Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Staré časy se vrací

 

Čas se vrací. Kometa má titul a Dukla je zpět.

Ještě před několika roky zela obrovská hokejová propast na Vysočině i  jihu Moravy. Nejbližší extraliga byla v Ostravě, ve Zlíně a pak až v Pardubicích. Potom tu díru na chvíli vyplnilo Znojmo.

Do Komety bych chtěl poslat gratulaci k titulu, který Moraváky moc těší, byli už dlouho hladoví, hokej tady lidi nepřestal zajímat. Já sice s upřímností sobě vlastní přiznávám, že jsem titul víc přál Liberci, ale současně mi bylo jasné, že ti mladí potlučení kluci už asi nebudou schopni čelit vyzrálému celku Komety, což se potvrdilo.

Ale za pár týdnů už to bude pryč a život půjde dál, titul musí někdo získat každý rok, to není jako otázka, jestli budeme mít hráče v prvním kole draftu.

Ale větší změna nastává v Jihlavě. Postup, to je jiná kategorie, to je prostě obrovská kvalitativní změna i otázka, jak to dopadne a jak to příští rok bude probíhat. Takže doufám, že Olomouc, Kometa i Dukla bude vidět a že se vše zase vrací do těch tradičních starých kolejí.

Kéž by se i celý český hokej dokázal dostat zpět do těch kolejí, po kterých si to štrádoval v sedmdesátých a osmdesátých letech, kdy třeba v metodice udával směr světovému hokeji.

 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, odpověď odpovědět
Já souhlasím,že pro hokej a sport byly Dukly a RH skvělá věc.Já tím prošel taky.A protěžování určitých synáčků představitelů tehdejšího režimu nebo korupce byly i tenkrát..zažil jsem tam svoje.Ale v principu to bylo výborný.Myslím,že není jak to nahradit.Pokoušejí se o to Slováci,tím že jim dvacítka a osmnáctka funguje celoročně.
Ačkoliv si nejsem jistý,jestli to ještě funguje.
Já myslím,že by stačilo,kdyby jsme to tady dělali férově a poctivě.Máš na to,hraješ.Nemáš,nehraješ...Vždyť třeba rozšíření juniorky jde za Ščerbanem z Jihlavy..Vždycky bude mít někdo nějaké zájmy,takže rovně to tady určitě nepoběží.
No a obouvat se do Zábranského?Správně tady bylo napsáno,že by bez něj asi možná ani v Brně nebyl hokej.Svýmu klukovi pomůže,proč ne,ale stejně nakonec když na to nebude mít,tak nebude moct hrát.Natolik je Libor chytrej..
odpověděl(a)
Proč by Růža nemohl brát úplatky, když bez nich by Slavie nefungovala. Tady korupce a protekce zmutovala tak, že pokud by otec neprotěžoval mladého, tak Kometa by nebyla! Sorry :-)
icon , - odpovědět
Jakmile se výkonnostní pyramida postupem času zužuje, což je princip vrcholového sportu, musí přece docházet k povolávání nejlepších jedinců z celé republiky. NHL povolává to nejlepší z celého světa. To není chyba, to je motor velké motivace rodičů na celém světě. Přece není možné, aby Kometa hrála až do áčka z odchovanci a v ostatních klubech by se talenti šli klouzat. Takhle to někteří rodiče z extraligových klubů vidí a cítí se ukřivděni příchodem jiných hráčů, ale tím jen podávají důkaz o tom, že vůbec nechápou zdravé fungování sportu.
Dukly a Rudé hvězdy to dříve prováděly skvělým způsobem a v důležitém věku pro rozvoj sportovců, ke kterému jsme se dodnes bohužel vůbec nedokázali naším systémem - nesystémem přiblížit.
Co se bude dál dít v Brně je otázkou. Už já jsem zažil před nějakými osmi lety v Brně dost neuvěřitelnou aroganci majitele Komety vůči všem ostatním s ohledem na vytváření podmínek pro syna. Věřím tomu, že mnoho z toho, co se událo v Kometě v posledních letech, je částečně motivováno i snahou pomoct svému dítěti. Takže jsem dost zvědavý, co se bude v Brně dít v příští sezóně, protože výchozí pozice pro takové kroky snad nemůže být lepší.
Ale protože jsem by svědkem počínání, které prováděli synové bývalých prominentních hráčů před léty v osmnáctce, kdy z toho ostatní byli vyplašení, dostávali jsme desítky a jedenáctky od Rusů a Kanady, - a jak to nakonec dopadlo sestupem z elitní skupiny, co se dělo nedávno kolem mladého Reichela nebo dalších synů bývalých hokejových velikánů, kterým se dokonale připravuje a předhnojuje půda v klubu i repre, tak vůbec nemám pocit, že to našemu hokeji pomáhá. Samozřejmě to nepřináší nic dobrého, ale vytváří to spousty negativních emocí. Ovládnout tým s cílem začlenit tam třeba i bezohledně svého syna, na to je třeba být velice ostražitý a je ideální, když se to prostě neděje. Někdy to může fungovat bez závažnějších problémů, ale to jsou opravdové výjimky.
Ale celá věc má i jiný úhel pohledu. Je možné, že kdyby nebylo této motivace, Kometa by nebyla ani v extralize a ani by nezískala titul. Takže celkově to brněnský hokej nesmírně pozvedlo, to je třeba přiznat. Takže si myslím, že život není nikdy ani bílý, ani černý, jak to mnozí tvrdí - prostě se pohybuje v odstínech šedi.
odpověděl(a)
tak to, co popisujete, pane Zacho, mi z toho smrdí až k nám za Olomouc... ale na druhou stranu, jakým právem kdo koho může nutit konat veřejné blaho ve smyslu kultivování českého hokeje
, staré časy odpovědět
se už nikdy nevrátí.Naštěstí.Protože mi tady tak nějak rychle zapomínáme,jak to bylo dřív.Protože jak Brno tak Jihlava byly protěžované kluby komunistickým režimem.Brno byla Rudá hvězda a patřilo resortu ministerstva vnitra.Jihlava zase vojákům.Brali si hráče z civilních oddílů jak chtěli.Samozřejmě jim byly schopné tenkrát nabídnout lepší podmínky než civilní oddíly.Takže ty kluci tam zůstávali i po vojně.Měli se tam líp než v civilu a hráli v dobrých mužstvech s velkou šancí dostat se do národního týmu.V Brně to skončilo už na začátku 70 let a Dukla Jihlava šla do kopru po revoluci.Takže doufám,že TOHLE se už nevrátí nikdy...Celkově to hokeji u nás pomáhalo,protože mladí hráči dobře trénovali a soustředili se jen na hokej.Taky u nás hrálo ligu jen 12 mužstev a hráčí mohli chodit ven jen za odměnu po třicítce...Takže bylo těžké se do ligy vůbec dostat..I tohle jsou staré časy,jak říkám,to se už nikdy nevrátí.Za hokej bych byl rád,ale za sebe doufám,že už nikdy!!
, Kometa a staré časy? odpovědět
Kometa dokázala koupit špičkové hráče plus ty ze zahraničí! V mládeži stahuje hráče z jiných klubů a pak je vydává za odchovance :-). To má do starých časů hodně daleko! A Co se týče Nečase? Na toho jsem zvědav, protože se mu U18 na Slovensku nepovedla a pomohl spíše pádu týmu. A dávat si syna na posledních 30 sekund na led aby byl na poháru? No já nevím, ale já bych ta, být tím klukem nevlezl ... když bych nehráů playoff. Ale ok, za pár let nikdo nebude vědět, že tam nebyl a naopak bude všude veden jako Mistr EHL :-). Prostě ojeb po Česku.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Agados2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

DSC_0086.jpg

Reklama