Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

První Letní dětské hry Kamevédy 2019 - přípravy

 

1.5.2019

 

První Letní hry proběhnou ve Velkém Meziříčí na Dětský den, 1. června 2019.

Co si od této akce slibujeme?

Chceme založit dlouholetou tradici, která pomůže trvale přilákat děti i rodiče k pravidelnému provozování různých druhů sportu. Už ty nejmenší děti si mohou bez zbytečného stresu osahat závodní atmosféru. Naučit se závodit je podobná dovednost jako driblink s míčem nebo přeskoky přes švihadlo. Děti čeká celá řada atletických i gymnastických disciplín, dovednosti v míčových hrách, ledním hokeji i tenise, přednes anglické písně před publikem, střelba ze vzduchovky nebo plavání.

Disciplíny nejsou povinné, každý dítě si může vybrat ty, které chce vyzkoušet. Nicméně se bude jednat o oficiální výsledky změřené akreditovanými trenéry a rozhodčími. Takové výsledky lze prezentovat například při oslovování sponzorů u dětí, které se sportu věnují opravdu naplno.

Nám ve spolku Kamevéda zase některé  výsledky mohou napovědět, že s některými dětmi pracují jejich rodiče skutečně dobře a na jejich výkonnosti je to vidět.

Rodičům a trenérům zase může pravidelná účast na Letních dětských hrách Kamevédy přinést materiál, který jim usnadní orientaci a přinese důležité srovnání, které je třeba ke kvalifikovanému výběru dalšího směřování mladého sportovce. Některé děti se mohou zúčastnit třeba i pěti nebo šesti ročníků Letních her, takže budou přesně vědět jak roste výkonnost jejich dětí, nebo kde je třeba trošičku přidat.

Nejmladšímu přihlášenému účastníkovi budou za měsíc teprve dva roky a čtyři měsíce, tyto děti samozřejmě budou absolvovat jen ty nejjednodušší disciplíny, jako je běh, skok z místa nebo hod míčkem. Věkový limit je osm let, 1. června dítě nesmí dosáhnout osmého roku věku.

Proč toto omezení?

Chceme přinášet prostor pro vyžití, motivaci a zlepšování v širokém spektru sportů a dovedností nejmenším dětem ještě ve věku, kdy lze vytvořit nejlepší předpoklady pro celoživotní pohybovou aktivitu. Jedná se o věk, kdy je komplexní záběr na místě, děti třeba ještě nejsou rozhodnuty k závodním provozování konkrétního sportu, svůj směr teprve hledají. A u těch, kteří už mají jasno, pomůže všestrannější závodění vybudovat jejich komplexní sportovní základnu, ze které budou těžit v dalších letech.

Děti budou rozděleny do pěti věkových kategorií odstupňovaných po jednom roku. Abychom je snadno na sportovištích rozpoznali, každé dítě dostane dres - tričko s emblémem her, které bude mít barvu označující příslušnou věkovou kategorii.

Zajímavosti:

- V průběhu prvního ročníku Letních dětských her Kamevédy bude společnost Endorfilm natáčet záběry pro celovečerní film, jehož hlavním hrdinou je pětiletý chlapec ze Slovenska, který je od narození s plným nasazením svých rodičů vychováván podle zásad Kamevédy.

- Průběhu Her se zúčastní fotbalista Werderu Brémy Theodor Gebre Selassie, jeho starší syn Noe bude rovněž mezi startujícími malými sportovci.

- Na hrách bude přítomen hokejista klubu NHL  New Jersey Devils Pavel Zacha.

- Autobus s početnou výpravou nejmenších hokejistů a jejich rodičovského doprovodu vyšle hokejová organizace Bílí Tygři Liberec.

- Oslovil jsem Jana Nezmara, managera FC Slavia Praha, který informaci o konání Letních her postupuje trenérům fotbalové přípravky Slavie.

- Na Letní hry přicestují malí fotbalisté FC Vysočina

- Početné zastoupení vyšlou na hry trenéři malých atletů a fotbalistů z Velkého Meziříčí, kteří se budou podílet na průběhu a organizaci her jako organizátoři, trenéři a rozhodčí.

- Jsou již přihlášené děti z mnoha měst celé České republiky i ze Slovenska.

Přestože se z tohoto výčtu může zdát, že se snažíme o nějakou megalomanskou akci, snažíme se o opak. Chceme mít na prvním ročníku jen tolik dětí, které jsme schopni zvládnout. Jde nám o to, aby se všichni cítili příjemně, aby akce sloužila rodičům i trenérům jako motivace pro pravidelné a všestranné provozování sportu jejich svěřenců.

První ročník si s týmem organizátorů následně vyhodnotíme a budeme se snažit v příštím roce posunout organizaci i celou akci zase o stupínek výš.

Uzávěrka přihlášek je 10. května. Pokud máte v rodině šikovné dítě, které vedete ke sportu, rádi Vás ve Velkém Meziříčí přivítáme, pokud už v příslušné věkové kategorii nebude plný stav závodníků (dohodli jsme se, že v jednotlivých ročnících nemůže být více jak 50 startujících).

Každé dítě obdrží dárky od BAUER CZ, SPOLKU KAMEVÉDA z.s., magazíny PROHOCKEY a PROFOOTBALL, plakáty, drobné dárky, tričko s emblémem Letních her sloužící jako závodní dres, atd...

 

http://www.kameveda.com/cs/letni-hry-kamevedy-2019/520-prijdte-s-detmi-soutezit-a-odhalit-jejich-potencial

 

 

Informace:pazacha@email.cz

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Pešán odpovědět
To bere za Lenera !!

Toto je nejlepší zpráva za posledních 10 let :D

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Agados2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

campVM07b.jpg

Reklama