Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Rodiče malých hokejistů táhnou český hokej nahoru, mnozí jsou ale nositeli patologických jevů

4.8.2018

 

V tomto týdnu jsem potkal bývalého známého, se kterým jsem se před léty pravidelně setkával během tréninků hokejové přípravky. Když teď chodím po městě, dost lidí se ke mně hlásí, přihrnou se a dotazují, co Pavel, jak se mu daří a jak se připravuje na další sezónu v NHL. Ale protože všechno na světě musí být v rovnováze, potkávám i několik rodičů, kteří tehdy také vodili svoje synky na hokej, ale nedopadlo to. A někteří z nich mi z nějakého důvodu nemohou přijít na jméno. Vidíte, že vám uhnou pohledem a raději přejdou na druhý chodník, aby se s vámi nemuseli potkat a třeba se "ze slušnosti" zeptat na to samé, na co se ptá většina ostatních.

Pán, o kterém mluvím, náleží přesně do této skupinky bývalých hokejových rodičů. Protože jsme se potkali v úzké uličce spojující náměstí s vedlejší ulicí, nebylo možné se setkání vyhnout. Takže jsme se nejen pozdravili, ale znovu se po letech pustili do řeči. Téma nemohlo začít u ničeho jiného, než u vládnoucího tropického počasí, ale třetí větou se z ničeho nic stočilo k tomu, co onoho otce dodnes trápí.

"Můj kluk už nehraje hokej! To víš, my jsme neměli tolik peněz, aby mohl všude hrát." Pro upřesnění, tím nebylo myšleno, že nás Pavlova kariéra stála hodně úsilí a investic, tím bylo naráženo na podezření, u tohoto člověka na naprosté přesvědčení, že jsem zřejmě penězi uplácel trenéry a kde koho, aby Pavel hrál v prvních lajnách špičkových týmů. Zeptal jsem se ho, jestli si skutečně myslí, že jsme takhle fungovali, ale on vůbec mě nevnímal. V půli mé odpovědi pokračoval: "To víš, můj kluk neměl žádné skauty, musel se prokousávat sám, měl to těžké..."

Vstoupil jsem mu do řeči, že snad myslí agenty...

"No to je jedno, neměli jsme skauty ani agenty, aby mu umetali cestičku, ..."

Přiznám se, že mě vždycky nadzvedne, když člověk, který se třeba dvanáct nebo patnáct let pohyboval v mládežnickém hokeji, a trpí dodnes pocitem, že mu moc dobře rozumí a vidí i pod pokličku, nezvládl za tu dobu rozeznat dost podstatný rozdíl mezi profesí hokejového skauta a hokejového agenta. Ale nemělo očividně vůbec smysl se tím zaobírat.

Zmohl jsem se jen na reakci, že to funguje přesně obráceně. Že hokejový agent vstupuje do cesty jen těm hráčům, v mládí jejich zákonným zástupcům - rodičům, pokud se mu ten který klučina jeví jako potenciální budoucí profík. Pravděpodobnost budoucího zisku, to je jediný spolehlivý klíček, který otevírá bránu jeho zájmu a v případě výraznějšího potenciálu i ochotu pomoct rozvoji takového hokejisty ještě třeba ve školním věku. Takže prvně musím jako rodič spoluvytvořit nějakou kvalitu, na kterou hokejový agent tak říkajíc zabere. Přesto si někteří troubové myslí, že systém funguje opačně. Že musí někde ulovit agenta, přitáhnout ho ke svému klukovi, a tím mu vytvořit výhodu oproti ostatním. Že by takové počínání agentury bylo naprosto scestné, postavené na hlavu a popírající nosný princip svého fungování, to těmto "znalcům" vůbec nevadí. Nebo přinejmenším je to nevyvádí z přesvědčení o správnosti svých závěrů.

Ale, možná chápete, a sami to znáte, že v těchto rozhovorech nemůžete vyhrát. Když ten táta odcházel, stejně ani o píď neustoupil ze svého přesvědčení, že jeho dítě neuspělo pouze díky komplotu zlých mocností, zatímco já jsem se už před léty musel spojit minimálně s ďáblem, díky čemuž jsme došli dál, což ale onen tatík naprosto odmítá akceptovat, natož ocenit jakoukoliv formou byť předstíraného uznání.

Když jsem odcházel z dějiště tohoto rozhovoru, který byl jednou z dalších ukázek vládnoucího poloblbství v našem hokejovém prostředí, oprášil jsem z archivu vzpomínek několik výjevů z oněch let, kdy mi tento rodič s úšklebkem člověka trpícího dojmem, že vše ví a všemu rozumí líp, namítal:

"...Pavle, nechceš malýho někdy nechat odpočinout, proč to tak hrotíš, vždyť všichni, kteří tomu rozumí, tvrdí, že se stejně rozhoduje až v dorostu..."

"Snažím se, aby můj kluk měl taky nějaké mládí, čas na kamarády a zábavu, nerad bych mu to znechutil, aby se na to pak v pubertě nevykašlal..."

"Ty toho kluka zničíš, s takovou bude v patnácti na vozíčku..."

"Ty to bereš moc vážně, já tomu nechávám volný průběh, co se má stát, to se stane, a jestli to můj kluk jednou má hrát, tak to hrát bude,..."

No, znáte to! Prostě, hodně rodičů sportu svých dětí něco dává, ale mají jasně zakotvené mantinely, za které už nehodlají jít. Ty mantinely jsou bohužel často rozmístěny v prostoru, který neumožňuje dosažení vysoké sportovní kvality, a už vůbec ne kvality nutné třeba pro vstup do NHL.

Chápejte, oni by tam velice rádi také dospěli, ale pokud možno v "suchém tričku".

O co víc jsou ale tito otcové a matky ke svým dětem benevolentnější, tím žárlivěji komentují postavení lepších dětí v hierarchii týmu. Nehodlají s dětmi tvrdě pracovat, ale o to tvrději hodlají bojovat proti každému, kdo by event. stál v týmu před jejich dítětem. Proto se objevují tak častá prohlášení od svazu, přes kluby až po rodiče, jejichž cílem je vytvořit všem dětem bez rozdílu stejný herní prostor, protože "...přece některé děti dozrávají později..."

Ano, někteří jedinci určitě dozrávají později, ale kdo má tušit, že toto je pouhý nekňuba a flink, zatímco jiný chlapec je prozatím jen biologicky opožděný, což mu brání projevovat se už od prvních krůčků jako nevybroušený diamant. Proto je vždy spravedlivější a transparentnější, když jsou děti zařazovány do svých rolí podle svého přístupu k tréninku i zápasu, a hlavně s ohledem na již dosaženou a fakticky na sportovišti projevovanou sportovní kvalitu. Pokud dítě pracuje na dovednostech a trénuje delší dobu třikrát víc než ostatní, je to na jeho projevu vidět na první pohled. A trenér, který by ho i přesto uměle držel zpátky, by postupoval naprosto scestně a nespravedlivě, protože by takové sportu oddané dítě naprosto demotivoval.

Takový je občas celý náš mládežnický hokejový systém. Pokud bychom měli víc úrovní mládežnických soutěží, byl by mnohem vlídnější a spravedlivější. Nemusel by mít šest nebo i devět výkonnostních poschodí, jako v Kanadě, ale minimálně tři. Pak by bylo místo pro děti, které nemyslí na NHL, ale chtějí se hokejem bavit, hrát jen s vesnicemi v okolí a úsporně trénovat dvakrát týdně.

A ti ambiciózní, kteří berou hokej odmala naprosto vážně, by hráli nejvyšší mládežnickou ligu i s nároky a kvalitou, kterou by to ve všech aspektech jejich výchovy a rozvoje vyžadovalo. V těchto sférách by vládlo přísné výkonnostní pravidlo, které tvoří jeden ze základních pilířů každého sportu To by dávalo mnohem větší smysl a řád celému výchovnému procesu. Pokud ale bude mít navrch ono poloblbství od svazu počínaje a podobně smýšlejícími rodiči konče, bude náš mládežnický sport arénou nekonečných střetů lidí, kteří se ve svých názorech nemohou protnout, ani se vzájemně pochopit.

............................

odkaz

https://isport.blesk.cz/clanek/muj-isport-blogy-redaktori-pavel-barta/342055/hlinkuv-memorial-byl-pro-ceske-juniory-lekem-ted-je-z-nej-sotva-placebo.html

 

     

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Nemáte oprávnění přidávat příspěvky.

Uživatelské jméno
Heslo
     

Registrace >
Ztracené heslo >


icon , - odpovědět
Dlužím reakci na některé Vaše dotazy, už jsem se vrátil z dovolené a mohu začít dohánět resty. Co se týká Pavla a jeho snahy nebo ochoty reprezentovat, dospěl jsem k názoru, že není vůbec vhodné ani účelné, abych se k tomu já jako jeho otec vyjadřoval. Ostatně v minulosti, když mi zavolal někdo ze svazu a chtěl nějakou spoluúčast ohledně reprezentační akce, to často skončilo nějakou mediální přestřelkou.
Situace se změnila, už nejsem ten, kdo vše řídil, financoval a měl tedy i logicky hlavní záležitosti pod kontrolou. A spolu s tím i jakési právo se k věcem vyjadřovat. Ono to většinou funguje tak, že cokoliv bych v tomto ohledu napsal nebo vyslovil, okamžitě by to protistrana pečlivě prostudovala a využila tak, aby z toho Pavel vyšel co možná nejhůř. A k tomuto účelu už logicky nehodlám sloužit.
Z dítěte už je dneska dospělý chlap, který se živí sám a je schopen si veškeré své záležitosti rozhodovat i nést následky za svá rozhodnutí. Nebylo by už vůbec správné, abych se já k něčemu vyjadřoval, o čem třeba dnes už nejsem v obraze, a tím ho dostával do nějaké nevýhodné či zranitelné pozice. Není to tak, že by mě požádal, abych se držel stranou, nikdy mi nevyčítal moje postoje ani výroky, přestože mu to pár lidí dalo pocítit. Zřejmě bych mohl dál zaujímat nějaké pozice či názory jeho jménem, ale moc bych mu tím zřejmě nepomohl. A já mu nechci škodit v žádném případě
Hlavní slovo ve věci reprezentace - ano či ne, má dnes jednoznačně Pavel Zacha ml. a pak také agent Patrik Štefan, který je dlouhodobě hodně nakloněný tomu využít každou vhodnou příležitost k reprezentaci. V posledním období to bylo tak, že jsem také čekal, zda se něčeho zúčastní a tudíž budu poptávat letenky a lístky na zápasy, nebo to bude jinak.
Asi jsem Vás moc neuspokojil, ale takto bych tu situaci a tedy i odpověď na Váš dotaz teď nejvýstižněji popsal.
Jinak, některé Vaše komentáře pod tímto článkem byly opravdu dobré - díky za ně.
odpověděl(a)
1) Pokud sportovec odmítne reprezentovat, tak jej křižují fanoušci přes média. Stalo se to nedávno Voráčkovi.

2)Pokud sportovec chce reprezentovat a není tam vůle, tak mu trenér může lehce zařídit nálepku neschopného hráče. Takže tam hráč musí mít fakt jistotu, že je ze strany trenéra opravdu chtěný.

Jinak za mě super odpověď, neboť Pavel o svém životě rozhoduje sám, takže tohle je zcela v jeho kompetenci s kooperací Agenta.

PS: Pane Zacho, stejně jste machr, že jste spolu došli až tak daleko. Mě hokej připadá extrémně složitý a každý rok, mi připadá ještě složitější 5 5 5.

Ať se daří ....
odpověděl(a)
Děkuju za odpověď.Vůbec si nemyslím,že bych byl s Vaší odpovědí nespokojen.Naopak.Já to samozřejmě chápu a rozumím tomu co jste chtěl říct.Napsal jste to jasně a srozumitelně.
Prostě je to na Pavlovi, je to jeho život,kariéra, jeho rozhodnutí.
Za sebe říkám,že bych ho někdy v tom dresu klubu HC Czech republic rád viděl. 1
, rozhovor odpovědět
Dneska ve Sportu vyšel velmi zajímavý rozhovor s Jaroslavem Špačkem,kde poměrně otevřeně sděluje názor na nové vedení reprezentace.Jasně z toho vyplývá, co si o Říhovi myslí.Není to nic moc hezkého.
Nedodal jednu věc.Repre trénují trenéři,kteří zbyli.Byli bez angažmá.Už dva měsíce se nedaří najít druhého asistenta.Vypadá to,že se do toho nikomu moc nechce....
Celé to je proto,že na svazu nikdo nemyslí dál než měsíc dopředu.
Už teď by měli vědět,koho osloví po Říhovi.Přece to není nic tak těžkého, pracovat se skupinou trenérů a postupně si je chystat pro A tým.
Srandovní je ,že minulý týden vyšel v témže plátku oslavný PR článek o Říhovi,kde autor sděluje,že je to pan trenér a kabrňák co trénoval Petrohrad.První, co mě napadlo,že tomu redaktorovi musel někdo zaplatit...
odpověděl(a)
Nojo no. Je s tím rychle hotovej. S Říhou by to byl krok zpátky, kromě Reichla nechce nikdo dělat asistanta. Tristní.

Odkaz na rozhovor:
https://www.dropbox.com/s/g2bqimjbupxm2vy/sport180828.pdf?dl=0
odpověděl(a)
Ještě malá douška k výběru trenéra reprezentace.Krásný příklad jak to má vypadat teď předvedli Švédové.Současný trenér jede poslední sezónu a vystřídá ho jeho asistent.Jak prosté a jednoduché.Všichni vědí na čem jsou, žádné dohady a spekulace...
, Zajímavý rozhovor..... odpovědět
https://isport.blesk.cz/clanek/hokej/293478/marha-pomaha-vzdelavat-hokejisty-a-varuje-k-hracum-se-chovame-zalostne.html
icon , - odpovědět
Milí přátelé hokeje, děkuji za Vaše dotazy, ale jsem v zahr. na dovolené s mizerným přístupem na internet, takže odpovím až po návratu. Díky za Vaše pochopení, těším se s Vámi na další sezónu. 1
, dotaz odpovědět
V současnosti probíhá kemp hokejové reprezentace v Přerově.
Celé to na mě působí dost srandovně.Z původní nominace vypadlo asi 10 hráčů,povolali se jiní,někteří mají kontrakty v NHL,jiní hrají ECHL nebo na univerzitě.Systém v tom nevidím žádný,spíš to vypadá,že vzali každého kdo šel okolo....
Zaujala mě jedna věc,vyjádření Petra Nedvěda, že chtěli i Pastrňáka nebo Krejčího.A teď ten dotaz.Kontaktoval někdo Pavla?Protože mě pořád nejde na rozum,podle čeho ty hráče vybírali.Tak PZ má za sebou dvě komplet sezóny v NHL,je mu pořád jen 21 let a teoreticky by měl být budoucnost našeho národního týmu,spolu s Pastrňákem,Vránou,Hronkem nebo Kašem.
A druhý dotaz, možná trochu osobnější.Chce vůbec Pavel za za repre hrát?Asi nejsem sám, koho by to zajímalo.Přiznám se ,že mám určité pochybnosti....Já bych to i chápal,kdyby nechtěl,ty vztahy k vaší rodině jsou tady dost zvláštní.
Ani vlastně nečekám žádnou odpověď.Určitě nejsem sám koho to napadlo.Nechci se nikoho dotknout,ale možná by to za nějaké vyjádření stálo.
Děkuju a doufám,že chápete ,že nechci vyvolávat žádnou kontroverzi...
odpověděl(a)
On se tady pan Zacha už k tomu vyjadřoval dost podrobně v samostatném článku, nevím jestli to bylo před SP nebo MS. V kostce co si pamatuju to vnímal tak, že vedení repre nesignalizovalo dlouhodobě žádný zájem o jeho účast, nikdo se ho dopředu nezeptal, nekomunikoval a pak večer, kdy vypadli z play off a kdy se dávají rozhovory apod. se ho někdo z týmu nedovolal a hned to vzali jako nezájem a důvod proč se dál nebavit. Podobně to prý probíhá i u jiných hráčů. Teď jsou tam ale jiní, tak uvidíme.
, k těm rodičům.. odpovědět
..ne každý má štěstí na rodiče se zkušeností s týmovým sportem a s nějakým povědomím o pedagogice, psychologii, pediatrii, ortopedii, vývoji a motorice, tréninkových metodách vhodných pro děti.

Většina rodičů se učí za pochodu, nebo uplatňuje zcestné metody, nebo jen zírá.

Problém je že instituce a lidé spravující hokej nebudí dostatečnou důvěru na to, aby jim rodiče svěřili děti bez výhrad, neustálého přezkoumávání a doplňování. Pokud neuspějí (dítě není mistr světa) hledají chyby tam, kde cítí tu nedůvěru nejvíc.

Trenéři trénující převážně vlastního potomka. Trenéři bez empatie, pedagogických schopností a/nebo zlí a neschopní. Kluby lákající 6-leté děti k registraci navěky. Obtížnost přestupů. Trenéři ždímající peníze z rodičů. Absence oficiálních zdrojů informací. Každý rok se mění organizace soutěží, často k horšímu. Záhadná nesmyslná pravidla pro nastupování k zápasům.

Ten pocit nerovnosti a křivdy narůstá a pak, když se vašemu potomkovi nedaří, přijde moment kdy přestanete důvěřovat i rodičům úspěšnějších dětí.

Pokud se jejich dítě nenaučí počítat, budou se vztekat na školu a rodiče jiných děti, které jsou v matematice lepší? No možná budou. To je život.

Ta příslovečná česká závist asi plyne z toho našeho malého českého dvorku. Pokud svaz ve spolupráci s tou nově vzniklou agenturou stav zabetonuje, potěš pánbů. Co jsem viděl Hnildu díru v televizi má pár naučených frází ale zase je to o rozdělení peněz pro kluby a nechat kluby žít. Není to o změně prostředí pro děti.
, - odpovědět
A opravdova katastrofa přijde až za pár let po destruktivním založení "juniorské" soutěže.Soutěž pro nikoho vpodstatě jen doklepat krátkou karieru.Kdo na to bude mít,buď výkonostně,nebo finančně pošle kluka po dorostu ven a ti co zůstanou dopleskají svou karieru v nesoutěži.Kdysi se z juniorky dalo posunout do můžů,teď ta soutěž nemůže připravit nikoho.Super je jak pojedou ročníky 02,01,00 do světa na turnaje juniorů hrát proti ročníkům 99,00.Vždyť už nás ani nezvou.Byli jsme nekonkurenceschopní se stejnými ročníky,natož s kluky o 3 roky mladšími.
, Tabulky ..... odpovědět
Pane Zacho,mám dojem,že jste tentokrát zapomněl na jedno zásadní téma,které velmi často při podobných úvahách používáte a to jsou tabulky.Zároveň si dovolím ze své zkušenosti upřesnit,že se nejedná pouze o mládežnický hokej ,ale i hokej seniorský ,kde je těch výkonnostních pater více.Jsou hráči,kteří dostanou místo v týmu na zlatém podnose a pak jsou hráči,kteří nedostanou žádnou šanci a pokud ji dostanou ,tak v naprosto okrajové roli.Co o tom rozhoduje pak není těžké uhodnout…..
Myslím,že v Česku je dnes stále méně dětí a rozhodně se to nezmění ani pokud se vystaví dalších myslím ,že snad sedmnáct zimních stadionů,jak o tom mluví na svazu.Stačí se podívat na některá opravdu velká města a počty dětí,které do hokeje přicházejí.Těch dětí je tam opravdu někde velmi málo a kluby si tyto děti drží za každou cenu hlavně do počtu aby vůbec byly schopni hrát zápasy a aby se mohly přihlásit nejen do soutěží,ale především o dotace.Jen si vezměte města,kde zimní stadiony jsou a přesto tam není žádná mládež a pokud tam pak nějaká je,tak stejně není schopná hrát nějakou smysluplnou soutěž.Stává se,že kluby se pak různě spojují,ale to je další překážka pro některé jedince a tak s hokejem často končí.
Já myslím,že není potřeba žádných výkonnostních poschodí.Podle mě stačí zrušit tabulky a nastavit adekvátní počty a úroveň soutěží.Ti rodiče,kteří přemýšlí výš a jsou ochotni a schopni to se svými dětmi absolvovat by prostě měli mít možnost to zkusit kdekoliv jinde a bez nějakých vyhrožováních o placení odstupného apod.No a ti ostatní ať si to hrají pro zábavu.Bohužel se stane,že pokud budou z nějakého většího města a nebudou na to jejich děti výkonostně mít,pochybuji o tom,že je budou rodiče někam vozit do okolí,kde se to hraje jen pro zábavu.Tato úvaha je pak zcela zcestná a takovým rodičům by to mělo být vysvětleno,že bude lepší skončit.To se ale neděje.Je možné,že na to doplatí také případní talenti,jejichž rodiče nebudou mít možnosti své dítě takto někam poslat a takový talent bude vyrůstat někde mezi těmi,kteří to jak píšete ,budou hrát pro zábavu. A i kdyby trénoval třikrát víc,nikam ho to neposune.Mluvit potom o nějaké spravedlnosti či transparentnosti je nesmysl a je to naprosto demotivující bez ohledu nato,jaký je nebo není trenér. O nějakém výkonnostním pravidlu a smyslu výchovného procesu snad nemá cenu ani uvažovat.
Takže závěrem.Jediným smysluplným opatřením o vyselektování hráčů s potenciálem a ambicemi jak hráčů samotných tak jejich rodičů může pomoci jen zrušení odstupného a volný pohyb hráčů.Hokej je drahý a náročný sport především s obrovskou částí nákladů rodičů.Ať finančních tak také velmi časově náročných.
Kdysi jsem slyšel od jednoho vysokého manažera tuto větu.“Mládež mě nezajímá,raději si koupím hotového hráče.“Když se tak podívám kolem sebe,mám dojem,že takto postupuje převážná většina hokejových manažerů. Takže to vlastně znamená,že hotových hráčů je stále dost a nejen v Česku.
odpověděl(a)
Víc úrovní soutěží je úplně základní nutnost, pokud to nechceme hrát pro radost (nebo tedy na žízeň) všichni.

"Bylo by lepší skončit" je zcestná úvaha. Svaz by měl fungovat pro všechny hokejisty. Nedokážu si představit volejbalový nebo florbalový svaz jak někoho přesvědčuje, že by bylo lepší skončit.

Jenom proto, že to tady řídí banda vyžírků, kteří chtějí dostat peníze a pak na dětech ušetřit - protože to je to co teď udělali s juniorskou soutěží - není prozíravé lidi odhánět od hokeje, vždyť ti kdo hokej aktivně hráli jsou největší jistota že i v dalších letech vůbec bude hokej někoho zajímat. Když se základna scvrkne na úroveň ragby tak se na úroveň ragby scvrkne všechno, televize, soukromé peníze, a nakonec i ty dotace. Bohatí rodiče pošlou děti do rakouska už od 7 let (jako kdyby lyžovali), ostatní se na hokej prostě vykašlou, pokud to už neudělali.

Takže ty stadiony jsou důležité, trenéři jsou důležití. Pes je zakopán u majitelů klubů (skutečných šéfů svazu). Vychovávat děti je drahé. Už i letní kempy se pořádají pro ruské děti, ekonomika v tomhle sportu u nás nefunguje, instituce to nezajímá, Hnilda díra sotva dosed na židli a už má 140 000 měsíčně + diety. Přestupy, soutěže - národní ostuda. Dresy jsou proti tomu legrace.

Nejlepší by bylo prostě ty nové dresy nekupovat. Ale to je jako s volbama, blahoslaveni chudí duchem.
odpověděl(a)
Možná jsem to o těch výkonnostních úrovních špatně napsal.Měl jsem na mysli ,že pro ten malý počet dětí stačí ty úrovně ,které tu nyní jsou.Jen je potřeba ten jejich počet rozumně upravit.V nejvyšších soutěžích je nesmyslný počet účastníků a také nesmyslný počet akademií.Vždyť některé akademie mají už dnes vyloženě problém postavit některé týmy.
K tomu “bylo by lepší skončit“ jsem měl na mysli tu upřímnost o které mluví M.Jelínek v rozhovoru o GK,kde například říká:“ Nechci moralizovat, ale je férové, aby třeba rodiče věděli, že jen jedno procento hokejistů, kteří začnou hrát ve čtyřech letech, se tím pak živí.“
Bohužel asi nejsem tady schopen popsat z vlastní zkušenosti,jak se představitelé konkrétních klubů ke svým vlastním hráčům chovají v případě,že už je nepotřebují ale díky tabulkám, pokud tedy sami neskončí,je stále vlastní a určují jejich další působení i proti jejich vůli.
odpověděl(a)
Hele chlapi,tohle je strašně zajímavé, co tady píšete. Mě to fakt zajímá a baví.Ty vaše příspěvky čtu rád. Je vidět, že víte o čem mluvíte. Ale četli jste ten článek, co jsem tu anoncoval?70 milionů z NHL do českých klubů,naše práce nese ovoce? Tam je všechno.... Ta neuvěřitelná arogance a zpupnost...Dneska je na ISport článek o naší 18 na HG Cupu.
Zajímavé je, že je objektivní, natírá tam svaz i celou výchovu mládeže. Nejzajímavější na tom je, kdo to napsal. Pavel Bárta. Už deset let největší zastánce předsedy Krále a absolutně největší kritik Pavla Zachy,který už tohle, k čemu pan Bárta dospěl, říká iks let.Smešné a zároveň smutné. Jdeme do kopru a není nám pomoci.A neplatí to jen v hokeji,že jo.Protože mi nechceme nic dělat poctivě. Ty co to vedou,to dělají pro sebe, ne pro lidi. Ale to všichni víme.
icon odpověděl(a)
Velice dobrý postřeh o P. Bártovi, odkaz jsem přidal pod článek. Občas jsem říkal novinářům, že oni musí být těmi, kteří budou svými články dostávat BKP (Bratrstvo Kočičí Pracky) pod tlak a léčit tím prostředí, aby měli za pár let vůbec o čem psát. Že s mediálním likvidováním odpůrců si dlouho nevystačí, i když z nás rodičů nikdy nevypadnou zadarmo lístky na MS nebo na raut do VIP.
Ale chtěl bych se zastavit u něčeho jiného. Mám pocit, že silné hokejové země se tak strašně upjatě nepachtí za jakýmkoliv úspěchem třeba na Hlinkovi nebo na MS18 či MS20. Dokonce ani MS dospělých pro ně není nějaký Grál dokazující příslušnost k elitě, jak to bereme tady. Oni klidně riskují bednu tím, že vezmou strašně mladý kluky. Třeba ne moc, ale dají jim hlavní roli a šanci vyniknout. Vědí, že jdou správnou cestou a že jeden výsledkový kolaps na tom nemůže nic změnit. Dokonce i konzervativní Rusáci už začínají dávat šanci mladším hráčům, pokud tam vidí talent. My jsme v tomto ohledu desetiletí naprostí tragédi, nechápeme hodně z moderní metodiky a tohle tam patří na prvním místě.
Kromě toho, po zkušenostech, které mám z blízka z toho, jak se umí lidi kolem hokeje postarat o svoje děti v reprezentacích a neofic. reprezentacích, a o další příbuzné nebo blízké, bych už nikdy neriskoval jmenování trenéra s blízkou vazbou byť na jediného hráče v týmu, protože to zakládá humózní půdu na velký průšvih. Nejde jen o špatný výsledek na jednom turnaji, ale o znechucení mnoha lidí morální úrovní našeho sportu, včetně těch mladých kluků, kteří by naopak měli získávat chuť jednou s hrdostí reprezentovat. Já neříkám, že teď je to špatně, protože nemám informace z kabiny. Ale to riziko je tak veliké, že je přece úplně zbytečné jít problému naproti. Máme jich celé moře a další už snad ani není třeba vyrábět.
odpověděl(a)
Mám pocit,že článek pana Bárty by asi nevznikl a nebo by nebyl tak zajímavý,kdyby na lavičce nestál Aloiz Hadamczik.Tady jde zřejmě o nějaký osobní problém těchto dvou pánů a pan Bárta toho jen momentálně využil.Stačí zalovit v paměti, třeba té internetové......
https://isport.blesk.cz/clanek/muj-isport-blogy-redaktori-pavel-barta/285292/hadamczik-je-opacnik-zapomina-a-pripomina-lesni-pozar.html
odpověděl(a)
Tak řekněme si, že hodně z toho článku je pravda.
Že někdo nemá pravdu v jedné oblasti ještě neznamená, že ji nemá v jiné.
, dresy hc lev czech rep odpovědět
Koukám na dresy v kterých hraje 18 HG cup a musím konstatovat,že vypadají stejně hrozně jako při té první prezentaci.Na to si nezvyknu...
Dva zápasy ,nula bodů, skóre 0-9 a hodnocení Radka Bělohlava" Kluci toho mají plné zuby"....to nezní moc dobře.
Celý to vypadá dost blbě,i když prý hra není tak špatná...
A upřímně?Škoda ,že to není v Břeclavi,rád bych se podíval.
odpověděl(a)
Ve hře podle mě ty dresy vypadají jak na prezentaci. Ne, že by byly úžasný, ale je to trochu lepší než jsem čekal.
Těžko si představit horší průběh turnaje, krom porážek nemít ani gól po šesti periodách je hodně špatné. Zápas s Ruskem jsem viděl celý, s USA pak pouze polovinu. Ani v jednom případě nemůžu říct, že by soupeř byl lepší. Prostě to nelepí. Šancí měli v obou zápasech dost, ale nic tam zkrátka nepadne. 3. gól Američanů je zlomil, stejně tak proti Rusku (byť tam to bylo až ke konci)
Co je ale zajímavý, tohle není poprvé kdy se něco podobného roč. 2001 stalo. Před rokem na U17 WHC měli takřka identický problémy jako teď. Přitom v méně prestižních (ale přesto kvalitně obsazených) turnajích se jim celkem daří.
, K biologickému věku odpovědět
2) druhá část o biověku je s “?”. TOP hráč s předčasnou pubertou bude chvilku nedostižný (díky síle, dynamice, dříve získaném abstraktnímu myšlení) a dospění všech spadne trošku dolů, později dospívající TOP hráč bude pořád patřit k předním hráčům a na konci dospívání jeho výkon půjde nahoru. Ani jeden z nich nebudou patřit v průběhu hokeje k průměrným hráčům. Pokud se bavíme o talentovaných sportovcích s nimiž se dá počítat. .... ze špatného hráče se nikdy díky fyzické akceleraci, nebo opoždění nikdy nestane rozdílový hráč! Někdy mám pocit, že si biověk zas ne každý správně vykládá!

Je snad jasné, že by se klukovi hrálo lépe se 185m (80kg) ve 13 letech s odvalením, než se 165 cm, s limitem nízké hladiny testosteronu! Ale to vše vyřeší čas, stejně celý ten hokej se rozjíždí až od 15. Takže stačí pořád makat a časem se ukáže jak to dopadne :-))))))))

Trenér vždy šáhne po lepším akcelerovaným hráči, neboť to je jistota aktuálního výsledku.
odpověděl(a)
Asi jste nepostřehl změny v systému mládežnických soutěží.Pokud ano,tak by jste nemohl napsat,že to vyřeší čas.Čas je přesně to,co později fyzicky dospívající kluci nedostanou.Bohužel tím skončí strašně hodně hráču hrozně předčasně.Svazový paskvil a Česká ostuda.
odpověděl(a)
Realisto: Moc jsem si přál 9. třídy, aby kluk stihnul trošku dospět. I tak si myslím, že to zvládneme se urdržet v TOP 20 v kategorii ml. dorostu i juniorech. Svým způsobem to je ještě větší výzva, protože ve skutečnosti hraje proti +4 biologicky vyspělejším hráčům. Úplně se té selekce nebojím, počítal jsem s tím v přípravě. Realisto, rodič co se zaobírá výchovou a sportem si je moc dobře vědom co ho čeká! PS: tento rok bude mladý bez mléčných zubů, začneme mu růst noha, už začná přibírat na váze ... čekají ho už max. 2 složité roky a pak se to bude jen lepšít. Ty nové pravidla nic moc, ale neznamená to konec! S 9. třídou by to bylo pohodlnější, ale ČSLH vsadilo na nej. výsledky v U15-18, lze to jen respektovat. Vzhledem k tomu, že do profi hokeje jde max. 10 hráčů, tak je to šité pro fyzicky vyspělé a ty co mají handicap v pozdějším dospívání, tak uspějí jen ti co pak dosáhnou na absolutní vrchol. To je prostě výzva .....:-))))))). Má to i své skryté plus :-)))))))))

S tímto druhem dětí Pavel Zacha nemá zkušenosti :-))))))), ale princip sportovní přípravy je pořád stejný ... dát tomu 100% a neposrat se z toho, pokud je někdo v 12,13,14, 15, 16 lepší :-).
odpověděl(a)
Nevím ve kterém klubu jste registrováni,ale v extraligových máte smůlu.Tam se hráče nakupují už do žáků,takže nějaká šance,že někdo počká až kluk vyroste je minimální.A hlavně jste nepochopil jednu podstatnou věc.Juniorka je takový paskvil,že z ní nevyjde ani jeden hráč pro profi hokej.Byl jsem se podívat na přáteláky nové juniorky a uroveň je o 2 třídy níže než bývalá kritizovaná soutěž.Zkrátka dorostenci se nikdy nemůžou prosazovat mezi muži.A jak píšete,že svaz vsadil na výsledky v U 18?V této repre nebude žádný hráč z juniorky,ale kluci ze zahraničí a první ligy.Nepochybuji,že do 3 let se tato zhovadilost zruší,ale dokud se tak nestane a šikovný kluk se má v hokeji nějak prosadit,tak jediná šance je po dorostu jít ven.Tady je to konec.
odpověděl(a)
Realisto: Za pár let si napíšeme, momentálné budu nasávat zkušenosti z 8. tříd, dorost v ČR vidím 50:50. V EHL registrovaní nejsme, dítě chodí hostovat :-))))). Zatím s tím problém není.
, - odpovědět
1) první část článku je spíše o povahách Čechů, což je individuální ... prostě někdo uspěje, někdo ne! To je sport a pokud je dítě dobré, má mnoho cest jak se někam dostat. Prostě do 18 let to je boj o místa nahoře, pak už je jen třeba úspěšným popřát
, Souhlas odpovědět
Je to pořád dokola. Samozřejmě máte pravdu, ale je to na házení hrachu na zeď.Stejně jako Váš známý nikdy nepochopí, tak ani na svazu nikdy nepochopí.Ale na rozdíl od Vašeho známého na svazu nejsou blbí.Všechno se děje s nějakým záměrem.
Dneska jsem četl úplně náhodou neuvěřitelný článek na Hokej.cz
Jmenuje se to "70 milonů z NHL do českého hokeje"a je to naprosto neskutečný PR svazu plné lží, pololží a překroucených fakt,za které by se nemusel stydět ani Andrej Babiš.
Bohužel to neumím zkopírovat,ale věřím, že to sem někdo nahraje. 1
odpověděl(a)
Ano, ten byl dobrý! https:
//www.hokej.cz/70-milionu-z-nhl-do-ceskych-klubu-nase-cesta-nese-ovoce-rika-kral/5032247

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Aqueko2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

vyberCR.jpg

Reklama