Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Vítězové chodí vzpřímení

27.7.2018

 

Občas se podaří stvořit článek, na který jsem, doufám, že právem, skutečně pyšný. Věřím, že k nim náleží i tento desetistránkový elaborát, ze kterého předkládám tuto malou jednostránkovou ochutnávku. Mám dojem, že článek, a vlastně celé dosavadní dílo profesora Petersona tvoří jen jakýsi počáteční vstup, ze kterého lze v dalším období čerpat, odkazovat se na něj a přijímat z něj poučení. Také odhad správného směru v momentech, kdy si nejsme úplně jistí, kde je pravda a kudy se vydat dál.

Profesor Peterson mnohým nabízí překvapivé odpovědi a ukazuje novou cestu. Tvrdí, že na začátku každého fungujícího systému je silný mýtus a my jsme schopni identifikovat správnost či chybnost jednotlivých událostí až na pozadí tohoto všeobecně přijímaného mýtu.

........................................

úryvek z článku

 

Inteligence se projevuje ve schopnosti vlastní proměny.

Jordan Peterson

 

Pro vítěze v říši zvířecí i lidské je typický nárůst hladiny serotoninu, což je podněcuje k dalším vítězstvím. Samec v říši zvířecí je podle Petersona rázem asertivnější a bojovnější, jedinci zocelení serotoninem vytvářejí řád a hierarchii.

(pozn. Pavel Zacha: toto považuji za velice závažné zjištění, protože potvrzuje, že i děti nutně potřebují  při rozvoji pohybového intelektu vítězit, aby z nich jednou vyrostli vítězové s potřebným potenciálem k ovládnutí světa dospělých.

Společnost a její organizace by jim měly umožňovat soutěžení na nejrůznějších úrovních a nejrůznějšími způsoby, vždyť sporty se k tomu jednoznačně nabízí a jsou prioritně založeny na pravidlech umožňujících přirozený přístup k vítězství a jeho druhotným účinkům. Proto tak skvěle kvete zámořský sport založený od mládeže na kompetenci a možnosti prohrát i vítězit, zatímco skupiny nekompetentních českých sportovních funkcionářů bez vzdělání a jakékoliv reálně vize budoucnosti dětem v přístupu k vítězství brání, opírajíce se o mylný a ničím neopodstatněný názor o škodlivosti dětského soutěžení, čímž v konečném důsledku fatálně degradují vývoj těchto dětí, a spolu s ním i budoucnost českého sportu.

Současně jedním dechem naříkají na obří nedostatek osobností a vítězných typů v kolektivních sportech, což je podobně stupidní vyjádření jako strojená lítost vraha nad hrobem oběti.

Proto jsou rodiče, jímž nechybí odvaha a schopnost vlastního názoru, nuceni tak často obcházet, překlenovat a nahrazovat tento veřejný výchovný systém s jeho mylnými principy fungování, případně se s ním utkávat, aby dětem zachovali alespoň nějakou naději na budoucí výrazný sportovní úspěch.)

 

Vítězové jsou aktivnější, vzpřímenější a čilejší, poražení propadlí do sebe, pomalí a flegmatičtí.

Peterson z toho vyvozuje základní životní pravidlo: vždy choďte vzpřímení.

Lidé, kteří tak chodí, mají vyšší hladinu serotoninu, a jsou tudíž odolnější a odvážnější, jsou to zkrátka vítězové "z povolání". Nedělá jim problém zachovávat základní všeobecně uznávané morální i společenské normy, vyžadují správné fungování rodiny, jednotlivých odvětví i celé společnosti. Větší podíl vítězů může být receptem na nápravu stavu naší dnešní společnosti, protože ta dostane šanci zlepšit své morální normy a i celkový dojem ze svého fungování pouze skrze změnu kvality většiny jedinců, kteří ji tvoří.

více zde:

http://www.kameveda.com/cs/filozofie-kamevedy/zakladni-filozofie/453-jordan-peterson-stesti-a-spokojenost-jsou-drina-jez-vyzaduje-disciplinu-a-bystrost

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Zajímavý rozhovor odpovědět
s Marianem Jelínkem.V tom článku je řečeno spousta pravdy.Ne,že bych si třeba GK zrovna vážil,ale je dobře že jsme se mohli dozvědět více ze zákulisí úspěšného sportovce v úspěšném odvětví českého sportu poslední doby.Hlavně pak reakcí některých diskutujících......
https://www.sport.cz/plus/clanek/1008901-koukalova-otevrela-pandorinu-skrinku-a-ja-si-ji-za-to-vazim-rika-uznavany-kouc.html#hp-sez

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Agados2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

IMG_3782.JPG

Reklama