Uživatel

Počítadlo

Kategorie: Domů

U-16 SALZBURG 18. SRPNA 1. DEN

Rusko - Slovensko 4:2, Česká republika - Rakousko (U-17) 7:3, Kanada-Lotyšsko 5:4

Russia - Slovakia 4:2

Od 13.00 hodin se v Red Bull Areně představili Slováci proti jednomu z favoritů turnaje. Dlouho drželi nadějný výsledek, čtvrtý gól inkasovali 7 minut před koncem. Ruský tým měl velkou územní převahu, ale ojedinělé slovenské útoky byly velmi nebezpečné. Za výsledkem stojí výborný výkon slovenského brankáře, který byl vyhlášen nejlepším hráčem za Slovensko.

Z českých a hlavně moravských arén známe oporu zadních řad slovenského týmu Patrika Kocha, kterého trenéři hodně využívali. Hrál všechna oslabení, podal velmi dobrý výkon.

Pro slovenský tým to byl vůbec první reprezentační start. Hráči absolvovali jako přípravu jeden týdenní kemp.

__________________

V 16.05 vjeli na led na předzápasové rozbruslení hráči českého týmu.

RAKOUSKO U-17  - ČESKÁ REPUBLIKA U-16  3:7

Zahájeno.

3. minuta - hrajeme přesilovku

Rakušané jsou fyzisky silní, ale náš tým má více ze hry.

8. minuta - hrajeme druhou přesilovku

ČR vede 1:0, z bezprostřední blízkosti dorazil puk do brány Svoboda

Pět minut před koncem třetiny hrajeme o čtyřech

Hosnedl kryl střelu z mezikruží, působí velmi jistým dojmem.

První třetina skončila 0:1

Rakušané si v průběhu třetiny vytvořili několik šancí, ale hokejová kvalita je prozatím na české straně.

2.  třetina zahájena

Vedeme 2:0 Hosnedl  zlikvidoval čistou gólovku a z protiútoku Pastrňák po náhře Stříbrného upravil na 2:0

O minutu později z dorážky Rakousko snižuje na 1:2

Budeme hrát v oslabení

Tejral se přesto prodral do šance, ale neproměnil.

Vedeme 3:1 Zacha v oslabení vyrazil do protiútoku a střelou  z levého kruhu, která se odrazila od bližší tyče do brány, zajistil opět našim barvám dvougólové vedení

Běží  27. minuta, hrajeme v plném počtu

Po hezké akci trefuje Jenyš bez přípravy rakouského golmana do ramene

Hraje se 4 na 4

Pastrňák se prosadil až  před bránu ale nepřelstil golmana

Hosnedl skvěle zlikvidoval gólovou šanci

Rašner bez slitování narazil protihráče na mantinel a zastavil rodící se protiútok.

Zachovu střelu z kruhu golnan Rakouska vyrazil, akce ještě pokračuje, ale také druhou střelu zlikvidoval

Rašner skvěle a obětavě v pádu likviduje přečíslení soupeře, ale vzápětí si jde za sekání sednout na trestnou lavici

4 minuty před koncem hrajeme v pěti a v oslabení bude hrát za podražení pro změnu domácí tým

Byl to ale Hosnedl, který reflexivně zneškodnil jasnou šanci

Rašner opět tvrdě a přesně zasáhl soupeře - druhá třetina končí vedením českého týmu 3:1

Na našich hráčích je patrné, že setřásli nervózitu. Oproti prvnímu utkání v Písku s Kanadou je hra organizovanější, český tým mnohem méně chybuje,  zdobí jej  dobré bruslení, zápal do hry a bojovnost. Prozatím působí kokejovým a kompaktním dojmem. Rakouská U-17 představuje kvalitního soupeře - stále není rozhodnuto.

____________

42. minuta - Rakousko snižuje na 2:3 a ještě bude hrát přesilovku

Hoshedl reflexivně ramenem zachraňuje

44. jsme v plném počtu, za podražení je potrestán soupeř

Pastrňákovu dělovku z pěti metrů rakouský brankář kryje

Podražení našeho  hráče ve vyložené šanci nebylo potrestáno. Krásnou branku našeho týmu sudí neuznává pro údajné postavení hráče v brankovišti

Neproměňujeme další gólovou šanci

Za podražení budeme opět v oslabení

50. minuta - držíme hru ve středním pásmu

Rakousko vyrovnává na 3:3 , je 53. minuta

Svoboda získal puk, projel před brankáře a trefuje pravé  víko. 54. minuta, vedeme 4:3

Naši ožívají. Rašner napřáhl ještě za modrou čárou a nechytatelnou dělovkou upravuje na 5:3 pro české barvy

Karabáček v nadějné šanci trefuje pravý beton rakouského brankáře - zbývají 4 minuty

Hosnedlovi proklouzl puk mezi betony po střele z kruhu, ale naštěstí proletěl vedle brány.

Rakousko si tři minuty před koncem bere TIME OUT

Tejral přenechal Jenyšovi, ten napálil horní tyč, odrazem trefuje golnama a od něj se puk odráží do brány. Soupeř je na kolenou. V těsném sledu docilujeme sedmý gól.

Po závěrečné siréně ještě složil ve vzájemném zápase na lopatky náš obránce Havlín rakouského hráče. Naše spokojenost může být  dokonalá.

Český tým vyřešil dramatickou zápletku a vstupuje vítězně do turnaje.

Nejlepším hráčem našeho týmu byl naprosto po zásluze vyhlášen Alex Rašner.

Hráči měli dále na programu večeři ve 20.00 a o dvě hodiny později je večerka. Kluci vypadají spokojeně, z vítězství měli očividně radost. Venku kolem Red Bull Areny chodí jednotně oblečeni v Reebok tričku se státním znakem na srdci. Vypadají hodně reprezentativně. Dokonce obdrželi nějaké diety v eurech, aby si všichni mohli něco dokoupit podle svého gusta.

__________________________

LATVIA - KANADA

První třetina:2:0

Po ruhé části je stav 3:3

Po přípravném utkání s českým týmem jsou tři Kanaďané zranění a do zápasu nenastoupili.

V první třetině mají značnou převahu, ale Lotyšsko hraje nesmírně obětavě. Mají velmi urostlé hráče, hrají účelný hokej. Z tlaku se dokáží vymanit a vyrážejí do nebezpečných protiútoků.  Překvapivě vedou po první třetině 2:0.

Začala druhá třetina. Po chytré přihrávce spoza brány snižuje Kanada do odkryté branky na 2:1

30. minuta, Kanada hraje přesilovku, snaží se o vyrovnání, ale urostlí hráči Lotyšska jsou na tom hokejově opravdu dobře. Zvládají obsazovat prostor před bránou.  Hraje se opět velmi tvrdě. Už druhý hráč Lotyšska odjíždí otřesen na střídačku.Sledujeme další skvělý zápas.

Kanada otáčí utkání a vede 3:2.

Během jedné minuty sehrává zámořský celek dvakrát excelentně přečíslení dvou na jednoho a ujímá se vedení. Tlak Kanady je momentálně drtivý.

Ve 33. minutě si Lotyšsko bere oddechový čas.

34. minuta Latvia výborně vyšachovala kanadské obránce a dosahuje vyrovnání na 3:3

Kanada ještě více zvyšuje důraz. Část hráčů Lotyšska končí po kontaktu s pukem na ledě, dohrává se každý souboj.

Lotyši hrají přesilovku, ale k bitce došlo před jejich vlastní brankou. . Kanadský útočník zajel do brankáře a došlo k šarvátce. Rozhodčí vylučuje po dvou hráčích na obou stranách

Před koncem druhé části se obraz hry vyrovnává, šance jsou na obou stranách. Druhá část končí 3:3.

Hráči českého týmu sledovali po večeři toto utkání a nyní v čase 21.30 hodin odcházejí na hotel.

Byla zahájena 3. třetina

V čase 43.40 se v době signalizované výhody ujímá Kanada vedení 4:3, když se ze skrumáže podařilo jednom z útočníků prostřelit lotyšského brankáře mezi betony.

45. De Sousa smetl při dravém průniku branku i s lotyšským brankářem. Hrůzostrašná srážka skončila bez zranění.

46. Lotyšsko po dvaceti vtěřinách využívá početní výhodu. Po krásné kombinaci je opět  vyrovnáno , 4:4.

47. Kanada využívá přečíslení 3 na 2. Skvělý obránce Rusk strhává opět vedení na stranu javorového listu.

49. Lotyšsko hraje v početní převaze.

52. kanadský obránce De Sousa vyloučen za krosček

56. minuta Lotyšsko dobývá kanadskou branku, stav stále 5:4 pro Kanadu

Konec. Kanada vítězí v krásném zápase 5:4