Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

SKONČIL PRVNÍ CELOREPUBLIKOVÝ LETNÍ KEMP ALKRA

ŠESTNÁCT DNŮ VYSOKÉ KVALITY VÝUKY HOKEJE

Celkově čtvrtý, ale první celorepublikový hokejový kemp ALKRA ročníků narození 1995 - 1997 v prvém dnu měsíce srpna skončil. Snažil jsem se maximálně využít možnosti denně hodiny hovořit o spokojenosti či nespokojenosti s veškerým děním na kempu s hráči, jejich rodiči, trenéry působícími na kempu i těmi, kteří se  pouze ze zvědavosti přijeli na tuto akci podívat. A samozřejmě jsem téměř po celou dobu  také vše sledoval a tvořil si vlastní názor.

 

V prvé řadě jsem chtěl posoudit vhodnost časového rozdělení kempu, kdy vždy po čtyřech dnech strávených na soustředění byly hráčům dopřány dva dny odpočinku. A mohu říci, že pokud je na prvním místě sledováno sportovní hledisko, je toto rozdělení skutečně vyvážené. Při kvantitě tréninkových jednotek ve spojení s vyžadovanou kvalitou práce hráčů ve všech tréninkových dnech by nebylo možné udržet nároky na hráče tradičních sedm dnů v jednom zátahu. Možná tedy malá komplikace pro rodiče, ale nutnost z hlediska sportovního.

 

Z úst  několika lidí, kteří ale nebyli nikterak spojení s letošním kempem ALKRA a jsou nebo byli zapojení do jiných konkurenčních projektů, jsem zaslechl kritický názor, že se jedná o klasický komerční kemp s výhodou kvalitnější skladby hráčů. Začal jsem tedy s jednoduchými počty a porovnal parametry ostatních vyhlášených kempů. Podle tohoto porovnání nemůže být o nějakém prvořadém komerčním pojetí kempu ALKRA ani zmínky. Naopak. Počítejte se mnou. Tradiční česká hokejová škola Vladimíra Růžičky, Sparty, a mnoha dalších trvá jeden týden. Ceny se většinou pohybují od 9500,- Kč až do 13500,- Kč (některé spec. brankářské školy). Za tuto cenu mají hráči možnost absolvoval kolem jedenácti tréninkových jednotek na ledě . První a poslední den bývá pouze jeden trénink, uprostřed kempu se vkládá jedno volné odpoledne, ve kterém účastníci místo hokeje absolvují výlet či něco podobného.Tento počet beru jako směrodatný s hlediska sportovního přínosu pro každého jednotlivce. Za čtyři dny kempu ALKRA zaplatíte  4800,- Kč ve kterých absolvují hráči až 13 tréninkových jednotek na ledě, brankáři dokonce až 16 jednotek. Přitom si dovolím tvrdit, že při způsobu výběru  hráčů je rovněž kvalita výuky ledního hokeje výše v případě ALKRY než u kempů ostatních. Posouzení  efektivity vložených peněz při těchto jednoduchých počtech u jednotlivých druhů kempů ponechám na Vás. Přitom nic proti ostatním kempům, protože čím více příležitostí pro hráče, tím lépe. Pouze jsem některé použil k vyvrácení jednoho názoru.

 

Výběr hráčů.      Do ALKRY jsou hráči vybíráni. Nechci konkrétně jmenovat, ale očití svědci mi jistě dají za pravdu,  že z těch nejznámějších individualit uvedených ročníků v rámci republiky se na kempech ALKRY objevila většina. Mnozí  ještě chyběli, ale právě tato oblast by měla být v následujících měsících výrazně akcelerována. Výběr hráčů od nové sezóny bude probíhat na profesionální bázi.

Trenéři.             Přední trenéři působící v hokejových klubech od severní Moravy až po jižní Čechy. Hráčská extraligová praxe nebo i praxe v NHL. Možná ale ještě důležitějším charakteristickým rysem trenérů působících letos na soustředění ALKRY byla zjevná chuť do trenérské práce, radost z kvality hráčů, se kterými mohli pracovat a snaha provádět své trenérské poslání co nejlépe a dávat do něj veškerou svoji energii. 

Specialitou ALKRY jsou každodenní střelecké tréninky. Ukazuje se, že pro hráče na každém postu je nesmírně důležité podrobné školení v dostatečné kvantitě nejrůznějšího zakončení akce. V krátkém čase je možno pozorovat velký posun v technice provádění jednotlivých druhů zakončení, ale také v  pohotovosti, přesnosti a načasování střelby. V takovém množství jednotek se najde prostor i na nácvik jednotlivých druhů a způsobů dorážení kotouče, nácvik tečování puku v různých pozicích a různými způsoby. K tomu je neustále k dispozici trenér většinou s extraligovou hráčskou praxí, který je schopen hráči předat své osvědčené triky a zkušenosti. Na tyto důležité dovednosti prostě není na klubové úrovni čas, při nejčastější týdenní dávce čtyř hodinových tréninkových jednotek v žákovských kategoriích.

 

V průběhu šestnácti dnů, po které kemp ALKRY v Roudnici nad Labem probíhal, bylo mnoho času věnováno také plánům na další měsíce, stejně jako na v pořadí již pátý kemp v příštím roce. Je pravděpodobné, že se změní místo pořádání této akce a mnoha dalších důležitých věcí. Pokud se plánované změny podaří uskutečnit, posune se úroveň této skvělé akce zase o stupeň výš. A to je dobrá zpráva pro celý náš mládežnický hokej.

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Aqueko2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

poharmistru.jpg

Reklama