Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Proměnlivá síla jednotlivých ročníků

 

Každý draft je dramatickým vyústěním celoživotního snažení stovek nejlepších hokejistů z celého světa, vždy se jedná o neopakovatelný zážitek, životní milník rodin i hráčů.

Současně je třeba vnímat a vyhodnocovat i sílu jednotlivých ročníků, která je pokaždé trochu jinak strukturovaná. O ročníku 1997 se dlouho dopředu psalo jako o skupině hráčů, kteří změní NHL. Necelé dva roky po draftu z roku 2015 se ukazuje, že tyto odhady se ani v nejmenším nemýlily. Když jsem o tom nedávno hovořil s hráčským agentem Patrikem Štefanem, a předtím ještě s několika skauty NHL, zaznívaly shodně podobné názory a hodnocení. Není se čemu divit. Z první desítky hráčů draftovaných v roce 2015 jich devět stabilně hraje NHL a podobně je na tom ještě několik dalších hráčů za první desítkou.

A to je neuvěřitelně silný vývar. Tomuto přílivu musela s nelibostí ustoupit celá řada starších hráčů, kteří ještě necítili nutnost ustupovat z pozic. Hovoří se o tom, že se NHL mění a mladí hráči dostávají přednost před těmi staršími. Ono to tak zřejmě není, pouze vedení klubů si připravuje mladé hráče do významných rolí v předtuše jejich budoucího potenciálu, a pro jejich rozvoj se rozhodli obětovat občas i ty hráče, kteří by jinak zůstali stálicemi v sestavách.

Ročník 1998 se tak silný nejeví co do celkového obsahu kvality, ale na druhé straně dodal několik skutečně mimořádných a schopných jedinců z předních míst draftu, kteří jsou v některých ohledech naprosto excelentní.

Otázkou zůstává, zda současné metody rozvoje mladých hráčů jsou natolik jiné a progresivní, že dojde velice brzy k obsáhlé generační výměně v rámci celé soutěže, nebo prostě jen přišel výkyv díky silným ročníkům.

Té druhé verzi trochu nahrává současný odhad zámořského skautingu, že už ročník 1999, který přichází do draftu NHL letos v červnu, bude nejslabší za posledních deset let. Odborníci na zámořský skauting neočekávají, že by se z tohoto draftu mělo brzy do NHL zařadit větší množství hráčů, spíše to budou výjimky.

Tento moment dává velkou šanci na prosazení v letošním draftu nejvýraznějším českým talentům, současně je ale třeba počítat s tím, že to s proniknutím do NHL nebude tak  přímočaré, jak nám to předvedl celý zástup hráčů z předchozích dvou ročníků.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, - odpovědět
Jen to Martinu Necasovi prejme letos. Vzyt je to jenom dobre, kdyz bude výš nez na sestem miste. Snad budeme mit zase po case ceskeho hrace v top 5 na draftu, coz by bys super uspech!
odpověděl(a)
A příští rok Zadina a Škarek
odpověděl(a)
Tak tohle mistrovství světa mu asi moc nepomohlo.. asi by jsme mu první kolo přáli všichni, ale barák bych na to nevsadil.
, - odpovědět
Já si počkám na ročník 2002,kde momentálně září v MD Jan Myšák
odpověděl(a)
2002 .... to kdo zari je hodne daleko od toho kdo bude zarit s ohledem na ruznorode dospivani :-)

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Penco.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

DSC_0084.jpg

Reklama