Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

QUEBEC REMPARTS : CHICOUTIMI SAGUENEENS 6:2 kanadská juniorská liga

     Byl jsem skutečně zvědavý, zda je možné, aby utkání juniorské kanadské ligy vyprodalo Colisee Pepsi Arénu v Quebecu.  Nakonec se ukázalo, že možná nějakých 1500 míst zůstalo volných, ale i tak je to prostě něco neuvěřitelného.  Po sportovní stránce je určitě každé utkání Rempardts v domácí aréně sportovní událostí číslo jedna v tomto městě.  

    Zajímalo mě porovnání, udělat si vlastní obrázek k nedávným  sporům  o odchodech mladých českých hráčů právě do kanadské juniorské ligy, což je téma, ke kterému můžete z Čech zaujmout jen těžko nějaký názor.

     Největším problémem je určitě zanechání samotného hráče v oblasti. kde se mluví francouzsky, samotného, bez rodiny, přátel a známých. Vyrovnat se s tímto handicapem  musí být pro hráče kolem 18 let velice složité.

     Na druhé straně, po sportovní a společenské stránce, mohou těžko tito mladí hráči něco tratit.  I podle názoru profesionálních hokejových expertů se nachází špička kanadské juniorské ligy někde na úrovni středu tabulky první české  národní ligy.  S českou extraligou juniorů se skutečně srovnávat nedá. 

     Společenská stránka vyznívá ještě výrazněji ve prospěch KJL.  Zápasy provází velká show počínaje kanadskou hymnou    před každým zápasem, v případě Québecu se jednalo o hymnu zpívanou početným sborem nastoupeným na ledové ploše na velkém koberci.  Dále maskoti rozhazující drobné dárky do hlediště, atrakce, perfektní zázení kanadských hokejových hal.  Patří sem  skvěle reklamně zvládnuté videošoty a znělky, založené v případě Remparts na dunění indiánských bubnů, na výjevech z antických bitev a podobných sugestivních podobenstvích navozujících vyjímečnou atmosféru, kterou diváci skutečně mohou pravidelně vyhledávat a přicházet se sem bavit.

     Ve funkci trenéra Remparts púsobí Patrick Roa a to má také svůj význam a kvalitu. Navíc tým z Quebecu předvádí nádherný evropský kombinační hokej, kterým výrazně přehrává soupeře.

     V juniorské lize nejsou hráči nijak přeplácení, vlastně mají jenom skromné kapesné. Musí navštěvovat střední školu a pokud by jejich studijní průměr klesnul pod určitou hodnotu, trenér by nepustil hráče na led.  Na druhou stranu, hráči už na této úrovni patří a jsou tak skutečně bráni, k lepší společenské "smetánce", mají vysokou společneskou prestiž.  To je na druhé straně dáno požadavky na vystupování hráčů na veřejnosti. Po utkání hráči vycházejí před fanoušký zásadně upravení, v decentních, slušivých a velice drahých oblecích a kabátech. Takto ustrojení se v hale setkávají s fanoušky, fanynkami, rodiči, novináři a dalšími osobami motajícími se v tomto prostředí.

     Klobouk dolů, juniorská liga v kanadském pojetí má vysokou úroveň a v případě Quebecu může majitelům klubu s ohledem na počty návštěv a příjmy z reklam vydělávat i slušné peníze.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, jun. a žákovský hokej odpovědět
Děkuji za odpověd p. Zacha docela by mně ale zajímalo spojení žák. hokej a škola,dorostenecký hokej a škola,junior.hokeja škola,jak to funguje v Kanadě tady někteří trenéři a hlavně rodiče staví hokej na první místo a pak přijde sklamání.
, - odpovědět
Samozřejmě to tady taky rozebírám, zda je možné podobnou úroveň juniorské ligy i na šeho žákovského hokeje posunout někdy na takovou úroveň. Prozatím je to tak daleko, že nějaké bližší přiblížení možné a reálné není.
Na problematiku hostování a věci kolem přestupů momentálně nejsem schopen odpovědět, nemám k tomu informace - pokusím se něco zjistit.
Také souhasím, že úroveň hráčů musí korespondovat i s určitým výkonem ve škole. Ono by to ani jinak nešlo. Student, který nezvládá školu v česku, by nebyl schopen studovat dobře v jiném jazyce.
, hostování odpovědět
Zajímalo by mne a možná i ostatní co za louží nikdy nebyli,jak to mají mladí hokejisti s hostováním a přestupy.Přestupy si asi dokážu představit,něco jako v menší NHL (mají na to také tabulky ?),ale co hostování.U nás se tu teď o něm dost mluví,tak co na to kolébka hokeje.Vím že je tam spoustu lig,větší vzdálenosti,základna široká.Musí tam tedy hráč zůstat v klubu od náboru do 15ti jak se navrhuje tady nebo si může vybrat oddíl třeba podle dresu :) Jestli není on ten termín "hostování" čistě jen české specifikum ale to by se vlastně nemohl David Backham probíhat po italských trávnících,že. 1
Takže děkuji za odpověď pokud se tam na ní ještě dostanete.
A gratuluji.
, jun. hokej KANADA odpovědět
p.Zacha píšete,že v kanadské junior. lize musí hráči navštěvovat střední školu a pokud by jejich studijní průměr klesnul,trené by hráče nepustil na led.Když to porovnám co se děje u nás,trenéři dělajívšechno proto aby hráč hlavně hrál zápasy a nějaká škola natoš prospěch je nezajímá,škola je až na druhém místě. A tak naši dorostenci a junioři odcházejí do USA bez vzdělání.Proto se ptám kdo za to může.
, - odpovědět
No nevím ,nevím Pavle jestli by tohle ocenil český pivní fanoušek našeho prvoligového hokeje. Každopádně se to čte moc pěkně a když člověk přivře oči a z různých filmů a tvého komentáře si udělá určitou představu musí to být bomba a proto si myslím, že kluci, kteří dostávají prostřednictvím svých rodičů, trenérů a jiných aktivních osobností možnost něco takového zažít, by měli tuto zkušenost zúročit nejen pro vidinu dostat se do NHL a nebo jiných kanadskoamerických soutěží, ale hlavně přenést tuto atmosféru k nám. Vždyť naše děti je hlavně naše budoucnost. A naší povinností je, je k tomu vést a vytvářet podmínky i třeba tím, že svoje názory nadřadíme nad názory prospěchářů a hlavně těch pivních skautů, kterým o hokej vůbec nejde.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Aqueko2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

DSC_0121.jpg

Reklama