Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

TABULKOVÉ ODSTUPNÉ V ČESKÉM HOKEJI

DOPIS DNE OD FUNKCIONÁŘE Z MALÉHO KLUBU

 

Jako reakci na argumenty uváděné obhájci tabulek v tisku zveřejňuji dopis, který jsem obdržel od jednoho svého známého.
Odpověděl jsem na něj, že o to hospodaření zájem mám a bude dobře, pokud ho bude schopen poskytnout k uveřejnění.
 
Ještě víc mě zarazilo, že ve výčtech příjmů klubů ze strany svazu vůbec neoperovali se sponzorskými penězi, jakoby tento zdroj neexistoval. Přitom je to právě ten zdroj, který ukazuje na to, jak se ten který manažer o mládež a její financování stará.
........................................................................
 
Ahoj,
 
ty znáš toho chlapíka, který provozuje tenhle web? To je ten jeden Hes, ne?

 
 
 
Bohužel zatím žádný klub své hospodaření nerozkryl, a tak uvedená čísla nejsou nijak podložena.
 
On tam píše, že zatím žádný klub své hospodaření nerozkryl. Já k tomu přístup mám, navíc hospodaření spolku financovaného z veřejných prostředků by se zveřejňovat mělo. Tak jsem si říkal, že by se to dalo uveřejnit, aby bylo vidět, jak jeden malý regionální mládežnický klub hospodaří. A že absolutně není závislý na "výchovném" apod. Protože jsou to fakt nehorázné lži, které zase prezentuje Král a další lidi hájící tenhle systém tabulek atd. 
Myslíš, že by to bylo k čemu? 
A taky jsem zjistil, proč místní "manažer" áčka se tak aktivně snaží registrovat naše mladé hráče a proč se o to tak zajímá.
 
Podpis
 
 

 

Rozprava k tabulkám v hokeji

Jsou na pořadu dne v hlavních relacích, ale přes velkou snahu redaktoři tento český super vynález neovládají do patřičné hloubky a nedokážou si úplně představit faktické dopady tabulek na mladé české rodiny. Proto si dovolím několik vět v reakci na některé výroky, které v médiích zazněly.

Zdá se, že hokejoví svazoví funkcionáři budou donekonečna v případě nutnosti ukázat finanční situaci hokejových klubů operovat s případem a rozpočtem Liberce. Slyšel jsem to několikrát, včera to znovu zopakoval pan Urban. Na tomto příkladu se totiž dobře ukazuje, jak je mládež pro klub ztrátová, takže trochu víc ke specifické situaci v Liberci:

Tam se po finančním průšvihu s mistrovstvím světa v lyžování změnila dramaticky situace na radnici. Z dotací kolem osmi miliónů na mládež zbyl ani ne milion a zřejmě od té doby dotuje chod mládeže majitel klubu - účetnictví jsem ale nikdy neviděl, je to jen tvrzení. Takže v Liberci v současné době zřejmě skutečně jde z hlediska mládeže o ztrátovou investici.

Ale neprodělávají na všech dětech ani zde. Dovolil bych si uvést svůj příklad, který znám do detailu.

 

Pavel Zacha - Přestupní historie.

Třebíč - Velké Meziříčí, v synových šesti letech jsme odcházeli z Třebíče do Velkého Meziříčí. Počítal jsem s nutností vyřídit přestup, protože asi rok předtím jsem podepsal registrační lístky a zaplatil něco přes stovku jako registrační poplatek. S manažerem Třebíče jsme se na přestupu bez problémů dohodli, nebyly žádné problémy. Nakonec se ukázalo, že registrace nějakým omylem nebyla ještě vůbec provedena, proto jsme přešli zadarmo a zaregistrovali se až v HHK Velké Meziříčí.

Velké Meziříčí - Kometa, ve snaze zajistit synovi podstatně kvalitnější tréninkový i zápasový proces a vysokou, v té době nejvyšší úroveň spoluhráčů a velice náročných tréninků, přestoupil v devíti letech z Velkého Meziříčí do Komety. Tabulková hodnota činila 30 tisíc, klub požadoval 10 tisíc. Zaplatili jsme polovinu jako rodina a polovinu zaplatil jeden z našich sponzorů. V Meziříčí jsem se celé ty roky aktivně podílel na práci u mládeže, proto zřejmě ta sleva na přestupní částce.

Kometa - Bílí Tygři Liberec, tohle už byl skutečně veliký oříšek. Přestupovali jsme po uplynutí 3,5 sezón v Brně, hodnota hráče činila v té době 80 tisíc. Bylo zde ale ještě pravidlo o nepřetahování hráčů mezi extraligovými kluby - jakási pokuta kolem milionu korun. Pokud bych tehdy údajně nešel se synem do Liberce fyzicky, bylo by zřejmě vyžadováno, nebo by se o to alespoň pokusili.

Tzn. další stres, nervy a starosti. Navíc nám v Kometě byla po skončení sedmé třídy předložena smlouva, které se tehdy po republice podepisovaly. Ta zamezovala ochodu obecně a na druhé straně prakticky nic opravdu výhodného nenabízela. Klasická, pro hráče naprosto nevýhodná smlouva.

Pokud ji nepodepíšete, můžete v zápětí uslyšet, že děcko Vám netrénuje a nehraje. Nebo alespoň získáte nedůvěru a na postavení děcka v klubu to citelně pocítíte.

Požádal jsem i jednoho předního hráčského agenta o pomoc při tomto procesu, ten si každý provedený krok raději ještě ověřoval i u předsedy hokejového svazu. Chtěl jsem to vše udělat tak, aby v žádném případě nedošlo k situaci, kdy bychom museli zpět do Brna. To by byla situace, že by bylo vhodnější přejít zpět na tenis, do zahraničí, nebo raději skončit s hokejem.

Zhruba po dvou týdnech bezesných nocí a velkém stresu pro mě i manželku jsme ze dne na den přešli z Brna do Liberce. Kdo nezažil, neuvěří, co je to za stres. Při přestupu se kolem okamžitě strhne veliká nevraživost, dítě v původním klubu už nemůžete nechat ani minutu. Kdo to v Česku udělá, je neodpovědný blázen. Lidé dokážou být neuvěřitelně zlí, děti ještě víc.

Abych byl sparvedlivý, předseda mládeže Komety Mgr. Strnad se zachoval jako profík s nadhledem a neřekl křivého slova. To byl vůbec úžasný funkcionář - předseda hokeje i ředitel školy zároveň. Náš hokej by dnes potřeboval víc takových osobností.

Bylo třeba zaplatit tabulkovou hodnotu. Liberec nebyl schopen uhradit celou částku. Štědré roky se tam v té době otočili v roky hodně spořivé. Zaplatil z vlastní kasy 30 tisíc, 20 jsme dodali my jako rodiče a 30 tisíc dokázal získat trenér Jan Šťastný od jednoho ze sponzorů klubu v Liberci.

Bílí Tygři LIberec - Sarnia Sting

Když jsme loni po určité nespokojenosti s fungováním syna u extraligového áčka Liberce odcházeli do kanadsko-americké Ontario Hockey League, ze smlouvy vyplývalo, že klubu za tento odchod musíme zaplatit 600 tisíc korun, což bylo v termínu zaplaceno. Zdůrazňuji,  že tuto částku neposkytl klub OHL, kde se toto vůbec nesmí platit, ale opět to musí zaplatit rodiče, agent nebo sponzor.

Domnívám se tedy, že naše působení v Liberci nebylo pro tamní klub ztrátové.

Přesto si dovolím tvrdit, že se v Liberci nezachovali jako opravdu dobří hospodáři. Pokud by totiž byli schopni vytvořit pro hráče větší prostor ve hře i tréninku, aby jej udrželi alespoň další rok, měli šanci získat letos z NHL celkem 240 000 USD, což je částka několikrát vyšší, než zmiňovaných šest set tisíc.

Pavel Zacha stál klub při příchodu 20 tisíc, nevyužívali jsme ubytovnu ani stravu od klubu po celé čtyři roky. Klub zinkasoval 600 000 korun a Zacha je stále jeho hráčem, tzn. lze jej znovu prodat podle regulí - tabulek platných v Česku (tohle už ani ve fotbale nelze). Nemůže se po nějaké době vrátit a domluvit se volně na novém angažmá třeba v Třinci.

České kluby se liší od těch nejlepších zahraničních svou chybnou filozofií výhovy hráče. Oni mnohdy opravdu ani nechtějí vychovat skutečně špičkového hráče pro reprezentaci a NHL. Tohle mi potvrdili funcionáři na úrovni GM. Ve Finsku nebo Švédsku naopak takové hráče vychovat chtějí a vše k tomu směřují. To je potom rozdíl v péči o hráče, ve skladbě tréninku i v jeho výchově a poskytované herní praxi.

Těm našim funkcionářům někdy stačí, že se dobře postarali o svého syna v klubu, že hrají děti hlavních sponzorů, že mládež nestojí moc peněz,... to jsou někde bohužel priority činnosti.

Jakmile nebude motivace manažera vychovat hráče NHL, získat prestiž pro svůj klub a zinkasovat si peníze z NHL, bude to špatně a hráče zde nevychováme. Nechce se mi věřit, že je chybou to, že ty peníze přicházejí oficiální cestou a nelze si je strčit do vlastní kapsy.

Někteří novináři a funkcionáři napadají rodiče, že ve svém děcku vidí budoucího hráče NHL. Ale to je přece dobře, že dítě maximálně podporují - ono to od nich vyznívá, jakoby měli nemoc. Sny a vize nebo přání podpořené každodenními oběťmi přece nejsou úchylkou. Z těchto dětí ne vždy, ale někdy, mohou vzejít noví kvalitní hráči pro nároďák.

Někteří rodiče naříkají, že někdo cizí přišel do "jejich" klubu a přeskočil jejich děti. Argumentují statistikami svého syna, ale tyto statistiky jsou k ničemu. Ty nejlepší kluby NHL dnes vůbec nesledují nějaké body hráče, góly a přihrávky, ale body vyplývající z plusů a mínusů hráče ve hře.

Pokud rodiče chtějí znát skutečně hodnověrný názor na své dítě a jeho hokejový potenciál současný a budoucí, musí požádat některé scouty NHL, aby jim řekli svůj názor. To jsou lidé s dlouholetou praxí v pozorování hráče, mají srovnání s těmi našimi i zahraničními. Nejsou s nikým spojeni, jsou nezávislí. Ti vám mohou poskytnout svůj názor a toho se můžete držet jako relevantního. Já jsem to roky dělal úplně stejně, protože rodiče skutečně nikdy nejsou objektivním hodnotitelem úrovně svých dětí. Z tohoto bychom vždy měli vycházet.

Ale takto správně klub musí fungovat, pokud to přeskočení hráče třeba o kategorii nebo dvě výš je způsobené vysokým příslibem výkonnosti hráče v budoucnu. Když klub vychová hráče, dostane za něj peníze a získá prestiž. Rodiče si řeknou, hm.. tam to asi umějí, tam dokážou i u nás vychovat špičkového hráče - a chtějí tam jít. Zatím chodí raději do Švédska nebo Kanady, ale snad se to zase někdo naučí i tady.

Když jsme byli v Liberci, přišlo díky tomu do Liberce několik dalších špičkových hráčů, dnešních členů mládežnických reprezentací. Otevřeně mi řekli, že nás sledují, zajímají se a snaží se kopírovat naši cestu. Každý rodič má právo jít do nejlepšího prostředí se svým děckem. A český systém vládnoucí zde od roku 1992 se jim v tom snaží bránit. Nebo jim přinejmenším bere spoustu energie vzhledem k nutnosti utkávat se s ním.

Potom také v klubech zákonitě  nastává situace, kdy tito kvalitní příchozí hráči vytlačují z pozic ty původní. Přiznávám, je to velice konfliktní situace, ale je to situace ve sportu přirozená a nutná. Ve švédských akademiích to nefunguje jinak, o zámoří ani nemluvím, to se nedá srovnávat. Že se s tím někdo nedokáže smířit je jiná věc, stejně jako to, že v některých klubech to mohli pojmout komerčně a zohlednit i nějaké finanční plnění - to je ale věc osobnosti a charakteru lidí, kteří vychovávají mládež.

Kdyby neexistovaly ty prokleté tabulky, rodiče by mohli hledat pro děti volně to nejlepší angažmá a nedocházelo by k nepravostem v tak veliké míře.

 

Tolik k vlastním zkušenostem s přestupy.

..................................................................

 

Reakce na debatu na Radiožurnálu a ČT24 o tabulkách.

V Česku existuje Liberec, kde zřejmě momentálně majitel sponzoruje chod mládeže, ale potom je tady půl druhé stovky dalších klubů zabývajících se mládeží, kteří mají úplně jiné podmínky financování. Klub od klubu je to jiné. V tisku proběhly zprávy, že v takovém Kladně chodilo z města až 30 miliónů ročně na mládež, což je určitě částka dostačující.

V Havlíčkově Brodě čelí momentálně trestnímu stíhání za neoprávněné převody peněz z dotací města z mládeže do áčka, což je obrovský český nešvar. Pokud tyto peníze převáděli, zřejmě v mládeži přebývaly.

V Hodoníně, kde roky po výkyvu v 90. letech předchozího století pracují tradičně s mládeží velice dobře, mám přímo od ekonoma klubu zprávu starou několik roků, že si vystačí s rozpočtem 2.1 miliónu Kč. Podařilo se jim striktně oddělit financování áčka od mládeže, díky čemuž mládež nebyla zlikvidována jako v některých klubech v okolí. Tzn., že ve středních a menších klubech si vystačí s jedním až dvěma miliony korun ročně.

Otázkou zůstává proč kluby tak bojují o mládež, když je to tak nevýhodné? To přece nemá logiku.

V debatě na radiožurnálu tvrdil šéf plzeňské mládeže, že děti mohou přecházet z klubu do klubu bez problémů, ale na hostování.

Řekněte mi, kdo by se chtěl rok co rok handrkovat o to, zda ho v klubu, kde nebyl spokojen, zase pustí na další rok?

Kdo by chtěl diskriminovat vlastní dítě v týmu jenom proto, že není regulérním členem svého klubu, je tam jenom na jakési povolené návštěvě a mnozí šéfové mládeže toto rozlišují právě v tom ohledu vytěžování hráčů v prvních dvou pětkách. Tedy ve věci, za kterou jsou rodiče dětí někde ochotni zaplatit statisíce.

GM mládeže přijde za trenérem a řekne mu - hrej hlavně naše hráče, ty na hostování dej dozadu nebo je nehrej vůbec. Buďto si vyřídí přestup, nebo nazdar! Takto se to často děje, pokud konkrétního hráče skutečně nutně nepotřebují na výsledky.

Dnes mohou mít manažeři určitou motivaci vychovat hráče i pro NHL, protože za něho dostanou 240 000 USD z NHL oficiálně do klubu, pouze svaz si z toho strhne nějaké drobné do svého rozpočtu.

V debatě kolem tabulek je ve hře ještě několik negativních věcí, které popisují barvitě ti, kteří je zažili na vlastní kůži. Jakmile oznámíte úmysl odejít z klubu, většinou poznáte lidi v klubu z té nejhorší stránky jejich osobnosti. Rodiče i trenéry.

Na vlastní oči jsem viděl tento proces kdysi v jihomoravském klubu, kdy trenér juniorky si vyslechl oznámení od dvou juniorů, že se rozhodli zkusit to v zámoří a jestli by ještě nemohli tří týdny trénovat s týmem. Po smršti sprostých slov dostali ti hráči pět minut na to, aby si spakovali svoje věci a víckrát se v klubu neukazovali.

Tady vzniká zajímavá situace, kdy hráči jsou trenérem vyhozeni, nesmí v klubu trénovat, nicméně klubu stále "majetkově" náleží a pokud by chtěli jít zpět do Česka, musí hrát zase v tomto klubu.

Touto absurditou se nikdo čtvrt století nezabývá. Je to kumulovaná arogance, absurdita, ale klubům to tak opět vyhovuje, tak to tak funguje desítky let.

Šílené!!!

Pokud někde děti přestupují ve školním věku, mohla by se ta zkušenost podepsat na jejich psychice pěkně dlouho, mohou být vystaveny neuvěřitelnému tlaku a šikaně, na kterou najednou budou úplně sami. Ten obrovský tlak je může vážně poznamenat, ale našim hokejovým pedagogům je to opět srdečně jedno.

To je realita přestupů u nás pod tabulkami, prožil jsem a vím své. Rázem se z takových rodičů i dítěte stane největší zmetek, zrádce a podrazák. Nelze ho nechat ve starém klubu ani na minutu.

Druhou absurditou je tato situace, kterou dnes řeší média:

Hráč, který má nějaké viditelné nedostatky, přeskočí ze dne na den dlouho budovanou výkonnostní hierarchii v týmu  Najednou se objeví v první lajně, neobejde se bez něj žádná přesilovka, vedle sebe má nejsilnější hráče. Nemá to žádnou logiku, ale z dění můžete vytušit, že tam mohl být úplatek, maminka byla milá na trenéra, zaplatili mu dovolenou u moře, postavili chodník u baráku, zprostředkovali koupi nového auta, které skoro nic nestálo, prostě cokoliv - máte tisíce možností na výběr.

Ve svobodném spolku by se půlka mančaftu sbalila a šla hrát jinam, ale tady to nejde, protože si to páni v klubech takto čtvrt století piplali. Pak přibude další takový hráč, potom další. Když na to upozorníte, jde kluk na tribunu. Když chcete odejít, musíte v tom nejlepším případě, pokud jste nedej Bože nepodepsali nějakou smlouvu s klubem, zaplatit balík za přestup. Těm, kteří Vás třeba svým nekalým jednáním z klubu vyhnali a kde byste původně rádi zůstali dál, kdyby tam nezavládly takové praktiky. Je to skvělý pocit sáhnout na účet a zaplatit třeba 300 tisíc těm, které byste nejraději někam nakopali. Jeden hokejový manažer včera argumentoval tím, že sponzorské smlouvy a veškeré peníze vyřizuje v klubu jeden člověk a korupce trenérů je tím vyloučena. Že se to stalo v případě onoho bývalého trenéra nároďáku jen díky kumulaci více funkcí v klubu.

Ale cožpak může každý manažer obsáhnout dění v každém mládežnickém týmu od přípravky a hnedle rozpoznat, že někdo hraje víc než má a někdo zase míň, než by bylo spravedlivé? To by tam ten manažer musel být u ledu deset hodin denně - a to není, snad kromě právě Ládi Růžičky, který byl na Slavii od rána do večera a děti znal i jmény od těch nejmenších, na našich stadionech vůbec zvykem.

Tohle ve velkých klubech jinde neuvidíte.

Stále se to všechno motá ohledně tabulek, v nároďácích je to potom o transparentním systému scoutingu a nominacích hráčů, stanovení pravidel chování hráčů, která budou všem dána dopředu ve známost. Dnes se ale budu věnovat situaci v klubech a tabulkám.

Korupci, protekci, kamarádíčkování a neférovost nelze u nás nikdy vymýtit definitivně, ale lze ji výrazně zkomplikovat naprostou volností a svobodou dětí v hokeji.

Kdo stále tvrdí, že to nechápe, je hlupák nebo lump.

Evropská Unie deklaruje v jednom z dokumentů svobodné právo dítěte na volbu sportovního klubu, ve kterém chce sportovat.

Proč Češi trpí tohle bezpráví?

České tabulky prakticky vyhánějí naše děti z vlasti už jen tím, že přestoupit v kategorii staršího dorostu z klubu do klubu na našem území je více než desetkrát dražší, než přestoupit do zahraničního klubu. Je to dáno jen tím, že pravidla a taxy spojené se zahraničními přestupy jsou dané IIHF a díky tomu to naši vynalézaví manažeři dodnes nedokázali "upravit" podobně jako pravidla přestupů vnitrostátních.

Vedení českého hokeje by se také mělo konečně shodnout na společné argumentaci, aby každý neobhajoval něco jiného. Jeden tvrdí, že tabulky nemají platit rodiče, ale kluby mezi sebou. Druhý ve stejný den tvrdí, že pokud by byly tabulky zrušeny, rodiče by museli platit několikrát víc za hokej svých dětí, aby to kluby ufinancovaly. Někde s tím tedy počítají jako s příjmem, jinde to fakticky vylučují. Buďto to je tak nebo onak, je třeba to pojmenovat a udělat si v tom jasno alespoň na svazu a na úrovni manažerů klubů.

Ale vážně se obávám, že nadále obhajovat český vynález zkázy - tabulky od školky - už se po té mediální kampani šéfům klubů moc dařit nebude. To by tam za nějaký čas mohli sedět za stolem v kanceláři stadionu sami. Vím, že je tato představa prozatím nerozpláče, ale pokud konečně nesplynou s okolním gramotným světem ve věci práv dětí, budou oni těmi viníky úpadku a hrobaři českého hokeje, nikdo jiný.

Oni jsou těmi, kdo volí, kdo tvoří pravidla.

A ta pravidla jsou ve světě raritou, vytvářejí korupční prostředí a korupční příležitosti, nefungují, jsou neetická, dokonce protiprávní a celkově stojí za pendrek.

Hokejové vedení si musí vybrat, zda držet pozice, líbit se chlebodárcům  a nejít do konfliktu s manažery klubů, a tím pádem ale fakticky znehodnotit svoji veškerou práci, protože bez změny tohoto systému tady nic fakticky fungovat začít nemůže, nebo se pokusit udělat několik omlazovacích odvážných řezů a čekat, jestli to přežijí, a nebo ne.

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Nemáte oprávnění přidávat příspěvky.

Uživatelské jméno
Heslo
     

Registrace >
Ztracené heslo >


icon , - odpovědět
Bohužel tady vidím příklad naší snad vrozené nesnášenlivosti. Pokud má někdo trochu jiný názor na věc, jiný pohled na výchovu nebo hokej, musí být hned blb. Podle toho to tak vypadá, proto rodiče nemají svoje odbory, proto jsou děti v tom postavení v jakém jsou.
, Názore odpovědět
Ty jsi ostuda tohoto webu. Nemá cenu na Vás reagovat, protože jste ukázkový příklad pořekadla, že nejhorší je srážka s blbem. Blb si o sobě vždy myslí, že je chytrý, takže to nemá řešení.
, Jehlička odpovědět
Můj názor je takový, že pan Jehlička nemůže být normální - minulý rok, kdy na tento web dával okolo 10-ti příspěvků denně a rozmlouval tu chytré debaty jako hokejový rodič "novic" s fotbalistou zvaným Mojac-II - mimo jiné prohlašoval, že se s klukem stěhuje do USA, že tady to "není k tomu" - pak všechny své příspěvky smáznul - no a letos je to zase v naopak v ČR "k tomu" a TOP je Zbraslav a Meteor - ten člověk je blázen, ale nechte ho v tom žít, protože má doma "lepšího" Jágra.
odpověděl(a)
Názore: Bohužel to bylo před 2 lety, při sporu z HC SPARTOU. Ano, tehdy byl odchod do USA reálný, neboť se zdálo že není možné tady mít dítě bez oprátky na krku a přestupních tabulek a není možné tady dítě hokejově rozvíjet.

Nakonec se to podařilo vyřešit. Varianta se zahraničím je pořád aktuální, ale vrátila se na plánované datum, nikoliv jako nouzové řešení.

S tím Jágrem to tu melete Vy ...,ale co čekat od dalšího NONAME s komplexem méněcenosti.

Názore alias Realisto: Pokud myslíte, že mě takové Vaše příspěvky uráží, nebo nějak rozhodí, tak jste na omylu. Naopka, mi je Vás velice líto, neboť Vaše neštěstí Vás nutí kompenzovat si bolavou dušičku útoky na jiné co jsou happy. Pokud Vám to pomůže, pište dál - třeba budou pak i lidé kolem Vás spokojenější až budete takzvaně Happy.

Jágr je jen jeden, neboť nevím o nikom, kdo by se stejným jménem dělal hokej.

Tehdy jsem psal aby PZ, udělal nicky ověřené, no preferuje bulvár. Někdy musí kvuli svému dítku vypnout fóra. Ale za sto chápu, dost čtenářů sem chodí číst tyto Vaše plky a baví se nad reakcí na ně.

Bohužel diky Vám je opět téma mimo mísu a je z toho kabaret noname zlostných textů a mých reakcí. Tak jako tak v našich životech nic nezměníte a budete se muset s tím vyrovnat.

PS: Já přeji ČR co nejvíce "Jágrů" pod jiným jménem, aby se na ten hokej dalo dívat. Tak snad PZ to začne a další budou následovat.
odpověděl(a)
Jehlcko - ani pamět už Ti neslouží - bylo to minulý rok a to ti povrdí i kámoš Mojac-II.
odpověděl(a)
Názore, chtěl jsem ti napsat jaké nesmysly a hovadiny dokážeš napsat v pár větách. Ale potom jsem si uvědomil, že seš to vlastně ty a tak nějak mi to do sebe zapadá.
, Závěrem odpovědět
Můj názor: Adam není špatný hokejista po 3,5 letech na ledě v 10 letech. To jaký bude se rozhodne po pubertě, jako u všech ostatních.

Děti různě rostou, jinak dospívají, něktěří jsou metálně akcelerovaní, jiní mentálně retardovaní, jednou přijde = a pak přijde ta pravá výkonostní realita pro všechny.

Ale každý dobrý rodič co podporuje fandí svému synovi a teď to beru hodně v nadsázce "když tam maká na ledě, má ho v srdci za svého Jágra" a těší se z každého úspěchu.

Tím asi ukončím debatu na trapný útok noname Realistu. Pokud se mi někdy osobně představí, čemuž nevěřím, bylo by pro mě zajímavé se podívat do očí člověku, který se neumí postavit za svůj názor a běhá mezi rodiči a na tribuně šíří zcela jiné názory. Ale takových je a bude ....

Realisto: Hold se budte muset smířt s mým pojetím hokeje 5 v Americkém stylu. Bohužel, internet vypnout nedokážete 8. Třeba bude lepší než Jágr, třeba nebude hrát hokej vůbec. To nevíte ani Vy a ani Já :-). Třeba bude Boxer, volejbalista 5, nebo nakonec dá přednost humanitní vědě - miluje přírodu a zvířata, rád čte.
odpověděl(a)
Malá oprava Jehlo. Výraz mentálně retardovaný patří do psychiatrie nikoliv do sportu. Zřejmě si myslel biologicky retardovaný popř. biologicky akcelerovaný. Jinak souhlas s tím co jsi napsal o Adamovi. Na to jak ´krátkou´ dobu se věnuje hokeji, tak je to u něj úžasný skok. Jen tak dál a držím palce!
odpověděl(a)
Mojac: nebuď puntičkář :-)))) v pojmenování. Já si nemyslím, že Jehlička vidí v něm Jágra a že je nejlepší. Jágr nebyl nejlepší dítě, byl dobrý, ale pořád se zlepšoval a vydržel. Adam vněčem vyniká, jiné věci s klukem ještě dohání co vím. Otázka je, co se vše dá s klukem naučit v tak krátkém čase a ohledem na vyspělost dítěte.

Jinak útok Realisty je ubohost sama. Jinak Šustr je krásná ukázka toho, že s biologicky opožděným vývojem z hráče vyroste top hráč - 2 m kráčí potřebuje více času než 170 cm, mají mnohem složitější motoriku celé dětství. Není divu, že nemáme obránce :-), když ty kluky odepíšeme. Rodiče s tím nesouhlasili, mladého Šustra podpořili a hle, hraje o Stenliův pohár.
odpověděl(a)
to trenér: správně píšeš: nebyl nejlepší, ale pořád se zlepšoval a hlavně to vydržel. O tom to je. A malej Adam má energie na rozdávání a zlepšil se opravdu luxusně a neustále se viditelně zlepšuje.
S těmi vysokými hráči máš pravdu, ale biologická akcelerace popř.retardace je spíše o předčasném popř. opožděném vývoji a ten může být u vysokého tak i u malého kluka. U nohatých, vysokých kluků je spíše problém s koordinací a to po celé jejich dětství a dospívání. Ale i to se dá vhodným tréninkem zlepšit.
U Šustra podobně jako u Cháry je obdivuhodná ta vůle uspět v hokeji. To se jen tak nevidí.
, - odpovědět
Vážený pane Jehličko,
nedá mi to, musím ještě poslední věc k Vám:
Já už pochopil podstatnou věc, a to že zcela pomíjíte skutečnost, že hokej je kolektivní sport, se vším, co s tím souvisí. Že to je minimálně o "srovnání" si 11 různých individuálních zájmů a cílů v jeden okamžik, pro jednu věc. Společný kolektiv. Ne individuální cíl.
Ukazuje mi to také, že jste určitě nikdy hokej nebo fotbal nehrál. Ale naopak si dovedu představit, že jste dělal nějaký individuální sport, protože Vaše názory přesně na to ukazují.

Vy chápete vše pohledem jednotlivce, individualisty, zcela zásadně všechno tomu nadřazujete a zcela ignorujete zásadní rozdíly mezi individuálním a kolektivním sportem.

To není špatně, ale to je holý fakt. Sám mám kluky, kteří vedle hokeje dělali a stále dělají individuální sport, takže vím moc dobře, jaké rozdíly a i nepatrné niance v tom jsou.

A taky platí co jsem vám už psal několikrát, že vaše řešení, jinak zcela vycházející z pojetí individuálního sportu, může být v jednotlivosti proveditelné, ale rozhodně se takto nemůžou chovat všichni ostatní či většina. Neobhajuji dnešní stav, jen Vám tím chci dát na jevo že Vaše cesta... no pokud vy jste spokojen, dobrá, ale jinak se podobnou mohou dát jenom někteří jednotlivci, nad to majetkově a finančně dostatečně vybavení a zabezpečení.

POkud by Váš syn hrál golf, tenis, šachy, krosobruslil... pak budu s vašimi názory, skutečně, dost souhlasit. Ale pokud se máme bavit o potřebách a systému ml.hokeje, nezlobte se, Vše názory nejsem s to vzít. Kouzelný pojem "sólista" má své krásné pojmenování.
I.H.

P.S. neberte to prosím jako útok či cokoliv tomu podobnému na vás, je to jen konstatování stavu, kdy já i vy jsme zcela na druhých březích moře. A mezi námi je k tomu kontinent s hokejem. 1
odpověděl(a)
Ivo: možná máte pravdu :-). Ale zapoměl jste na fakt, že já nemám potřebu měnit ČSLH, měnit vedení a měnit tento stát.

Asi byla chyba sem něco psát, ale tak nějak jsem se nudil při tom čtení a po dlouhé době jsem sem něco písnul, abych to oživil názorovým střetem.

Stejně jako PZ i já Vám fandím a jen doudám, že pokud se Vám to podaří změnit ... a budu hodně velký optimista, doufá že poté nebudu číst zas články .... jak je Váš model špatný. I tak nebudu mít potřebu to opět měnit, budu hledat svou cestu pro klid na duši. Jsem můž ve středních letech a mám rád klid a pohodu :-) a rodinná pohoda je pro mě na 1. místě.

Ale opakuji, kritika na komunitním webu nemá žádný vliv na mládežnický systém a proto jsem napsal, že lepší by bylo psát, kde to funguje a co kdo kde doporučuje a proč.

Pak to má význam pro ty co hledají něco co je třeba posune dál.

Fórum plné anonymů je zcela bezcené a nemá žádnou vypovídající hodnotu. Když něco napíše PZ, dá se o tom přemýšlet, když něco napíšete Vy ... také. Ale když něco napíše METRIX, RAMBO, OKURKA, TRENER, REALISTA a další NONAME 3. Jejich názor má menší vypovídající hodnotu než slova Krále, Lenera, Růžičky.... atd..., nebo bobku v toalitní míse. I ten bobek má větší cenu pro společnost (hnojivo, zaměstná lidi v čističkách, atd...).

Hezký večer a přeji mnoho úspěchů v nápravě Českého hokeje.
, Ivo odpovědět
S tím přehledem co máte lze si vše po klubu vynutit a to v rámci platné legislativy. Pokud nevíte jak, mohu Vám to naspat na e-mail a můžete konat.

Myslím, že i Pavel Zacha jako právník to bude vědět také. Proč to nikdy neudělal netuším.

Jinak pokud je hokej obchod, měl jsem za to že obchodování spadá pod Antimonopolní úřad a zneužití dominantního postavení na trhu a práva rovnocené postavení na trhu.

Druhá věc je, jak by se zachoval nadřízený orgán v EU. Myslím že jinak, když tabulkové hodnoty dětí Evropa nezná.

Ale toto už není můj boj, tím že jsem zjistil, že je lepší heldat pozitivní kluby, než dělat revoluci o kterou nemá většina zájem jsem od toho upustil.

Mým snem pro kluka není repre, takže si sem jistý, že si ji kupovat nebudu muset 10. Skauti nejsou jen na MS. Takže pokud na to bude mít, prorazí. Pokud ne, hold jsou lepší. Takový je sport.

Dobré dítě Vám vezmou jak v Kanadě, ve Švédku, USA. Hobby hokej může hrát s kámošema po práci.
odpověděl(a)
Ano, lze a celkem úspěšně, leč tady je právě ten kámen úrazu: naprostá většina rodičů zatím nechápe, či nevidí vše v souvislostech, a to se těžko něco dělá. Nad to, ještě se v republice, u hokejových spolků nestalo, aby někdo našel tolik odvahy a začal podle toho jednat. To ale neznamená, že v případě jiných spolků se to neděje... v republice máme tisíce, ano tisíce spolků, a to by jste koukal, co se všechno přes spolky dělá, řeší, k čemu všemu jsou spolky užívány... 3 Ale to je skutečně o tom, vědět a uchopit celou problematiku a jako s celkem je třeba s tím pracovat. A jiné zákony, nařízení, v podstatě celá plejáda je u dětí, mládeže a zcela odlišná v těch nejdůležitějších niancích je u seniorů... Nad to, je tu navíc jedna podstatná věc, a to že spolky a kluby jsou velmi zdařile více jak 15 let proplétány mezi sebou.

A při vší úctě k právníkům, v případě spolků, dětí a mládeže, se ani moc nedivím, že těžko se s tou celkovou situací dokážou natolik sžít a pochopit ji, aby vůbec výsledek jejich práce co k čemu byl. Bohužel, i hodně renomovaných a zcela jistě zdatných advokátních kanceláří zkrátka nemá potřebný vztah, ale ani odbornou připravenost a zázemí. Tady o to víc se nejedná o běžné, standardní právo, když nad to je tu právo v důsledku jen okrajová záležitost - tady je to možná více o ekonomii, obecním právu, o právu neziskových organizací, ve spojení ještě s obecným právem obchodním, exekutivním, osobním právem... A všechno se vším souvisí.

To je to, proč jsem psal, že osobně znám jen velmi míálo, a to doslova málo advokátních kanceláří, které toto vše jsou vůbec sto uchopit a pracovat s tím. No buhužel, jde o kanceláře, tak jak to bývá, natolik úspěšné a vytížené, že sotva se budou bavit s jedincem, který sotva bude ochoten, natož pak schopen nést s tím spojené náklady. A tohle všechno svaz ví, pracuje s tím, velmi moc dobře si uvědomuje, v aké pozici celůá situace okolo mládeže je a jaké hsou nakonec reálné možnosti "odboje". 1

Pan Pavel Zacha je tuším také jako p.Král právník trestního práva, ale nejsem si tím zcela jist, už si to nepamatuju a nechce se mi to hledat. No v každém případě je to otázka na něj, ne na mne. Osobně svůj názor mám a asi si dovedu představit jeho postoj, ale jak píšu, je to otázka na kterou mi nepřísluší odpovědět.

S tím antimonopolním úřadem to bohužel nechápete dobře. A to především ze dvou úhlů pohledu - jeden je ten, že jestliže u spolků s mládeží přímo desítky zákonů, nařízení, mezinárodních úmluv a závazných dohod je garantováno, že dítě nemůže být předmětem jakéhokoliv obchodu v jakékoliv podobě, pak ab absurdum, ze zákona skutečně sport dětí a mládeže není obchodním případem a nikdy být nemůže, ze zákona. Ten druhý je ten, že předně jste asi zcela dostatečně nepochopil, jakou úlohu ve státní exekutivy má Antimonopolní úřad. Ale to nic, však do důsledku v těchto základních otázkách plavou i jinak velmi zdatní odborníci na korporátní právo. Ono už i dané kompetence tomuto úřadu, jeho zřizovací funkce, jeho pravomoce jsou velmi úzce specifické, po pravdě si umím představit to, že výsledkem vašeho podání mělo být především konstatování, že vás měli hlavně upozornit na to, že oni nejsou tím vhodným orgánem pro to Vaše podáíní. I když, mezi řádky to konstatují a celkem často, no přímo to pravda nezaznělo. A to je ten problém, o kterém jsem psal, že ste v důsledku, sice nechtěně, ale přes to posloužil svým úkonem zájmům svazu a spolků, protože oni teď jinak nicneříkající nález pro naši situaci umně zneužívají.

No a nadřízený orgán v EU? A myslíte koho, antimonopolního úřadu? pak úplně stejně, možná lépe v tom, že b vám hned obratem odpověděl, že on není tím vhodným orgánem, vhodnou institucí, na kterou jste se obrátil. A možná by se zachoval ještě lépe, pokud by vám řkl, kdo je tou povolanou institucí pro váš podmět na úrovni EU. Bohužel vás ale zklamu, na úrovni EU není v důsledku žádný subjekt exekutivy, který by mohl či měl možnost situaci mládeže řešit. Protože v důsledku systém protizákonný není, ani svaz se nechová v rozporu se všemi normami které jsem kdy vyjmenoval.

Ten náš problém mládeže totiž v důsledku leží na bedrech individuálních pochybení činovníků samotných klubů a spolků. A mnohdy, bohužel, jsme to my sami. Ono do absurdna, střílíme-li na svaz, střílíme do svých řad. Ale to j tak složitá otázka, kterou nelze touto diskuzí absolutně postihnout.

A jistě, s tím co píšete dál lze souhlasit. Osobně jsem a byl jsem v podobné, možní i daleko lepší situaci, než v té kterou popisujete u sebe. Co víc, přímo mne osobně, ani mých dětí, se dnešní problém nikdy nedotkl, osobně jsem ho na vlastní kůži nikdy nezažil ani mí kluci. A to jsem je měl, či i stále mám v určitém pohledu, ve velmi exponovaném klubu.
Proč je tomu tak, je trochu jiná písnička, jiný příběh, ale můžu Vás ubezpečit, že až na drobné neshody spíše v rovině kvality a vedení tréninků, či nepochopitelné podceňování a odepisování kluků s potencionálem, kteří nesmyslně byli upozaděni a v důseeldku tak se ztratili pro hokej, na rozdíl od protěžovaných, ale už s potencionálem "vytěženým", už bez reálné šance na vhodný posun, jsem se nestal účastníkem ani na jedné straně podobné situace, kterou mládež má.

V důsledku, sám žádné ambice u svých dětí nemám, absolutně u mě dominuje vzdělání před hokejem, ale dokud budou mí děti prospívat min. v rovině vyznamenání (nějaké dvojky vem čert), ať se honí za pukem do zblbnutí a nemám s tím problém. A nemám problém je podpořit. Ale určitě bych v životě nešel a nekupoval si přízeń, či nevyplácel bych své děti z klubu. V důsledku jsem možná byl a stále jsem v daleko lepší situaci než třeba v jaké jste vy, podle toho jak ji popisujete. Nad to, mám připraveny i řešení pro případ že by mí kluci, jenom náznakem byli tomu všemu marastu vystaveni.

Tedy, klidně bych si mohl hodit nohy na stůl, a na všechno hodit bobek. Jenže, a tady se rozcházíme, situace u mládeže a to, čemu jsou ostatní vystaveni, mě neskutečně nadzvedává ze židle. A tak nějak to beru už jako svou občanskou povinnost, postavit se křivárnám a bezpráví, tím spíš když je pácháno na dětech. A jasně, hokej jsem vždy miloval a miluju a nesnesu pomyšlení, že by kdokoliv, pár jedinců, jej během chvilky zničilo jenom proto, že si chtějí namastit své kapsy.

A troufám si tvrdit, že svou maličkostí, svým zázemím, můžu něco mládežnickému hokeji dát. Na hokeji jsem zcela nezávislý, ani náznakem mě hokej neživí, stejně tak v určitém ohledu nejsem limitován ani volným časem a alespoň něco málo, nějaké znalosti, si troufám jsem v minulosti pochytil. Berte mě jako mladého, leč v situaci důchodce, který si už může dovolit věnovat se i věcem, které nutně nemusí dělat, aby nakrmil svou rodinu. To co mám mi stačí, není to mnoho ale já nejsem náročný. Mám zcela jiné ideály a prožil jsem situace zcela odlišné od naprosté většiny lidí tohoto státu, možná celé evropy...

A to vidím jako nejhlavnější rozdíl mezi námi dvěma, byť jistě v některých věcech se shodneme ale v jiných ne. Ale tak by to mělo být, nejsme papoušci ani stroje, a navzájem se poplácávat po ramenou snad nemáme ani jeden zapotřebí.
Vy jistě rozumíte svému, já něčemu jinému... Asi osud chtěl, abych se zabýval více věcmi, které se týkají v důsledku hokejové mládeže, na druhou stranu, třeba IT je pro mě zcela španělská vesnice-vím kam šáhnout, no ale nevím co to udělá. 1

Tak asi tak nějak, I.H.
odpověděl(a)
To Jehlička:
Zastavím se u věty: „Mým snem pro kluka není repre, takže si sem jistý, že si ji kupovat nebudu muset….“Je vidět,že Váš syn je ještě ve věku,kdy toto nevnímá.Horší bude až se do toho věku dostane a bude to jeho sen.Jsem zvědavý,jak mu to potom budete vysvětlovat.Já jsem to nedokázal.V patnácti letech odešel z domova.Dostat se do repre byl jeho největší sen,který se bohužel rozplynul.V nejbližších dnech podepíše profesionální smlouvu.Dokázal se v zahraničí prosadit bez jediného startu v reprezentaci.Přesto všechno tohle cítí jako největší křivdu.
odpověděl(a)
Ano,ano.Pan Jehlička si zatím neuvědomil jednu věc a to,že kluka má ve věku,kdy se nedá mluvit o hokejistovi,ale bohužel pro něho ho tak vidí a chová se jako by měl domá Jágra.
Pane Jehličko,už jsem vám to psal.Uberte plyn a počkejte co z toho vyleze za pár let.Za mnou přijit rodič s vašim sebevědomím a představou o genialitě syna,kterého všude perzekuují za jeho fyzické předpoklady,tak se zasměji a pošlu o dům dál.Vy jste přesně prototyp těch rodičů,kteří dělají z hokeje to co je.
odpověděl(a)
Realisto, psal jsem to tehdy a píši to i dnes. Člověk co se neumí podepsat je člověk s komplexem a křivdou, který se neumí postavit za svůj názor a vyrovnat ze svým osudem.

Právě proto je hokej tam kde je. Pomlouvat anonymě a mít pocit, že něco řeším a přitom neřeším vůbec nic je dost flustrující. Jak vidíte, mám pro Vás pochopení.

Protože se umím pod svůj názor podepsat, nehodlám to hrotit (protože to nemá cenu) a nějak podrobně reagivat.

Realisto: Za Vámi přijít, no naštěstí za Realistou nikdo nechodí .-). Takže jsem v klidu. Pokud bych nevěřil, že bude až vyroste výmečný, neztrácel bych tolik času se sportem a venoval se s ním jiným taktéž užitečným věcem. Tak já to umím říci, někdo je sticha a v dochu doufá a při tom objíždí kempy, utrácí za tréninky 90% výplaty, rodina se mu zadlužuje a všude říkám že to má jako hobby a hlavně že ho to baví. A kouše si nechty, jestli náhodou neskončí .-).

Nad Vaším příspěvkem se usměji a jediné co mohu říci, přečetl jsem si ho .... a to je tak vše.

Blábolíte, blábolíte. Já jsem 2 roky spokojen a nepotřebuji na současném stavu hokeje vůbec nic měnit. Přestupní řád považuji za nešťasný, ale ne za fatální pro hokej.

Tak si blábolte dál, nebudu na Váš blábol vůbec reagovat, Nechápu o čem vůbec píšete.

Realisto: Chápu, že některé trápí jak jsem hokej pojal. Ale já nikdy nehci mít doma Jágra. Ani horšího, ani lepšího, ani stejného. Já chci mít Adama Jehličku.

Pavel Zacha se učí sebevědimí v Kanadě, já se jej učit nemusím. Není můj problém, že vy s tím máte problém. Já problém ze sebevědomím jiných nemám.
odpověděl(a)
jeden-z-tribuny:

Tak se omlouvám, že nevzhlížím k reprezentaci. Prostě pro mě to není nic z čeho bych se musel posadit. Budu hrdej na dítě i bez reprezentace a budu klidně spát, když by za ni nikdy hrát nechtěl i pokud na to třebu bude mít, nebo nebyl na ni nikdy pozván.

Dost lidí není hrdo na politiky a přitom si je tam dosadí v kolektivních volbách. Také to je reprezentace, ale politická a za celý národ.

PS: Na MS vždy fandím týmu, který hraje nejhezčí hokej. Jinak fandím vždy týmu, kde hraje můj syn ... což je pochopitelné. Třeba ani hokej hrát nebude, není to jediný port, který dělá s vysokým nasazením. Jdou mu i jiné sporty :-), jen hokej dělá v tomto nasazení nejdéle.

Dobrou noc :-).
odpověděl(a)
To Jehlička:
Vůbec jste mě nepochopil.Vyjádřím se k Vašim připomínkám ohledně podpisu.Tento web je navštěvován hlavně kvůli komentářům,které ho oživují.Pravidla jsou taková,jaká jsou.Kdyby bylo povinností uvádět jména, u některých příspěvků by diskuze nikdy neproběhla.Pamatuji si doby,kdy pan Zacha zrušil komentáře a sledovanost šla prudce dolů. Už jsem to tady dříve psal .Nikdy jsem neměl problém se podepsat do doby,než se do mě začal „trefovat“ jeden člověk.Podle IP adresy jsem ho pak identifikoval a nestačil jsem se divit,protože to byl trenér mého syna,kterým třeba může být jednou i realista.Vám se představovat nemusím,protože Vám moje jméno nic neřekne.Ve svých příspěvcích jsem uvedl tolik nápovědy,že mě spousta lidí poznává.Jsem prostě jeden z tribuny,stejně jako Vy.Jen jsem na té tribuně o deset let déle……
PS.Když si klikneke na kterýkoliv nick,objeví se Vám všechny komentáře.Takže u toho Vašeho jich vidím pouze 11 , přesto vím že jich je na tomto webu podstatně víc.
, Piště kde to je OK odpovědět
Piště kluby kde to funguje, kde stojí o děti co chtějí hrát hokej. Pokud se dohodnou 4 rodiče, klub může být klidně dál. Jedno auto 3-4 děti uveze a rodiče se mohou třeba střídat, nebo skládat.

Je to jen o rodičích!!!

Má zkušenost s ročníkem 2005/2004

HC ZBRASLAV - klub kde se dá trénovat ve dvou ročnících. Na hru to není ono, ale díky extra ledům se dítě dostane do formy. Vše za stejný poplatek a nikdo neřekne ne, pokud hokej děláte na 100%. Prostě děti tam hrají hobby hokej, ale díky tomu je na ledě místo :-).

HC METEOR - V ročníku 2005 je tam relativně málo dětí, konkurence je tam vysoká. Takže pokud chcete herní rozvoj a dítě je dobré, ideální varianta. Tady jsou již profi trenéři se super kariérou. Dá se tam rozumě bavit o všem a dostanete vysvětlení. Ale musíte být soudní a umět své dítě zařadit do kategorie kam patří.

Klub financuje hodně úspěšný podnikatel a má prostě rád hokej. Z mého pohledu, jenom blázen dá dítě do EHL klubu o pár kilometrů vedle. Celý Meteor fandí v EHL Indiánům, ale proto nemusím za Indiány hrát v dětsví 3.
odpověděl(a)
Chcete? v důsledku naprostá většina klubů, které nepatří mezi extraligové kluby, resp. kde se nehrají žákovské ligy 6. a 8. tříd. Ale chápu, že do těchto ročníků jste nedorostli.

Ale na druhou stranu, já se s Vámi přeci nepřu a už vůbec ne o tom, že to je i o rodičích. Ano, je! a zásadním způsobem.

Vaše příklady, nad to s poznámkou o tom, že kluby financuje hodně bohatý podnikatel, nic v důsledku nevypovídá. Je otázkou, jak to ve skutečnosti je, a věřte že jsem měl možnost už vidět nejenom v posledních 5-10 letech dost... Jistě, pokud investuje skutečně svoje vlastní peníze do dětí, buď pochválen. Ale tuší vůbec, jak je většina klubů financována? Že naprostá většina klubů je financována jenom městy a obcemi, je mnoho klubů, které dokonce města a obce vlastní?
A znova opakuji, je dobře, že jste v tuto chvíli narazil na dva kluby, kde to v tuto chvíli funguje dobře. Ale systémové to není a většině rodičům je to s prominutím vy víte na co... Asi si nerozumíme, nebo spíše si nechceme rozumět.

Vy o své, individuální a těžce neopakovatelném řešení, já celou dobu o nutných systémových změnách, které umožní Vám podobnou situaci všem dětem v hokeji.

A protože se zcela rozcházíme z základním principu pohledu na věc, nezbývá mi než tuto diskuzi za mne ukončit. Proč: Protože nikam nevede a nikomu jinému nemůže posloužit, snad jen Vašemu egu.

Pěkný den, I.H.
odpověděl(a)
Nebojujte za rodiče, kteří o to nestojí. Pokud je sport v mnoha klubech černá díra na peníze, tam si změnu musí vybojovat občané skrze politiky, pokud jim to vadí a chtějí mít další Nagáno.

I PZ jsem to tehdy napsal, pokud nesouhlasím ze systémem, nemohu jej reprezentovat. Pokud je systém zkorumpovaný, nechť tam hrajou děti korupčníků.

O Šustra nikdo nestál, teď přiveze možná tu nejvyšší trofej. Šel si svou cestou a je happy.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Andrej_Šustr

Žádná repre ... a kde je!!!! Pro mě osobně velký vzor.
, Pozitiva odpovědět
Ivo Holešovský: Konečně pozitivní přístup 5. Jinak Král musí poslouchat kluby, je jen jejich mluvčí.Sice dobře placený, takže 300k dát dar jej nijak nezatíží, takže to je spíše od něj pozornost pro klub.

Osobně mohu doporučit pravidlo: Nemá cenu být tam kde Vás nechtějí. Každý chce hrát za Spartu, za Kladno, atd...

Vlastní zkušenost:
Ani jeden klub o Adama nestal bez práv na něj. Na Spatě byl půl roku a tam vlivná maminka se snažila jej tréninkově mimoklubově omezit (Gefrt ji podržel) a tudíž nemělo cenu tam dál být (poznámka: dnes tam zužuje život jiným co slýchám, to je ale věc jejich a klubu), na Kladně 2 tréninky a po debatě bylo jasné, že Kladno pro něj není ten právný klub. Jakmile si klub klade záladní podmínku práva na na dítě, nemá zájem v prvé řadě o dítě které se věnuje hokeji, nemá cenu tam být, pokud Vám záleží aby hokej uměl.

Kluka jsem dal na Zbraslav a řekl jsem máte zájem za těchto pomínek, došlo ke shodě a jede se podle dohody. Dal jsem ho do Meteoru, zkusil si soustředění, pár térninků, sedl si s veděním a řekl jsem kvůli čemu byc rád dal kluka do METEROU a oni zas řekli své podmínky, došlo tam ke schodě a mohu si oba kluby jen vynachválit. Ani v jednom klubu nebyl problém.

Je to o tom, že klub musí mít zájem o dítě. Vždyť dobrý hráč pomáhá i dětem v klubu, neboť jim pomáhá lépe trénovat a zlepšují se i děti v daném klubu.

Kauza Růžička je výjmečná v tom, že existuje video, které nelze vysvětlil. Růžicka je dle mínění morálně vinen, jestli právně, to záleží na PČR a soud jak případně rozhodne. On nastaví co se dá za "sponzoring" s papírem a bez papíru koupit v klubu co utrácí i veřejné peníze.

Pokud Růžička vyhraje právně kladně, z autora videa udělá bezdomovce. Pokud prohraje, ponese následky do konce života. Morální soud si udělají lidí jednotivě a jeho výsledky +/- si také ponese po celý profesní život.
odpověděl(a)
Můj názor je takový, že takto jak to popisujete, z logiky věci to bohužel jednoduché není.
Ano, sám jsem stále opakoval, že p.Král s celým VV ČSLH jsou lidé, kteří především konají a činí takové úkony, které jim zakladatelé svazu stanoví, určí.
Současně pak, že svaz je nutné chápat spíše jako servisní organizaci spolkům a klubům, v něm působících. Servisní organizací ať už exekutivní, tak i s funkcí určitého garanta celého hokejové prostředí na venek.

Servisní funkci, či exekutivní je třeba především chápat z pohledu garanta a organizátora soutěží, ve kterých se střetávají členové spolku - svazu. Současně pak jednou z funkcí je dohlížet nad dodržováním pravidel, ale také být drábem či určitým soudcem při sporech mezi svými zakladateli, tedy kluby a spolky. V jistém ohledu se toto právě dotýká těch tabulek a případů, když se kluby nejsou schopni mezi sebou dohodnout o výši odstupného, protože je pravdou, že výše odstupného obecně není nijak určena. Ab absurdum, můžou se kluby domluvit na přestupu zadarmo, ale taky třeba na částce 10x větší, než určují tabulky. To taky znamená jedno obrovské nebezpečí, pokud svaz "tabulky zruší" a nebudou s tím spojené další nezbytné zásahy do systému a modelu práce s mládeží, může to být v důsledku změna kontraproduktivní. A bohužel před tím celou dobu varuji, bohužel zatím vše nasvědčuje tomu, že se to k tomu schyluje.

A teď jsme právě u jádra toho pudla. Pokud vhodně pochopím úlohu svazu a jeho představitelů a současně poměry, kdo dění ve svazu ovládá, pak bohužel musím s Vámi nesouhlasit, protože jak jste se mohl i velmi důrazně přesvědčit, svaz sám o sobě a jeho konání bohužel neovlivňují všichni jeho členové, ale bohužel jen velmi úzká skupina jeho členů, vesměs organizovaných v asociaci APK, plus pár klubů, spolků, hrajících 1. či 2.ligu... Jde celkem o cca necelou třetinu všech zakladatelů, všech členů spolku ČSLH, s obrovským důrazem na privátní a seniorské zájmy.

A právě v tom je ta největší potíž, protože o mládeži rozhodují kluby, kteří ji až tak jako hlavní zájem ani zdaleka nemají. Respektive právě jim dnešní situace nadmíru vyhovuje.
Je jen otázkou, jestli ten dnešní stav vyhovuje i jejich majitelům, po pravdě více se přikláním k názoru, že dokonce ani o majitelích to už dnes není... A asi tušíte, kdo tak zůstává jako hlavní adept... 3

No, a ty spolky, které především mají mládež a jsou svou činností na mládež zaměřeny, v podstatě jen díky mládeži pinkají vesměs neprofesionální soutěže, tak tyto spolky, které by k tomu, hlavně ony měli co říct a svaz by měl především hájit jejich zájmy, když se podílí na celkovém hnutí (a tedy i právy) z více jak 2/3, tak tyto spolky jsou opomíjeny a jejich zájmy ve skutečnosti nikoho nezajímá.

A to je jeden z důvodů dnešního stavu. A z toho je Vám asi patrné, že pan Král a VV svazu nakonec mají daleko větší vliv na dění v hokeji, než by se dalo usuzovat ze systému organizace celého sportovního odvětví.

P.Král, VV ČSLH a APK jsou tak v pozici, kdy jsou schopni jinak demokratické hnutí zcela parazitovat, no nechci strašit, ale pokud se jmenovaní třeba utrhnou ze řetězu, není síly ani možností za stávající situace je jakkoliv zastavit.

V důsledku je to i tím, že oproti extraligovým klubům ty ostatní jsou roztříštěny, nepostupují jednotným způsobem a nejsou tak schopni prosadit své zájmy, na úkor pár členů svazu. podstatě tu stojí proti sobě VV ČSLH + APK (celkem tak kolem 10% všech spolků a klubů ve svazu) a zbývajících 90% všech ostatních spolků.

A jistě chápete, že když na druhé straně je nějakých 90% spolků, zcela neorganizovaných společným zájmem, proti zbytku, tedy těch 10% nemají šanci prosadit nic podstatného. Nad to, když cca 30% z nich jsou navíc ve vleku těch extraligových klubů, nebo dokonce jsou jimi samotnými - jejich farmy a podb...

Už tedy chápete, proč jsem si dovolil napsat, že role pana Krále a VV ČSLH není zrovna slabá? Pokud bych měl ještě jinak vyjádřit význam vlivu, tak bych se nebál nakonec napsat, že eho vliv je v důsledku dominantní.

Ano, na nejbližší valné hromadě spolku by se mohli ostatní spolky vzepřít, ale ruku na srdce, myslíte si, že to je vůbec reálné, tedy alespoň v takovém rozsahu, by většina mohla skutečně ovlivnit jednání a chování svazu? Nad to, když nejsou vzájemně organizováni, a v důsledku, protože si to sami moc dobře uvědomují, radši se nebudou nijak vyhraňovat a budou vyčkávat. Vždyť o co v důsledku jim jde? U těchto klubů odstupné skoro žádnou roli nehraje a těžko by nějak mohlo hrát. Tak proč jít se svou kůží na trh?

No, a zatím jsou sami rodiče, tedy chápejme celá skupina "odpůrců pořádků obhajovaných svazem v podobné situaci. Tedy zatím. Ale vlastně jsou zatím v daleko, daleko horší situaci, protože společný zájem všech je z části roztříštěn osobními zájmy některých zájmových skupin, které nad to bohužel nezvolili zrovna ideální přístup. Do důsledku, ač si to třeba sami ani neuvědomují, dodávají oni sami na nás na všechny ostré střelivo.

A to je špatně. Hodně špatně. 6 Ivo Holešovský,v.r.

P.S. Abych Vás ještě víc trochu vydráždil, pak si nemůžu neodpustit jedno, a to že pokud Růžička nakonec nebude odsouzen, tak to do jisté míry bude i Vaše zásluha. Předpokládám, že jste to udělal v dobré víře, nebo ze svého nejlepšího přesvědčení, ale bohužel jste tím svým krokem nakonec celou situaci nezvratně dostal docela do problematické roviny. Jasně, ona ta situace z pohledu práva by i tak, bez Vašeho podání, nebyla o moc lepší, ale svým krokem, věřte, jste situaci PČR, vyšetřovatelům i st.zástupci neulehčil a to celkem zásadně. A věřte, že na vině nejsou zákony, naše státní zřízení. Tak to prostě je. No, doufám, že se neurazíte a že to vezmete sportovně.

A jinak naprostý souhlas že když se kluby dohodnou... Ale bohužel, ne vždy je to možné a hlavně, většina rodičů, při vší úctě k vám, si nemůže dovolit strkat klukem sem/tam po republice, už jenom z finančních či časových důvodů. Nad to, je mnoho rodin s více sourozenci, a v takovém případě není ani výchovné, významně upřednostňovat zájmy jednoho dítěte před druhým, notabene pokud máte omezené, běžné příjmy. Věřte, že rodičů ve Vaší situaci - ekonomické ale i "jedináčkovské" je v hokeji velmi malý omezený počet. V důsledku, a i kdyby byl markantní, tady už přeci jde o princip, tady určité kompromisy nad to "na vodě" nemůžou mít místo.

K tomu co jste popsal Vám dám ještě jeden příklad: podobně se zachoval jeden velmi můj dobrý známý. Byl i v podobné situaci, možná i daleko lepší. Ale jednoho krásného dne se na TJ vyměnilo vedení, a bylo "po ftákách". Ono jedna věc je, že se na něčem s někým domluvím, klidně i písemně, ale pokud následně se změní situace a ta dohoda už tam není, věřte, že mnohdy i ten papír, pokud to vše máte černě na bílém, je vám tak platný jako toaletní papír. Ale pravda, o tom můj příspěvek v zásadě není.

Tedy to uzavřu tak, že buďte rád, v jaké jste pozici, po pravdě bych Vám doporučil, aby jste moc uvedené kluby nejmenoval, aby to nakonec nebyl polibek smrti - ne pro vás, ale pro ně. A stále tak trvám na tom, že Vaše řešení je nejméně špatné ze všech špatných, osobně vám můžu vyjmenovat desítky klubů, které se takhle taky chovají a možná i lépe, ale dokud se změny neodehrají systémově, čili celého procesu výchovy od školky po důchod ve 40 letech, bude to jenom a jenom horší...
odpověděl(a)
Systém je nastaven státem: Spolky nemusí dotace utrácet účelově, nemusí zveřejňovat hospodaření, nemá je kdo odvolat, šefové si volí vedení a to činí kroky dle jejich kolektivního hlasování.

Tehdy jsem dal stížnost u atimonopolnímu úředu a namítal, že se jedná o kartel, který zneužívá dominantního postavení. Ůřad napsal že sport není obchodní prostředí, nemusí si konkurovat a tudíž nelze ho posuzovat.

Mohu si myslet o tom svém, ale je to jedinný úřad, který to mohl změnit.

Já tyto pravidla musím respektovat i když s nimi nesouhlasím, tak jsem si pro dítě musel najít jinou cestu. Ne do všech klubů může, jsem smířený stím že bude muset odejít za hranice pokud už to dál tady nepůjde.

Ale pokud bude hrát tady, tak vždy v klubu který o něj bude stát jako o hráče a ne o šekovou bianko knížku.

Co je špatné:
Špatný je, že děti umírají na nemoci, protože pojišťovně se zdá léčba drahá. Lidé žijí v chudobě ve společnosti, která má přebytek.
odpověděl(a)
Ivo: Pinkají EHL díky dětem, když je tam rodiče dají tak s tím asi souhlasí. Co na to mám říci. Já nidky nikomu v klubu sponzoring nedal a nikdy nedám. Mnohým jsem pomohl, ale vždy to bylo dítě nemocné, postižení, jinak osudem potrápené. Pokud jsem mohl, pomohl jsem.

Pokud by se kluk někdy prosadil, jen mu připomenu kdo ho ve sportu podpořil a řeknu mu, teď mu to můžeš vrátit a veřejně jim poděkuj.

Pokud nějaká firma podporuje klub kde Adam hraje a vidím, že tím nesleduje osobní zájem u nějakého dítka. Vždy když potřebuji věc co ta firma prodává, koupím si tu věc od nich, byť je třeba o něco málo dražší. Vážím si té značky a naopak.

Až takto budou uvažovat všichni, žádná korupce nebude a klub co financuje EHL z dětí nebude mít děti.
odpověděl(a)
No, tak Vám nevím, jestli má smysl se pouštět do diskuze, ale dobře, zkusím to 1

"Systém je nastaven státem"
= ano, tak to a chvála bohu za to. Však stát i nastavil mantinely, a ať se Vám to líbí nebo ne, celkem pregnantně.

"Spolky nemusí dotace utrácet účelově"
= Tak Vám nevím, docela by mě zajímalo, jak jste na to přišel. Naopak, zákonné mantinely jsou nastaveny velmi zásadním způsobem. Problém je spíš jinde, a to že je nedostatečná kontrola. Nebo spíš, že není nikdo, kdy by byl natolik fundovaný a zdatný, aby takovou kontrolu v důsledku byl schopen uskutečnit. A konkrétně zrovna u hokejových spolků. Znám pouze pár lidí - doslova pár( !!!), o kterých by se dalo říct, že by si s takovou kontrolou skutečně poradili. Další věc, kdo v důsledku bude kontroly provádět, či kdo může podat podmět. A pokud tušíte, jak podpora hokejových klubů a spolků funguje, pak asi nemusm pokračovat, jistě chápete kdo je tím "nejpovolanějším". A skutečně, ani omylem to není stát, svaz.

Nemusí zveřejňovat hospodaření
= TAk po pravdě, jak na to reagovat? Nechci urazit, ale než něco takového napíšete, měl by jste si alespoň přečíst zákon o obcích a s tím n.O:Z: v části, ve které nahradil již zrušený zákon o shromažďování. A současně s tím vemte do ruky zákon o spolkovém rejstříkovém soudu, v rámci správního, jednacího řádu. No a poté, poté se zamyslete, jak to nakonec je. Druhá věc je, že spolky mnohdy tuto povinnost neplní, pak je to ale na samotných členech spolku, aby vyzvali jimi zvolené zástupce k zákonnému chování. Pro ilustraci, za určitých podmínek to může představovat zánik spolku, jeho nucené rozpuštění. Tedy, problém je úplně někde jinde a hledejte ho nakonec v nás všech, samotných členech spolku.

Nemá je kdo odvolat
= No, nebudu se opakovat, hnedle shora napsané je to dostatečně přiléhavé i na toto Vaše tvrzení. I s tím, že je to nakonec na nás, samotných členech spolku. Ale ruku na srdce, tušíte vůbec v kolika spolcích když je například valná hromada spolku, se na jednání dostaví jeho členů? Nad to, aby jich bylo alespoň 50% a více?

Šefové si volí vedení
= opět, odpověděl jsem nahoře. Vedení spolku volí jeho členové, stejně tak ho můžou kdykoliv odvolat. Nezaměňujte prosím spolky s firmami, které provozují seniorské kluby. Tam, jak jistě víte, je situace přesně taková, podle zákona o korporacích, že skutečně si vlastník, majitel společnosti bude volit jeho vedení, však jsou to jeho peníze, jeho majetek, jeho prestiž. Spolek, spolek je ale úplně někde jinde.

A to činí kroky dle jejich kolektivního hlasování
= ale jistě, ať činí, je to jejich právo. Však je to i právem vedení spolku, protože to vedení spolku si zvolili jeho členové. Nejsou-li s vedením spolku spokojení nebo dělají-li kroky, které se se zájmy spolku a především JEJICH ČLENů neslučují, je jejich právem takové vedení spolku odvolat a navolit si takové, které už zájmy svých členů respektovat bude.

Tehdy jsem dal stížnost u atimonopolnímu úředu a namítal, že se jedná o kartel, který zneužívá dominantního postavení. Ůřad napsal že sport není obchodní prostředí, nemusí si konkurovat a tudíž nelze ho posuzovat.
= Pokud je to ten podmět, který dnes využívá saz na svou obhajobu, tak bohužel, je to ta stejná situace jako s tím vaším trestním oznámením na pana Růžičku. A nad to, neurazte se, ale pokud jsou Vaše znalosti celé problematiky v úrovni, jakou nyní ukazujete, ani se už nedivím. Protože nutně nemusíte ovládat tuto problematiku, ale pokud jste chtěl ten krok udělat, měl jste ho udělat až v situaci kdy se alespoň poradíte s někým, kdo této problematice rozumí. Vlastně, jen a pouze svým zcela neprofesionálním podáním, i pro jeho formu jste si v důsledku o výsledek řekl. Ten nález slovo od slova znám, a bohužel, nelze na něm shledat nic špatného. Ono totiž na "špatnou otázku" vesměs dostanete "špatnou odpověď". Nebo jinak, neustál jste břímě dostatečně uhájit své názory, které v důsledku byly jistě správné, leč nevhodně formulované. A k tomu, že jste se obrátil na úřad, kterému skutečně tat problematika tedy problematika mládeže v kolektivním sportu nepřísluší, je už jen holý fakt a smutná realita. Nechci být škodolibý, ale "pěkně Vám děkuji za medvědí službu".

Mohu si myslet o tom svém, ale je to jedinný úřad, který to mohl změnit.
= Tak to ani omylem -viz výše. V tomto názoru se zásadně pletete, a možná to je i důsledek, či výsledek.

Já tyto pravidla musím respektovat i když s nimi nesouhlasím, tak jsem si pro dítě musel najít jinou cestu. Ne do všech klubů může, jsem smířený stím že bude muset odejít za hranice pokud už to dál tady nepůjde.
= souhlas, ale stejně tak je musí dodržovat samotné spolky, tak jako musí plnit příkazy spolků svaz, atd...

Ale pokud bude hrát tady, tak vždy v klubu který o něj bude stát jako o hráče a ne o šekovou bianko knížku.
= Jistě správné rodičovské rozhodnutí, tak by to mělo být, leč znovu, naprostá většina našich rodičů se k Vašim možnostem ani zdaleka neblíží.

A u mě je třeba špatné, že se v naší zemi, v 21.století chovají spolky jako ke kusu nábytku, že jsou inventářem v rukou pár jedinců, že o mládežnickém hokejovém prostředí rozhoduje malá skupinka lidí, kteří chápou ýchovu mládeže jen jako sprostý tvrdý byznys. No budiž, pokud budou investovat skutečně své prostředky, neměl bych s tím problém. Ale tady se investují, respektive přípravu (o "výchově" radši pomlčím) financuje stát, kraje, města, obce, rodiče,.... pak dlouho předlouho nikdo, až úplně na chvostě sem-tam nějaký sponzor mecenáš...... ale nikde, skutečně nikde prostředky vlastníků "A" klubů nejsou. Však ani nemohou podstatou systému, být. A přes to si uzurpují právo rozhodovat a těžit ze systému, z mládeže, čistě ku svému prospěchu.

Ivo: Pinkají EHL díky dětem, když je tam rodiče dají tak s tím asi souhlasí. Co na to mám říci. Já nidky nikomu v klubu sponzoring nedal a nikdy nedám. Mnohým jsem pomohl, ale vždy to bylo dítě nemocné, postižení, jinak osudem potrápené. Pokud jsem mohl, pomohl jsem.

Pokud by se kluk někdy prosadil, jen mu připomenu kdo ho ve sportu podpořil a řeknu mu, teď mu to můžeš vrátit a veřejně jim poděkuj.

Pokud nějaká firma podporuje klub kde Adam hraje a vidím, že tím nesleduje osobní zájem u nějakého dítka. Vždy když potřebuji věc co ta firma prodává, koupím si tu věc od nich, byť je třeba o něco málo dražší. Vážím si té značky a naopak.

Až takto budou uvažovat všichni, žádná korupce nebude a klub co financuje EHL z dětí nebude mít děti.
= Jak? Asi jste nepochopil, co jsem Vám celou dobu psal, jinak by jste tuto větu nemohl myslet vážně. Snad jen dodám, že děti jsou jim úplně ukradení, to si radši dotáhnou z venčí hráče udělané a zadarmo... To nevidíte stav už dneska mezi juniorkou? O seniorech ani nemluvit? Vlastní odchovanec je to nejdražší zboží, které existuje, nad to z něho ve vyšším věku pro mateřský klub už nic nekouká... A dokud budou rodiče takový idioti, že budou ochotně mezi kluby cestovat, vesměs mnohdy bez valného důvodu, pak k tomu sami přilévají olej do ohně.

A končím, mám dojem že jsem už zase toho napsal příliš. Ivo
odpověděl(a)
Ivo, pokud máte pocit že někdo v klubu, nebo na městě porušuje zákon - máte PČR a jiné kongtrolní orgány. Tady na webu myslím že je lepší si psát, kde to funguje a dávat tam své děti.

Hezký den a také už jsem toho napsal hodně :-)
, Výzva !!! odpovědět
Přátelé mládežnického hokeje,
obracím se na Vás s obrovskou prosbou!
Pojďte, pomozte blahořečit p.Krále!
Věřím, že tak jako já i Vy, přátelé, jste už prozřeli !
Pan Král na Hrad !

Za to, s jakým zápalem a s bohulibými úmysly myslí na naši podfinancovanou mládež !
Buďte féroví a omluvte se p.Králi, celému VV ČSLH, všem z APK, a dalším lidem, kteří to s naší mládeží mysleli a myslí dobře, leč my bloudi to nepochopili, neprozřeli !

Navrhuji, abychom vyzvali p.Krále, VV ČSLH, APK, aby s okamžitou platností zdvojnásobili... ne, zpětinásobili příspěvky rodičů spolkům, a současně aby zdesetinásobili částku odstupného.
Aby byl odměněn ten, kdo seniorskému klubu vychoval hráče a vložil do něj svou píli, umění i kus svého srdce, určitě ne míň jak 100g..

Buďte přátelé soudní ! Vždyť p.Král se svými rádci pro nás chce blaho, štěstí a pohodu!!!
Osobně budu neskonale šťastný, jako p.Šťastný, že skutečně, skutečně je v našem hokejovém prostředí vše v naprostém pořádku a jenom někteří pomatenci, vesměs ambiciózní rodiče, nechápou, že tím škodí dobrému jménu našeho hokeje, jménu vybudovaném za prostředky pár jednotlivců - mecenášů, jen náhodou majitelů pár klubů, kteří ze svých vlastních prostředků, jistě čistě vydělaných a řádně zdaněných, což o tom není pochyb, přispívají měsíc co měsíc, každému Vašemu dítěti, na jeho sportovní zálibu kolem 6000,-Kč měsíčně !!!

A ano, navrhuji, kdo můžeme, pojďme se jim alespoň nějak odvděčit, kdo můžete, uvedené peníze prosím sponzorsky darujte svému spolku, pro blaho ostatních dětí !!! Já jsem ochoten okamžitě odeslat 792.000,-Kč za svou ratolest, tedy částku, kterou měl můj syn v hokeji prokzatelně spotřebovat a kterou mu poskytl mecenáš našeho spolku. Buď chvála jemu na věky. Amen. 3
, Tak nám odpovědět
nějak všichni mění a stahují své výpovědi.
odpověděl(a)
Ale vůbec ne, chlapi, naopak.... Ono, po pravdě, škoda že zatím nenašel nikdo ze svazu odvahu vyhrožovat mi, na to soudní projednání bych se těšil jako malý kluk.
Což ale neznamená, že jsem se rozhodl jít do ústraní, naopak, teď se svaz vykecal, vypustil bludy, a teď právě je vhodný čas na to, začít jednu vykonstruovanou lež, jednu za druhou, vyvracet. Ale na rozdíl od vedení ČSLH fakty, argumenty podložené skutečnostmi 2

Teď právě smolím odpověď p.Královi, takové mé malé osobní poděkování za to, že tak vehementně bojuje za tabulky. Dokonce jej žádám a apeluju na něj a VV ČSLH, aby proboha tabulky uchránil, zachránil je, ba dokonce aby částky za odstupné, výchovné co nejvíce zvýšil !!!!

Vyslovuji mu mou absolutní důvěru a doufám, že se mu to podaří, tedy maximalizovat částky při odstupném, které věřím budou platit kluby těm subjektům, které jim do sestavy, týmu vychovají hráče... 2

Nebojte, neupadl jsem, lékař, pan doktor Král mě vyšetřil a konstatoval, že jsem zcela zdráv tělesně i duševně. 5 1

Tedy, pokud by mi pan Král zavolal, moje první by bylo poděkovat mu a smeknout před ním. Ba co více, omluvil bych se mu za to, že jsem ve skutečnosti jeho bohulibé a jistě chválihodné úmysly neprohlédl... Co více, já bych ho navrhnul na blahořečení.
P.Král na Hrad !!! P.Král na Hrad !!!

Ivo Holešovský, v.r.
tel.spojení: 777-429-895
e-mail: IvoHolesovsky@email.cz
Věcně příslušný soud: Okresní soud Liberec, U Soudu 540/3, 460 72
Soud nadřízený: Krajský soud v Ústí nad Labem, pobočka Liberec, Liberec, U Soudu 540/3, 460 72.
Příslušné St.zastupitelství: St.zastupitelství, Liberec, U Soudu 345/1, 460 01.
, - odpovědět
Vážený pane Zacho, prosím, smažte mé příspěvky, alespoň ty z posledních dnů.

Předem děkuji, Ivo Holešovský, v.r.
icon odpověděl(a)
Dobrý den, pane Holešovský, copak se stalo? Nějaká odveta či hrozba žalobou?
odpověděl(a)
Tak jasný, začlo vyhrožování žalobami. Kdo vládne penězi, vládne soudy. Tak je to v každé bananové republice.
, - odpovědět
To,že by zrušení výchovného finančně položilo kluby je totální nesmysl,kterému může věřit jen ten,který do hokeje nevidí.V drtivé věčině klubu hráči v žácích nepřestupují a neodcházejí,tudíž kluby nemají z výchovného ročně téměř žádné přijmy.Ta jejich zvrácená logika by musela vypadat tak,že si sportovní manažer společně s ekonomem klubu řeknou musíme prodat dva páťáky,tři šesťáky a jednoho osmáka,aby nám to zalepilo rozpočet?To je totální kravina.Přijmy z výchovného žádný klub neživí a to ani 10%,takže tento argument je naprosto lichý.
Jinak bych chtěl vidět rozbor nákladů u těch 18 mega.Polovinu toho bude tvořit roční pronájem ledu,ve většině klubech hrazen městem.
, do zahraničí.. odpovědět
Taky mi konečně docvaklo proč se někteří svazoví trenéři a funcionáři tak vozí po mládežnících co hrajou v Kanadě a jinde venku.

Oni jim vlastně unikli tady z toho báječného uzavřeného systému a tím jim ho kazí, a taky pak mají volnou ruku vše popsat. Masáž v repre je jediný způsob jak na ně mafie může tlačit.

Tisková konference?
Příspěvky 3 až 11 tisíc ročně? 6 případů zaplacení odstupného ročně? Jestli ty tabulky a grafy vypadaly takhle... Dělají si z nás normálně srandu. 2
, Výchovné.... odpovědět
Tento článek má ve svém názvu Tabulkové odstupné,tak jeden článek a určitě je dobré si přečíst i diskuzi pod článkemhttp://hokej.idnes.cz/hokejovy-svaz-kral-tabulkove-odstupne-vychovne-kauza-ruzicka-pb9-/hokej.aspx?c=A150612_164633_hokej_bemTaké přidám vlastní zkušenost,Já jsem se vyhnul placení tabulkového odstupného tím,že syn odešel v patnácti letech do Švýcarska.Když totiž hráč odejde do zahraničí nezaplatí tady nikomu ani korunu.Moc dobře potom nechápu o čem pan Král mluví a nebo nerozumím tomu sponzorskému daru Chomutovu.Musel tedy mít s Chomutovem uzavřenou smlouvu.Můj syn byl hráčem Litoměřic a hostoval v Ústí n/L.Do Švýcarska odešel v průběhu sezony a to ze dne na den a já jsem nezaplatil ani korunu!.On žádnou smlouvu neměl.Tu mu totiž nabídli až ve Švýcarsku.Takže by to mělo být asi tak,že hráč bez smlouvy=volný hráč.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Penco.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

VsetinMCR.jpg

Reklama