Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

První český hokejový žebříček mladých hráčů

Po letech pouze platonických plánů a diskusí přistupujeme k realizaci projektu, který by měl pozitivně oživit českou hokejovou scénu.

Po projednání s příslušními odborníky jsme se rozhodli vystoupit na veřejnost s prvním českým hokejovým žebříčkem. Jeho pracovní verze v této chvíli již existuje. Vybrali jsme k tomu účelu ročník 2002, v příštím roce přidáme ročník 2003, a tak budeme pokračovat dál.

Plošně tento ročník poznali v nejnáročnějších mezinárodních konfrontacích doma i v zahraničí organizátoři turnajů World Selects Invitational a Pee-Wee v Quebecu, kteří v tvorbě žebříčku samozřejmě mají důležité slovo. Dále se podařilo zapojit scouty NHL, ISS, sportovní novináře, šéfy mládeže významných hokejových klubů nebo české mládežnické reprezentace, věhlasné mládežnické trenéry, kteří již vychovali hráče pro NHL, ale i pořadatele dovednostních kempů a různých hokejových projektů. Z těchto různorodých zdrojů vznikne první žebříček.

Jedná se o nezaujaté hokejové odborníky, kteří s ohledem na svoje zkušenosti, znalosti a odbornost splňují podmínky pro tuto práci.

Jako prvořadou hodnotu já osobně považuji objektivitu, nestrannost a nezaujatost. Tedy hodnoty, kterých je obecně ve společnosti a v mládežnickém hokeji nedostatek. Jak se bude dařit sestavovat skutečně kvalitní žebříčky odpovídající co nejvíc realitě, to teprve ukáže čas. Za směrodatný ukazatel s kontrolním pozdějším efektem lze považovat draft NHL, který o pár roků později potvrdí nebo vyvrátí tyto verze žebříčků českých čtrnáctiletých talentů ledního hokeje.

Žebříček by měl žít, reagovat na vývoj hráčů.

Poučení z prvního roku potom uplatníme do dalšího žebříčku hráčů ročníku 2003, kteří vyrůstají na českých kluzištích.

V této fázi uvítám i dobrovolníky, kteří by k tomuto záměru mohli nebo chtěli něčím přispět.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Žebříček odpovědět
Dobrý den pane Zacho. Pokud budete tvořit žebříček podle komerčních výběrů, tak dle mého názoru bude neobjektivní. Je spousta hráčů/rodičů, kteří se těchto KOMERČNÍCH výběrů, nemohou, nebo nechtějí zúčastnit.
, Žebříček odpovědět
V České republice nemůže dopadnout žebříček dobře. Tady je v lidech zakořeněna závist, protekce, korupce. Dopadne to velice špatně! Pane Zacho, já bych do toho nešel. Tady na to není klima a proto tady nelze praktikovat věci, co jsou v zámoří běžné. Vždyť i ty VTM jsou často provázené bahnem prominentních synáčků.
odpověděl(a)
Ale někde se začít musí! Ty samé problémy měli a mají i v té Kanadě a draft je celkem objektivní. Tak proč to nezkusit pomaličku i tady? Za mě: dobrý nápad. Jasně že budou názorové střety hlavně se svazem, ale při troše šikovnosti a diplomacie nevidím důvod to nezkusit.

Problém spíš bude v zafinancování takového projektu. Zezačátku se to dá dělat i tak nějak doma v garáži, ale postupem času to chce rozjet pořádně. Jednoduchý úkol to teda rozhodně není.
, Mnoho úspěchů.... odpovědět
Pane Zacho rozhodně nejsem neználek nebo škůdce. Možná pro někoho pitomec ,ale tím ,co jsem níže napsal jsem vyjádřil jen svůj názor.Nedávno jsem zde použil komentář ve kterém je uvedeno,že Vaše inteligence převyšuje převážnou většinu návštěvníků těchto stránek.Chápu,že Vám některé výroky mohou vadit,ale docela jsem překvapen Vaší reakcí.
Víte,třeba moji synové rozhodně ještě nekončí s hokejem,ale já teď mohu vykřikovat to,co jsem předtím nemohl abych jim neuškodil.Mohu dnes bez problému popsat čím jsme si museli projít.To,že se to někomu nelíbí je bohužel jeho problém.
Zastavím se ještě u věty" Ale já jsem tam Davida chtěl, protože jsem věděl, že je pro tým prostě nepostradatelný." Kašičku znám velmi dobře a s tím,že byl pro tým nepostradatelný souhlasím.Zaráží mě ale jiná věc a to,že Vy jste tam Davida chtěl.Když jsem zde nedávno uvedl osobní zkušenost s týmem WSI ročníku 1996 v Praze, napsal jste mi něco v tom smyslu,že bych měl uvést ,že jste nominaci nedělal.Tak nevím.Neuvědomuji si,že byste byl u ročníku 1997 trenérem.Mám k dispozici celou konverzaci s tehdejším trenérem WSI 96 v Praze,která se odehrála na jiném portálu,kde se nemaže.Je dobré si občas připomenout jakým způsobem se k tomu někteří pisatelé vyjadřovali nebo jak třeba tehdy probíhala nominace na postu golmanů na tento soukromý turnaj a jak se k tomu dotyčný trenér po čase vyjádřil............"Vzpomínám si velice dobře. Ano omlouvám se Vašemu synovi. Jeho slzy a neštěstí v té dané chvíli mám stále před očima. Nebyl jediný koho jsem vyloučil, ale on to nesl asi nejhůř. Ještě jednou, moc se mu omlouvám. Nechci se tady ospravedlňovat, poslední slovo jsem učinil já, ale věřte, že jsem si nechal poradit a druhé místo golmana jsem musel podržet, jelikož WSI byla akce soukromá a pan ....... pro to udělal strašně moc, aby se vůbec druhé mužstvo ČR postavilo a zafinancovalo a nedělo se to co nyní, že WSI na 4 dny stojí rodiče skoro 10 tisíc v Praze. Tenkrát jsme to dokázali i s nějákým tričkem a soustředěním zanecelých 5. Takže golmane promiň a doufám, že jsi tam kde jsi chtěl hrát a daří se ti. Ať se daří."
Neuvádím jména.To co se tehdy stalo už nikdo nevrátí.Je to to minulost. Jen si myslím,že je potřeba si to připomínat nebo na to upozornit aby se to třeba neopakovalo nebo se tomu dalo předejít.
Přeji Vám mnoho úspěchů v sestavování žebříčku. 1
icon odpověděl(a)
Ale jasně, tohle nebylo na Vás. Ten případ znám, ale už jsme ho diskutovali mockrát. Byl jsem tam tenkrát v roli rodiče stejně jako vy, nevím, proč bychom to měli znovu diskutovat zrovna tady. 1
odpověděl(a)
Pokud to vidíte tak,že jsme tam oba byli ve stejné roli rodičů,pak to vážně už tady nemá cenu diskutovat. 1
odpověděl(a)
louboutin outlet
coach outlet online
bathing ape
tods outlet online
ugg boots
moncler sito ufficiale
stone island hoodie
polo ralph lauren outlet online
mac cosmetics
mulberry handbags
houston texans jerseys
louis vuitton outlet online
canada goose sale
gymshark sale
ugg boots
adidas neo shoes
marc jacobs handbags
mbt shoes outlet
jets jersey
hermes bags
mcm outlet
pandora jewelry outlet
fitflops
moncler jackets
air max 2015
lacoste polo shirts
converse shoes
coach canada outlet
ed hardy
true religion jeans
coach outlet online
denver broncos jersey
fitflops sale clearance
air max
coach outlet store online
coach outlet store
the north face jackets
adidas ultra boost
coach factory outlet online
miu miu shoes
coach outlet store online
air max 97
air jordan uk
louis vuitton outlet online
nike factory store
ugg italia
nike outlet store
true religion outlet
adidas yeezy boost
coach outlet online
north face outlet
gymshark clothing
coach outlet store online clearance
true religion jeans
coach outlet online
jordans
mulberry bags sale
le coq sportif
ferragamo belts
uggs outlet online
coach bags
yankees jerseys
birkin handbags
air huarache
north face jackets
coach outlet online
michael kors outlet clearance
louboutin pas cher
jordan 31
coach outlet online
ray ban sunglasses
lacoste outlet
indianapolis colts jerseys
birkenstock sandals
ralph lauren outlet online
canada goose jackets
red sox jerseys
fjallraven kanken
coach factory outlet online
louboutin outlet
coach handbags
coach factory outlet
kate spade outlet
adidas store
suicoke sandals
yolo
, zajímavé odpovědět
Kdepak ten žebříček je?

A kde je můj předchozí příspěvek? Zase se náhodnou smazal?Já myslel že cenzura už není 2 2 2
icon odpověděl(a)
Radku B, bež do P 1
icon , - odpovědět
Vážení, chtěl bych Vám dát jen takový námět na přemýšlení. Nepokouším se tady rozmístit rakety středního doletu, ale hokejový žebříček - prostě pár jmen v řadě pod sebou. Mluvíte o 50.000 za Quebec, za mě to byla polovina, ještě jsem v průběhu musel pořádat sbírku, abychom vůbec vyšli, ale přesto se tady nestydí vystupovat chytráci, kteří v tom viděli kšeft. U nás je dost věcí špatně, ale největšími škůdci jsou ti, kteří pomlouvají a dusí všechno a všechny, kteří se pokusí něco podniknout. Navíc jsem u Pee-Wee působil jen jeden rok, protože velice vážně hrozila situace, že českému výběru účast v Quebecu vezmou a děti o tuto důležitou možnost rozvoje příjdou, a jakmile se konsolidoval realizační tým, zase jsem z toho vlaku vystoupil. Chová se takhle někdo, kdo na akci chce především vydělat? Od některých z Vás jsem čekal spíš podporu a konstruktivní kritiku. Žebříček určitě může uškodit, ale může sehrát i pár velice pozitivních rolí v mladém hokeji. A mě jde o ty pozitivní role. Pokud chcete všechno nové hned negovat, raději toho možná sami nechejte, protože Vám prostě není pomoci. Vždy jsem se snažil dělat i těžké nebo skoro nemožné věci i v tomto prostředí a nenechal se odradit škarohlídy, protože jen to je cesta dopředu. Určitě to napoprvé nebude ideální, určitě se na někoho zapomene a někdo se nadhodnotí. Ale to neznamená, že je to hloupost nebo že mi jde od počátku o nějaký prospěch. To je lež a s tou se s prominutím jděte vycpat. Je to pokus o obohacení prostředí, o rozvoj, o nový impulz. Buďte pozitivní, nebo jste už tak zničení a nepoužitelní pro cokoliv nového? A pro uklidnění, jedná se o nějakých dvacet, možná třicet hráčů z ročníku. Když někdo upozorní na hráče v nižších soutěžích, možná se na něj někdo přijde podívat. Ale vím ze zkušeností, že kdo dřepí ve čtrnácti v nízké soutěži, kde se skoro netrénuje a bere se to jako koníček, ten se tím asi živit nebude. Tady u nás v Meziříčí bylo několik kluků, kterým trenér předpovídal ve třetí třídě stejnou nebo i lepší budoucnost, než Pavlovi. Ale zůstali tady napořád nebo jen do těch čtrnácti let, a dnes už to nehrají vůbec, nebo za místní klub krajský přebor nebo místní ligu amatérských klubů. Já nikomu neberu šanci probudit se později, ale určitě na tom nebude stát smysl tohoto žebříčku, určitě už s tím neprorazí do NHL. A nám jde o tu špičku ledovce, která může reprezentovat, která se může pokusit prorazit v kanadských juniorkách a z nichž někteří třeba nakouknou nebo budou draftovaní do NHL. A s těmi organizátory to tak tragické někdy není, jak tady tvrdíte. Mohu uvést příklad, který jsem ještě neprezentoval. Když jsem měl na starost jako manažer WSI v Praze s ročníkem 1997, ten turnaj jsme mimochodem vyhráli, tak třeba táta Davida Kašeho mi řekl, že ty peníze za turnaj nemůže dát. Ale já jsem tam Davida chtěl, protože jsem věděl, že je pro tým prostě nepostradatelný. Domluvili jsme se na zlomku ceny, kterou mohl dát. A Davit opravdu neuvěřitelně makal, ten tah se vyplatil. Ale jeho účast nezaplatili ostatní rodiče. Oslovil jsem tehdy pana Gumana, který ve výběru neměl svého kluka. Tvrdil, že momentálně na takovou konfrontaci není připravený. Požádal jsem ho, jestli by nám v rámci možností nemohl do rozpočtu přesto něčím přispět, ale vůbec jsem s tím nepočítal. Znáte to, když někde nemáte kluka, většina lidí té akce nepřeje nic dobrého. Ale byl jsem v šoku, když přislíbil a také poskytl několik desítek tisíc. Jen řekl, že na tuhle věc peníze dá a mě že věří. Z těch peněz bylo možné vzít Kašeho a klukům nakupovat kvalitní jídlo a další servis. Potom ale stejně musíte poslochat nebo číst nenávistné kecy od neználků, kteří vás viní z protekce, korupce a čeho všeho. Možná se mi občas chtělo toho kvůli nim nechat, ale nikdy jsem neztratil kvůli těm pár pitomcům víru ve smysl takového počínání. Víte, oni i ti trenéři to s námi rodiči občas nemají lehké, protože někteří z nás, to je opravdu výkvět a sebranka. Přinutit svoje děcka pořádně makat a dělat to, co mají, na to jsou krátcí, ale vidět chyby všude kolem, to jim jde výborně. Když někdo končí s hokejem, vykřikuje kolem sebe, že je to bordel a nebude nikomu dávat sto tisíc do kapsy, aby kluk mohl pokračovat dál. Ale ve skutečnosti se většinou ukáže, že na to pokračovat dál ten kluk už prostě nemá. Ani tu extraligu prostě nemohou hrát všichni, kluby nemají povinnost zaměstnat všechny děti, které kdy přišly do přípravky. Ale to jsem se dostal už někam jinam. 1
odpověděl(a)
pěkný příspěvek, takříkajíc od srdce. Jde vidět, že ten žebříček berete vážně, tak jen tak dál. Všechny tyhle žebříčky (společně s draftem) se musí brát s rezervou, ale to každý s trochou rozumu dobře ví. Takže já vám držím palce, kritikům navzdory. 5
odpověděl(a)
Já bych to asi napsal takto. Všechno je to u nás prohnilé !!!
Korupce ať v penězích,nebo v materiálních hodnotách. Vidím to všude i v našem klubu. Nebudu zmiňovat ve kterém. oOno je to v podstatě jedno, protože ve všech klubech chybí prachy a jsou rádi, když někdo přispěje ať už oficiálně jako sponzorský dar, nebo někomu do kapsy. Je mi z toho na blití. Jako ve Vašem případě. Spousta lidí ve Vás vidí člověka, který si tím vydělá hodně peněz, nebo dokonce na tom zbohatl. Nedivím se, že reagujete tak jak píšete. To jsou právě většinou ti, kteří nemají problém uplatit někoho. Bohužel mě štve, že se tím někteří dokonce i chlubí. Někdo dře jak mezek, ale přes třetí lajnu nepřeleze. Je do očí bijící když vidím některé hráče hrající v první příp. druhé lajně a evidentně tam nemají co dělat. A dle mého toto bude pokračovat dalších spoustu let. Pochybuji, že se to někdy vymýtí. Snad někde částečně, ale ne úplně.
odpověděl(a)
Řekl bych že celková částka tolik byla když vezmete cestování po republice, ubytování a campy.
Možná Vás ani nikdo nechtěl osočit že by jste chtěl na tom zbohatnout,spíše je vždy divné co tady napíšete.Na úvod výběru Pee-wee se tady objevilo že výběr budou dělat odborníci a žádný není spojen s hráči.Pak se tam objeví syn člověka který vybíral.
Další příklad jede s ročníkem 2002 ročník 2003 a jeho otec další rok zařizuje ledy a zázemí v klubu kde působí.
Co už bylo vrcholem všeho napíšete že se hledají další finance tak který rodič může at se ozve a objeví se v nominaci kluk který nebyl pozvaný ani na druhý výběr 5 5 5
odpověděl(a)
to RadekB: akce Pee-wee v Kanadě pro české týmy nemá bez výrazné podpory (svazu, sponzorů) žádný význam. Jonák to zadarmo určitě dělat nebude a myslím, že to bude každý rok čím dál těžší anebo spíše nemyslitelné se tohoto turnaje zúčastnit. Kor když svaz jasně deklaroval, kterým směrem chce jít...Loni to jasně ´vysvětlil´ ten Cyril z Uničova: 2 min IT za celý turnaj tak to jděte pěkně do...! Tak nějak to napsal. To jsem zvědavej kdo se letos opět chytne...
odpověděl(a)
Myslí že to nikdo neneguje, jen většina vidí překážku v hokejové prostředí.
, žebříček odpovědět
Osobně si ho nedovedu představit v českém pojetí. Zatím vždy bylo vše ovlivněno penězama a protekcí.

Za druhé na řadu akcí většina dětí nepojede, protože ne každý si bude moci dovolit platit 50.000,-Kč za turnaj v Kanadě.
odpověděl(a)
No přesně! To by chtělo doslova a do písmene navštívit alespoň jeden zápas mladšího dorostu každého klubu v republice. A né jen extraligu, protože talent, který z různých důvodů "neuspěl" ve svém klubu, se může skrývat i v nižší soutěži. To je mravenčí práce pro spoustu lidí.
, - odpovědět
Tak by mě jen zajímalo,k čemu nebo komu takový žebříček může posloužit.Z mého pohledu to bude jen další meta,o kterou budou usilovat především někteří rodiče v domnění,že pokud tam jejich syn nebude,budou hledat cesty aby tam byl. Budou se domnívat,že to bude mít vliv třeba na reprezentaci U16.Všichni jsme toto období zažili a každý na to máme svůj pohled.
Už jsem to tu psal několikrát a napíšu to znovu.Zažil jsem se synem výběry hráčů na turnaje WSI , Pee-Wee i dalších.Tyto turnaje jsou pouze pro takové hráče,kterým to rodiče zaplatí.Nominace na tyto turnaje se pak od toho odvíjí. Lidé,kteří ty nominace dělají jen stěží pak někoho ,třeba lepšího mezi sebe pustí.Oni si totiž vytvoří svůj okruh lidí,které pak oslovují přednostně a pokud neuspějí, potom až osloví někoho dalšího. Mluvit pak o nějakých benefitech, pokud se hráč náhodou do takového výběru dostane a je úspěšný, je opět diskutabilní.
Myslím,že draft rozhodně nevidím jako nejobjektivnější či směrodatný údaj.Stačí se jen podívat na ten poslední a třeba na posledního voleného hráče.Několikrát se tu pak skloňovalo jiné jméno,které se na draftu neobjevilo,přesto ten hráč nedávno podepsal na české poměry nevídanou víceletou smlouvu v extralize aniž by musel cokoliv prokazovat třeba v nižších soutěžích,tak jako jiní.Takových bohužel bude přibývat.Možná ale ten žebříček bude dávat signály těm bezejmenným,kteří se tam nenajdou,že je třeba změnit působiště.České prostředí není férové,říká to pan Luděk Bukač st. a nedávno to uvedl v zajímavém rozhovoru Milan Gulaš.Hráč,který to mohl říci na plno na rozdíl od hráčů,kteří působí v Česku nebo mají ještě zájem reprezentovat.
http://isport.blesk.cz/clanek/hokej-ostatni-ligy/282503/gulas-o-cesku-vadi-mi-lidi-kolem-hokeje-i-tabulkove-odstupne.html
odpověděl(a)
Tuto stupiditu nemá cenu vůbec komentovat.Myslím tím "žebříček".
icon odpověděl(a)
Jo jo, máte pravdu, o tom článku Milana Gulaše jsem se chtěl zmínit v jiné souvislosti. Ale já bych se zaměřil na náš český rybníček s mořem panujících nedostatků, systém draftu NHL bych prozatím nekritizoval, protože je to vše kolem něj o několik světelných let dál, než co jsme byli v tomto ohledu schopni vytvořit my tady - tedy dodnes vlastně nic. Určitě je to rizikové, ale nejdu do toho s tím nekomu sloužit nebo něco upravovat záměrně. Problém prozatím je jak získat dostatek kvalitních a nezávislých informací a lidí, kteří by se tím byli ochotní zabývat. Možná to nebude bezchybné napoprvé, ale chtěl bych to směrovat hlavně férovým a pozitivním směrem.
myslím si, že takové žebříčky naopak v našem pro
odpověděl(a)
Myslím,že můžete mít ty nejlepší úmysly.Být férový a pozitivní,ale bude velmi těžké aby to tak bylo v tom českém hokejovém rybníčku chápáno.Já tomu prostě nevěřím.Mám svoje zkušenosti jako normální obyčejný rodič,který nikdy hokej nehrál a v povaze mám vlastnost říkat naplno věci,které se mi nelíbí.Tahle kombinace je v českém hokejovém prostředí vražedná.Ne pro mně,ale pro mé syny.Dnes mohu zcela jednoznačně srovnávat prostředí tady a ve Švýcarsku,kam jsme měli možnost a obrovské štěstí pro mladšího syna před pěti lety odejít.Víte hodně mě zajímají hokejové osudy hráčů,kteří s oběma syny hráli a podle možností sleduji, kde dnes jsou nebo nejsou.Věřte,že je to zajímavé a to se nejedná jen o hráče,kteří byli draftováni.Po světovém poháru se vyrojilo spousta odborníků nebo bývalých hokejistů,kteří v tisku opět pojmenovali důvody ,proč národní mužstvo neuspělo.Tohle nám jde opravdu skvěle.Když jsem včera dohledával jeden starší článek,narazil jsem na jiný, neméně zajímavý rozhovor na těchto stránkách.I s odstupem několika let je dobré si ho přečíst a zamyslet se,co se vlastně změnilo........
http://www.zacha-hokej.cz/domu/ms-do-20-let-v-usa-rozhovor-s-alesem-totterem
odpověděl(a)
Dětská PDL měla také krásnou myšlenku. Protekce by se tam dala prodávat a ještě by bylo na export.

U žebříčků, by to bylo ještě horší.
, ..jeste neco rodicove odpovědět
https://m.youtube.com/watch?v=nUjgjz2KZcw&sns=fb
, ..tak jak teda? odpovědět
http://www.hokej.cz/nenechte-deti-vyhoret-apeluji-veliciny-hru-nesmi-nicit-vysledky-tvrdi-lener/5017947

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Agados2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

P1190570.JPG

Reklama