Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Velký úspěch osmnáctky na "Hlinkovi"

13.8.2017

Mladí Češi se znovu učí úspěšně hrát na turnajích

Stříbro letošní osmnáctky je velký úspěch. Jednoznačně. Dejme vedle sebe dobu s lídry Vladimírem Růžičkou nebo Davidem Musilem, kdy tihle kluci a spoluhráči kolem nich, stejně jako všichni kolem našeho mladého hokeje, byli deprimovaní dvoucifernými porážkami od Rusů nebo Kanady zrovna na tomto turnaji. Vypadalo to tehdy jakoby jsme zapomněli hrát hokej.

Taky ročníky 1996 a 1997, přestože hlavně ´97 byly od nějakých dvanácti let velkým příslibem, měly zvlášť s Američany a Švédy velice mizerné bilance od kategorie U16 a U17. S odstupem času to přisuzuji určité otrávenosti, naštvání a nedůvěře vůči herním systémům, které jim tehdy trenéři ještě v šestnáctce a sedmnáctce nařizovali, takže se dostávali do jakéhosi statického paralyzovaného stavu, kdy jen čekali, kdy tito soupeři poprvé udeří. To statické a nesmyslné stání v blocích, které tehdy tak neúspěšně a stále dokola aplikovali, z toho se mi dělá špatně ještě dnes. Neměli sebedůvěru, trenéři k nim nedokázali najít ten správný klíč, celkově to nebylo ono. Jakoby až s příchozí změnou a s medailí devadesátek šestek a stříbrem z MS18 uvěřili, že není nutné vždy odcházet z ledu jako zpráskaní psi.

Jistě, i když někdy nesedne trenér nebo se hraje a komunikuje způsobem, který hráče sráží, přesto se vždycky hráči snaží uspět, protože je to jejich život, jejich příležitost a jejich kariéra, kterou může úspěch posunout dopředu. Takže v každém takovém zápase nebo turnaji hraje roli spousta spolu nesouvisejících sil a dílčích motivací, které společně vyúsťují v konečný výsledek.

Letos jsem poprvé po dlouhé době nebyl v Břeclavi na žádném zápase, protože jsme měli akce Kamevédy. Nemohu se tedy pouštět do srovnávání nebo hodnocení. V každém případě vycházím z názoru že už zase naši hráči vědí - a věří, že na turnaji nemusí být jen do počtu, ale mohou chodit pravidelně alespoň do semifinále.

V každém případě stojí za to přiznat, že naši odborníci kolem hokeje nemusí mít vždycky správný odhad. Před několika roky jsem tady zmiňoval jejich názory, že po ročníku 1997 nastane opět doba temna, že tam nevidí z pohledu potenciálu pro NHL nic, co by reálně stálo za zmínku. Jestli tomu tak bude nebo ne, to teprve ukáže čas, ale na mezinárodní scéně se tato pesimistická hodnocení našich mladých prospektů prozatím nepotvrzují, to je třeba zmínit.

Velká gratulace patří všem, kteří na té změně mají nějakou zásluhu. A české osmnáctce za další skvělý a povzbuzující výsledek.

http://isport.blesk.cz/clanek/hokej-reprezentace-mladeznicke-vybery/310427/stribrny-kapitan-lauko-kanada-byla-lepsi-k-tomu-se-neda-nic-rict.html

http://hokej.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A170812_190341_reprezentace_elv

 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Prolog2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

alkra_morava09.jpg

Reklama