Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

PROHRA ŠESTÉ I SEDMÉ TŘÍDY KOMETY GR. V HODONÍNĚ

7. Tř. HODONÍN - KOMETA GR    7 : 3 

Třetiny : 2:1, 3:1, 2:1

 

Poměr střel: 35/22

 

Poměr trestných minut:  10/26

 

Sestava: v brance odchytal 60 minut Vávra. Úspěšně kryl 28 střel, 7x inkasoval

 

Obrana: Štancl, Voškeruša, Porzer, Cívka

 

Útok : Vlček, Boltvan, Garčic, Jenyš, Polzer, Kozel,  Bláha, Tichý

 

 

Tak jsme dostali pěkný výprask.  Hodonín utnul vítěznou sérii sedmé třídy Komety Group, která se definitivně zastavila na čísle 1022 dnů bez prohry. Co je pozitivní, že Hodonín postavil skutečně asi nejsilnější možný tým a hrál se vynikající hokej.  Nemá smysl naříkat, že hráči Hodonína byli starší, protože v našem týmu se také nachází řada hráčů, kteří by měli spíše nastupovat za osmou třídu. Mladší hráči mohli dnes profitovat z toho, že odehráli utkání na úrovni osmé třídy, což je pro jejich vývoj určitě přínosnější, než když nastříleli v prvním kole svému dnešnímu soupeři patnáct branek.  Po této stránce to bylo jenom dobře.

 

Přestože jsme prohráli, je nutné vyzvednout některé hráče.  Charakter lidí obecně se nejlépe pozná v těch těžkých chvílích, kdy se nedaří a všechno směřuje k porážce.  Pokud bych si ale mohl vybrat dva hráče, se kterými bych se nebál „vydat do války", byli by to na prvním místě Patrik Štancl a David Vlček.  V minulém kole se zasloužili o záchranu ztraceného zápasu v Šumperku a dnes nebyli o nic horší.  Tito hráči nerozlišují nasazení v obrané nebo v útočné fázi, nebojí se svádět souboje proti jakékoliv přesile. Nikdy neuhnou ze srážky a už dnes jim v hrudi tepe nezdolné a statečné mladé hokejové srdce.  Pro další osud celého kolektivu bude životně důležité, zda se k morálce těchto dvou týmových vůdců přidají další hráči nebo zda ostatní zůstanou v nasazení a soubojích o poznání opatrnější.

 

 

 

6. třída  HODONÍN - KOMETA GROUP   6 : 1

 

Černou sobotu zahájila už v prvním utkání šestá třída, která dostala také pořádně „na frak.  Po vyrovnaném úvodu získávali domácí postupně převahu a Kometa dnes neměla ani sílu ani kvalitu a bojovnost potřebnou ke zvratu v utkání.  Také v tomto případě byl sehrán výborný zápas s jednoznačným výsledkem pro domácí.

 

Příčiny porážky šesté i sedmé třídy:

 

Podle mého názoru nás Hodonín dnes v obou třídách nejvýrazněji přehrál na postech brankářů. Oba domácí golmani dnes byli o poznání spolehlivější a to v těžkých utkáních rozhoduje.

Zatímco domácí sedmička postavila to nejlepší hrající stabilně za osmou třídu, Kometa k tomuto kroku  nepřistoupila a v tomto ohledu má ještě určitou výkonnostní rezervu.

 

Nerad bych upadal do tradičního koloritu naříkajících poražených, ale abychom byli spravedliví k oběma týmům Komety a jejich hráčům, své si v tomto dvojutkání odehrál i hlavní rozhodčí.  Už často jsem si kladl v podobných případech otázku, co se asi po takových zápasech děje v těch rozhodcovských hlavách. Zda jsou schopni si uvědomit, že svými výkony napomáhají úpadku našeho hokeje obecně.  Je jistě pravděpodobné, že by i bez podpory rozhodčího domácí dnes tak jako tak zvítězili. Ale utkání by byla jistě vyrovnanější a všechny strany by z nich měly  lepší pocit.  Určité přepískávání je vidět často, ale tento hlavní rozhodčí byl navíc neobyčejně odvážný a originální.

 

Situace 1.  (zápas sedmých tříd)  David Vlček se uvolnil na útočné modré čáře a jde sám na brankáře. Chystá se na zakončení, ale přichází sekera od obránce, která mu vyráží hokejku a pokračuje přes nohy. David padá a všichni hosté křičí nájezd, i když je nám jasné, že u tohoto sudího to může být maximálně dvouminutový trest.  Rozhodčí nás ale trumfnul skutečně všechny. Dává dvě minuty obránci Hodonína a k tomu také dvě minuty Davidovi za přifilmovaný pád. Tím nás dostal skutečně všechny. Ani trenéři se nezmohou na protesty a jen si rovnají v hlavě co vidí. Tento výrok je průkopnický a skutečně je třeba přiznat, že otevírá před sudími podobného charakteru do budoucna netušené možností.  Trumfnout jej může už jen výrok nějakého dalšího rozhodčího, který by příště mohl poslat hráče podraženého při brejku rovnou"do sprchy". 

 

Situace 2. (zápas šestých tříd)  Pavel Zacha udělal kličku obránci na modré a jde sám na brankáře. Po podražení zezadu padá a v brance končí jak hráč tak i puk. Zdá se, že nic nebrání za těchto okolností uznat branku.  Ale co vás nemá. Není to ani branka, není to ani trestný nájezd, nejsou to ani dvě minuty. Není to vůbec nic. Je to buly v útočném pásmu !?!  Po buly dochází za několik vteřin k navlas stejné situaci před naší bránou.  Podražení při úniku tentokrát domácího hráčeTentokrát vylétá ruka sudího okamžitě nad hlavu a náš hráč spěchá na trestnou.  Dál je snad výkon sudího zbytečné komentovat.

Je mi jasné, že samotní domácí hráči si rizhodčího neobjednali. Těm patří uznání za dnešní výkon, za který si vyhrát zasloužili.  Vám kluci mohu říct jediné - díky za dnešní výkon a jen tak dál.

 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Nemáte oprávnění přidávat příspěvky.

Uživatelské jméno
Heslo
     

Registrace >
Ztracené heslo >


, - odpovědět
To samozřejmě neplatí o tobě Pavle. Tvých názorů si naopak cením a doufám, že jsme dali příklad ostatním týmům a přispěli tak trochu k zkvalitnění vašich příštích zápasů.
, - odpovědět
Chtěl jsem jen vysvětlit jak, že to bylo, protože mě trochu zamrzelo, že jeden z trenérů po zápase u východu ze zimáku snižoval náš výkon výrokama o protestech. Údajně jsme si přeložili zápas osmiček a postavili lajnu osmáků. Takže, osmáci předehrávali 2.kolo se Znojmem, protože jsou v tomto terminu na horách. Dále k souběhu kola v žádném případě nemůže dojít protože, první kolo nádstavby 8.tř.(7-12) je plánováno na 25.1 tedy souběžně s 2. kolem třetí části 7.tř. což je zápas s Prostějovem plánovaný na 25.1. (každá soutěž má jiný počet zápasů). Když k nám přijelo Brno v minulých sezónách s hráčem, který, hraje o ročník víš a dával nám 5 branek v zápase bylo vše pořádku. Pokud ale podobný krok udělá soupeř, hledají se argumenty proč se prohrálo ???
, - odpovědět
Souhlasím s vámi. Pokud hlavním cílem bylo sehrát důstojný souboj, potom se to skutečně podařilo a všem nezbývá než popřát, aby se podobně silné týmy utkávaly pokaždé a nejenom jednou za rok. Co se týká té série 1000 zápasů bez prohry, tak připomínáním tohoto faktu jsem v první řadě sledoval vyprovokování trenérů soupeřů k něčemu podobnému, co jste v sobutu v Hodoníně udělali v Hodoníně. Tzn. postavení silného týmu a odehrání kvalitního utkání. Jak jsem zdůraznil, to je určitě cennější než všechny vítězné série po jednoznačných odevzdaných zápasech. Velkou výhodu máte v tom, že všichni soupeři si mohou být jistí, že pokud Kometa Gr přijíždí na zápas, tak že přijede hodně silný tým. Obráceně to už ve většině případů neplatí a člověk si není jistý, zda zápas bude solidní a nebo obětovaný. Vůbec bych neřešil, zda jste někoho někam posouvali, ale naopak bych Vás v Hodoníně poprosil, abyste takto nastupovali pokaždé. Na takové zápasy by se museli všichni tešit.
, - odpovědět
malilinká úprava, za šestky hrálo 6! páťáků .. vše ostatní sedí a krásně jsi to napsal DS 1
, - odpovědět
Na vysvětlenou, kdo teda za Hodonín hrál :

Za sedmou třídu oproti běžné sestavě hráli 4 kluci, co za tento ročník hrávali ve 4, 5 i 6 třídě. S jednou výjimkou. Marek R., který za vyšší ročník hraje od počátku (je samozřejmě sedmák). Hráli jste tedy proti stejnému týmu, se kterým jste hrávali 3 roky. Možná už si to ani někteří nepamatují, ale ve 4.tř. byla naše bilance na zápasy vyrovnaná. Nejdříve jsme o gól vyhráli a pak doma o gól prohráli.
Dále nastoupili 2 hráči 6.tř (pravidelně v zápase hráli v prvních dvou lajnách) a brankář, který také navštěvuje šestou třídu.
V osmičkách hraje ještě jeden sedmák, který by mohl také nastoupit a včera nehrál. V šesté třídě máme další velmi platné hráče, kteří by sedmičky zcela jistě posílili. Z tohoto pohledu i my máme také ještě malé rezervy. Navíc všichni do jednoho co včera nastoupili, jsou odchovanci Hodonína.

Šestá třída nenastoupila s tím nejlepším co má. Jak už jsem uvedl, dva hráči hráli za sedmičky, marodku máme také a oslabením bylo i zranění hlavy jednoho z nelepších hráčů v průběhu zápasu, jenž skončil v nemocnici. Dále hráli 4 páťáci ( z toho dva ročník 98).

Neznám přesné věkové složení Brněnských týmů, ale domnívám se, že věkově jsme starší rozhodně nebyli. Nezaznamenal jsem, že by v týmu Brněnských sedmiček hráli v tomto utkání mladší hráči. Ti byli naopak posláni do šestek. Věkově to byli tedy srovnatelné týmy.

K tomu, že jsme stáhli v sedmičkách čtyři hráče nás vedlo přání sehrát s vámi důstojný zápas. Konec konců po tom voláte již dlouho, že by jste v soutěži rádi hráli vyrovnanější zápasy. Vaši soupeři (v předcházejících zápasech to platí i pro nás) se naopak předem zdávají a posílají hráče spíš nahoru nebo dolů, protože proti trojnásobnému mistrovi republiky stejně není o co hrát. Prostě jsme chtěli odehrát důstojný zápas a to se nám povedlo.
Z mého pohledu to byli velmi dobré zápasy, ve kterých jsme měli tentokrát o něco více štěstí. Bylo to pro mě velmi poučné a jasně jsem se přesvědčil o tom, že pokud hráči hrají pravidelně za třídu kam ročníkově patři nebo výš, jejich výkonnost jde skutečna nahoru rychleji.. Vždyť v loňském roce se jim se „ stejným“ soupeřem prosadit nepovedlo.
, Neplačte chlapci odpovědět
Neplačte chlapci Kometoví,jednou to přijít muselo.I tak je vaše bilance úctyhodná.Jen k těm rozhodčím: faul na Zachu to byl(neodpískaný),ale ruku na srdce,těch sekaček a naražení zezadu na hrazení,neodpískané z vaší strany bylo taky pár.Tudíž je to fifty,fifty a pane Zacha vypichnite ty situace taky,ovšem jestli dovedete být nestraný a tyto vaše očko zachytlo.Mějte se hezky a můžete začít počítat tentokráte od nuly a né tisíce howgh 3
, - odpovědět
Domácí obránce proniká s kotoučem na holi do útočného pásma Komety, kde je hostujícím obráncem hákován a aby zabránil přímému souboji mezi oním hráčem a brankářem, ukončuje toto hrozící nebezpečí pádem pod nohy. Píšťalka hlavního rozhodčího ale zůstala němá.

Jen chci říct - bohužel nám všem je vlastní vidět na rozhodčích chyby, ale zvláště ty, které jsou mířeny proti nám, proti našemu týmu. To, že někdy i my vidíme sekeru našeho hráče na soupeře a rozhodčí ji neodpíská, rychle zapomínáme.

V každém případě to byl krásný zápas, ve kterém ale taky byla spousta chyb jak na straně hráčů obou týmů, tak na straně rozhodčích.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Aqueko2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

HIGHLANDScamp.jpg

Reklama