Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

V noční bitvě proti Dallasu prožil Jakub Zbořil svoji vytouženou premiéru

 

17.11.2018

 

 

Bylo to o něco delší čekání, než jsme tehdy v červnu 2015 na Floridě po draftu NHL všichni předpokládali. Boston tehdy "nakupoval" mladé talenty ve velkém, brali v prvním kole jako 13., 14. a 15. Kuba šel na řadu jako první - třináctka draftu NHL. O rok předtím brali Jakuba Vránu také z této pozice. Cesta do NHL byla pořádně dlouhá, ale vůle a vytrvalost nakonec zvítězila. O to byl Kubův debut sladší.

Přejme brněnskému obránci hodně dalších startů v nejlepší lize. Jistě, víc našich hráčů mezi tím vstoupilo do NHL, o kterých jsem nic nepsal, ale to je zapříčiněno tím, že Jakuba jsem viděl vyrůstat. Byly roky, kdy jsem ho sledoval na tréninku i zápase každý den. Takže je to tak trochu i můj vlastní svátek  a oslava mladého hráče, na kterého bych mohl "psát diplomku, jak detailně jsem znal jeho talent i povahu.

Dnes v noci si splnil dětský sen a nakonec to opravdu dotáhl do NHL. Važme si toho, že to v Americe nezabalil a trpělivě čekal na příležitost, která dnes v noci dozrála.

S Pavlem k sobě mají a vždycky měli blízko, ani rozdílné cesty osudu staré dětské přátelství  nepokrylo prachem. Kuba je dobrý kluk, a po dnešku už můžeme tvrdit, že také skvělý hráč - hráč NHL. Protože jen tato soutěž je hodnotícím kriteriem hokejových kvalit a kariér.

Když tady někdo o někom tvrdí, že je velkým hráčem, a on přitom neopustil extraligu, považuji to v dnešní době za blábol.

Gratulace hlavně jemu, a taky samozřejmě tátovi Josefovi a všem blízkým, kteří ho podporovali na jeho cestě. Je skvělé, že sportovní život přináší i tyto příběhy, které mohou být inspirací mnoha dalším klukům a dalším rodičům.

https://hokej.idnes.cz/roman-polak-radek-faksa-jakub-zboril-nhl-brad-marchand-boston-bruins-dallas-stars-gpu-/nhl.aspx?c=A181117_124033_nhl_rmp

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

icon , - odpovědět
Možná ještě není definitivně v základní sestavě, ale zdolal další milník. Draft NHL, podpis nováčkovské smlouvy, debut, deset zápasů v NHL, sto zápasů...atd.
Je to vždycky i o štěstí, ale jediné opravdu směrodatné kvalitativné měřítko je prosazení hráče v NHL. Dnes nikdo nebrání hráči odejít do zámoří, pokud nepodepsal hloupou smlouvu v klubu, všichni mají dveře do Ameriky otevřené dokořán. Jde jen o to mít odvahu to podstoupit, a hlavně kvalitu, která na to stačí. Štěstí pak rozhoduje o tom, zda se to podaří brzy, později, nebo vůbec. První zápas je důležitý krok, pak už může Kuba vždycky tvrdit, že si zahrál NHL. Důvod k oslavě ho přátele a blízké, to určitě je - a pořádný. 1
odpověděl(a)
Gratuluji ke gólu oběma Pavlům a zdravím z Ivančic, Radek se včera taky parádně trefil ve finské lize a nakonec Karpat zápas otočil, vede tabulku , myslím o 11 bodů, Radek nějakou dobu už 1. lajna - a tady je včerejší pozdrav z Oulu,
https://www.youtube.com/watch?v=H49RUQsBsm8&feature=share&fbclid=IwAR03HMWs7xKOsLCHZPjdSrBtKEFtvDOa1S-r-EWq5Ttj7qweAq1Sfh-3MgM

http://liiga.fi/fi/videot/2018/11/17/maalikooste-karpattps

tak přeji úspěšný návrat do týmu a doufejme, že těch 20 let, co jsme obětovali dětem, aby dělaly, co je baví a byly v pohodě, k něčemu bylo, a Zbořilům taky držíme palce.... Ahoj Milan
, Zbořil odpovědět
Byl bych hodně opatrný v soudech, že někdo hrál "jen" extraligu a někdo, kdo si zahrál NHL je automaticky "někdo". U nás hrál obránce Lojek, ten si taky zahrál NHL v několika zápasech a byl to jeden z nejslabších obránců, který kdy za nás nastupoval pravidelně. Kolikrát i dobrý hráč si NHL nemusí zahrát. Jak málo chybělo a Kempný se v NHL nikdy výrazněji neprosadil? A kolik z těch dalších kluků, kteří tam v poslední době odešli zkusit štěstí takovou haluz mít nikdy nebude a třeba by na to hokejově měli?
Zbořil měl teď štěstí na okolnosti. Vždycky se mi líbil a myslím, že se v NHL opravdu prosadí. Ale ještě tam není napevno, Boston má snad 5 obránců na marodce.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Aqueko2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

IMG_5009.JPG

Reklama