UTKÁNÍ ŠESTÉ A SEDMÉ TŘÍDY : KOMETA ÚVOZ - KOMETA GROUP

6. tř. ÚVOZ - GROUP 2:13 7. tř. ÚVOZ - GROUP 2:7

6.tř.  Kometa Úvoz - Kometa Group    2:13

Třetiny: 0:6, 2:3, 0:4

Poměr střel: 7/66

Branky/asistence:  Zbořil J. 3/2, Zacha 2/2, Biolek 2/0, Knap 2/0, Kubaský 2/0, Koblížek 1/1, Weber 1/0, Dobiáš 0/1.

Kdo očekával vyrovnaný souboj Komety Group a Komety Úvoz, duel ,ve kterém vládnou emoce a dobrý hokej přinášející vyrovnaná utkání, byl zklamán.  Posily ze sedmé třídy Komety Group  J. Zbořila a Zachu ukryl trenér Náprstek sice až do třetí řady, ale právě tito hráči určili směr zápasu od samého začátku a představovali pro domácí bránu největší nebezpečí.   Už v prvním střídání projel Zacha útočným pásmem a spoza brány našel mezi kruhy nekrytého Zbořila, který otevřel bohatý brankový účet hostů.  Jakmile se tato dvojice objevila na ledě při svém druhém střídání, předvedla akci jako přes kopírák a bylo to dva nula.  O několik minut později „vymetl „ Biolek nádhernou střelou  pavučinu ve vrchním  rohu domácího golmana .  Čtvrtý úspěch přidal po hezké akci Knap, potom přebral dalekonosnou přihrávku přes dvě třetiny Koblížek a blafákem nedal opět brankáři Úvozu žádnou šanci.  Šestou branku ještě stále v první třetině přidal Weber.  Domácí ale sportovně nesklonili hlavu a předvedli nejlepší výkon ve druhé části hry, která měla nejvyrovnanější průběh a hrál se skutečně dobrý hokej.

Kometa Group nastoupila s uzdraveným Bolkem i s posilami prakticky v nejsilnější sestavě a na hře týmu i výsledku se to skutečně projevilo. Po jasném výsledku stále drží dvoubodový náskok před Hodonínem, který o tomto víkendu v souboji na dálku deklasoval Šumperk 16:0.  Tímto výsledkem dal jasně najevo, že jakékoliv zaváhání Brna by jistě proměnil ve svůj postup na závěrečný turnaj mistrovství republiky. V tom se mu ale zase naopak budou snažit hráči Komety Group ve zbývajících zápasech letošní ligy všemožně zabránit.

7. tř. Kometa Úvoz - Kometa Group    2 : 7

Třetiny: 1:1, 0:2, 1:4

Poměr střel: 15/39

Vyloučení:  2/5

Sestava: V bráně Jakub Vávra, obrana: Štancl, Voškeruša, Polzer, Vlček.

Útok: Zbořil A., Švejda, Bláha, Jenyš, Boltvan, Garčic

Branky/asistence:  Zbořil A.  2/3, Polzer 1/1, Švejda 1/1, Boltvan 1/0, Vlček 1/0, Bláha 1/0, Garčic  0/1.

Podobně jako před utkáním v Šumperku zasáhla tým sedmé třídy vysoká marodka. Někteří hráči byli omluveni doslova několik minut před utkáním a tak trenéři horko těžko dali dohromady deset hráčů, aby mohl být zápas odehrán.  Domácí šli do vedení už ve třetí minutě. Bláha vyrovnal o čtyři minuty později. Vyrovnané měření sil rozhodl Zbořil dvěma úspěchy ve druhé třetině. Definitivní pojistku přidali až v poslední třetině Polzer, Boltvan, Švejda a Vlček.

I ve složité situaci se podařilo utkání zvládnout, ale vysoký podíl nemocných hráčů ve světle blížící se chřipkové epidemie a také s ohledem na  odlet tří hráčů z kádru sedmé třídy do Kanady může v průběhu února závěr ligové soutěže ještě pořádně zkomplikovat.