Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Turnaj Pee-Wee v Quebecu letos skončil pro český i slovenský selekt brzy

 

16.2.2017

Česká vlajka na Pee-Wee v Quebecu tentokrát zmizela ze startovní listiny v nejkratším možném čase. S realizačním týmem momentálně nejsem ve spojení, ale z turnajové listiny webových stránek turnaje lze vyčíst,

že Czech Knights nejprve podlehli už 9. února v aréně Videotron týmu

Blainville-Boisbriand Armada v poměru 5:3

Díky této prohře se museli odstěhovat z prestižní nové arény, ale konec v turnaji to ještě neznamenalo. Ve spodním pavouku mohli klidně projít turnajem až k vítězství.

Další zápas byl nesmírně vyrovnaný a otevřený do poslední vteřiny, ale nakonec i ten Czech Knights nedokázali zvládnout. 13. února podlehli dalšímu soupeři nejtěsnějším rozdílem.

A to už definitivně znamenalo konec v turnaji.

Czech Knights - Detroit Red Wings 0:1

Tým může odehrát ještě celou řadu skvělých zápasů s mimořádně atraktivními týmy na menších stadionech, ale největší atrakce - hlavní turnaj Pee-Wee v nejvyšší výkonnostní kategorii AAA nebo AA  už bude možné sledovat pouze z hlediště.

 

Také slovenský výběr dopadl na letošním turnaji podobně.

Nejprve podlehl 12. února ve Videotron Areně

Slovakia HMS Select americkému soupeři Florida Alliance 3:4,

ve spodním pavouku jednou poražených týmů následně narazili 14. února opět na soupeře, který byl nad jejich síly:

Slovakia HMS Select - Middlesex Islanders 3:5

http://www.tournoipee-wee.qc.ca/en/stats/schedule.html?season=8&category=21770

Přesto věřím, že tento zážitek si kluci zapamatují na celý život a že je tato zkušenost v jejich kariérách posune dopředu. Tak to prozatím vždycky bylo a určitě to tak bude i tentokrát.

Přeji skvělé zápasy a úžasné zážitky v Quebecu. Hráčům, realizačnímu týmu i všem rodičům, kteří se vydali na dalekou cestu podpořit své děti.

Ještě před dvěma roky jsem byl součástí celého toho dění, dnes už mohu jen vzpomínat a přát si, aby i tady v Česku někdy někdo založil tradici turnaje pro dorůstající děti, který by se byť vzdáleně blížil úrovni a ambicím tohoto nejslavnějšího a nejskvělejšího turnaje v Kanadě.

Pavel Zacha

........................................................

V sezóně  2016/2017 se tým Czech Knights zúčastnil/zúčastní hned několika prestižní turnajů v severní Americe.

Listopad 2016
WORLD BAUER INVITE CHICAGO 2016

- Czech Knights ročník 2005
- nejvyšší výkonnostní kategorie AAA-Elite

Turnaji předcházela před cestou do samotného Chicaga také návštěva Detroitu, kde na kluky čekal jednak zápas proti Little Ceasars 2005, který se nám podařilo vyhrát s rozdílem skóre o více než 10 branek, tak také návštěva tréninku Detroit Red Wings a Joe Louis Arény, dále si prohlédli zázemí  týmu Ontario Hockey League Flint Firebirds, kde jsme si také zatrénovali ve skvělém Dort Federal Center na jejich ledě.

Samotný turnaj pak pro nás skončil nešťastně, když jsme ve skupině prohráli pouze jeden jediný zápas a o skóre pak nepostoupili do vyřazovacích bojů.

Prosinec 2016

MIAMI BEACH AAA HOCKEY INVITATIONAL 2016
- Czech Knights 2003
- prestižní turnaj osmi nejlepších týmů v USA dle AAA rankingu, kam jsme byli pozváni od týmu Detroit Belle Tire na základě našich výkonů na loňském Pee Wee.

Na kluky čekal bohatý doprovodný program, návštěva Sawgrass Recreational Park, Miami Seaquarium, návštěva trénikového centra a tréniku Florida Panthers Ice Day a setkání s Jaromírem Jágrem, zápas NHL Panthers vs. Penguines a hlavně skvěle obsazený AAA turnaj. Kluci měli také možnost stát na modré čáře s hráči před utkáním Panthers vs. Penguines, do toho opravdu nádherné počasí v prosinci na Miami, byl to opravdu úžasný zážitek pro všechny.

Zde již bylo vidět, že za ten rok americká strana udělala podstatný progres a nám chyběli tři stěžejní hráči v sestavě oproti loňskému Pee Wee, ale konečné 5 místo, kdy jsme v posledním zápase porazili tým Martin St. Louise - Mid Fairfield Rangers určitě není žádnou ostudou.

Více informací o turnaji zde:

http://www.bt03hockey.com/page/show/2464135-2016-miami-beach-invitational

 

Únor 2017

TOURNOI DE HOCKEY PEE WEE QUEBEC 2017
- Czech Knights 2004

 

Prestižní turnaj v Quebecu se již nezadržitelně blíží, letos se jedná o ročníky 2004. Zúčastníme se letos znovu nejvyšší kategorie AAA, kde budeme obhajovat pozici vicemistra z loňského roku. Letos se k týmu aktivně připojí jako trenér po celou dobu turnaje Petr Jonák, takže doufáme, že se mu s týmem povede udělat výsledek - samozřejmě :))

Minulý týden jsme v Žamberku měli s týmem 04 poslední přípravnou akci, zahráli jsme si Winter Classic proti Mountfield HK, opravdu povedená akce, fotky jsou v příloze. Všichni hráči, rodiče i realizační tým se těší na vrchol sezóny v Quebecu již za pár dní.

 

Květen 2017

PRO HOCKEY SPRING SHOUTOUT TORONTO
- Czech Knights 2002

 

Skvělá příležitost pro hráče 2002 se zúčastnit pod hlavičkou Czech Knights tohoto skvělého turnaje. Jedná se o prestižní AAA turnaj v Torontu, kde budou scouti z CHL klubů a zároveň je přislíbena účast scoutů z naší organizace, tedy ISS, se kterými zároveň jednáme o možnosti náše kluky ročníku 2002 před draftem do CHL, kam příští rok většina z nich zamíří, otestovat jejich combine testingem (ten samý combine test, co dělají při vstupních testech do CHL) a zároveň je tím zavést do scoutingového systému RinkNet.

 

Více informací o turnaji zde:

http://www.prohoc.com/page/show/1234819-2017-pro-hockey-bauer-spring-shootout

Více informací o ISS a playertestingu zde:

https://www.hockeytech.com/on-ice-testing/

Jinak, v letošní sezóně se pod hlavičkou CK chystá mnoho dalších tréninkových kempů, turnajů v ČR, v Evropě i v Americe. Jejich předběžný výčet posílám v příloze. 

Celou jarní i letní část bude zajišťovat Petr Jonák a jeho agentura Sports Connect, která v současné době bude připravovat dlouhodobě po sezóně týmy ročníku 2008-2005, možná i 2004, které bychom chtěli v zimě znovu odvézt na turnaji do Miami, kam jsme byli znovu pozváni.

 

Jen pro informaci, agentura Sports Connect navázala spolupráci do budoucích let se Selects Hockey Lukáše Havlíčka a týmy Czech Knights se budou zúčastňovat jejich turnajů.

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Prohra odpovědět
Výběrový select prohrál s kluby .....a přátelské zápasy. O něčem to vypovídá!
icon odpověděl(a)
Ano, český selekt prohrál s kluby, slovenský taky, to je fakt. Ale protože jsem na tom turnaji byl pětkrát, tak přesně vím, o co běží a že si to nežádá žádné ukvapené negativní závěry. Především je třeba připomenout, že je to úžasný turnaj obrovsky náročný pro naše děti. Setkají se v krátké době s tolika novými neznámými změnami, že kdo to neprožil, nedokáže to pochopit. Zámořské kluby mají výhodu, protože jsou na takové turnaje adaptované po všech stránkách. Pro naše kluky je to mnohdy poprvé, kdy se setkávají s úplně rozdílným světem, který je na hony vzdálený tomu našemu výchovnému systému. Z těch hráčů může vzejít hned několik vynikajících hokejistů v budoucnu. Záleží jen na tom, jak s touto zkušeností v dalším období naloží. Když jsme se odtud s Pavlem před léty vrátili poprvé, tak jsme měsíc chodili individuálně spolu dopoledne na led a trénovali dovednosti v plné rychlosti. Byl to tenkrát dost tvrdý střet s realitou, a to už jsme za sebou měli nějaké kanadské turnaje. Takže, nebral bych to negativně, je to na tom turnaji fakt těžké uspět. Ale ono o ten úspěch nejde, jde hlavně o to, co to těm klukům a jejich rodičům dá - jestli se jim rozsvítí!?! 1
odpověděl(a)
Oni totiž v americe mají týmy v této věkové kategorii na PĚTI odstupňovaných výkonnostních úrovních. A mezi kluby a výkonnostními úrovněmi mohou děti přecházet.

Takže v AAA turnaji rozhodně hrají patřičně vyselektovaní hráči.
odpověděl(a)
PZ .... nebyl to ukvapený závěr, jen konstatování, že "výběr" prohrál s kluby, které často mají slabší třetí a čtvrté útoky.

Patrně o turnaj nebyl takový zájem, pokud byl obsazen hráči ročnéku 2005 v rámci jednoho selektu.

Jinak souhlas, určitě to bylo pro mnohé hezký výlet a střet ze SeveroAmerickým hokejem.
odpověděl(a)
To je vidět kde žijete, trenére, když očekáváte že kanadské týmy v AAA turnaji budou mít slabé 3. a 4. útoky. 5

Základní neznalost prokazujete už tím že vůbec zmiňujete nějaký 4. útok. Taková věc v kanadě ani v americe na této úrovni prakticky neexistuje. Týmy mají 12 až 15 hráčů v poli.

Uvědomte si že jen v Quebeku a v tomto termínu probíhá souběžně několik turnajů na kterých je v souhrnu 5 různých výkonnostních úrovní takže každý hráč má možnost zapojit se na své výkonnostní úrovni. Nikdo nemusí dělat stafáž nebo se protekčně někam cpát a nikdo nemusí povinně hrát se slabšími nebo méně motivovanými spoluhráči po celé roky bez možnosti přestupu.
, Jinák vs. Havlíček odpovědět
Zatím mám pocit, že Jonák jakoukoliv spoluprácí odebírá klienty těm s nimiž spolupracuje. Pokud CzechSelect má na videu try-outy a do finálního zařadí hráče mimo tyto try-outy a to hráče ze školy Sport-Connect, tak defakto Czech-Select může odškrtnou svou základnu a rovnou svou firmu předat.

Jestli to je dobře, těžko říci .... Otázka je, co se stalo, že musel Jonák odejít z USA a co se stalo že musel odejít i ze Slovenska.

Nevím, nesoudím .... jen analizuji postřehy z internetu! Tyto akce jsou jen o penězích ... není to pro 95% hokejistů. Startovné od 20.000 a výše.
odpověděl(a)
Jonák není trenér, on je obchodník. Všechna čest jako obchodní záměr to není špatný nápad, ale nepřijde mi úplně košer tahat z rodičů peníze přes jejich děti. Jeho filozofií jsou peníze, tudíž jako trenér nemá šanci uspět.To jsou dva světy: Lener-idealista, Jonák-zelinář. Osobně se spíše přikláním k Lenerovi, ale každý má možnost výběru.
odpověděl(a)
Havlíčkovi nemusí nic odebírat ten pohřbil jak ročník 2002 tak už i 2003 . A tomu říkal že CS je dlouhodobý projekt který kluky vede k repre. Jen kecy kecy a tahat peníze dokud to jde. 5 5 5
O nějaké základně nemůže být řeč. Dojde rodič dá sumu a jede. Kdo nedá nedostane pozvání.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Prolog2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

MonikaaLona.jpg

Reklama