Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Skvělá zpráva pro celý český hokej - Bílí Tygři Liberec ruší mládežnické smlouvy

29.6.2017

 

sport.cz o kroku Liberce nenutit nezletilým hráčům smlouvy

https://www.sport.cz/hokej/ostatni/clanek/896640-liberec-se-rozhodl-pro-zmenu-nezletili-hokejiste-nebudou-pod-smlouvami.html#hp-artcl

 

28.6.2017

Nebudu zapírat, byl jsem dnes dojatý.

Když jsem  obdržel odkaz v e-mailu a rozklikl si článek, nejprve jsem vůbec nevěřil svým očím. A ty formulace v článku..., jako nějaká sci-fi.

Jsem šťastný, že Liberec se odhodlal k tak odvážnému kroku a nastolil hokejovou modernu. Díky němu dnes vstupuje i Česko do třetího tisíciletí.

Je to podle mého názoru vstup do nového hokejového věku, ústup od nekonečných a nesmyslných řečí hokejových bafuňářů, kteří se prostě tohoto biče na rodiče a děti nechtěli zbavit

Je to bezesporu velké vítězství pokroku, čin odvahy, etiky a inteligence, která je v našem hokeji tak nedostatková. Je to vstřícné gesto vůči hokejovým rodinám, které pomůže kultivovat naše prostředí. Věřím, že taková práce bude všechny v Liberci doopravdy bavit.

 

"Bílí Tygři mění všeobecný pohled na mládežnický hokej.

Ruší mládežnické smlouvy."

 

Přečetl jsem to třikrát po sobě a štípal se, jestli se mi to nezdá. Omyl se zdál vyloučen. Za několik okamžiků už jsme o tom hovořili s manažerem mládeže, Mgr. Jiřím Bergmanem.

"Je to vstřícný krok směrem k hráčům. Chceme, aby byl vzájemný vztah postavený na vzájemné důvěře."

To je přesně ono, to náš hokej nejvíc potřebuje. Budovat vřelý a trvalý vztah ke klubu (samozřejmě i k reprezentaci) lze pouze na základě svobody a dobrovolnosti. Nikdy nebudeš mít vztah, když musíš. Opravdový vztah vybuduješ jen v situaci, kdy chceš, když jsi svobodný, když je to čest. Když je to něco, po čem touží každý, ale jen ti nejlepší toho dosáhnou. Mám pocit, že v Liberci teď bude chtít být každý. Opět se jim podařilo stát v čele procesu, který může uzdravit český hokej.

"Chceme, aby hráči byli u Bílých Tygrů kvůli programu a kultuře v klubu. Nikoliv kvůli smlouvě."

Tak to mě úplně mrazí v zádech, jakobych to psal sem na svůj web - je zvláštní, až neuvěřitelné, číst podobné formulace na webu jednoho z nejlepších a nejatratktivnějších českých hokejových klubů posledních let.

No, zbytek si v odkazu přečtěte sami. Dnes si mohou všichni, kteří si opravdu přejí celou svou bytostí uzdravení českého hokeje, připít a slavit.  Já to jdu udělat se svými blízkými hned, jak dopíšu tyto řádky.

Věřím, že to není jen nějaký výkřik do tmy, ale přelomová událost, která dá věcem nový směr a smysl. Jsem hrdy na Bílé Tygry, na lidi, kteří je vedou, protože duši klubu tvoří lidé, jejich lidská úroveň a touha dělat věci nejlépe, jak to jde.

Věřím, že tam ty stovky hodin různých diskusí, kdy jsme se před léty přeli, argumentovali, pochybovali a vymýšleli, zasely semínko, které nakonec přece jen vyklíčilo.

Tušil jsem, že jedinou možností záchrany našeho hokeje je pokusit se přesvědčit pomocí silných argumentů vlivné lidi v klubech, aby svoje postoje k některým zaběhnutým zvyklostem změnili. 

Není to vůbec jednoduché, chce to odvahu a k tomu ještě jakýsi morální a intelektuální přesah. Toho není schopen každý, takových osobností je dnes málo. Jsem moc rád, že vedení libereckého hokeje tato odvaha a intelektuální potenciál nechybí. Udávají směr našemu profesionálnímu hokeji, získali respekt a dnes se pouští ještě dál.

Vážení,

mnohokrát Vám děkuji  jménem všech, kteří milují český hokej. Pokud se má pohnout z místa, je třeba přesně takových rozhodnutí. Není ještě vše vyhráno, jsou tady stále tabulky a další věci. Ale dnes prožívám velký den, cítím to jako úžasné vítězství dosažené po mnoha utržených šrámech a mnoha beznadějných letech handrkování s lidmi, kteří ničeho podobného nebyli schopni.

Věřím, že to je průlom, který způsobí další změny. Start procesu, které posléze spustí novou epochu, kdy se všechny kladné a důležité síly v našem hokeji dokážou spojit a táhnout za jeden provaz. On ani nemá jinou volbu, ač si stále někteří myslí, že to urvou sami - neurvou!!!

Už loni hodně rodičů talentovaných hokejistů uvádělo Liberec jako cílovou destinaci svých snah. A to nejen z Čech, ale i ze Slovenska. Je dost dobře možné, že teď nastane doslova úprk talentů směr Liberec. Vždyť i tlak v klubech na smlouvy mladých hokejistů byl jednou z příčin útěku hráčů do zahraničí, nebo z klubu do klubu. V Liberci k tomu bude od nové sezóny o jeden velice významný důvod míň.

 

http://mladez.hcbilitygri.cz/clanek.asp?id=Bili-Tygri-meni-vseobecny-pohled-na-mladeznicky-hokej-Rusi-mladeznicke-smlouvy-11485

 

 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Tabulky-výchovné odpovědět
Až budou zrušeny "tabulky",pak to bude skvělá zpráva.....Hráč bez smlouvy=volný hráč
odpověděl(a)
Wikipedie: Smlouva (někdy též kontrakt, dohoda nebo konvence) je dvoustranné či vícestranné právní jednání spočívající ve vzájemných a obsahově shodných projevech vůle smluvních stran směřujících ke vzniku, změně či zániku práv a povinností, které právní předpisy s takovými projevy vůle spojují.
odpověděl(a)
Přesně tak.Rušení smluv je prd.Je potřeba zrušit tabulky.Co z toho,že hráč nemá smlouvu,když stejně stojí podle tabulek v 19 letech 500 tis.
odpověděl(a)
pokud je hrac volny, nema pri prichodu do jineho klubu komu platit odstupne. nebo ne?
odpověděl(a)
Pane Holečku,mám dojem,že to vůbec nechápete......"Volní hráči v Česku nejsou. Ač je hokejista bez smlouvy, stále někomu patří a nemůže svobodně odejít" více na http://isport.blesk.cz/clanek/hokej-tipsport-extraliga/307618/extraliga-diskriminuje-ceske-hrace-je-to-silene-rika-legenda-vykoukal.html
, - odpovědět
Při bourání zažitých stereotypů a pořádků jde často jen o to, než ho zbourá první. Pokud možno někdo významný, známý, vážený. Pak už se ostatní často rychle přidají. Doufejme, že to bude i tento případ.
odpověděl(a)
air max 270
michael kors outlet online
barcelona jersey
tigers jerseys
michael kors factory outlet
polo outlet store
coach outlet store online
cheap jordans
uggs outlet
hermes outlet store
cheap jordan shoes
valentino outlet
christian louboutin shoes
moncler outlet online
nike air max 2018
yeezy shoes
coach outlet online
gucci outlet online
cheap snapbacks
kate spade outlet
coach factorty outlet store
coach outlet
pandora charms outlet
indianapolis colts jerseys
mlb jerseys
north face outlet online
oakley sunglasses outlet
ugg boots outlet
canada goose coats
coach outlet canada
coach outlet canada
rolex watches
yeti tumbler
canada goose
mulberry bags sale
ugg outlet
denver broncos jersey
canada goose
fitflops outlet
david yurman
coach factory outlet
ralph lauren outlet
canada goose
gucci outlet online
kate spade
louboutin shoes
fitflops outlet
converse shoes
suicoke sandals
michael kors outlet clearance
off white shirt
cheap nike shoes
coach purse
canada goose outlet
coach factory outlet online
true religion outlet
asics shoes
michael kors outlet online
jordan shoes for sale
louis vuitton outlet online
converse英国官网
cheap maui jim sunglasses
yeti
michael kors outlet
coach outlet online
david yurman
pandora outlet
mulberry handbags
cheap jordans
air jordan 4
under armour shoes
coach outlet online
moncler
kate spade handbags
pandora charms outlet
giuseppe zanotti outlet store
fred perry
coach outlet sale
coach factory outlet store
pandora charms sale clearance
yolo

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Agados2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

turnajLitvinov.jpg

Reklama