Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Opět zakazují dětem sportovat a zdokonalovat se !!!

 

Je jaro roku 2017, ale v kuloárech některých českých či moravských kluzišť to stále zavání středověkem. Tyto problémy jsem řešil v období školních let svého syna obden, ale měl jsem pocit, že český hokej za ty roky přece jen postoupil dál. Minulý týden mě ale jeden tradiční organizátor neoficiálních mládežnických hokejových výběrů vyvedl z omylu a tvrdil, že zákazy dětem pracovat na svých dovednostech navíc mimo klub jsou stále využívané ve více českých i moravských klubech a tento neuvěřitelný problém a podle mého názoru i ostuda českého sportu, tak stále dál kvete.

Článek na IDNES, prezentovaný jen o týden později, tato slova jen potvrzuje.

http://olomouc.idnes.cz/hc-olomouc-zakaz-hokej-mladez-mimoklubove-aktivity-petice-protest-1d8-/olomouc-zpravy.aspx?c=A170320_2313580_olomouc-zpravy_mip

Redakci iDNES náleží dík za to, že se těmto kauzám ukazujícím reálnou tvář našeho mládežnického sportu dlouhodobě věnuje.

Vždycky jsem tvrdil, že když už svaz není dvacet let schopen zásadní reorganizace některých naprosto neudržitelných principů fungování našeho hokeje,  tak by mohli alespoň projevit snahu směřující k přijetí opatření, které by jasně postavilo mimo hru podobné excesy, jako je momentálně tento v Olomouci.

Stačilo by v jednom z dokumentů, kterých VV ČSLH přijímá desítky každý rok, ustanovit, že žádný zaměstnanec českého hokejového klubu zastřešeného ČSLH nesmí bránit dětem do osmnácti let, které nejsou pod platnou profesionální hokejovou smlouvou, v jakýchkoliv aktivitách v době mimo organizovanou činnost v rámci sportovního klubu, a to sportovních i nesportovních. O náplni volného času dítěte smějí rozhodovat  toliko zákonní zástupci dítěte, mezi které sportovní kluby nenáleží. Prokázané porušení tohoto nařízení by pak mělo za následek okamžité uvolnění takového zaměstnance či dobrovolného pracovníka z klubu, případně ze služeb ČSLH.

Domnívám se, že pokud existuje seznam nařízení upravujících povinnosti a pravidla činnosti hráčů ledního hokeje, měla by být podobně regulována pravidla a nastaveny mantinely i na druhé straně, tedy v klubech, aby právní postavení sportovce a klubu bylo alespoň v nejkřiklavějších ohledech částečně vyvážené.

Tím by tato záležitost byla vyřešena a pokud by k takovému excesu došlo, ČSLH by byl z hlediska porušování základních svobod a práv českých dětí z obliga. Dnes tomu tak dozajista není a svojí neschopností a neochotou přijmout alespoň nějaká opatření zastávající se práv českých dětí přebírá hokejový svaz jako zastřešující organizace svůj podíl viny na všem, co se stále v rámci českého mládežnického sportu v tomto ohledu děje.

Je to smutné. Je to bohužel stále o realitě českého sportovního prostředí.

Dnes jsem v této souvislosti zvedl telefon a zavolal generálnímu manažerovi HC Olomouc, s.r.o, panu Fürstovi,

http://www.hc-olomouc.cz/zobraz.asp?t=vedeni-klubu

se kterým jsme prohodili několik vět s tím, že se ani jeden nebráníme možnosti po sezóně si k této záležitosti  sednout a naše stanoviska společně prodiskutovat.

Z dnešního našeho krátkého rozhovoru více méně vyplynulo, že pan Fürst je naopak přesvědčený o tom, že hokejový klub, pokud se má starat o rozvoj svých svěřenců, má právo zasahovat do rozhodování o tom, co, případně kde, budou jeho svěřenci činit i v době, kdy neprobíhá jejich rozvoj v klubu.

V tomto ohledu se naše stanoviska v této chvíli dost podstatně liší.

Otázka zní, zda se naši malou schůzku v příštích dnech opravdu podaří uskutečnit, případně s jakým výstupem.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, - odpovědět
A s úplně ledovým klidem si ještě dodají .... když se jim to nelíbí můžou jít .... když už takto tlučou hubou tak by měli pro tu veřejnost říct vše .... ať nám dají čtyřicet, padesát, šedesát či sedmdesát tisíc a můžou si klidně jít! Jsou to opravdu arogantní hovádka!!

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Agados2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

9skal.jpg

Reklama