Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

SPARTA V MOSKVĚ - POSTŘEHY A HODNOCENÍ

Sedmáci Sparty vybojovali stříbro na turnaji v Moskvě a svým výkonem udělali tu nejlepší reklamu českému hokeji. Nestačili pouze na elitní ruský tým CSKA Moskva.

     Na úvod několik slov k týmu, jehož jmého je vyslovováno v hokejových kruzích s velkým respektem - nebo chcete-li použít přirovnání vycházející z atmosféry jednoho úspěšného fimového seriálu - "jehož jméno raději ani nevyslovujeme". CSKA čerpá hráče z celé Moskvy čítající 15 mil. obyvatel a z přilehlých oblastí. Vytváří takové podmínky, že platí pravidlo "na koho ukáže - toho má". Disponuje šesti vyrovnanými pětkami bez výrazných individualit, všichni pracují pro kolektiv. To je hlavní princip hokejové výchovy.

       Při hodnocení hráčů po hokejové stránce je na útočnících markantní kvalita a rychlost bruslení spolu s vynikající práci s pukem i ve velké rychlosti. V prostorovém využívání hřiště a v organizaci hry jsou zjevně o kousek dál než ostatní. Největší rozdíl oproti čs. týmům představuje úroveň hry beků, kteří už v tomto věku dokáží načasovat založení útoku, výborně ovládají nahrávku na rozjeté útočníky. Ti mohou přejímat puky v plné rychlosti. V našich podmínkách jsou takoví beci vzácností.

       Sparta měla nevýhodu v počtu hráčů, kteří dokázali držet krok s takovým tempem. Ve dvou lajnách se toto tempo nedá udržet celý zápas. K obrazu utkání je ještě nutno poznamenat, že Sparta se mohla opřít o vynikající výkon brankáře, bez kterého by nebylo možné dosáhnout solidní výsledek. Svoji rohli sehrála i skutečnost, že bylo nutno denně prožít 4 hodiny na cestě z hotelu na stadion a zpět, určitý  vliv na hráče měl i pobyt v cizím místě a způsob posuzování rozhodčích. To vše hrálo v neprospěch pražského týmu.

       Samozřejmě se nabízí otázka, jak by bylo skvělé pozvat CSKA a další ruské týmy k nám a tady s nimi změřit síly. Nejde o žádné  fantasmagorie, jednání na toto téma byla zahájena už v Moskvě a budou pokračovat v dalších týdnech. Výsledkem těchto úvah by měl být příjezd CSKA Moskva, případně dalších týmů na soustředění do České republiky s podmínkou odehrání kvalitních přípravných zápasů s kvalitními domácími týmy. Rusům je prakticky jedno, jak se tým bude jmenovat a o jak velký výběr by se jednalo. Jediným kriteriem je kvalita soupeře a kvalita zápasu.  Pokud toto můžeme zajistit, potom jsou ruské týmy ochotny přijet kamkoliv. Sparťané už promýšleli možnost sestavení výběru Prahy čerpajícího z hráčů Sparty, Letňan a Slavie. V tom případě by mohli sestavit také čtyři silné pětky schopné konkurovat CSKA.  Samozřejmě jsem hned pomyslel na sestavení výběru Brna a okolí, který by jistě k takovému měření sil mohl také nastoupit. Stejně tak výběr severní Moravy čerpající s hráčů Vsetína, Nového Jičína, Vítkovic a dalších předních týmů této oblasti by byl  vynikající. Také oblast kolem Plzně a jistě další.  Představme si zorganizování turnaje sestaveného z takových výběrů, které by se mohly konfrontovat z jedním z nejsilnějších světových týmů a případně mezi sebou navzájem. To by byl skvělý svátek mládežnického hokeje. Věřím tomu, že myšlenka na uspořádání takového turnaje třeba někdy v srpnu 2009 by byla velkým lákadlem jak pro  naše, tak i pro nejlepší ruské týmy.

      Nezbýva než vyslovit přání, aby tyto úvahy dostaly konkrétní podobu a podobné akce se co nejdříve podařilo uskutečnit.  Musíme poděkovat realizačnímu týmu Sparty, který stojí v popředí těchto snah schopných rozhýbat český mládežnický hokej.  Na těchto aktivitách může profitovat každý mladý talentovaný hokejista u nás .

    Informace byly čerpány z rozhovoru s panem Černochem.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Penco.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

IMG_3782.JPG

Reklama