Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Slepci v nočním lese bez baterky a kompasu

Filip Pešán u dvacítky - dobrá volba

Rozšíření 1. ligy - jen další důkaz nekompetentnosti

 

Zálesák Sam Hawkens tvrdil, že "Siouxe ucejtí na sto jardů, v noci, a se zavázanejma očima."

Možná by mělo vedení našeho hokeje angažovat nějakého zálesáka, který by těm hlavám pomazaným ukázal alespoň přibližně správný směr jak z lesa ven, aby ten nesmyslný a nefunkčí pasystém, který pánové v posledním čtvrtstoletí tak usilovně deformovali k obrazu svému, nazval pravým jménem a ukázal jim cestu ven, když oni ji nevidí!!!

 

http://www.postavy.cz/sam-hawkens/

 

Jestli jste si mysleli, že víc zbabraná organizace českého hokeje už nemůže být, nemáte pravdu.

Všichni, kdo našemu hokeji trochu rozumí a mají srovnání se světem, tedy scouti NHL, agenti a ostatní s hlavou na krku, počítali s tím, že napravit současný stav s ohledem na partikulární zájmy klubů bude problém. Mnoho bývalých hráčů NHL v posledních měsících kritizovalo jako jeden muž nesmyslnou českou extraligu juniorů s osmnácti týmy, a viděli v té zcestné nabubřelosti juniorky příčinu oné mizerné kvality, která nevytváří prostor pro rozvoj talentovaných hráčů.

Kvality, na kterou skomírají všechny naše soutěže, extraligou dospělých počínaje.

Myslím si, že nikoho z nich snad ani vůbec nenapadlo, že svaz vymyslí ještě větší blbost, která systém oné juniorky trumfne.

Nafukování druhé nejvyšší soutěže, to je skutečně neuvěřitelný projekt.

O první lize mnozí mluví jako o naprosto zbytečné soutěži. V některých klubech chodí trenér se starými hráči na pivo, mladý hráč tam nic dobrého nepochytí. Nebo přesněji řečeno, pochytí zbytek z toho, co ještě neuměl a z čeho jeho rodiče radost určitě mít nemohou.

Komentovat obhajobu tohoto schizofrenního rozhodnutí od svazového předsedy snad ani nemá smysl. Mladí hráči roky narážejí na neochotu trenérů poskytnout jim stejně brzy, jako se to děje běžně v zahraničí, významnou roli v týmu. Naříkalo se, že na klubové trenéry dospělých svaz nemá špagát, a on ho skutečně nemá.

Ale i kdyby to zázračně a proti veškeré logice takto fungovalo, a 1. liga pojala houf mladých talentů, kdo by tedy potom hrál extraligu juniorů? Tam by český hokej měl umístit nějakých 360 talentovaných mladíků. Vidíte je někde?

Každý, kdo bude napříště v patnácti umět bognu na obě strany, zamíří do zahraničí co nejdříve. Zbytek bude hrát extraligu juniorů, a pro další nafouknou  1. ligu. Kdo to bude hrát?

Ne, tohle se už ani nedá komentovat, už mě to nebaví.

Lidi, se kterými v posledních dnech hovořím, kteří působili v zahraničí, něco tam dokázali a mají srovnání, tvrdí, že ti, co o těchto nesmyslech roky rozhodují netuší vůbec nic o tom, co se děje ve světě hokeje dvacet metrů od nich. Nemají zkušenost, neznají systémy, detaily těch systémů, které jinde fungují. Nejsou vůbec schopní přijít s něčím smysluplným. Jsou buďto naprosto neschopní, nebo jen vychytralí a nestojí jim vůbec za to jít do polemiky a do konfliktu v momentě, kdy se schyluje k přijetí dalšího takového totálního nesmyslu.

Na celé zprávě je nejlepší to, že v našem hokeji už nemám žádné dítě.

Horší je naopak fakt, že rodiče dětí z Kamevédy učí své malinké děti bruslit a věří, že za pár let najdou dobré prostředí pro jejich rozvoj v českých klubech. Ale to, bohužel, je stále nereálná představa. Tímto opatření se nějakému rozumnému nastavení našeho hokeje zase o kus dál vzdalujeme - a že už jsme pořádně daleko!!!

Co vedení hokeje nelze upřít, to je schopnost překvapovat a udivovat. Bylo by skvělé, kdyby k tomu byl alespoň občas také nějaký pozitivní důvod.

Trošku mě mrzí, že novináři prozatím mlčí a osobnosti taky. Možná mají jen vyražený dech, lapají po vzduchu a připravují se ke zdrcující kritice.

A nebo to nechají být a budou raději komentovat vyhrocené boje play-off "kvalitních českých soutěží, které určují směr okolnímu světu".

http://hokej.idnes.cz/komentar-rozsireni-prvni-ligy-dz3-/hok_1liga.aspx?c=A170306_191657_hok_1liga_rou

https://sport.aktualne.cz/hokej/hokejova-reprezentace/novym-trenerem-juniorske-hokejove-reprezentace-je-pesan/r~d066a412026d11e79d89002590604f2e/

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Odumírání českého hok. odpovědět
Dobře napsané.....http://www.ceskatelevize.cz/sport/exkluzivne-na-ct-sport/350924-blog-odumirani-ceskeho-hokeje-v-primem-prenosu/
icon odpověděl(a)
Myslím, že je to velice výstižný komentář k tomu dění, co ti nešťastníci předvádějí. 1
, Nekřičíme do tmy...... odpovědět
https://sport.aktualne.cz/hokej/revoluce-v-hokejovych-soutezich-mladeze-nejsme-sebevrazi-rik/r~f202e098000311e7bb37002590604f2e/

2015 "jsme na půli cesty"
http://isport.blesk.cz/clanek/hokej/237192/novi-jagrove-pro-cesky-hokej-jsme-na-puli-cesty-rika-lener.html

.....před sedmi lety"léčení desaterem"
http://hokej.idnes.cz/jak-pomoci-ceskemu-hokeji-seftrener-svazu-lener-ho-chce-lecit-desaterem-13s-/reprezentace.aspx?c=A100817_222858_reprezentace_ald
5 5 5
, Hokej odpovědět
Popularita hokeje je ve světě mizivá. Kromě Kanady není nikde sportem číslo jedna. Pro děti existuje řada přirozenějších sportů a základna hokeje oproti jiným sportům je slabá. V Česku má hokej díky totalitní minulosti výsadní postavení. Ale je otázkou času kdy se stane sportem pro privilegované vrstvy, tak jako v oněch 10 zemí na světě kde se hokej hraje na slušné úrovni. ČSLH to dobře ví a chce podpořit masovost hokeje. Proto současné změny. Čas ukáže životaschopnost těchto rozhodnutí.

Nicméně hokejový ´úpadek´ mi přijde jako něco co je zcela přirozené. Železnou oponu nemáme, Rusko má jiné starosti a mladé lidi hokej nezajímá. Chtít po státu aby hokej financoval je blbost a firmy dávají peníze do fotbalu popř. sportů, které jsou momentálně in. Pro hokej nastávají bídné časy. Myslím, že bychom neměli jenom nadávat na vedení ČSLH. Nemají to zrovna 2x lehké, a oproti např. fotbalu to mají ve všem mnohem těžší.

Rodiče - kamavédisti sice nechávají své děti bruslit od 3 let, ale pokud by se měli striktně držet pravidel Kamevédy, nikdy by své dítko na hokej nedali. Důvodem je pochybná návratnost investic.

Naopak mi přijde smysluplné otevřít hokej všem i starším dětem. Ne pouze těm, které ´zodpovědní rodiče´ přivedli na hokejovou dráhu ve 3 letech. Pokud se zvýší základna, přijdou výsledky. Jiná cesta není.
odpověděl(a)
No nevím, co se týče popularity, je to spolu s fotbalem u nás sport č. 1. Možná je i na té první pozici samostatně a nemyslím si, že by v nejbližší době měl hokej spadnout níže. I když je pravda , že pánové na svazu se o to dost snaží.
odpověděl(a)
Základna se nezvýší. Aspoň ne do té doby, dokud hokej v Česku budou ovládat lidi v klubech, kteří si myslí, že mají nevím co a rodiče dětí jim mají líbat ruce za to, že je vůbec pustí na led.

Jako v Prostějově, kde Michal Tomiga tak "dobře" komunikoval s rodiči a staral se o děti, až si rodiče založili další klub. Teď se dva kluby přetahují o jeden led, dotace a děti. Děcka se převlíkají v kontejneru na parkovišti, jezdí trénovat do Vyškova. Kluby si hážou klacky pod nohy, lítají urážky, padají trestní oznámení. Každopádně nic, co by nezaujatého lákalo k tomu, dát dítě na hokej.

Jako v Olomouci, kde si "trenér" Martin Streit na konci ledna zavřel rodiče do šatny a tam jim vyhrožoval, že pokud se jejich děti zúčastní jakékoliv mimoklubové hokejové akce (včetně kempů a individuálů), jejich ČINNOST V KLUBU BUDE UKONČENA. Toto si dovolí člověk, který sice odehrál asi 250 zápasů v extralize někdy před patnácti lety, ale jeho trenérské zkušenosti a vzdělání se limitně blíží nule. V situaci, kdy v Olomouci je jeden led na asi deset kategorií hokeje, veřejné bruslení a kraso, není střelnice, rozcvičovna, nic. Další důkaz, že slušný hráč není automaticky trenér! Děti do klubu nepřivedl, ale vyhazovat by je chtěl.

A tak je to nejen v PV a Olomouci. Svaz se může postavit na hlavu a dělat náborové akce třeba čtyři do měsíce, základna se prostě výrazně nemůže rozšířit. Dokud bude přetrvávat tenhle postoj "já dělám hokej a vy se z toho potento .. Přiveďte děti, plaťte, vozte je na tréninky v šest ráno a na zápasy a držte hubu a krok. A když náhodou budete chtít přestoupit, tak vás zkasírujeme podruhé." Pokud nebudou v klubech lidi, kteří pochopí, že oni jsou tam pro ty děti a ne naopak a že bez aktivních rodičů prostě nepřežijí, budou hokej dál až výjimky hrát jen děti fanatických fanoušků a bývalých hokejek. Ostatní dají děti na jiný sport, kde to pochopili - judo, florbal atp.
, nejen to odpovědět
Bude to i živná půda pro cinknutý zápasy ohledně sázek na výsledky.Takže levota jak vyšitá.Navíc na to nikdo nebude chodit.Už teď to skoro nikoho nezajímá...Podle mě další hřebíček do rakve našeho hokeje.
, - odpovědět
Je jasné, že tímto krokem otevřeli korupci dveře dokořán. Dovedu si představit, že v této lize po uzavření bude hrát hodně Palaščáků a podobných. Rodič zaplatí a místo se najde. Spodek ligy bude, poté co ztratí možnost postupu do play off nebo z finančních důvodů, dohrávat jen na juniory, kteří budou hrát za nic nebo pár korun.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Penco.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

4rokyhhk.jpg

Reklama