Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

V dnešním magazínu deníku Sport je nejvíc prostoru věnováno Kamevédě

24.9.2021

Páteční magazín deníku Sport přinesl doposud nejrozsáhlejší pojednání o Kamevédě, které kdy bylo v nějakém českém tištěném periodiku publikováno.

Na celkem patnácti stránkách se ke Kamevédě vyjadřuje redaktor deníku Sport Zděněk Janda, s Pavlem Zachou starším vedl rozhovor redaktor fotbalové redakce Sportu Pavel Hartman, k rodině Hanuliakových se vajádřila bývalá úspěšná lyžařka Šárka Strachová, jejíž vztah s otcem - trenérem vykulminoval mediálně sledovanou trvalou roztržkou, pohled psychologa poskytl bývalý olympionik, spisovatel a psycholog Milan Studnička, z pozice trenéra a rodiče Kamevédu zhodnotil bývalý nejlepší házenkářský brankář světa Michal Barda, a konečně, pohled sportovního lékaře poskytl MUDr. Miloš Matouš.

 

Za velice výstižnou a odvážnou považuji kritiku českého veřejného předškolního vzdělávání z úst psychologa Milana Studničky, který naopak hájí model výchovy dítěte rodiči. Školní a zvlášť předškolní kolektiv považuje za vysoce toxický pro dítě, jako ústav zřízený k odkládání dětí, kam ale děti nepatří.

Michal Barda zase prohlásil, že si je jistý, že zapálený rodič je schopen vychovat šťastnější, vzdělanější a zdravější dítě než vypálený stát a jeho vzdělávací ústavy.

Jistě, zazněly i obavy. A přiznejme si, že rizika ve výchově, kterou uchopí rodiče se vším všudy, existují. V rámci rozvoje Kamevédy se ale zabývejme tím, jak je odhalovat, analyzovat a vytvářet proti nim bariéry a kontrolní mechanismy, aby zůstalo jen to skvělé a blahodárné jádro, ze kterého bude profitovat stále větší počet dětí.

Cením si možnosti prezentovat Kamevédu takovou, jaká ve své podstatě je. Anikoliv takovou, jak ji chtějí vidět nezasvěcení kritici, aby ji mohli bez soudu shodit ze stolu jako alternativu obrody českého sportu.

Děkuji za skvělou práci redaktorů deníku Sport, který zvlášť v poslední době a ve vícero směrech odvádí naprosto skvělou práci ve prospěch celého českého sportu.

Pánové, máte můj velký respekt.

Pavel Zacha 

 

 

zdroj:

Magazín deníku Sport ze dne 24.9.2021, s. 22 - 36 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Prolog2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

IMG_0356.JPG

Reklama