do Kingstonu, tým se vrací zpět 30. listopadu.

http://www.ontariohockeyleague.com/video/index/id/d503f096228dc32337de19e1ad572e2c

http://www.sarniasting.com/article/sting-oust-icedogs-6-2

http://www.ontariohockeyleague.com/article/saturday-highlights-zacha-leads-sting/167123

 

Je příjemné sledovat, že se v zámoří daří před blížícím se mistrovstvím světa dvacítek také dalším mladým Čechům v CHL. Jejich vliv a pozice v týmech stejně jako vliv na vývoj některých utkání lze v této sezóně prozatím považovat za výraznější, než tomu bylo v té poředešlé.

Ve Western Hockey League nejvíc válí:

 

Tomáš  Šoustal se předvedl parádním gólem, kterým okouzlil celou WHL (viz. odkaz), k tomu se jeho statistiky blíží téměř jednomu bodu na zápas.

Bodově si od počátku sezóny výborně vedou a více než bod na zápas mají také

Daniel Špaček a Simon Stránský

 

V Ontario Hockey League letos z českých hráčů dominuje Pavel Zacha, ale nedávno zaznamenal tříbodový večer také veledůležitý reprezentační obránce české osmnáctky a zřejmě i dvacítky 

Dominik Mašín.

 

V Quebec Major Junior Hockey League prozatím zanechávají částečnou českou stopu oba synové Petra Klímy (97), kteří ale mají americké občanství. Ti jsou ve statistikách nejvýš. Téměř bod na zápas drží také

Filip Chlapík, přesto prozatím zůstává něco dlužen loňské skvělé sezóně z pohledu kanadského bodování.

 

http://www.hokej.cz/video-granlund-ne-tohle-je-cesky-hracicka-tomas-soustal/5011544

 

 

Velké Meziříčí, 18.11.2015, 07.43 hodin

 

Vrátili jsme se včera s manželkou z naší již třetí návštěvy v Sarnii.  Uteklo to velice rychle, přestože jsme v USA a Kanadě pobývali dvanáct dnů. V celkovém souhrnu jsem odjížděl s dobrým pocitem.

Do Detroitu a pak do Sarnie jsem přiletěl v situaci, kdy Pavel předtím odehrál zápas jakoby s nízkým zaujetím pro hru, což osobně dost těžko nesu. Srovnatelný výkon předvedl ještě v prvním zápase, který jsme viděli "naživo" na místě v Sarnii.  Pak se to nějak zlomilo a mohl jsem si užívat toho, že předváděl  zase perfektní hokej. Už mi to chybělo, nevěděl jsem, jestli ho ještě uvidím tak hrát, jako některé zápasy kdysi v Liberecké juniorce, nebo třeba v Břeclavi na "Hlinovi v šestnácti letech. Od té doby, kdy už neměl takový prostor na ledě, to bylo tak střídavě nahoru dolu.

 

Opět se potvrdilo, že nelze vůbec hodnotit výkony hráčů na dálku jen podle statistik. V posledním zápase v sobotu 15. listopadu proti Guelph Storm byl Pavel vyhlášen první hvězdou zápasu, vstřelil dva góly, dvakrát byl vyloučený, z toho jednou za takovou menší pranici. Řeklo by se - nejlepší výkon v sezóně, ale tak bych to nehodnotil. Hvězdy zápasu tam vyhlašují přísně podle statistik. Kolikrát hráč hraje mizerně, ve hře zvorá na co sáhne, ale připlete se ke třem bodům a je první hvězdou utkání. Jindy hraje opravdu skvěle, dominuje ve hře, je výrazně rozdílovým hráčem a posouvá celou pětici někam jinam - a nic!!?

 

Naopak diváci tam hokeji hluboce rozumí , v tom tvrzení už se opakuji. Scout a kanadský divák vám spolehlivě udělá skvělý rozbor, naprosto věcně zhodnotí každého hráče jak v konkrétním utkání, tak i obecně.

 

Já osobně bych nejvýš zhodnotil jeho zápas v Kitcheneru, který Sarnia prohrála 2:3, Pavel měl -1 jedna v plusových a mínusových bodech, žádný kanadský bod. Přesto to byly spolu s předchozím výkonem proti Saginaw jeho nejhodnotnější zápasy za poslední dobu vůbec, kdy jsem si to fakt užíval. Trochu to trvalo, ale na tohle se rád vždycky podívám. Jedná se mi o dominanci na ledě a nikoliv jednotlivosti, ale dlouhé série správných rozhodnutí a zásahů ve hře. Jakoby nutně potřeboval velký prostor ke svému rozehrání a rozvinutí schopností, který dostává právě v posledních zápasech. Možná je skutečně lepší, že šel ještě do juniorky, aby tohle zase zakusil a dostal se nahoru (přestože na počátku sezóny jsem si to určitě nemyslel).

Tohle zjištění je pro mě podobným překvapením jako výkony New Jersey v sezóně. Nikdo nepočítal s tím, že se jim bude takhle dařit. Před sezónou nebyl jediný reálný důvod si tohle myslet, ale je to tak a Devils prozatím náleží k největším překvapením letošní NHL.

 

Cestou zpět jsme z Detroitu letěli s Jiřím Fischerem do Prahy, také se zajímal, co se dělo na kempu Devils a jak to Pavel prožívá, jak mu to momentálně jde?

 

Jsem spokojený s jeho současnou rolí a pozicí v týmu, kdy hraje všechny přesilovky a je ve dvou hlavních formacích na oslabení. Velice často jde v oslabení na led v každém druhém střídání.  Při hře v přesilovce nebo pět na pět je to trošku obtížnější, protože dostává do lajny mladé hráče, které chtějí trenéři nechat "rozjet" a zařazení do lajny s Pavlem jim má pomoct.

 

Ten úkol zní asi tak, "Hrej dobře a ještě přitom vychovej dalšího hráče."

 

Někdo ten potenciál má, někdo ne a o to je ta souhra potom těžší, nedají se dělat čtyři body na zápas, to by naopak ty hráče musel "vygumovat" a hrát jen na sebe, všechno "solit" na bránu. Ale takovým hráčem asi nikdy nebude, taková hra ho nebaví.

 

Minulý týden dostal otázku od vedení, jestli se cítí zralý na to být lídrem. Byli spokojeni s pozitivní odpovědí a hned mu dali alternujícího kapitána. Tady dostává někdo "A" na zápasy doma, jiný na zápasy venku. Kapitánem Sarnie Sting byl před sezónou zvolen Nikandrov, ruský hráč s izraelským pasem, který byl v minulém týdnu vytrejdován pryč. Teď Sarnia nemá kapitána, ale tři asistenty, jedním z nich je Pavel Zacha.

 

Jsem rád, že se bude učit zvládat i tuto roli, letos to pro něj nebude obtížné. Jak diváci, tak i hráči ho mají rádi, je to takový mix respektu a kamarádství. Je to umožněno i tím, že už dokonale zapadl mezi kluky, už rozumí i vtipům Amíků a Kanaďanů, což ještě loni nezvládal. A bez toho tam nejste tak úplně součástí týmu. Petr Klíma mi kdysi vyprávěl, že rozdíl mezi tím domluvit se a nebo opravdu dobře porozumět všemu v hokejové kabině je podstatný rozdíl a on sám do toho stádia dospěl až někdy po třech letech.

 

Tahle sezóna v CHL je prozatím pro Pavla bezvadná, je to něco, na co mladí hráči mohou vzpomínat po celý život. Jen doufám, že nějaké zranění tohle brzy neukončí, nebo něco jiného. Spokojenost nemívá ve sportu dlouhé trvání, je to právě sport, kde se vše nejrychleji mění.

 

http://www.sarniasting.com/article/sting-shutout-the-storm

http://www.sarniasting.com/roster/bio/238950

 

 

Sarnia 12.11.2015, 02.38 hodin

Včera jsem poprvé v životě zavítal do Kitcheneru na zápas OHL. Moje zvědavost směřující k tomuto místu se oproti ostatním divákům opírala o jeden důvod navíc. Dva roky zpět byl Kitchener mezi třemi opravdu těmi nejvážnějšími zájemci o Pavla před Import Draftem CHL. Vycházeli jsme z informace, že Rangers jsou mimořádně dobrým klubem se skvělým zázemím a se vším, co si lze na takové štaci přát, nicméně k dalšímu vývoji už nedošlo. Jedná se totiž o klub vlastněný městem, který v žádném případě nemůže mít ve svém účetnictví nějaké náklady nebo platby za hráče - Evropana, jako například vyplacení z klubové smlouvy, z reprezentační smlouvy, a podobně. V té době to pro nás bylo aktuální téma, proto jsme už dále s tímto klubem jednání nevedli.

Včera jsem musel uznat, že to možná byla chyba. Kdybych se sem před těmi dvěma roky zajel podívat, asi bych všechny co do toho tehdy měli co mluvit přemlouval k dohodě tímto směrem.

Rangers využívají skutečně krásný, robustní a moderní stadion se dvěma doplňkovými tréninkovými arénami a naprosto perfektním zázemím.

K tomu připočtěte skvělé fanoušky, na včerejší utkání se Sarnií jich přišlo 6.518. Je to neuvěřitelné, vždyť lístek z nejhorší kategorie za brankou stojí 24 dolarů. Kdo by u nás dal za zápas juniorky pětistovku?

Tady v Kanadě teď vzpomínají na památku válečných veteránů z II. světové války a z dalších konfliktů, kam Kanada poslala své vojáky. Před zahájením napochodovali na koberce na ledě vojáci ve slavnostních uniformách, nejprve zahráli vojenské pietní znělky na dudy a bubny, potom zpívali kanadskou hymnu. Mělo to úroveň.

Vlastní zápas byl pro mě příjemným překvapením co se hry Sarnie týkalo. Těsná prohra s dosavadním suverénem OHL není tragédií, navíc byl poměr střel ve prospěch Sarnie 34:28 přesto, že měla skoro stále někoho na trestné lavici.

O body se hrálo do poslední vteřiny, byl to hodně dobrý zápas po všech stránkách.

A tak jediným nepříjemným zážitkem byla cesta tam i zpět v dešti, vrátili jsme se v noci docela unavení, ale bohatší o další zajímavou zkušenost.

Ještě něco málo k výběru klubu CHL pro hráče z Evropy, z Česka. Hodně agentů doporučuje a preferuje pro české mladé hokejisty kluby z quebecké ligy QMJHL. Je to území na východním pobřeží a v jeho blízkosti, nejblíž Evropě. Kluby jsou tam bohaté, dříve platily za evropské hráče velké částky, což je momentálně regulemi CHL zakázáno pod přísnými pokutami. Takže oficiálně nesmí jít za Evropana ani dolar nějakých kompenzací, tohle v Kanadě nechtějí podporovat (nějaké vyplácení ze smluv je tam docela zvedá ze židle, proto rodiče pozor na smlouvy, které podepisujete a na sliby, které dáváte).

Proto jsem při výběru nejvíce propagoval Quebec jako klub velice bohatý, s velikým stadionem, velikým vlivem v soutěži. Bylo to místo, kam jsem na první turnaj vycestoval s Pavlem už v jeho osmi letech, a potom ještě dvakrát na Pee-Wee. V klubu působi trenér a manažer, mimořádně vstřícný a pozitivní člověk...prostě, Quebec se nám jevil jako jasná volba.

V uvedené době jsem ale moc nebral v potaz okolnost, kterou bych dnes řadil na jedno z prvních kritérií výběru. Nejlepší volbou je podle mého názoru OHL. Kluby jsou zde nesmírně kvalitní, je zde nejvíc amerických týmů, schází se tady největší talenti pro draft NHL. Provincie Ontario sousedí s americkým státem Michigan, což je dnes jednoznačně nejvyspělejší centrum světového mládežnického hokeje od nejmladších věkových kategorií po juniorku.Ta kvalita z Michiganu se výrazně prolíná i do úrovně juniorské soutěže. Kromě toho je v Michiganu hodně hokejově naturalizovaných Čechů, ale především Rusů, kteří vstupují později do týmů OHL neomezeni limitem dvou cizinců na tým. V některých týmech jsou tři čtyři Rusáci s dětskými základy z Ruska a pozdějším vývojem v elitních amerických dorosteneckých soutěžích, takže často náleží k elitě soutěže. To vše dělá z OHL to, čím dnes je. 

Na letošním draftu bylo z první desítky šest hráčů z OHL.

Ale hlavně, proč to píšu, týmy OHL jsou oproti WHL a QMJHL seskupeny na poměrně malém prostoru. Ze Sarnie se často jede jen hodinka nebo dvě na zápas. Do Kitcheneru to bylo dvě a půl hodiny, a to jsme ještě po cestě oblížděli London, který má také tým v OHL.

Tato okolnost, krátké a příjemné cestování, hraje velice důležitou roli z pohledu celé sezóny. A pokud hráč v klubu stráví dvě nebo víc sezón, hraje množství nacestovaných kilometrů už zásadní roli. Jaroslav Holík mi kdysi vyprávěl, jak jeho vnuk David cestoval 21 hodin na zápas (hrál WHL). Také v QMJHL jsou hodně velké vzdálenosti, to je obrovská nevýhoda. A z tohoto pohledu mohou být kluby OHL jako London nebo Kitchener tou nejlepší volbou třeba jednou i pro Vašeho syna.

 

 

Kitchener 10.11. 2015, 16.45 hodin

Nacházíme se v dějišti dnešního zápasu Kitchener Rangers - Sarnia Sting. Rangers jsou letos naprosto suverénní, s 29 body s náskokem nejlepší tým celé OHL. Mančaft je vyvážený, tři lajny silných excelentních hráčů. Doufám, že to bude i ze strany Sarnie kvalitní zápas.

Před chvilkou jsem sledoval komentáře k posledním událostem kolem hokeje v Kanadě:

- Sestřih ze včerejšího přijetí nových členů hokejové síně slávy,

- sestřih zápasu výběru WHL s Ruskem 7:3,

- doping v ruském sportu

- a opět široký komentář k dění v týmu OHL Flint.

V Kanadě je to velice diskutované téma, ten postup majitele Flintu rozebírají komentátoři ze všech možných stran a věřím tomu, že dříve nebo později najdou nějaké znění regulí či něčeho, co takové excesy omezí. Kanaďané by si totiž neradi nechali zkazit svůj vlastní skvělý produkt. Stačí jedna taková událost a je všude vidět, jak jsou tady z toho dotčení a zklamaní, že někdo vrhne stín na něco, na čem si tady tak zakládají.

Z českého pohledu je Flint zajímavý nejen tím, že je tam jediný český trenér v celé OHL, ale jeho branku hájí zřejmě nejlepší golman současné mladé americké generace:

Alex Nedeljkovič je bezesporu nejpozoruhodnějším brankářem celé OHL. Svými výkony drží jinak podprůměrný tým nad vodou. Pro jeho vývoj je nejlepší být pod neustálou palbou. Tahle promyšlenost péče o největší talenty a vytváření prostoru pro jejich rozvoj, v tom nám svět strašně utekl.

V posledním domácím zápase s Flintem Sarnia měla vyhrát. Byla lepším týmem, stále vedla, ale Nedeljkovič ji držel jen v jednobrankovém propadu. Pak stačily dvě zbytečná vyloučení za nesmyslně tvrdé zákroky, dvě slepené přesilovky, které znamenaly vyrovnání, a Flint dokonce rozhodl v prodloužení o svém vítězství.

Nedeljkovič by měl být pilířem americké dvacítky na nadcházejícím mistrovství světa. Když ho vidíte chytat, musíte uznat, že soupeři to budou mít hodně těžké. Jednu branku dostal v Sarnii z dorážky, kterou Korostelev skvěle trefil ze vzduchu, druhou po závaru z dorážky. Jinak puky, které vidí, prakticky nepouští z jakékoliv vzdálenosti.

Samozřejmě to byl od majitele zkrat, jednal ve vzteku. Trenér stavěl jeho syna přesně tak, jak si zasloužil s ohledem ke své výkonnosti, což majitele rozpálilo doběla, zatímco tým to kolem trenéra naopak semklo. To je běžný proces ve všech fungujících týmech v kolektivních sportech. Ale otevírá to mnohem širší téma soudnosti rodičů ve funkcích majitelů, manažerů a trenérů v klubech mládežnických i dospělých, kde současně fungují jejich synové. Údajně tak ze 70% jde vždy vysledovat nejaké zvýhodnění v týmu, na ledě, nebo třeba ve výši smlouvy...

Myslím si, že každý, kdo prošel třeba českým mládežnickým hokejem, má po ruce hned několik podobných příběhů. Obecně se dá říct, že otec ve funkci v klubu, kde mu dorůstá syn, je vždy více motivovaný v tom, aby klub dobře fungoval, ale současně je to nesmírně rizikový faktor, který přináší negativa vůči pozitivům v obecném poměru asi těch 70 ku 30 procentům, tenhle odhad se mi jeví jako výstižný.

V soukromých klubech je to věc vedení, majitelů, nebo správní rady. Chtěl bych  dodat, že by to tak i mohlo být, kdyby kdokoliv a kdykoliv mohl z takového klubu svobodně odejít jinam, pokud by se tam něco začalo něpříjemně posouvat někam, kde by to nemělo být. Pokud tomu tak u nás není, a tabulky s dalšími omezeními svobodného pohybu dětí jsou v platnosti, pipláme si nikoliv dobré hokejové produkty a zdravé prostředí pro vývoj dorůstající populace, ale totální absurdistán, různé křivárny, ze kterých zase vzejde další generace křiváků - a tak stále dokola.

Do reprezentací něco takového nepatří už vůbec, nebo snad jedině v případech naprosto osvícených osobností s tím nejvyšším morálním kreditem, což je ale tak vzácná akutně ohrožená kategorie funkcionářů, že ji ani nemá cenu řešit.

Také tady v Sarnii vlastnil klub do uplynulé sezóny devatenáct let bohatý člověk, který měl sen, že jednou jeho syn bude hrát v jeho týmu. Štěstí bylo v tom, že ten klučina byl docela správný a vychovaný mladý muž, třeba Pavel na něj nedal dopustit. Pak ale dostal v řadě další otřes mozku (byl menší postavy - v těchto případech při konzultacích s rodiči pokaždé upozorňuji na veliké riziko kanadských nejvyšších juniorských soutěží QMJHL,OHL a WHL, kdy jsou střety tak časté a tak intenzivní, samozřejmě včetně tréninku a zvlášť v přípravných kempech, že menší hráči jsou extrémně ohroženi rizikem otřesu mozku. Syn majitele měl svůj poslední otřes mozku tak těžký, že i po mnoha měsících nesnese ostré světlo, má bolesti a závratě, že diagnóza zazněla z úst doktorů neúprosně - doživotní zákaz hraní hokeje).

Jsem přesvědčený o tom, že tento ortel pohnul bývalého majitele k rozhodnutí opustit svůj dávný sen a prodat klub, kde je provozován sport, který jeho syn už nemůže hrát. Mohl si to dovolit, nebyl na hokeji existenčně závislý. U nás je to většinou jinak. Část funkcionářů už není okouzlena geniální hokejovou hrou, nechtějí sloužit jejímu rozvoji, nechtějí vychovat skvělé hráče, kteří se mohou stát novými stavebními kameny budoucího českého hokeje. Dochází pouze do práce, jsou zde kvůli výplatě a řadě výhod, které jejich pozice přináší.

Náš hokej ale potřebuje něco víc. Vyžaduje si nadšení, emoce a skvělou práci těch na důležitých postech, která ne vždy bude třeba dobře odměněna. Tyto prostory musí překlenout právě oddanost hokeji. Pokud tomu tak není, nikdo není motivován vychovat skvělého hráče, potom to nemůže fungovat. 

 

 

Sarnia 10.11.2015, 05.15 hodin

 

Zápletka mezi majitelem amerického týmu OHL Flint Firebirds Nilsenem a realizačním týmem vyústila v dohodu.

V pátek se ohrožený zápas mezi Sarnií a Flintem hrát bude.

Potvrdil mi to před několika okamžiky asistent trenéra Firebirds Petr Jonák s tím, že všude ve světě hokeje je hodně politiky a tento případ média navíc i dost překroutila.

Dnes ráno přišel Pavel z dopoledního tréninku Sarnie Sting s překvapující zprávou, že v pátek se do Flintu asi nepojede, protože tam majitel propustil trenéry a následně "složil dresy" celý tým jako gesto podporující trenéry. Zrovna jsme chtěli udělat definitivní plán na pátek s cestou do Flintu, když zazněla tahle překvapivá komplikace, kterou bych v Kanadě vůbec nečekal.

Je pravdou, že Flint je úplně novým týmem, který zahájil své působení v Ontario Hockey League teprve v této sezóně. Nemá tedy ještě žádnou historii, nicméně o reklamu a rozruch se postaral dokonale.

Přesto jsem byl překvapený, že dění ve Flintu komentovala všechna významná česká média.

Takže abych to shrnul, jsem moc rád, že nás dění v táboře jednoho ze soupeřů nepřipravilo o zápas, který jsme si naplánovali vidět při naší cestě do Kanady a USA za synem a juniorským hokejem.

.....................................................

Poslední utkání mezi Sarnií a Saginaw (3:1) bylo ódou na skvělý hokej. Poslední zápasy se mi moc nelíbily jak ze strany Sarnie, tak i ze strany Pavla. Docela mě to deprimovalo, ale posledně zmíněný zápas zahnal všechny chmury. Se Saginaw jsou to vždycky vyhrocené zápasy plné vášní a tento nebyl výjimkou. Sarnia soupeře v první třetině přestřílela v neuvěřitelném poměru 19:2, ale z tolika střel se ujala pouze jediná.

Ve druhé třetině nastoupil soupěř jako vyměněný a hra získala výborné tempo, důraz i rychlost. Pro změnu Saginaw mělo aktivnější střeleckou bilanci. Sledoval jsem utkání s manželkou i Patrikem Štefanem, všichni jsme byli spokojení i s Pavlovým výkonem. Diváci u kiosků si během přestávky pochvalovali, jaký že je to rychlý a výborný hokej z obou stran. Už dlouho jsem tak dobře neviděl Pavla hrát, byla to úleva zjistit, že hokej nezapomněl a že to tam stále je. Kéž by takových zápasů bylo v sezóně víc. Nemyslím tím žádné bodové manévry, ale dominanci na ledě, snad devadesáti procentní úspěšnost vhazování, nesmírně tvrdou a důraznou hru (za některé zákroky by loni zřejmě inkasoval tresty do konce zápasu, ale tentokrát rozhodčí vše pouštěli). Ale radost jsem měl hlavně z tvoření hry, z vytváření šancí, které bohužel tentokrát Korostelev nedokázal proměnit, ale některé byly skutečně krásné.Třeba moment, kdy Pavel vyvážel puk a zdánlivě nesmyslně ho napálil o mantinel někam dopředu - diváci zklamaně vydechli, aby v zápětí nadšeně aplaudovali, když se tím trikem dostal Korostelev lehce za obránce a šel úplně sám na Ovsjannikova... Ještě druhý den mi to diváci připomínali na tréninku s uznalým pokyvováním - pár nadšenců tady občas dochází i na tréninky týmu a jen tak sedí ve vrchních řadách a koukají...

...........................

Dostávám se k brankáři Saginaw, který podal výborný výkon a dlouho držel hosty ve hře o body. Jedná se o hráče, který rovněž začínal s hokejem v Česku, dokonce pod vedením trénéra Petra Jonáka, o kterém je zmínka v úvodu článku. Je jediným českým brankářem v nejlepší juniorské lize na světě díky tomu, že do USA odešel i s rodinou velice mladý, etabloval se zde a už na něj není z hlediska řádů a regulí pohlíženo jako na cizince, který musí projít import draftem CHL určeným pro Evropany, ze kterého jsou ale brankáři vyloučeni.

To je taky důvod, proč hned několik českých

 

http://hokej.idnes.cz/zamorska-ohl-flint-firebirds-odvolani-trenera-protest-hracu-p5f-/nhl.aspx?c=A151109_142658_reprezentace_bem

 

 

Sarnia 6.11.2015

Toto je nejrychlejší způsob, jak oznámit přátelům hokeje, rodině i známým, že jsme včera s manželkou v pohodě dosedli na letiště v Detroitu, odkud nás převezl týmový řidič Sting do Sarnie.

Byl to trochu šok, když jsme se před přistáním v podvečer místního času pomalu přibližovali k zemi a přitom pozorovali, jak s každými ubranými několika metry zbývajícími k zemi současně stoupá venkovní teplota. Dvanáct, šestnáct stupňů, dvacet...nakonec se ustálila na 23 stupních Celsia. Loni touto dobou už tady byl sníh a vládla reálná zima, letos je prozatím všechno jinak. Zimní bundy jsem odložili a vyšli jenom v tričku, opravdu příjemné přivítání.

Dnes už jsem si užíval v RBC Centru v Sarnii předzápasového individuálního dobrovolného tréninku, už jsem to toužil zase všechno vidět napřímo. Do hlediště nás přišel přivítat president Sting Bill Abercrombie a generální manažer  Nick Sinclair. Přinesli nám i nějaké poměrně hodnotné dárky s logem Sarnie Sting, prostě skvělí a velice příjemní pánové z vedení.

Je to trochu jiné než loni, na každém kroku je vidět, že Pavel sem už patří a náleží mu pevné místo nejen v sestavě, ale i v hlavách lidí kolem hokeje v tomto městě. I když, Nick Sinclair se naprosto skvěle choval i loni, prostě vždycky.

Já jsem mu z praktického hlediska hlavně ocenil, že se oproti loňsku zlepšila možnost a dostupnost dopoledního individuálního tréninku na ledě zde v Sarnii. Může trénovat navíc na ledě každý den. Tohle zde dříve nebývalo zvykem, aréna náleží městu a v klubu si nemohou obsazovat led, jak se jim zamane. Ale to už se naštěstí změnilo, což já se svojí náturou a spůortovním vyznáním oceňuji na tom úplně prvním místě, až pak je všechno ostatní.

Nick Sinclair zase oceňoval, že Pavel je nositelem náročného přístupu k tréninku a poctivé přípravy na každý zápas, někteří hráči už se k němu přidávají a také si dávají navíc, což vedení považuje za velice pozitivní moment. Takže i v tomto ohledu jsme si dobře rozuměli.

Dnes večer, z českého pohledu už časně zítra, do Sarnie přicestuje Patrik Štefan a společně se podíváme na zápas FLINT - SARNIA

(pouze připomínám, že FLINT je tým ze stejnojmenného města v americkém státě Michigan, - je tedy jedním z několika amerických týmů působících v rámci Ontario Hockey League, asi hodinku cesty od Sarnie podobně jako Detroit, na jehož střídačce působí Čech  Petr Jonák v pozici asistenta trenéra).

Doufám, že zápas všichni hráči přečkají ve zdraví. V posledních dnech se totiž zranilo hodně mladých hráčů, i z pohledu možností české reprezentace do dvaceti let. Ročník ´96 je velice silný, má skvělé hráče, ale možná se shodneme na tom, že Vrána a Pastrňák vždy vyčnívali. Pro repre platilo, že buďto se dařilo jednomu nebo druhému, a jejich gólové příspěvky občas stačily na nějaké to mimořádné umístění, jako třeba loňské historické stříbro osmnáctky. Letos se vše zamotává tak, že zřejmě nebude na dvacítky k dispozici ani jeden, což je určitě zpráva zchlazující nějaké vyloženě optimistické očekávání směrem k výsledku z prosincového MS. Jsou hráči, kteří jsou zastupitelní, a potom takoví, které nejde nahradit a jejich nepřítomnost pocítíte hlavně v momentech, kdy se lámou rozhodující zápasy. Pak často "pouze" dobrá parta a odhodlání nestačí.

Zdravím všechny přátele hokeje u nás doma v Česku z Mekky juniorského hokeje, státu Michigan a z kanadské provincie Ontario.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, - odpovědět
Tak koukám, že to má Pavel jak na houpačce :o) Ale v tabulce střelců se teda pěkně šplhá nahoru! Už je osmý v celé OHL s nejnižším počtem odehraných zápasů v první dvacítce 1 Je ale velká škoda, že další Pavlův spoluhráč je až na 60 místě? Dívám se dobře?
icon odpověděl(a)
Tak s těmi body v rámci celé OHL to ani letos nebude žádný rekord. Jednak odehraje zase málo zápasů. Prvních pět zmeškal, teď zase kvůli dvacítkám nějaký podobný počet zamešká znovu, to je hrozně znát. On je taky rozdíl, jestli by český hráč v CHL hrál se čtyřmi eklitními hráči ročníku 96 v lajně a na přesilovkách, nebo je naopak budou trejdovat pryč a dělat místo mladším hráčům před draftem, jak to dělá Sarnia. Dá se udělat někdy čtyři pět bodů v takovém týmu v jednom utkání, ale neuděláte to ve třech zápasech ze čtyř, jako se to daří těm skvělým hráčům v silných týmech. Ale to ani v New Jersey nikdo nevyžaduje. Když takto dozní sezóna, bude vše O.K. 1
odpověděl(a)
Tohle mě právě taky hned bacilo do očí, že jiné týmy mají 2-5 hráčů v první dvacítce, třicítce nebo alespoň čtyřicítce, ale Pavel je tam ze Sarnie osamocen. Z čehož i jasně vyplývá, že si ho soupeři určitě hlídají víc než jiné kluky z týmu a obvzláště po vydařenějším zápase musí být v tom dalším hlídán o to víc. Však se taky v těch posledních zápasech daří Pavlovi skórovat spíš ze začátku zápasu a pak na něm asi pořád někdo visí, ne?
Pravda, ty trestné minuty jsou na útočníka docela vysoké, snad si na to dá na MSJ pozor.
, - odpovědět
A padl nějaký podobný trest i u soupeřů?
icon odpověděl(a)
To jsem prozatím nikde nevyčetl. Pouze zprávu zajímavou v Česku, že Ice Dogs vytrejdovali ze Sudbury českého útočníka Pavla Jenyše.
odpověděl(a)
Z oficiálního zápisu to právě vypadá, že ze hry šel jen Noah.
, - odpovědět
To Vám snad udělal Pavel pane Zacho naschvál, ne? Že s tím počkal až po Vašem odjezdu 1 Samozřejmě to myslím v legraci, ale teda určitě Vás to muselo trošku zamrzet, že to nepřišlo trošičku spíš. Já to teda nezjistila z těchto stránek, ale přímo ze stránek Sarnie, z výsledkové listiny. Když jsem srolovala na výsledek aktuálního výsledku a jen tak mrkla vpravo na Team statistic, kde jsem uviděla Pavla najednou v čele týmového bodování a najednou hned s tříbododovým náskokem, tak jsem už tušila, že výsledek 6:2 z posledního zápasu bude asi hlavně dílem Pavla a taky že ano. Očividně na něj opravdu velmi dobře zapůsobila motivace ohledně vůdčí osobnosti týmu a Pavel to chytil za ten nejlepší konec 1
Mimochodem ta fotka u článku k poslednímu zápasu je naprosto úžasná :o))
http://www.sarniasting.com/article/sting-oust-icedogs-6-2
icon odpověděl(a)
Nějak zvlášť mě to nemrzí. Mrzely mě zápasy, při kterých jsem viděl ukvapená a špatná rozhodnutí, špatný výběr místa, prostě nedostatky v míře, která zaváděla pochybnosti. Samozřejmě beru v potaz, že zámořský hokej je velmi rychlý, hektický. Dokonce i moje manželka si dokázala všimnout po našem návratu z Kanady, když večer mrkla na sport na ČT1, že ti kluci v naší extralize nějak nebruslí, je tam spousta místa a hráče s pukem dlouho nikdo nenapadá... 1 Je to rozdíl ve srovnání s NHL i s CHL dost markantní. Ale jak jsem uvedl, už šest zápasů ta hra Pavla snese přísná měřítka, líbilo se mi to. Ten včerejší zápas nebyl jiný oproti těm pěti předchozím, pouze se ujalo víc akcí než obvykle a v bodech to vyznívá tak dobře. Ono stačí, když si alespoň s jedním hráčem na přesilovce vyhovíte, nebo když se loňský nejlepší střelec Nikita Korostelev zase konečně trefí...
, statistiy-Alex Njedelk odpovědět
Zajímavé čtení o Alexi Njedelkovičovi(http://www.eliteprospects.com/player.php?player=135425),zvláště pak postřeh,že drží svými výkony jinak průměrný tým nad vodou a pro jeho vývoj je nejlepší být neustále pod palbou od nezávislého diváka,který ho mohl vidět na vlastní oči.Jsou však tací(http://www.zacha-hokej.cz/index.php?m=profile-posts&id=jendastrejcek) ,kteří při sledování statistik http://www.eliteprospects.com/player.php?player=161466 jsou schopní se podivovat nad tím,že někdo s podobnými statistikami si troufá uvažovat nad nominací do reprezentace aniž by ho někdy na vlastní oči viděl.
, Matthews odpovědět
http://isport.blesk.cz/clanek/hokej-ostatni-ligy/252226/sel-proti-proudu-a-zari-cim-budouci-hvezda-nhl-oslnila-svycarsko.html
odpověděl(a)
Pro zajímavost.Na webu švýcarského svazu jsou k vidění sestřihy gólů z NLA,tedy i těch co střlí Auston Matthews v ZSC Lionshttp://www.sihf.ch/de/game-center/#/results/date/asc/page/1/2016/1/1882
, Flint odpovědět
Zdá se že tady u nás je důležité jen to jestli funguje repre, i když zrovna má slušné výsledky i průběh. 10

Mě tedy zaujala situace ve Flintu daleko více než poslední reprezentační akce. Možná že odvaha, smysl pro čest a fair-play a celková nepředpřiposranost je to, co českému hokeji chybí. Asi ne jen hokeji. A taky širší morální odpor vůči nepotismu a mafiánským praktikám.

I když samozřejmě na pohádky o polepšení zlého a hloupého majitele nevěřím. Zajímavé je že ostatní zůčastnění - hráči, fanoušci, vedení soutěže, trenéři - mají společný zájem aby soutěž fungovala a pravidla (i nepsaná, morální) se dodržovala. A nebojí se o své zájmy nahlas ozvat.
odpověděl(a)
Máš pravdu. Sport je u nás braný jako možnost lehce přijít k penězům. Rodiče, trenéři, funkcionáři jsou v tomto za jedno: vychovat druhého Jágra anebo alespoň Voráčka. Týmovost, morálně-volní vlastnosti nikoho nezajímají. Naopak tebou popisovaná odvaha, smysl pro čest jsou ukázkou lidské hlouposti, připosranost je česká tzv. vyčůranost.

Potom se nám prohánějí po place rádoby Voráčkové, Jágrové, Nedvědi, ale tým nikoho nezajímá. Schopnost sebereflexe, potlačení ega ve prospěch týmu, schopnost umět prohrávat,být platný i když nejsem nejlepší, to se musí děti učit od prvních sportovních krůčků a rodiče, trenéři, bafuňáři jim v tom musí pomáhat.U nás jsou toto pouze prázdná slova.

Rodiče už přemýšlí, jak se budou mít dobře, trenér vidí jenom svoje ambice, bafuňáři vidí zisky z prodeje hráčů…hra samotná nikoho nezajímá. A výchova mladých už vůbec ne.
odpověděl(a)
Mojac: Nevím jak si přišel na to, že sport je snadná cesta k penězům. Naopak je to dnes vysoce nákladná cesta s velkým rizikem neúspěchu.

1) Čas, který rodič věnuje dítěti se dá velice efektivně využív v práci s okamžitým ziskem
2) Náklady na dopravu jdou do desítek, někdy i stovek tisíc za dobu, než se z dítěte stane frofi-sportovec
3) Nákady na sportovní rozvoj k dosažení dostatečné progrese jsou jednou z největších položek
4) Náklady na jídlo jsou u vrcholově sportujících dětí zcela jiné

Rizika úspěchu jsou etrémní: dítě na to prostě nemá a není schopné dosáhnout požadované výkonosti, zranění které brání další sportovní kariéře, atd... To jestli na to má, se ale dozvíte po pubertě .-))), takže to je hodně riziková investice

Suma sumárum, pokud budete více pracovat a nebudete vynakládat výše uvedené náklady, tak
si postavíte možná 3 domy, nebo několik bytů co budete pronájímat a bude mít super důchod.

Pokud tyto náklady investujete do vzdělání dítěte, máte 99% větší šanci, že bude dítě úspěšné.. Bude umět několik jazyků, vystuduje vysokou a ještě Vám zbude :-).
odpověděl(a)
Dobře, že to připomínáš. Problém není u mě, ale právě u některých rodičů, kteří nikdy nesportovali (popř. pouze amatérsky) a mají prapodivné představy.

Dnešní doba je poznamenaná tzv. fenoménem dítěte, kdy si děti dělají co chtějí a nazývá se to výchovou a kdy každé dítě přece musí být v něčem výjimečné, ideálně v tom co zrovna dělá. U dnešních sportujících dětí je to obzvlášť markantní. A pokud je rodič až příliš ambiciózní, nevidí, neslyší, ale snaží se všechno ošéfovat. A to je tragédie dnešních dní.

Cesta Pavla Zachy ml. je cestou náročnou, plnou odříkání a důležitých rozhodnutí o kterých současní rodiče nemají ani páru. Nemůže být úspěšná u každého a automaticky z dětí neudělá šampióny. Bohužel rodiče vidí pouze světlé zítřky a nevidí, že děti můžou trvale poškodit psychicky i fyzicky. V praxi toto vidím každý den. A podporují to bafuňáři, trenéři i rodiče. Jsem zvědavý, kam až to dojde.

Dětí, kteří podobné cesty odnesly svým zdravím je opravdu dost, akorát se o nich nemluví. Téměř vždy je to vina rodičů a trenérů, nikoliv systému.
odpověděl(a)
Tak pokud někdo zničí zdraví dítěti tak jen proto, že má ambice vysoké a žádné vědomosti o sportu a postupném zvyšování výkonosti.

Jak se říká, dětské hvězda není zárukou dospělácké stár.
, - odpovědět
Mi:
Přesně tak.My se nesnažíme hrát hokej,ale naopak ho bourat soupeři a znechutit.Jsme samé taktizování,ale naprosto se vytrácí kreativita,individuální prosazení se atd.Nám jde jen o uspěch,výsledky a to už i u žáků.My místo vychovat jednoho špičkového hráče s ročníku,tak ho obětujeme pro uspěch trenéra a necháme zapadnout do průměru.Podívejte se na hru v juniorské extralize.To se chce zvracet.Přebereme hybridní uvolnění a začneme bezhlavě jako jeden muž nastřelovat puky na zadní mantinel,tak jak se to hrávalo v zámoří před 15 lety.Chraň bůh,když si dovolíš přejít do utočné třetiny individuálně po nějaké kličce nebo kombinaci.To naplno poznáš trenérův svěží dech,co sis to dovolil.A tak když v zámoří hrajou kombinační hokej,kterým Kanad na MS naprosto dominovala,tak my začínáme hrát jako bezmozci.
Po jednom MS do 18 let ve fotbale,kdy naši uspěli a brali medaile to popsal přesně jeden fotbalový agent,když řekl,že je to sice hezký uspěch,ale z našeho týmu nebyl v zahraničí zájem ani o jednoho hráče z tohoto výběru!,kdežto Nizozemci byli rozebráni všichni i když jako tým propadli.A to je náš problém.Místo něco vyhrát kvalitou a pestrou hrou,tak při rozhovorech s trenéry slyšíme jen o dodržování taktiky na kterou v těchto kategoriích v zahraničí víceméně kašlou.
odpověděl(a)
Já jsem přesvědčen, že tohle není k onomu turnaji U17 (jelikož třeba jak píšu níž, k poslednímu Hlinkovi to sedí), jinak ses už vážně pomátl. Asi jako s tím nenarozeným dítětem a jeho stránkama 5
odpověděl(a)
czfanda:
Aký ty chytrý a bystrý.Když píšu o juniorské extralize,tak to asi nebude o turnaji U 17,co? 2
Stejně tak jak jsi inteligente pochopil nadsázku o oněch stránkách.
Asi jsi opravdu místo školy chodil více na hokej,jinak by ti pochopení psaného textu nemohlo dělat takové problémy.
odpověděl(a)
No když už jsi to evidentně psychicky nezvládl, tak tedy budu pokračovat v podobném duchu. Jelikož narozdíl od tebe psanému textu rozumím, tak vím, že dle stavby příspěvku se dá rozhodně vysvětlit tak i tak. Možná kdyby sis místo bezduchého vypěnění pořádně přečetl svůj příspěvek, docvaklo by ti to. Nebo aspoň ten můj. Není ani dlouhý, ani nesrozumitelný (navíc je tam doslovně napsáno, k čemuže si myslím se nevztahuje). To už bys zvládnout mohl. Stačilo jen napsat, opravdu to nebylo k tomuhle.
odpověděl(a)
cz fanda.
A jen abys pochopil o co mi jde tak tady máš odkaz.Tito hráči totiž nebyli vychování k taktizování,ale hraní hokeje,proto jsou tam kde jsou(myslím teď Finy) a my jsme tam kde jsme.
Dle stavby přízpěvku je jasné,že když píšu o juniorské extralize,tak to nemůže mít souvislost s repre 17,ale budiž.
http://isport.blesk.cz/clanek/muj-isport-blogy-redaktori-jakub-hlavac/251845/nactileti-finove-pomohli-porazit-spartu-cesi-musi-reagovat.html
odpověděl(a)
Konkrétně o juniorské lize píšeš až nevím v které větě, předtím souhlasíš s tím, co napsal. Ale nechme toho, tohle slovíčkaření není podstatné.
Jasně že v tomhle je mezi náma obrovský rozdíl, na severu dělají už dlouho lepší hráče, Fini třeba budou mít asi 3 hráče v 1.kole, Puljujärvi je jedním z nich. Udělají lepší hráče a ještě se nebojí je stavět. Když se objeví někdo podobný tady, hodí se mu klacek pod nohy. V tomhle se shodnem, já s tím nemám problém. Vím, že tady se obecně hraje na výsledky, obránci mají hrát jednoduše, útočníci nemají moc co vymýšlet a nahazovat. Obecně to tak v porovnání s tím severem je, je to jeden z důvodů, proč zaostáváme. Pak jsou tady další okolnosti, rozmělňuje se kvalita.. Pak se nemůžem moc divit, že většina talentů zdrhne pryč.
, Hodnocení repre mládež odpovědět
Hyberbolo čekám nějaké hodnocení k repre. Před mesicem jsi tady posouval dokonce nektere hrace o kategorii vyše. Starší dorost jsi chvalil jakou má super uroven atd. U16 prohrala jeden zapas se Švycary ( to se v teto kategorii nestalo hodne dlouho ) U17 hezke sedmé místo z osmi. Suverene nejhorsi statistiky od vstrelenych branek po vyuzite presilovky (0) a ty se okecat nedají. Budiz U18, ale kdyby se ve druhem zapase neprobudil Doudera za stavu 0:2 buhví jak by to dopadlo. U19 bez komentare... U20 trochu stesti s Rusama jinak nic...
odpověděl(a)
Nejsem sice Hyperbola, ale nedá mi nereagovat. My jsme prostě klasická česká povaha. Vytahovat jen negativní věci. A co tak pochválit ?

Co tak napsat, že U16 pořád dokazuje, že na kvalitní Švýcarské týmy pořád máme a pořád je přehráváme, i přes kvalitní švýcarský program, zázemí a množství kanadských trenérů ? Že to jednou uteklo ? No a ?

Co tak U17 pochválit, že porazili 2 kvalitních Kanadské výběry !? A navíc na jejich hřišti !! Super !!

U U18 ještěže existuje slovo "kdyby" 2 Co si tak všimnout, že i přes prohru zahráli parádní zápas proti nejkvalitnějšímu týmu z USA !? Ostatní vyhráli, takže to raději komentovat nebudeme co !?

Proč U19 bez komentáře ? V prvním zápase prohra v prodloužení, třetí taky vyrovnaný. To není pozitivní ?

U2o parádní zápas s domácím Finskem a porážka Rusů. Skvěle kluci, jen tak dál !
odpověděl(a)
Ok. Nasad me si ruzove bryle, kdyz myslis...

Trochu jsem sledoval zapasy U17 nejen naše... Muj vhled.... Obecne abychom nedostavali dardy jako pred Lenerem, hrajeme ve vsech kategoriich repre mladeze box... to znamena ze v utocnem pasmu nenapadame a kdyz, tak v jednom hraci. Proc ..... protoze se bojime, ze nas souper precisli neboli prebrusli. Dale se hraje totalne na vysledek a netoleruji se chyby. Napr.pokud nekdo z obrancu pridrzi kotouc natoz aby se pokusil uvolnit pres hrace je peskovan. Hraci pod touto taktikou nerozviji kreativitu jsou pod tlakem, aby neudelali chybu atd. nemluve o radosti ze hry. Hokej ostatnich muzstev je zalozen na vsichni dopredu i s napadanim rozehry a vsichni dozadu i s branenim kridel. Hokej jako CAD White - USA 5:7 nikomu nevadi ba naopak plno individualnich chyb z obou stran, ale nadruhou stranu plno nadhernych veci, ktere posouvaji jednotlive hrace dal.... Zaver..... sice se chlubime, ze jsme konkurenceschopni diky zminenemu v kategoriich U15-U18 , ale pro U20 a v seniorech potrebujeme vychovat hokejisty. Klidne at kluci prohraji tri zapasy 7:5, ale at z toho maji radost a neco se nauci, treba hokej.... podivejte se na zapasy U17 FINSKA a USA to za to stoji....

Musim se vratit co nici nas mladeznicky potazmo v budoucnu hokej. Nesmyslna taktika nejen zalozeni utoku, hrani boxu a dale netolerovani a peskovani za chyby. Venujme se pri treninku individulnim cinnostem jednotlivce (technika brusleni, ski hendlingu, strelbe,jeden na jedno 2:2, 3:2 atd. ) a to až do junioru. Musime zvysit pocet utkani ve vsech kategorii minimalne o 20 zapasu, aby se kluci naucili herni cinnost spontanne.....jako vsude ve svete...
Hokej se opravdu posul uz se probudme...
odpověděl(a)
Me ani nejde o vysledky, ale predvedenou hru. Ty kluci jsou asi dobre vybrani, ale hraji ustraseny taktikou svazany hokej a vubec se tim nerozviji:)))) Kdyz uz nekoho porazi tak o branku o dve.... kdy uz nekoho z prvni ctyrky prejedeme o parnik...
odpověděl(a)
Předně bych chtěl uvést, že rozhodně nejsem žáden Lenerův zastánce. Jde mi o ono zhodnocení turnaje U17 v Kanadě. Netuším, kolik jste toho viděl a budu tedy doufat, že skoro nic. Kdyby jste napsal tohle zhodnocení k Hlinka Cupu a výkonům naší U18, neceknu ani půl slova a ještě připíšu, že takhle zoufalý útok a tak bídná produkce směrem dopředu byla skoro k pláči.
Vy jste ovšem zhodnotil výběr U17, že chybí odvaha, hraje se na obranu, aby nebyly přečíslení, nesnažíme se hrát hokej. Opravdu netuším, co jste viděl, ale přesně tyhle atributy v naší hře byly. Jestliže jsme kdysi a třeba i na onom posledním Hlinkovi byli žalostní dopředu, tady jsme prostě nedávali ze šancí goly, ale DALO SE NA TO SAKRA DÍVAT. Kolikrát jsem si říkal, že už to třeba v obraně přehánějí, že tohle už mělo jít ze třetiny ven, zahrát na jistotu a oni měli tendenci si to ještě znovu dát mezi sebou. Líbilo se mi zakládání útoku, líbily se mi individuální dovednosti hráčů, schopnost vytvořit šanci. Co by trenér v dospělém hokeji jistě vyčetl hráčům, byl počet přečíslení do naší obrany (spec. Američané nás trestali), ale to je přece přesně to, po čem voláte.
Píšete 0 golů z přesilovek. Už nenapíšete, že nás rozhodčí zaříznul s Rusákama, kdy nám neuznal v přesilovce regulérní gol.. Píšete 7 z 8, bohužel nenapíšete, že ve skupině jsme skončili druzí a nebýt prohry do té doby suverénních Američanů, hráli jsme tedy o pátý flek. 2x jsme vysoko prohráli, ale ten výsledek neodpovídal poměru sil na ledě. Pamatuju finále MS U18 s Amerikou, neměli jsme nárok, tady to byl daleko vyrovnanější zápas.
Někdo tady chtěl ostaršovat Zadinu? Kdybych udělal sestřih z toho, co tam předvedl, bylo by to rozhodně delší a nepoměrně zajímavější, než co předvedl celý útok dohromady na Hlinkovi proti Kanadě a Švédsku.
Není to nadšení, jen konstatování, že u Vašeho hodnocení jsem nevěřícně kroutil hlavou.
odpověděl(a)
Musím souhlasit s czfandou ohledně u17, ten turnaj byl docela povedený, 2x porazili výběr kanady, 1x s ním prohráli po nájezdech, v přípravě smolná prohra s finy v prodloužení, kdy střídání před tím měl náš tým na hokejce 2 tutovky. 1/4 finále s Rusy mohlo vypadat jinak, nebýt toho kiksu útočníka na 1:2 ihned potom, co jsme srovnali. Také kdyby uznali gól v přesilovce, který by byl do šatny, bohužel. První zápas s usa jsme dostali 2 góly během snad 20 vteřin v první třetině a tam se asi udělal ten výsledek, jinak druhou a třetí třetinu jsme hráli vyrovnanou partii.

K tomu turnaji, podle mne jsme trochu dojeli na to, že na 4 kvalitní obranné páry nemáme hráče a v takto dlouhém turnaji trenér nemohl hrát na 3 obrany, 1-2 obránci tam podle mne neměli co dělat (bezhlavá hra, nepřesné nahrávky, špatná rozhodnutí). Často chyběl z obrany rychlý puk, většinou se útok zakládal tradičně z obrany a soupeř se stíhal zformovat. Také podle mne Arnošt mohl lépe poskládat útoky, každý útok měl 1 slabé místo, ten hráč pak chyběl, změny vždy dělal až během zápasů, kdy už často bylo pozdě. Hodně neměnné složení formací od začátku cyklu je podle mne něco, co by chtělo zamyšlení.

Velkým problémem bylo zakončení, nedávali jsme vyložené šance, každý útok jich měl několik a často jsme dali spíš šťastné góly než ty z tutovek.

Ještě možná jeden problém, někteří hráči/hráč se musí naučit hrát týmově, pomoci si se spoluhráčem, když už si toho všimnou i komentátoři přenosu, asi to opravdu bije do očí..To samé s délkou střídání..
odpověděl(a)
Předně jsem rád, že se vyjádřil člověk, který dané zápasy opravdu viděl. Protože jinak to tu je někdy opravdu velká bída. Střílení od boku je místní kolorit.

Netuším, kteří byli oni hráči, kteří třeba v obraně neměli být, či slabé články v útoku. Třeba ten kiks před druhou brankou Rusáků měl tuším na svědomí Kaut a i u toho jsem si všiml dobrých věcí. Jsou to mladí kluci a chyby dělat budou. Pro mně bylo důležitější, že předváděli i kvalitní věci a byl vidět potenciál. Tohle není zdaleka pravidlem a především v nedávné minulosti jsme se s tím nesetkali skoro vůbec.
Samozřejmě je tady problém s koncovkou, těch neproměněných šancí bylo opravdu hodně. V tomhle celkově zaostáváme.
odpověděl(a)
Jedna věc, kdy mohu souhlasit s MI, je napadání, tady si myslím, že jsou kluci opravdu dost svázáni taktikou a napadají výjimečně, mnohdy jsou situace, kdy tam prostě jeden i dva měli vlítnout. To samé v oslabení, drží pozice a někdy by stálo za to trochu vlítnout na méně jistého obránce nebo když soupeř teprve zpracovává puk.

Chyby jsou v této kategorii přirozené, někdo jich dělá víc, někdo méně, jde o to jich dělat už v této kategorii méně, ať jde o útočné fauly, chyby na vlastní modré nebo risk v obraně.

Když to porovnám s u18, která hraje snad jen na rychlé protiútoky...
odpověděl(a)
Nemůžu se vyjadřovat k něčemu, co jsem neviděl.

Viděl jsem pouze dva zápasy sedmnáctky, takže šestnáctku, osmnáctku, devatenáctku nebo dvacítky nějak rozebírat nemůžu, že jo. A moc ani nechápu ten posměšný ,,tón'', co se posouvání hráčů o kategorii výš týče, když nikdo ze mnou zmiňovaných hráčů nezklamal.

Nečas odehrál skvělý turnaj a vysloužil si i samostatný článek na zámořském webu, kde se o něm psalo velmi pochvalně a pokud bude mít zájem odejít do zámořských juniorek, tak o něj bude veliký boj, jelikož ukázal, že užší rozměry mu nedělají vůbec žádný problém. Posouval jsem výše i Zadinu, který byl z útočníků po Nečasovi nejlepší a to nejen bodově. Dále jsem posouval výše Safina, který odehrál ty dva zápasy celkem dobře, ale pravda, neexceloval. Soudit někoho negativně ale v listopadu fakt nejde, navíc když jde o šestnáctileté kluky. Pak jsem posouval výše Zelingera, vzhledem k nedostatečné kvalitě obránců v ročníků 98 a tomu, že čtyři naši elitní obránci z té kategorie působí v zámoří. Není to ale nutně o jen o něm a o možnost ostaršení si určitě hlasitě tuhle sezonu říká třeba Galvas.

Pokud jde výsledky, tak celý turnaj byl jako na houpačce a nevidím důvod tady cokoliv negativně hodnotit. Vždyť jsme ze třech zápasů s kanadskými celky dvakrát vyhráli a jednou remizovali. Navíc jsme porazili v základní hrací době vítěze celého turnaje. Dokázali jsme remizovat v přátelském zápase s velmi silným Finskem, které potom v turnaji porazilo například i USA. Rozhodně ten turnaj nejde hodnotit negativně a nelze hledět jen na umístění.

A ten zbytek. Pořád jen hledat něco negativního, za úspěch dávat KDYBY atd. to je prostě...

No nic. Nadále trvám na tom, že ročník 99 není zdaleka tak slabý, jak se říkalo rok dva dozadu. Stále trvám na tom, že Zadina by měl hrát za osmnáctky a společně s ním minimálně i Nečas a jeden obránce ze sedmnáctek. O vysoké úrovni st.dorostu jsem nic nepsal, pouze o vysoké úrovni některých hráčů ročníku 99 a za tím si stojím stále.
odpověděl(a)
Diky za odpoved, ale nemuzes poprit statistiky viz. odkaz ( vsechny tymy pred nami ) prohravame bule ( Ja nevidel Kondelika ani Necase vyhrat vhazovani a to jsou centri na presilovkach a oslabenich ) uspesnost strelby miziva a ten system boxu jak v utocnem, tak obranem pasmu to je hrozny. Mas pravdu, ze jediny Zadina dostal svym vysokym kvalitam, a technicky a silove se vyrovnal ostatnim hvezdickam turnaje, ale ostatni musi pridat.....

http://stats.hockeycanada.ca/stats/league_instance/35096?subseason=249622&tab=league_instance_team_stats&tool=1601337
odpověděl(a)
Tak ale pokud bych koukal na tahle data, nemohl bych pochválit žádný český výběr posledních několika let a hráče, kteří by si pochvalu zasloužili, bych spočítal prsty jedné ruky. Dá se říci, že vše vychází z nedostatečného důrazu a síly naších hráčů. To je něco, co se s námi vezlo snad vždy co pamatuji, jen tehdy nám ještě naše šikovnost stačilo, ale čím je hokej více silový, tím více se zhoršujeme v buly, při hře před bránou a často nezvládáme buď první minutu třetin nebo posledních deset minut zápasu.

Ten důraz nám nejvíce škodí při přesilovkách, kde ty kluky obránci snadno odtlačí a v této kategorii na takové úrovni je ohromně těžké dát od modré branku, pokud má brankář dobrý výhled. O nedůrazu mluví i to, že máme jednoznačně nejméně trestných minut. Pro někoho disciplinovanost, ale já v těch zápasech zkrátka neviděl takovou touhu získat puk.

To, co nám vycházelo s Finskem při generálce, to nám nedovolili mnohem silovější zámořské celky a Rusko, které hraje dnes už stejným stylem. Nečekám, že se to jen tak v příštích letech změní a proto na to nemůžu ani moc nedávat, jelikož bych nedělal pak nic jiného. Kondelík má skoro dva metry, ale chybí mu alespoň deset kilo svalů. Safinovi turnaj tolik nesedl, ale už nejednou ukázal, že z něj může být skvělý power forward. Opravdu nejvíce tak nějak celkově ukázal Zadina. Nečas zaujal bruslařsky a technicky, ale ne silově, což u něj stejně nikdy nebudeme moc očekávat, ale je to rozdílový hráč a zkrátka o kategorii výše společně se Zadinou patří.
, jakub vrana odpovědět
Co je prosim s Jakubem Vranou, prave jsem koukal, ze nebyl na soupisce Hersey. Je to na delsi zraneni, ze v clanku pisete, ze se asi nezucastni msu20 ?
odpověděl(a)
bohužel je... http://isport.blesk.cz/clanek/hokej-reprezentace-mladeznicke-vybery/251304/rana-pro-hokejovou-dvacitku-vrana-je-zraneny-na-msj-bude-chybet.html

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Aqueko2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

DSC_0087.jpg

Reklama