Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Slovenský útočník Adam Růžička se stal součástí Sranie Sting

 

Z Pardubic do Sarnie

Toto dění sleduji poměrně z blízka. Kapitán slovenského nároďáku Adam Růžička, který v uplynulé sezóně ve svých šestnácti letech hrál v Pardubicích extraligovou juniorku s dosaženým průměrem jednoho bodu na zápas by zřejmě v této sezóně po úpravě herního řádu provedeného v minulém měsíci už ve stejné soutěži díky vzniklému omezení cizinců nemohl nastupovat, což jen urychlilo jeho rozhodnutí vydat se do zámořské juniorské Ontario Hockey League.

Urostlý útočník (192 cm), který je schopný nastupovat na centru i na křídle, měl ještě možnost hrát za Slovan v KHL, ale nakonec dal po zralé úvaze přednost soutěži, která ho může do NHL, a předtím k dobrému umístění v draftu, posunout nejvíc.

Je opravdu s podivem, že hráči mimořádných kvalit a předpokladů, kteří budou obohacením zámořské CHL, suverénně nejlepší juniorské ligy na světě, a které v klubech vítají s nadšením a otevřenou náručí, nejsou náhle dost dobří pro českou juniorku, která je dlouhodobě kritizovaná za svoji rozplizlost a nízkou kvalitu.

Vedení hokejového svazu činí některé rozumné kroky mající smysl, stále se jim ale do jejich práce pletou z nějakého z venčí nepochopitelného důvodu rozhodnutí, která celý vývoj degradují. Jakési cukání nemocného organismu na místě, ze kterého možná může mít krátkodobou radost a prospěch několik průměrných českých hráčů, ale pro ty prvotřídní nastává o důvod víc k odchodu jinam. Nejen ze zahraničí, ale i z české republiky.

Pokud bych chtěl vybudovat kvalitní soutěž, což je v současné době jedním z prioritních úkolů, snažil bych se postupovat přesně obráceně. To znamená, pokusil bych se udržet v soutěži elitní české hráče sázkou na kvalitu omezením počtu týmů a k tomu bych vytvořil výhodné podmínky pro nejkvalitnější hráče z okolních zemí pro vstup do této soutěže, aby ji povznesli kvalitativně výš.

Proč Češi dlouhodobě sabotují vzestup své juniorské soutěže tak nadále zůstává mimo chápání mé, veřejnosti odborné i laické, i evropských scoutů klubů NHL. Okolní evropské hokejové země se logicky dlouhodobě snaží o opak - nasát z jiných zemí tu nejvyšší kvalitu a vyšperkovat si s její pomocí své nejvyšší soutěže.

Souhrou náhod se v Sarnii nachází v současné době i Pavel Zacha, který s týmem včera absolvoval trénink na ledě. Vydal se totiž na cestu po USA a Kanadě, jejíž součástí je zastávka v Sarnii a setkání s realizačním týmem a spoluhráči, a také s rodinou, kde byl ubytován a která nás nedávno navštívila doma ve Velkém Meziříčí. Se všemi si vytvořil skvělý vztah za uplynulé dva roky a včera telefonoval, že přijetí v jeho bývalém působišti - hlavně v kabině, bylo opravdu skvělé.

Nebývá moc zvykem, že hráč, který už se do týmu zřejmě nevrátí, sám od sebe navštíví svůj juniorský klub a vstoupí s ním byť na dva dny do tréninkového procesu.

Kromě toho má jeho cesta i několik dalších cílů. V Sarnii si vyřídí mezinárodní ŘP a bude dál pokračovat na focení hráčů NHL do Toronta. Od 29. srpna už zahájí přípravu v New Jersey před hlavním kempem.

Před nástupem do Sarnie před dvěma roky pár odborníků očekávalo, že se bude snažit z tohoto klubu co nejdříve dostat pryč, ale nakonec byl opak pravdou. Zanechává zde své silné vzpomínky a řadu přátel na celý život, s mnohými neustále komunikuje.

Chtěl bych popřát jeho českému i slovenskému nástupci v Sarnii Sting, aby je v tomto klubu potkal podobný osud.

 

Chlapci, hodně štěstí a úspěchů v OHL!

 

http://sportky.zoznam.sk/c/151639/mlady-hokejovy-talent-slovenska-mieri-dozamoria-ma-velku-perspektivu-hrat-v-nhl

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, - odpovědět
Žádné obohacení a zkvalitnění soutěže juniorů se těmito postaršenými hráči nekonalo a konat nebude.Tito hráči zkvalitní pouze soutěž ve které mají regulérně startovat,protože jsou bezesporu v této kategorii nadprůměrní.Ovšem,když nastupují o soutěž výše,tak tam výkonostně zapadnou a nestraný divák si jich nevšimne.Pro jejich osobní růst je hra v juniorce jednoznačně pozitivní,ale s tou hystreii ohledně snížení kvality soutěže jejich odchodem nemůže být reč.
Problém je ve velkém počtu týmu,tímto nekonkurenčním prostředí jak v soutěži tak manšavtech a v neposlední řadě se do junku dostává hodně tlačenek bez opravdového zájmu na sobě makat.Po X letech u hokeje člověk vidí,že kolikrát má větší zajem a taky podíl na tom,že kluk hraje,otec,než on sám.
odpověděl(a)
Už to tu bolo, ale asi chýba schopnosť porozumieť napísanému textu. Takže ešte raz citát pána Bukača mladšieho z facebooku:

Na aktualne.cz mluví šéftrenér svazu Lener o tom jak naše juniorská liga není dobrá pro hráče dvacítky , ale je výborná pro hráče osmnáctky. Nevím jestli myslel Slovenské, nebo České hráče. Slováci totiž špičku kb hráčů do 18 let naší juniorky jednoznačně ovládají , v prvních 12 hráčích kb do osmnácti let je pět Slováků.

Dosť dobre si neviem predstaviť ako by v ktorejkoľvek normálnej krajine vedenie hokejového zväzu odôvodnilo administratívny predpis, ktorý by znemožnil štart piatim hráčom z prvej dvanástky v kanadskom bodovaní.

Ešte absurdnejšia predstava je, že zostanú hrať vo svojej kategórii. V takom prípade by museli v tabuľke dominovať absolútne a s veľkým predstihom. Som zvedavý, ako to potom chce zväz riešiť... Budú musieť hrať bez hokejok a s tupými korčuľami.

Inak, uvedených päť hráčov patrilo k dlhodobým a pravidelným účastníkom Bukačových kempov. Možno by bolo dobré zakázať účasť cudzincov aj na hokejových kempoch v Českej republike.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Agados2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

IMG_3745.JPG

Reklama