Brankáři: Pavel Jekel, Jakub Machorek, Jakub Vávra

Obránci: Patrik Štancl, David Vlček, Tomáš Nossek, Jakub Zbořil, Dominik Cívka, Matěj Porzer, Lukáš Voškeruša

Útočníci: Adam Zbořil, Pavel Zacha, Tomáš Račický, Pavel Jenyš, Marc Zajíc, Richard Garčic, Jakub Boltvan, Adam Kozel, Martin Svoboda, Daniel Polzer, Petr Tichý, Dominik Weiss, Jan Švejda

Kometa Group - Slovan Ústí nad Labem   7:3

Třetiny: 3:1, 2:1, 2:1

Vyloučení: 5/4

Poměr střel:  28/15

Statistika: A. Zbořil  2/0, Zacha 1/1, Zajíc 1/0, Boltvan 1/0, Svoboda 1/0, T. Nossek 1/0, Porzer 0/1

Celé utkání hájil naši bránu Jakub Machorek. Dokázal pochytat 12 střel a ve třech případech byli úspěšní hráči soupeře.

S Ústím jsme se naposledy vítězně utkali před dvěma roky na MČR 5. tříd .  Od té doby neměl náš tým s tímto vítězem ligy  jedné z českých skupin žádnou zkušenost ani ponětí o tom, co nás čeká. Po utkání jsme mohli konstatovat, že byl odehrán velmi dobrý zápas proti kvalitnímu soupeři. Hráči Slovanu byli silní fyzicky, nepříjemní v osobních soubojích a až do konce zápasu byli směrem dopředu velmi nebezpeční. Po utkání jsme si mohli oddechnout, že tohoto soupeře máme za sebou a byli jsme zvědaví, jak si s Ústím poradí ostatní soupeři v dalším průběhu mistrovství.

Kometa Group - Sparta Praha  4:1

Třetiny: 4:1, 0:0, 0:0

Vyloučení: 4/1,

Poměr střel:   24/18

Statistika:  A. Zbořil 1/2,  Račický 2/0, Svoboda 1/0

Branku nám skvělým způsobem střežil Pavel Jekel (vyhlášen nejlepším brankářem MČR).

Náš tradiční rival na MČR.  Sparta se letos rozhodla neposilovat tým hráči hrajícími stabilně o ročník výše a její tým byl jednoznačně nejmladší. Jistě i tato skutečnost zapříčinila, že letos její hráči nedosáhli na medaile. Přesto podávali nejen v tomto zápase, ale v celém turnaji vynikající výkony. Tým táhne několik vynikajících individualit ročníku narození 1996. Osobně se mi hra Sparty nejvíce líbila proti Letcům. V tomto dramatickém utkání dvou bruslařsky a technicky skvěle vybavených týmů byl k vidění opravdu nádherný hokej. V utkání s Kometou zářili oba brankáři, kteří dokázali likvidovat i ty nejvyloženější šance.

Po utkání se Spartou jsme odjeli do Prahy na utkání semifinále hokejové extraligy Slavie proti Plzni. Výběr zápasu, který byl rozhodnut až v samostatných nájezdech, se opravdu povedl. V nejmodernější české aréně jsme se v hledišti setkali také s kamarády ze šesté třídy Komety Group, kteří si také z MČR 6. tříd v Neratovicích odskočili na tuto zdařilou ukázku vrcholového hokeje. Ta po divácké stránce nabídla úplně všechno z toho, proč lidi rádi chodí na kvalitní hokej. Navíc, 15 200 diváků a skvělá atmosféra. Kluci si to skutečně užili, ale závěr už mohli poslouchat jen díky komentáři v rádiu cestou zpět v autobuse.. Museli jsme, bohužel, odjet z utkání po třetí třetině ještě před prodloužením, protože bylo nutno jít brzy spát. Ráno nás čekalo utkání roku proti vynikajícímu Vsetínu. Vsetín si v prvních dvou dnech dokázal poradit se všemi soupeři a už jenom „skalp" Komety jej dělil od vytouženého titulu.

V sobotu ráno dosáhla nervozita hráčů, trenérů a především rodičů v obou táborech vrcholu. Dva nejsilnější týmy posledních dvou let v republice nastupovaly proti sobě v utkání o titul. Vsetínští jej dokázali získat ve čtvrté třídě a přijeli s mimořádně silným týmem. Pro Kometu zase hovořila úctyhodná bilance posledních dvou let. Byl před námi nejdůležitější duel roku. Oba týmy jsou tak ambiciozní a natolik nabité výbornými hráči, že stříbro považují za  neúspěch.

Kometa Group - Vsetín  4:0

Třetiny 2:0, 1:0, 1:0

Poměr střel:  30/16

Vyloučení: 8/5

Statistika: Zacha 1/2, Račický 2/0, Kozel 1/0,  A. Zbořil 0/1

Brankář Pavel Jekel dokázal udržet ve finále mistrovství republiky čisté konto - další skvělý výkon.

Hráči vstoupili do utkání ve velkém stylu a dokázali si vytvořit několik příležitostí před brankářem Hakem. Ten odolával do páté minuty, ve které jej  prostřelila tvrdou střelou z levé strany naše nová akvizice Adam Kozel. Jeho první zásah na šampionátu přišel v tu nejpotřebnější chvíli a zasloužil si za něj bouřlivé ovace na střídačce i v hledišti. O minutu později jsme při vyloučení Vlčka bránili jednobrankové vedení, ale ze sevření dokázal ujet Zacha doprovázený po druhé straně Račickým. Druhý jmenovaný dostal puk do čisté šance a dokázal potvrdit vynikající střeleckou formu posledních týdnů krásným blafákem, který naši střídačku dostal do skutečné euforie.

Ve druhé třetině jsme hráli s velkým nasazením a kázní. Po několika nebezpečných situacích na obou stranách se opět vydařil únik dvojice Zacha  - Račický po kterém Hak opět lovil puk ze své sítě.  V těchto fázích hráli vsetínští jako o život, ale jejich snaha byla zbrzděna sérií čtyř vyloučení v rozmezí sedmi minut. Situace se pro nás vyvíjela velmi dobře, ale všem bylo jasné, že stačí jediný úspěch Vsetína bychom rázem měli obrovské problémy dotáhnout utkání do vytouženého konce. Na začátku poslední části vsadil soupeř vše na jedinou kartu s cílem dostat se znovu do zápasu. Vytvořil si díky tomu několik čistých šancí, které ale skvělý Jekel zlikvidoval. Poradil si i s nájezdem nejlepšího útočníka Vsetína Děrkase. A tak přišel definitivní úder z naší strany, když v situaci dva na jednoho uvolnil přihrávkou Zacha do brejku A. Zbořila , který ji před bránou nezištně vrátil  Zachovi a ten k levé tyči upravil na konečných 4:0 pro brněnský tým.

Titul mistra republiky v této věkové kategorii potřetí za sebou získává Kometa Group.

Poslední utkání a atmosféra před ním byla velmi zvláštní. Hráči si prožili velkou eufoii, oslavy a radost. K hráčům měli proslovy trenéři a byla připomenuta celoroční práce a cesta za tímto úspěchem. Osobně do kabiny přijel týmu i trenérům pogratulovat předseda Komety a současně ředitel školy Labská pan Strnad, šéf mládeže Komety Group pan Kočí i paní učitelka Blahošová, třídní učitelka většiny hráčů sedmé třídy . Už bylo vše vybojováno. Titul  hráčům nikdo nemohl vzít. Trenér Jan Nízner chtěl na jedné straně zapojit do utkání hráče, kteří prozatím dostávali velmi málo nebo vůbec žádný prostor na ledě v dosavadním průběhu turnaje, současně si přál rozloučit se s mistrovstvím vítězně a zanechat před činovníky klubu, ostatními trenéry i více než třemi stovkami diváků v hale ten nejlepší dojem. Byl si také vědom skutečnosti, že odpočatí Letci jsou vzhledem k prohře Sparty s Ústím ve hře o bronzové medaile a budou hrát jako o život.

Kometa - Letci  5:4  PP

Třetina: 1:0, 2:1, 1:3  prodloužení 1:0

Poměr střel: 21/20

Vyloučení: 5/2

Statistika: A. Zbořil 2/0, Jenyš 2/0, Garčic 0/2, Boltvan 1/0,  Svoboda 0/1, Račický 0/1

Utkání odchytal  Jakub Machorek  s bilancí 17 úspěšných zákroků. Dokázal zlikvidovat také nařízené trestné střílení ve druhé třetině.

V úvodu  se probudila útočná dvojice Jenyš -  Garčic, která se postarala o dvě důležité branky. K neudržení byl Adam Zbořil a tento hráč měl také v utkání poslední slovo. Když zvyšoval ve třetí minutě poslední části Boltvan po nahrávce Svobody na 4:1 v náš prospěch , vše se zdálo pod naší kontrolou a Ústeční Lvi v hledišti byli nadšením bez sebe, protože výhra Komety jim jistila bronz. Již o minutu později však Letci dokázali snížit a připravit si tak pozici pro fantastický závěr zápasu, kdy snížili ve třinácté minutě na rozdíl jediné branky a vyrovnání si zajistili strhujícím závěrem několik vteřin před koncem základní hrací doby. Tento závěr, přestože byl na náš úkor, považuji za jeden z vrcholů mistrovství. Letci v něm ukázali, že nejen v Kanadě mají hráče, kteří dokáží ve vypjatém závěru důležitých utkání něco podobného.

Určitého uspokojení Letců využil ve druhé minutě prodloužení Adam Zbořil k jednomu ze svých typických úniků a zakončil krásným blafákem. Díky tomu jsme mohli odejít z turnaje skutečně se vztyčenou hlavou - neporažení. Z útočníků byl jednoznačně nejvyráznějším hráčem MČR a po zásluze si odnesl trofej pro nejlepšího hráče .

Celková statistika týmu mistrů republiky:

A. Zbořil           BODY: 8      BRANKY:  5     ASISTENCE: 3

Račický                          5                         4                             1

Zacha                             5                         2                              3

Svoboda                       3                           2                             1

Jenyš                             2                          2                              0

Boltvan                         2                           2                             0

Garčic                            2                           0                             2

Nossek T.                     1                            1                             0

Zajíc                              1                             1                            0

Kozel                             1                             1                            0

Porzer                           1                             0                            1

Pořadatelům z naší strany patří velké uznání a poděkování za uspořádání velmi zdařilého mistrovství republiky v příjemném prostředí.