Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Slovákům se podařilo zasadit tabulkovému systému zdrcující direkt - dopis advokáta JUDr. Stanislava Irsáka

Velké povzbuzení pro české děti a rodiče

 

Počátek roku 2016 přinesl dlouho očekávanou naději. Probíhá MS dvacítek ve Finsku, ale s tím to v tomto případě nemá co dělat.

Jedná se o skvělé zprávy, které přesahují význam mistrovství a mohou se zapsat výrazným způsobem do historie českého a slovenského sportu.

K tomu, aby se naše společnost a náš sport posouval dopředu je třeba inteligentních osobností, kteří využijí svého vlivu, vzdělání a znalostí k prosazení moderních změn, nebo jako v případě českého a slovenského sportovního práva k odstranění zhoubných deviací, které si tam někteří koumáci dosadili v prosté, přesněji ve sprosté snaze vydírat děti a rodiče, protože jim to může přinášet osobní prospěch i za cenu všeobecné destrukce sportu.

Jsou lidé s právním vzděláním, kteří se příčí svému slibu, sedí na vysokých postech a podporují současný neudržitelný a ostudný stav, přestože velice dobře vědí, že odporuje etice, právu a představuje elementární porušení práv dítěte i základních lidských práv.

O to víc jsem nadšený v momentech, kdy svým založením úplně jinak vnitřně nastavené vzdělané osobnosti s úplně jinou úrovní etického cítění vykonají skvělou práci, která pomůže do budoucna zlepšit životy tisíců dětí, tisíců rodičů, tisíců mladých rodin na Slovensku... a doufám, že až přijde ten pravý čas, i v České republice, poslední "tmářské" tabulkové baště sportovní nespravedlnosti.

Pro ilustraci zveřejňuji se svolením advokáta JUDr. Stanislava Irsáka naši dnešní korespondenci i úspěch, kterého dosáhl na poli nápravy práv sportujících dětí na Slovensku.

.............................................

Pozdravujem Vas pan Zacha,

pred 3 rokmi sme spolu vyvijali cinnost na ochranu prav rodicov a deti na Slovensku ako aj v Cechach. Vtedy ste na svoj portal zavesil moj clanok "O protipravnosti prestupovych a odregistracnych podmienok sportovych zvazov".
Od vtedy som dalej vyvijal cinnost na to, aby boli ustavne prava rodicov a deti v sporte na Slovensku respektovane a dosiahol som spolu so zopar odvaznymi rodicmi podla mojho nazoru velky uspech:
Od 1.1.2016 u nas plati novy Zakon o sporte, do ktoreho sa mi podarilo v spolupraci s mojimi kolegami-poslancami z hnutia Obycajni ludia presadit nasledovne ustavenie do § 5, ods. 4 nového Zákona o športe :

“Zmena klubovej príslušnosti športovca nesmie byť podmienená finančnou odplatou ani iným plnením zo strany športovca alebo jeho zákonného zástupcu. Lehota na vykonanie zmeny klubovej príslušnosti na základe žiadosti športového klubu a lehota na vykonanie zmeny klubovej príslušnosti na základe žiadosti športovca alebo jeho zákonného zástupcu musí byť určená predpismi športového zväzu a v rovnakej dĺžke…”

Verim, ze tento moj uspech pomoze aj rodicom v Cechach. Celé znenie zákona môžu nájsť na www.nrsr.sk, alebo aj na stranke www.justice.gov.sk

Prajem Vam a vsetkym rodicom malych sportovcov v Cechach Stastny Novy Rok.

JUDr. Stanislav Irsák, advokát - attorney at law
Bratislava

Slovak Republic
e-mail: stanislav.irsak@irsak.com
web: www.irsak.com

..................................

 

Pane Irsáku,

ještě jednou zdravím a mockrát děkuji za svolení zveřejnit naši korespondenci.
Máte můj velký respekt a uznání.
Souhlasím, že se změnou zákona není nic hotové, současně Vám závidím, že jste se dostali v úpravě právních vztahů dětí ve sportu na Slovensku mnohem dál, než se nacházíme my tady v České republice.
Už i tady kolem mě lidé začínají zdá se chápat, že je třeba vstupovat do politiky a osobně dohlížet na procesy na nejvyšší úrovni státu, nejen na ty legislativní, protože jinak výhody demokracie hojně ve velké míře využívají zloději, lumpové a jejich dobře organizované mafiánské skupiny ke svému osobnímu prospěchu, ale také k všeobecné destrukci oblastí, které by měly přinášet radost, vyžití a skvělé zážitky všem svým aktérům.

Skvělá práce - děkuji za velkou pomoc slovenským a vlastně, doufám, i českým dětem a rodičům.

Pavel Zacha

..................................

 

Samozrejme, že Vám dávam súhlas k uverejneniu tohoto oznámenia. V súčasnoti kandidujem za poslanca Národnej Rady SR za hnutie, ktoré mi v tomto pomohlo, teda Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti a mám ochranu práv rodičov a detí v športe vo svojom programe.
Lebo zákon síce máme nový, aj to znenie je dobré (využil som dobre stav, kedy to pred voľbami nemohli odmietnuť, aby sa neznepáčili voličom), ale ľudia na postoch v športe zostali tí istí a to znamená, že to treba strážiť, lebo staré štruktúry nezačnú nikdy myslieť po novom.

Prajem Vám všetko dobré

.............................................

 

JUDr. Stanislav Irsák - Děti a Šport

http://www.irsak.sk/?page_id=39

 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, pokračování ods.4 odpovědět
Nároky športového kluba na výchovné a iné plnenia súvisiace s pripravou športovca v športovom klube podle predpisou športového zvazu tým nie su dotknuté....

Co se tím zákonem tedy změnilo?  
odpověděl(a)
Tak ty dotknuté být nemusí, pokud si hráče mění kluby tak si zaplatí, když o to ale požádá hráč, nesmí proběhnout transfer zdarma v určitém časovém úseku.

Nenašel jsem ale plné znění úpravy na internetu, byl bych rád za link. Pak se to špatně hodnotí.
odpověděl(a)
“Zmena klubovej príslušnosti športovca nesmie byť podmienená finančnou odplatou ani iným plnením zo strany športovca alebo jeho zákonného zástupcu.

Tato definice říká co? Že si hráč nemá zaplatit svůj vlastní přestup. To je i dnes.Vyrovnávají se kluby mezi sebou, že to ve finále zatáhne rodič ten zákon stejně neřeší.Takže zákon ve finále o ničem,dle mého tedy!
odpověděl(a)
Tak však ani dnes rodič oficiálně neplatí, dělá se to tak že klubu kam dítě má jít rodič musí zaplatit sponzoring ve výši např. 100.000,-Kč a ten klub zaplatí za převod mateřskému klubu.

Takže rodič neplatil za přestup, ale podpořil rozvoj mládeže v klubu. A klub měl zájem o jeho dítě a koupil jej. :-)

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Aqueko2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

IMG_9798.JPG

Reklama