Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Vcelku zajímavý pohled rozšiřující znalosti o problematice zámořského juniorského hokeje.

 

24.3.2018

Rodičům a hráčům kolem patnáctého roku věku, kdy se rozhodují - co dál, přichází vhod každá trošičku použitelná informace o možnostech dalšího působení v zahraničí, aby si mohli udělat lepší obrázek, popřemýšlet o všech možnostech a zvážit, zda je skutečně reálné se pro nějakou rozhodnout. Mylné představy až naivita mohou způsobit hodně škod a nepříjemné vystřízlivění ze zámořského hokejového snu.

Mezi rodiči jsou v tomto ohledu veliké rozdíly. Někteří jsou perfektně v obraze, zdají důležité detaily i existující možnosti, děti připravují odmala pomocí cest na turnaje do zámoří i rozvojem dovedností včetně těch jazykových, během kterých mají možnost pochopit prostředí  a jeho základní zákonitosti.

Jiní neví o nárocích kladených na mladé hokejisty v Kanadě a USA prakticky vůbec nic, takže pravděpodobnost chybného rozhodnutí je v jejich případě vysoká. 

Článek "Americký sen" může být jedním malým kamínkem v mozaice nutného poznání ještě předtím, než se o zámořský hokej ještě vůbec mladí hráči začnou zajímat.

 

https://www.sport.cz/hokej/ostatni/clanek/973340-americky-sen-co-rekne-trener-je-svate-rika-odbornik-na-zamorsky-hokejovy-system-mladeze.html#section-artcl

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Všichni za svůj ročník odpovědět
V článku je zmíněno, že v Americe hrají všichni ve svých ročnících. U nás to teď svaz a oddíly také prosazují a argumentují právě tím, že to tak dělají v zámoří a u nás prý to je nesmyslný přežitek. Jenže když říkají A, měli by si taky všimnout, že je taky ještě B. Možná drží v zámoří všechny ve svých ročnících, jenže tam mají soutěže několika výkoností, jak se píše v článku. No to pak ale samozřejmě není postaršování odskočených potřeba. Nejlepší hráči hrají s nejlepšími, slabší se slabšími a všichni se rozvíjí optimálně. Ovšem pokud máme jedinou soutěž v ročníku, pak jsou ti odskočení talenti bržděni slabšími a slabší demotivováni konfrontací s nejlepšími.
odpověděl(a)
Asi jste ty změny nepochopil.U nás svaz prosadil,že budou hrát 4 ročníky jednu soutěž!!V nové juniorce budou od příští sezony ročníky 02,01,00,99.To bude soutěž.
A jen dodatek.Tak jak to mají v zámoří, tak to mají Švédi,Finové,Rusáci a další.My jsme to měli do letošní sezony stejně,ale na popud ekonomu a majitelů typu Zábranského jsme se rozhodli šetřit na mládeži a jednu celou soutěž zrušit.Hlavně že přeplacené staré hvězdy berou 500 tis. měsíčně.
odpověděl(a)
Muj komentar se netykal aktualnich zmen soutezi, ale problematiky postarsovani. A neslo mi o regule, ale o nazory, fylozifii a argumenty, ktere proti nemu casto zaznivaji.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Prolog2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

Rangers.jpg

Reklama