Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

TURNAJ PEE-WEE V QUÉBECU - POKYNY - PŘÍPRAVNÝ ZÁPAS SE SPARTOU

Hráči z týmu Františka Musila mají za úkol opatřit si před cestou do Kanady bílou přilbu, aby bylo dosaženo jednotného vzhledu týmu. Pokud by někdo postrádal základní údaje k cestě hráčů do Kanady, kontaktní údaje do rodin , případně další informace, mohu je v elektronické podobě na požádání rodičům hráčů poskytnout.

aktualizace - přidané foto v článku

http://www.zacha-hokej.cz/Fotky/vyber_kanada_09.jpg
(pro zvětšení klikněte na fotku)

 

 

     V úterý 27. ledna 2009 v 16.oo hodin se uskutečnil přípravný zápas čs. výběru pro Kanadu vedeného Františkem Musilem v malé hale na Spartě.  V tomto utkání zvítězila Sparta, poskládaná z hráčů ročníku narození 1995 a pěti hráčů 1996 nad výběrem Franty Musila v poměru 8:2.  Tento výsledek byl vcelku bohatě komentován v diskusích na webech i mezi rodiči na místě.  Stejně jako ostatní rodiče jsem nesledoval úvodní třetinu , protože v této době probíhala schůzka s panem Vojtěchem Čihařem, který rodiče vybavil kompletními informacemi k cestě hráčů do Kanady a zpět, k organizačním záležitostem a kontaktními údaji na kanadské rodiny, ve kterých budou hráči bydlet.

 

      Ze svého pohledu jsem viděl na ledě převahu Sparty, která působila sehraněji a sebejistěji a k určitému vyrovnání hry došlo až v poslední třetině. V té se hráči čs. výběru už začali trochu orientovat ve stylu hry svého týmu  a získávali lepší půdu pod nohama.

 

       K tomuto výsledku i výkonu se mi dostalo ze strany činovníků Sparty určitého srovnání posledních dvou výběrů pro Kanadu, které by se na tomto místě dalo použít. Stejně jako v minulém roce zvítězila Sparta o šest branek. V tomto ohledu tedy žádná změna. V tomto roce nastoupil zřejmě o něco starší tým Sparty, v minulém roce byl počet hráčů ročníku 1994/1995 zhruba půl na půl.  Na nervozitu hráčů čs. výběru už není možné se vymlouvat, protože neklid u hráčů může hrát roli ve fázi výběru, kdy se rozhoduje, kdo pojede a kdo ne. Tito hráči už měli nominaci jistou a odehrání dobrého utkáni s o rok staršími hráči by nemělo dělat větší problém. Rodiče hráčů tedy tlumí určité zklamání z výsledku  utkání, hlavní trenér František Musil byl ale poměrně spokojený. Podle jeho slov všechno proběhlo, jak mělo, hráči byli pod tlakem a v této situaci se i projevovali. To bylo hlavním cílem akce. U některých se předpoklady potvrdily, někteří se projevili z pohledu hlavního kouče překvapivě. Konkrétní závěry a poznatky ke hráčům ale musí zůstat pouze v linii trenér - hráč, kde se vše bude dále odvíjet.

 

     Mezi dospělými účastníky této akce se debatovalo především o dvou věcech. Zda byli vybráni ti praví hráči a zda má čs. výběr dostatek prostoru pro sehrání na tak náročný a kvalitní turnaj.  Ve výběru hráčů se v této chvíli nedá nic měnit. Stejně tak je jasné, že hráči odcestují do Kanady po odehrání jediného přípravného utkání. V Québecu nastoupí do ostrého utkání v turnaji velmi brzy, kdy ještě nemohou být dostatečně aklimatizováni. To je pravda. Z pohledu nás rodičů se může zdát, že hráči nedrží v rukách před turnajem ideální karty.  Ale celá věc má i druhý úhel pohledu. V tomto, stejně jako v pozdějších reprezentačních výběrech se hráčů ani rodičů nikdo nebude ptát na jejich názory nebo představy o tom, jak by vše mělo probíhat. Hráči a všichni ostatní se musí podřídit pravidlům, která jsou daná, a v rámci těchto pravidel a podmínek podat co možná nejlepší výkon, kterým si budují a nebo naopak uzavírají cestu do těchto výběrů. Takto to funguje a my to tak musíme akceptovat. Srovnat se s těmito okolnostmi tvoří potom celkovou zkušenost, kterou si hráč z akce odnese do další hokejové kariéry a která mu bude zdrojem poučení.

 

     Je jistě pravda, že ve světle mizerných výsledků z posledních let právě na mistrovství pee-wee v Québecu by možná bylo dobré týmu co nejvíce usnadnit pozici, aby měl lepší šanci znovunavázat kontakt s vyspělým hokejovým světem a projít do dalších kol. To je vážná otázka. Hráči si ale především musí uvědomit, že pokud se ve svých hlavách nedokáží v následujících několika dnech dostatečně přeprogramovat a nepodaří se jim nastoupit do utkání na americké půdě maximálně razantně a koncentrovaně, skončí v turnaji velmi brzy. Na roztřesené, nejisté výkony bez maximálního odhodlání a vůle nebude v Kanadě prostor.

     Proti Spartě si někteří ověřili a ukázali, jak by hrát neměli. Podle názoru trenéra máme oproti jiným rokům dobrého brankáře. Na tom by se dalo stavět další fungování  našeho týmu v Kanadě. Příležitost by k tomu mohla být už ve dvou přípravných utkáních, která František Musil předběžně domluvil se svými dřívějšími spoluhráči z Kanady. S Markem Messierem je předběžně dohodnut přípravný zápas čs. výběru proti New York Rangers a dále proti San Jose Sharks.  Tyto dva duely by měly už na americké půdě blíže naznačit ambice českých barev.

 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, - odpovědět
dobrý večer,úkol sehnat bílou přilbu míří jistě na rodiče
a tak bych rád věděl jestli je povinná.jednotný vzhled je
určitě hezký ,ale kupovat novou přilbu a po 14 dnech jí
"odložit",protože v mateřském oddíle jí nepoužije se mi
dvakrát nechce.a hrát v cizí propocené přilbě ? nevím,ale
asi to taky nebude to pravé....děkuji
odpověděl(a)
Sehnat bílou přilbu bude úkol hlavně pro rodiče. Vím, že každý rok si kluci na tuto akci půjčovali nebo kupovali přilby. Jenom vyřizuji vzkaz pana Čihaře, protože tato záležitost nebyla na srazu v úterý projednána. Asi by to skutečně chtělo mít jednotné přilby, protože v Kanadě disponují už týmy na nízké hráčské úrovni bezchybným vybavením. Nastupovat na mistrovství světa pee-wee v nejednotných přilbách, to by se pravděpodobně hráči necítili moc dobře. O dojmu, který bychom tímto zanechali, ani nemluvě. Je to samozřejmě další starost na straně rodičů, kterou je nutné vyřešit.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Prolog2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

hokejbal_mcr_2009.jpg

Reklama