Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Skvělá zpráva pro celý český hokej - Bílí Tygři Liberec ruší mládežnické smlouvy

29.6.2017

 

sport.cz o kroku Liberce nenutit nezletilým hráčům smlouvy

https://www.sport.cz/hokej/ostatni/clanek/896640-liberec-se-rozhodl-pro-zmenu-nezletili-hokejiste-nebudou-pod-smlouvami.html#hp-artcl

 

28.6.2017

Nebudu zapírat, byl jsem dnes dojatý.

Když jsem  obdržel odkaz v e-mailu a rozklikl si článek, nejprve jsem vůbec nevěřil svým očím. A ty formulace v článku..., jako nějaká sci-fi.

Jsem šťastný, že Liberec se odhodlal k tak odvážnému kroku a nastolil hokejovou modernu. Díky němu dnes vstupuje i Česko do třetího tisíciletí.

Je to podle mého názoru vstup do nového hokejového věku, ústup od nekonečných a nesmyslných řečí hokejových bafuňářů, kteří se prostě tohoto biče na rodiče a děti nechtěli zbavit

Je to bezesporu velké vítězství pokroku, čin odvahy, etiky a inteligence, která je v našem hokeji tak nedostatková. Je to vstřícné gesto vůči hokejovým rodinám, které pomůže kultivovat naše prostředí. Věřím, že taková práce bude všechny v Liberci doopravdy bavit.

 

"Bílí Tygři mění všeobecný pohled na mládežnický hokej.

Ruší mládežnické smlouvy."

 

Přečetl jsem to třikrát po sobě a štípal se, jestli se mi to nezdá. Omyl se zdál vyloučen. Za několik okamžiků už jsme o tom hovořili s manažerem mládeže, Mgr. Jiřím Bergmanem.

"Je to vstřícný krok směrem k hráčům. Chceme, aby byl vzájemný vztah postavený na vzájemné důvěře."

To je přesně ono, to náš hokej nejvíc potřebuje. Budovat vřelý a trvalý vztah ke klubu (samozřejmě i k reprezentaci) lze pouze na základě svobody a dobrovolnosti. Nikdy nebudeš mít vztah, když musíš. Opravdový vztah vybuduješ jen v situaci, kdy chceš, když jsi svobodný, když je to čest. Když je to něco, po čem touží každý, ale jen ti nejlepší toho dosáhnou. Mám pocit, že v Liberci teď bude chtít být každý. Opět se jim podařilo stát v čele procesu, který může uzdravit český hokej.

"Chceme, aby hráči byli u Bílých Tygrů kvůli programu a kultuře v klubu. Nikoliv kvůli smlouvě."

Tak to mě úplně mrazí v zádech, jakobych to psal sem na svůj web - je zvláštní, až neuvěřitelné, číst podobné formulace na webu jednoho z nejlepších a nejatratktivnějších českých hokejových klubů posledních let.

No, zbytek si v odkazu přečtěte sami. Dnes si mohou všichni, kteří si opravdu přejí celou svou bytostí uzdravení českého hokeje, připít a slavit.  Já to jdu udělat se svými blízkými hned, jak dopíšu tyto řádky.

Věřím, že to není jen nějaký výkřik do tmy, ale přelomová událost, která dá věcem nový směr a smysl. Jsem hrdy na Bílé Tygry, na lidi, kteří je vedou, protože duši klubu tvoří lidé, jejich lidská úroveň a touha dělat věci nejlépe, jak to jde.

Věřím, že tam ty stovky hodin různých diskusí, kdy jsme se před léty přeli, argumentovali, pochybovali a vymýšleli, zasely semínko, které nakonec přece jen vyklíčilo.

Tušil jsem, že jedinou možností záchrany našeho hokeje je pokusit se přesvědčit pomocí silných argumentů vlivné lidi v klubech, aby svoje postoje k některým zaběhnutým zvyklostem změnili. 

Není to vůbec jednoduché, chce to odvahu a k tomu ještě jakýsi morální a intelektuální přesah. Toho není schopen každý, takových osobností je dnes málo. Jsem moc rád, že vedení libereckého hokeje tato odvaha a intelektuální potenciál nechybí. Udávají směr našemu profesionálnímu hokeji, získali respekt a dnes se pouští ještě dál.

Vážení,

mnohokrát Vám děkuji  jménem všech, kteří milují český hokej. Pokud se má pohnout z místa, je třeba přesně takových rozhodnutí. Není ještě vše vyhráno, jsou tady stále tabulky a další věci. Ale dnes prožívám velký den, cítím to jako úžasné vítězství dosažené po mnoha utržených šrámech a mnoha beznadějných letech handrkování s lidmi, kteří ničeho podobného nebyli schopni.

Věřím, že to je průlom, který způsobí další změny. Start procesu, které posléze spustí novou epochu, kdy se všechny kladné a důležité síly v našem hokeji dokážou spojit a táhnout za jeden provaz. On ani nemá jinou volbu, ač si stále někteří myslí, že to urvou sami - neurvou!!!

Už loni hodně rodičů talentovaných hokejistů uvádělo Liberec jako cílovou destinaci svých snah. A to nejen z Čech, ale i ze Slovenska. Je dost dobře možné, že teď nastane doslova úprk talentů směr Liberec. Vždyť i tlak v klubech na smlouvy mladých hokejistů byl jednou z příčin útěku hráčů do zahraničí, nebo z klubu do klubu. V Liberci k tomu bude od nové sezóny o jeden velice významný důvod míň.

 

http://mladez.hcbilitygri.cz/clanek.asp?id=Bili-Tygri-meni-vseobecny-pohled-na-mladeznicky-hokej-Rusi-mladeznicke-smlouvy-11485

 

 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Tabulky-výchovné odpovědět
Až budou zrušeny "tabulky",pak to bude skvělá zpráva.....Hráč bez smlouvy=volný hráč
odpověděl(a)
Wikipedie: Smlouva (někdy též kontrakt, dohoda nebo konvence) je dvoustranné či vícestranné právní jednání spočívající ve vzájemných a obsahově shodných projevech vůle smluvních stran směřujících ke vzniku, změně či zániku práv a povinností, které právní předpisy s takovými projevy vůle spojují.
odpověděl(a)
Přesně tak.Rušení smluv je prd.Je potřeba zrušit tabulky.Co z toho,že hráč nemá smlouvu,když stejně stojí podle tabulek v 19 letech 500 tis.
odpověděl(a)
pokud je hrac volny, nema pri prichodu do jineho klubu komu platit odstupne. nebo ne?
odpověděl(a)
Pane Holečku,mám dojem,že to vůbec nechápete......"Volní hráči v Česku nejsou. Ač je hokejista bez smlouvy, stále někomu patří a nemůže svobodně odejít" více na http://isport.blesk.cz/clanek/hokej-tipsport-extraliga/307618/extraliga-diskriminuje-ceske-hrace-je-to-silene-rika-legenda-vykoukal.html
, - odpovědět
Při bourání zažitých stereotypů a pořádků jde často jen o to, než ho zbourá první. Pokud možno někdo významný, známý, vážený. Pak už se ostatní často rychle přidají. Doufejme, že to bude i tento případ.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Agados2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

Leona.jpg

Reklama