Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Ještě jednou návrat k radostné události z června 2015 - svatba Thea a Leony Gebre Selassie

Video z významného dne v životě

 

........................................................

Původní reportáž

První velkou událost letošního června máme jako rodina úspěšně za sebou.

https://www.facebook.com/pages/Theodor-Gebre-Selassie/240364099351257?fref=ts

Naše dcera Leonka odešla oficiálně z naší rodiny,  vzala si Thea a přijala příjmení Gebre Selassie.

Byla to opravdu úžasná svatba, stále jsem nestihl vstřebat všechny ty včerejší a nádheru.

Všechno umocnil nádherný teplý slunečný den jakona objednávku.

Události srovnatelného formátu a pojetí jsem byl doposud zvyklý sledovat pouze na snímcích točených v Hollywoodu, včera poprvé jsem měl možnost neprožít něco podobného v kině, třeba ve formátu 3D, ale přímo naživo, jako jeden z aktérů.

Svatba proběhla v antickém stylu na zámku a v parku Sychrov nedaleko Liberce.

Předepsané byly svěží letní barvy: tyrkysová, světle fialová, béžová, oranžová, bílá...

Samotný svatební obřad a následná oslava s hostinou trvala zhruba 16 hodin, zúčastnilo se necelých osmdesát hostů z Česka i zahraničí. Média byla kompletně vyloučena, nikdo nezvaný neměl přístup.

https://www.facebook.com/leona.kourilova?fref=ts

Už jsem na pár svatbách byl,  nicméně tohle bylo pro většinu svatebních hostů něco jiného, naprosto mimořádného. Opravdu nádherný zážitek. Samotné přípravy byly zahájeny už před rokem, hlavní tíha organizace a zařizování ležela na Leonce a Theovi. Ale protože do péče o hosty, o program celé svatby a samotnou hostinu i obsluhu bylo zapojeno kolem čtyřiceti lidí, vše perfektně klapalo, celkovou organizaci zajišťovala nejlepší pražská svatební agentura.

Vadou na kráse pro nás bylo především to, že na tento důležitý den v životě naší rodiny nepřicestoval z Los Angeles Pavel Zacha, bratr nevěsty. Ta to před několika týdny, kdy o tom bylo definitivně rozhodnuto, nejprve oplakala, ale nakonec jsme se skutečně všichni přiklonili k tomu, že bude lepší, aby si nadále ještě víc netrhal už dost tak rozháranou letní přípravu, necestoval přes devět časových pásem na dva dny do Česka a zase zpět do Kalifornie, kde se připravuje v režii Patrika Štefana na následující sezónu.

Pro mě to včera byla výjimečná životní událost. Nejprve jsem přivedl nevěstu parkem ženichovi jako její otec po cestě pokryté letními květy ke svatebnímu obřadu, potom jsem si s manželkou užil a tak trochu oslzel obřad a následné post svatební atrakce, načeš jsme se přesunuli do obrovského moderně vybaveného bílého stanu na druhé straně parku, v němž a v jeho blízkém okolí probíhal zbývající program, hostina a zábava.

Měl jsem ještě tu čest přednést zahajovací proslov před hostinou. Pojal jsem ho s ohledem na zdejší tradice a zvyklosti odvážně, snažil jsem se dotknout  třeba i citlivvých a bolestivých témat, nechtěl jsem jen tak omílat známé věty. Snažil jsem se užít slova a věty tak, aby přítomné a hlavně rodinu co nejvíc spojily. Podle reakcí a následných díků a ocenění většiny účastníků se mi to snad podařilo.

Ze známých tváří bylo přítomno několik skvělých hokejistů, ale zastoupen byl  hlavně fotbal, z českých hráčů namátkou Jan Nezmar, Michael Rabušic, Petr Jiráček nebo Bořek Dočkal, se kterým jsem měl možnost strávit příjemný rozhovor - třeba o jeho gólu vstřeleném v posledním kvalifikačním zápase o EURO na Islandu.

Ale naprosto skvělí a bezkonkurenční byli zvlášť Theovi spoluhráči z Werderu Brémy i se svými manželkami a přítelkyněmi. Opravdu skvělí, báječní a čistí lidé. Laskaví a upřímní, prostě bezvadní.

Pokud je na západ od našich hranic něco lepšího, nedostižného, na prvním místě jsou to samotní lidé, pak teprve všechno ostatní. Např. Santiago Garcia nebo Rakušan Sebastian Prödl, který ale i se svou skvělou přítelkyní Ninou přestupuje od příští sezóny z Werderu do Londýna a bude Theovi a Leoně v Brémách asi nejvíc chybět.

Se Sebastianem jsme v příjemných rozhovorech trávili asi nejvíc času, hrozně se zajímal o Pavla, dokonce o Kamevédu. Žasnul jsem, jak výborně je o všem informovaný a jak upřímně přeje Pavlovi úspěch na draftu a potom hlavně v sezóně. Je strašně odzbrojující, když skvělé a bohaté hvězdy německé Bundesligy, zvyklé nastupovat před čtyřiceti nebo také osmdesáti  tisíci diváky, projevují takové uznání, respekt a živý zájem vůči mladičkému hráči, který ještě ve srovnání s nimi mnoho nedokázal.

Ale máte pocit, že ta upřímnost a opravdovost těchto lidí je stejná, jako třeba v Kanadě. Věřím, že kdybych jej třeba za pět let navštívil v Londýně, ochotně by mě přijal a člověk by vůbec neměl pocit, že obtěžuje.

Naštvala mě jiná věc. Hráči z Brém se den před příjezdem na zámek Sychrov, kde jsme byli všichni ubytováni, zastavili v Praze. Nevhodně zaparkovali a naši policisté po Sebastianovi nejprve požadovali nesmyslných čtyři tisíce korun pokutu. Když po argumentaci řidiče bylo nakonec zřejmé, že jeho provinění bylo minimální nebo vlastně žádné, chtěl policista alespoň tisícovku do kapsy a špital něco v tom duchu nenápadně do ucha ... no, ostuda.

Hráči se touto historkou dobře bavili, vyprávěli nám ji ještě u kávy před vlastní svatbou, ale mně z toho bylo nanic. Přijedou sem na pár hodin, ale my Čecháčsi se zvládneme představit opravdu v rekordním čase. Bossové našeho hokeje spekulují a táží se, zda skutečně může být něco nezdravého v našem hokeji a potom si většinou zakroutí hlavou, že to možné není, ....pokud tedy nenastane taková lavina jako nedávno.

Ale u nás snad ani není odvětví, které by nebylo kompletně prolezlé červotočem. Nějaká důstojnost, čest řemesla nebo profese, něco jako dříve uznávaná stavovská čest, tohle my vůbec neznáme. To je snad pro půlku národa sprosté slovo. Je to stále dokola, děláme si strašnou ostudu ve světě.

http://www.denik.cz/fotbal/sedm-svateb-bremy-ceka-nabite-leto-zenit-se-bude-i-gebre-selassie-20150602.html

https://www.facebook.com/theo.gebre.selassie?fref=ts

 

 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Gratulace odpovědět
Přijměte naší gratulaci a pozdravení do Brém.
Kvášovi
icon odpověděl(a)
Za Vaši gratulaci děkuji. Nepřijímáme ji v Brémách, ale v Liberci, kde se s manželkou staráme o vnuka, zatímco rodiče si užívají denních i nočních atrakcí v Paříži jako správní novomanželé. 1

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Penco.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

SKMBT_22312011913270.jpg

Reklama