Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Psychické kolapsy sportovců * právní odpovědnost za násilí spáchané při sportovních kláních * výchova sportovce a problematika dopingu

19.

26. dubna 2017

V uplynulých dnech jsem publikovali další články pro rodiče mladých sportovců. Jeden z nich náleží do rubriky sportovního práva a věnuje se prozatím málo prozkoumané problematice právní odpovědnosti za násilí páchané při sportovních kláních:

http://www.kameveda.com/cs/dite-a-pravo/sportovni-pravo/280-nasili-pri-sportovnich-klanich-a-pravni-odpovednost#login

Dnes budeme publikovat článek o využití jarnách bylin pro zdravou výživu sportujících dětí v syrové podobě ve formě čerstvých koktejlů,

a zítra článek o preferencích současného skautingu NHL.

Připravuji pojednání o problematice dopingu z hlediska rizik rozvoje dítěte směrem k výraznému sportovnímu úspěchu, a dále aktuální téma psychického selhání profesionálních sportovců, psychické problémy, kolapsy a sebevraždy, a jak jim předcházet.

Toto téma je velice blízké problematice "RESILIENCE", tento článek jsme publikovali nedávno. Tentokrát se této důležité otázce věnujeme z trochu jiného úhlu pohledu.

 

19. dubna 2017

V uplynulých dnech se redakci Kamevédy podařilo publikovat další dva články, ze kterých mám velkou radost, protože jsem se k nim už dlouho upínal. Jejich zásadní poselství považuji pro výchovu v rodině za nesmírně důležité.

Tím prvním tématem je problematika všestranného a komplexního rozvoje. Pojednává o škodlivosti úzkého záběru a jednostranné zátěže v konfrontaci s komplexním pohybovým rozvojem, pomocí kterého jste schopni vychovat silné a všestranné atlety. Tato filozofie výchovy je nejlepší volbou pro úspěšnou profesionální sportovní kariéru, pro zdraví sportovce i pro jeho vyvážený osobní život. Studie je zařazena do rubriky "Myelinizace mozku dítěte" a klade důraz na specifické věkové období od šesti do deseti let.

http://www.kameveda.com/cs/rozvoj-talentu/myelinizace-mozku-ditete/275-komplexni-pohybovy-rozvoj-ditete

 

Druhým článkem je téma odolnosti dítěte proti teplotním výkyvům,

kterou dnešní populace s postupující degenerační vlnou dramaticky rychle ztrácí. Tím degraduje svoji celkovou imunitu na úroveň, která už není schopna zajistit kvalitní a komfortní život. Tento druh odolnosti je v článku nazvaném

"Hýčkání dětí teplem - nic pro Kamevédu" zasazen do celkového spektra ostatních druhů odolnosti dítěte vůči vnějšímu prostředí s upozorněním, že ideální ochranou je vysoká úroveň všech důležitých druhů odolnosti dítěte. A které to jsou? To už si můžete přečíst přímo v článku, pokud se stanete členem klubu Kamevéda.

http://www.kameveda.com/cs/zdravi/imunita/278-hyckani-deti-teplem-nic-pro-kamevedu

 

PŘIPRAVUJEME:

V nejbližší době  zveřejníme článek o právní odpovědnosti za úrazy způsobené ve sportovním prostředí - rubrika Sportovního práva,

a dále studii pojednávající o vhodných výživových zvyklostech a příležitostech, které nabízí současná první fáze jara pro obohacení  nutriční kvality výživy určené pro mladé sportovce.

Rubrika Zdravá výživa.

 

INDONÉSIE

Dohodli jsme se na vytvoření další jazykové mutace webu kamevédy, která bude vytvořena v Indonésštině.

Hlavním cílem pro tento rok ale zůstává vytvoření anglické verze webu, pomocí které hodlá  metodiku komplexní výchovy spolek Kamevéda nabídnout vnějšímu světu.

 

12. dubna 2017

Již jsme publikovali článek o silovém tréninku dětí. Obsahuje moderní pohled na problematiku posilování dětí, který se dost zásadně liší od toho, v čem jsme byli vychováváni naší pedagogickou vědou v posledních desetiletích. Vedle údajů a příkladů jsou připojeny i odkazy na zajímavé video, přednášky odborníků, kde je téma vcelku podrobně vysvětleno a vyargumentováno. Dále výčet pozitiv, které silový trénink dítěti přináší do dalšího života.

Podle mého názoru by si měl tento článek přečíst každý, kdo chce vychovat špičkového sportovce s komplexním potenciálem, protože pouze se znalostí věci lze dnes v rodině sestavit opravdu moderní  plán rozvoje mladého sportovce, který bude konkurenceschopný nejen v českém, ale i v mezinárodním měřítku.

Posilování dětí - mýty a realita

http://www.kameveda.com/cs/rozvoj-talentu/kondicni-trenink/274-posilovani-u-deti-myty-a-realita

Momentálně dokončuji pojednání o otužilosti - teplotní toleranci dětí. Většina matek i babiček v přemíře snahy péči přehání a vychovává s dětí zmrzlíky. Tím postupně naruší jejich imunitu a otevírají bránu vážným zdravotním problémům.

Článek obsahuje shrnutí všech druhů odolnosti dítěte a uvádí správné principy výchovy, které umožňují vychování zdravých a odolných jedinců. Na webu Kamevédy bude publikován zítra.

......................................................................

 

 

3. dubna 2017

Momentálně píšu článek o silovém tréninku dětí. Jedná se o zapovězenou záležitost. Negativními názory na rozvoj síly u dětí nás dopovali naši pedagogové celá desetiletí. Můj táta byl na mě v dětství naštvaný, když jsem posiloval s činkou a tvrdil mi, že se mi zkřiví kosti. I později věhlasné kapacity brojily proti posilování a schvalovali pouze cviky s vahou vlastního těla.

Dnes naprosto jistě víme, že to jsou tabuizované, dlouhodobým omíláním zdomácnělé nesmysly, které už dávno moderní věda vyloučila a rozmetala jako staré smetí. Dětem a kvalitě rozvoje jejich pohybového aparátu pravidelné posilování s činkami odpovídajících vah a množství opakování naopak velice prospívá. Právě teď na toto téma zpracovávám článek podpořený i několika kvalitními zdroji, který umístím na Kamevédu. Na webu Kamevédy jej naleznete koncem týdne.

Dalším opravdu výjimečným článkem  je vědecké pojednání o očkování, který pouze pro web Kamevédy zpracovala MUDr. Květa Batistová, špičkový infektolog a pediatr s více než třicetiletou praxí. Článek obsahující 19 stránek textu a je psaný jazykem i s výkladem odborných názvů, který je rodičům - neodborníkům srozumitelný, přitom podává opravdu přesvědčující výklad problematiky včetně zajímavé historie očkování a posilování imunity člověka touto cestou.

Přečetl jsem ho jedním dechem a získal pocit, že se konečně v problematice očkování dětí lépe orientuji. Ty samé reakce přicházejí i od dalších členů klubu. Je to jeden z vůbec nejhodnotnějších odborných článků na webu, který je skutečně důstojný a souznějící s názvem Univarzita rodičovství.

http://www.kameveda.com/cs/zdravi/imunita/269-ockovani-deti

Podobně přínosný efekt spatřuji v článku Resilience, který pro změnu řeší odolnost dětí, nejen tu psychickou.

http://www.kameveda.com/cs/rozvoj-talentu/motivace/255-resilience-uloha-psychicke-odolnosti-pri-dosahovani-uspechu

Dále využití OMS - odrazových míčových stěn při tréninku individuálních dovedností dětí v míčových sportech v klubech a zvlášť v doplňkovém tréninku vedeném rodiči, to je určitě také téma, které může obohatit či změnit rozvrh nejednoho mladého sportovce (bude umístěn na web 3.-4. dubna)

Chtěl jsem jen upozornit na kvalitu, kterou se s kolegy z redakce Kamevédy a s odbornými dopisovateli snažíme tvořit jako ten nejlepší informační servis pro Vás rodiče a trenéry, kteří nechtějí zůstat na povrchu v zajetí často mylných nebo chybně vykládaných postojů a informací.

Dnešní doba je uspěchaná, nikdo nemá čas přečíst si něco navíc, informační smog je až brutální a je třeba účelně selektovat.

Snažím se přinášet již vybrané hodnotné informace Vám rodičům pro přímou výchovnou v praxi. Uvedené články a jejich obsah snad svědčí o tom, že se nám to po osmi měsících úsilí začíná dařit a web Kamevédy už reálně je tím nástrojem, který je schopen rodiče kvalitně vyškolit pro mnohem modernější výchovu a metodické postupy vůči vlastním dětem, na kterých se toto vše velice pozitivně odrazí.

Pavel Zacha

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, článek odpovědět
hodnotné články jsou tady: http://hokej-fairplay.cz/kniha/
odpověděl(a)
Pravda je že bez zdravého prostředí je pro 99% lidiček Kemaveda k ničemu. Příběh Ptáčníků je zajímavý, jen má dva otazníky:
1) proč nešel hrát do zahraničí, pokud byl dobrý
2) proč tam je obhajoba trestní kauzy .... kdy plagiátorství (s podpisem autora) se moc obhájit nedá, možná jen stačilo říci kopíroval jsem obrazy, abych měl pro ty funkcionáře peníze

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Prolog2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

IMG_3800.JPG

Reklama