Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Tomáš Satoranský do NBA? Největší sportovní událost roku z českého pohledu!

Možná se mnou někteří nebudete souhlasit, ale za sebe opravdu považuji návrh smlouvy z Washington Wizards pro českého hráče za nejvýznamnější událost roku a za největší český sportovní úspěch.

Máme řadu hokejistů v NHL, naši tenisté a tenistky hrají grandslamy, fotbalisté byli na EURU - to vše je ale z českého pohledu sice velice příznivá, ale opakující se rutina. Tohle stále ještě přece jen umíme dělat.

Ale dostat se při současné úrovni českého basketbalu do NBA, zaujmout natolik, že manažer vytáhne ze šuplíku smlouvu, to se stává pouze výjimečně. Je to svět na hony vzdálený naší průměrnosti, do které se stále hlouběji a neodvratněji propadáme ve všech kolektivních sportech.

Ale právě proto je každý takový velký a statečný počin, kdy občas někdo zazáří způsobem, že se mu otevře i tak vysoko postavená zlatá brána do nejlepší ligy planety určené jen pro nejlepší z nejlepších, hodný jen toho největšího respektu.

Tomáš může být vzorem pro další stovky malých kluků, kteří třeba sní podobný sen. Nebo také pro děti z Kamevédy, které by se díky forsáži získané v mládí mohly častěji pokoušet o cosi podobného s vidinou podstatně větší šance na plnění podobných snů.

Tomáš je momentálně v roli ze které těmto dětem může poskytnout motivaci a ukázat jim cestu. To je vždy strašně důležité. I víra, že sebevětší sen je splnitelný, pokud je podpořen obřím odhodláním a celou horou práce.

Satoranský má tuto výzvu před sebou a nikdo ještě neví, jak dopadne. Byl by teprve čtvrtým Čechem, který by se v NBA objevil.

Držím všechny palce a přeji štěstí a úspěch.

Ať je i pro nás NBA do budoucna o něco zajímavější.

http://sport.idnes.cz/komentar-k-odchodu-tomase-satoranskeho-do-nba-fav-/basket.aspx?c=A160704_111016_sport-basket_mne

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Nemáte oprávnění přidávat příspěvky.

Uživatelské jméno
Heslo
     

Registrace >
Ztracené heslo >


, Naprostý souhlas odpovědět
moc se tady ale o tom nepsalo, což je škoda.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Aqueko2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

drevorubec2.jpg

Reklama