Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

SPRÁVNÉ DÍTĚ - Hra pro správné děti i jejich rodiče pro rok 2017

 

 

1. ledna 2017, 16.04 hodin

Dnes jsme s manželkou využili nádherného slunečného počasí. Vyrazili jsme před polednem na procházku do přírody, která se opravdu vydařila.

Až při ní mě to trklo. Je zde první den roku 2017 a s ním i možnost zahájit s dětmi

Cestu za hvězdami Kamevédy.

Na tohle se v tomto roce těším asi nejvíc. Ve stovkách českých a slovenských rodin si děti vybalily dárky nalezené pod vánočním stromečkem a našly tam knihu a hru Správné dítě.

Věřím tomu, že ten zájem o hru neustane a počet těchto rodin bude den ze dne narůstat.

Při tom dnešním počasí vlastně nebránilo těm prvním z Vás nic v tom, abyste začali získávat první zlaté hvězdy na svoji kšiltovku.

 

Velká dlouhodobá hra "SPRÁVNÉ DÍTĚ"

je ve skutečnosti mnohem víc, než jenom obyčejná hra.

Je to dobrodružná cesta o třiceti zastaveních, která může dítěti navodit krásné a smysluplné mládí a přivést ho na chuť některým aktivitám, dovednostem a koníčkům, které by jinak třeba nikdy nepoznalo ani nevyzkoušelo. V konečném důsledku mu tato hra může změnit život, může ho inspirovat k budoucímu růstu.

 

Z čeho se hra skládá?

1. Kniha s třiceti úkoly

krásně ilustrovaná obrazy malíře Petra Šrédla.

V knize naleznete třicet příběhů pro děti,

tyto příběhy Vám pomohou pohodlně navodit atmosféru, která bude vaše  děti motivovat ke splnění úkolu a získání důkazu o své schopnosti - zlaté hvězdy.

U každého úkolu je ve stručných bodech popsáno, co je k získání zlaté hvězdy třeba.

A v závěru naleznete obsáhlejší popis pro rodiče, pedagogy a instruktory (organizátory plnění úkolu), pomocí kterého se při plnění úkolu můžete snadno orientovat.

 

Vedle knihy obsahuje Hra Správné dítě ještě další příslušenství, které si ke knize můžete pořídit:

 

Speciální dětskou kšiltovku

s bohatými výšivkami, třiceti předtištěnými a očíslovanými hvězdičkami. Po splnění úkolu se do určeného prostoru připevní zlatá kovová hvězdička.

Úkolem Správného dítěte je postupně splnit všech třicet náročných výzev a plně zaplnit svoji kšiltovku všemi třiceti zlatými hvězdami. Odtud také pochází název hry "Cesta za hvězdami Kamevédy.

Sáček s třiceti zlatými kovovými hvězdičkami.

Plakát "SPRÁVNÉ DÍTĚ"

formátu A3, který si dítě může umístit na stěnu v dětském pokoji. Zatímco zlaté hvězdy na kšiltovku přidělují rodiče, instruktoři, trenéři nebo učitelé, plakát je od počátku majetkem dítěte a ono samo si vybarví hvězdu u příslušného čísla náročného úkolu, který se mu podařilo po velkém úsilí splnit.

http://www.kameveda.com/clanky/178-nejlepsi-darek-pro-dite-na-vanoce

 

A jaký je hlavní smysl hry Správné dítě?

- Přivést děti na slunce, vítr a déšť, do přírody, k vodě, do hor, do lesů, na louky, na mořské pláže.

- Vytvořit si blízký vztah k přírodě a posléze se stát jejím ochráncem.

- Přivést děti na hřiště, na zimní stadiony, na zasněžené svahy, na atletické ovály, tenisové kurty, do plaveckých bazénů a  do tělocvičen, aby se mohly naučit všemu, co prostě dokáže zvládnout každé "SPRÁVNÉ DÍTĚ".

- Naučit dítě sebekontrole, cilevědomosti i odvaze.

- Položit kvalitní základy angličtiny.

- Přivést děti k objevování smysluplných činností a dovedností.

- Stát se odolným a otužilým.

- Naučit se plnit náročné úkoly.

- Položit základ vysoké sebedůvěry a sebeúcty dítěte.

- Vytvořit u dítěte žádoucí sběratelskou vášeň tím, že začne shromažďovat jednotlivé úspěchy a bude je mít stále na očích.  Navíc se při tom seznámí s činnostmi, které se mohou stát koníčkem nebo dokonce i budoucím povoláním.

- Vychovat z obyčejného dítěte "SPRÁVNÉ DÍTĚ".

 

Jak to vše získat?

http://www.kameveda.com/knihy-kamevedy

 

Kniha SPRÁVNÉ DÍTĚ by měla zaujmout hlavně děti, ale věřím, že se bude líbit i rodičům. S plněním některých vhodných úkolů mohou extrémně vyspělé děti začít třeba už ve čtyřech letech, jiné úkoly se mohou ukázat jako náročné i pro deseti nebo dvanáctileté děti.

Hezké ilustrace Jiřího Šrédla provázejí dítě od obálky knihy po každý jednotlivý úkol, kšiltovku i plakát Správné dítě. Jedná se o dlouhodobou hru, jednotlivé úkoly lze plnit ve všech čtyřech ročních obdobích, takže začít lze bez omezení prakticky kdykoliv.

Plnění jednotlivých úkolů není vůbec samoúčelné, každý z nich má svůj význam pro celkový komplexní rozvoj dítěte. Hra přivádí dítě k činnostem, které je pro další život velice obohatí a vybaví novým, mnohem větším potenciálem, dovednostmi, znalostmi, zkušenostmi i nezapomenutelnými zážitky.

Je to pro rodiče, a hlavně pro děti, jedno skvělé a velké dobrodružství.

Dítě se svým způsobem změní, když zvládne vystoupení před publikem, namalování obrazu, když dokáže vystoupit na vysokou horu nebo ovládne základy angličtiny.

............................................

 

Přejeme Vám úspěšný vstup do roku 2017

Pavel Zacha

Spolek Kamevéda z.s.

http://www.kameveda.com

 

 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Obsah odpovědět
Mozno by ste mohol - ak by Vam to nevadilo prezradit ci tieto aktivity su zamerane na motoriku alebo je to viac vseobecne. Tym ze niektory (vacsina) rodicov na tomto blogu su zamerani na motoriku, je to asi to co ludia hladaju ako metodicky navod podobny tomu co ste robil z Pavlom. Alebo je to viac: namaluj obraz, rozpravaj pred publikom etc. Ak su aktivity motoricke, urcite by som objednal. Nevadilo by Vam publikovat ich index? To by mi aj potom pomohlo zistit ci su tieto aktivity vhodne pre moje dieta co sa tyka veku, alebo ci je este prilis male.

"Dítě se svýmm způsobem změní, když zvládne vystoupení před publikem, namalování obrazu, když dokáže vystoupit na vysokou horu nebo ovládne základy angličtiny."
icon odpověděl(a)
Dobrý den, těch třicet hvězd - úkolů, je skutečně velice všestranně zaměřená dlouhodobá hra. Nejvíce úkolů je tam skutečně sportovně zaměřených, jako ujetí vzdálenosti na kole nebo koloběžce, shyby nebo výdrž na hrazdě, vylezení na strom, na vysokou horu,uplavání vzdálenosti, vyšplhání na tyč, přeskoky přes švihadlo, další výzvy jsou z prostředí přírody, souznění a poznávání, ale i schopnosti, které dnešní dítě potřebuje zvládnout, umění ovládnout se, strach z vystoupení na veřejnosti, základy angličtiny nebo nakreslení výkresu. Všechny tyto věci jsem s Pavlem dělal právě z důvodu dosažení rovnováhy vývoje dítěte, tu motorickou oblast - jak říkáte, je třeba všemožně kompenzovat a snažit se vytvářet komplexní osobnost. Nakonec vlastně zjistíte, že jedna z nejdůležitějších věcí, jnutných pro úspěch jedno v jakém prostředí, je budování sociální inteligence. Protože když se dítě snaží uspět v nějaké kolektivu u nás doma nebo ve světě, často mezi staršími dětmi, tak se musí mezi nimi umět chovat, neprovokovat negativní reakce ani posměch, protože potom by ho to prostředí semlelo bez ohledu na případnou technickou převahu. Hra SPRÁVNÉ DÍTĚ je proto podle mého soudu důležitá pro všechny děti bez rozdílu jejich zaměření, protože jim dodá mnoho věcí, které v dnešní výchově dětí chybí. A když mají rodiče na své dítě čas třeba jen v neděli, nabízí jim to možnost prožít s ním nějaké smysluplné dobrodružství, které rodiče i dítě přiblíží k sobě navzájem, lépe se poznají, mají kvalitnější společné zážitky. SPRÁVNÉ DÍTĚ nekonkuruje třeba tréninku tenisu, ale dodává to, co takto zaměřeným dětem často moc chybí.
Ale tohle vše je popsáno a vysvětleno uvnitř knihy.
Brzy bude zveřejněna celková mapa úkolů - plakát Správné dítě, kde jsou výjevy ze všech 30 hvězd Kamevédy, z těch si můžete udělat dost dobrý obrázek, o co se jedná.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Penco.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

IMG_2346.JPG

Reklama