Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Výběr herní pozice mladého hokejisty

6.8.2021

 

Lední hokej je podle mého subjektivního názoru nejhezčí sport na světě. Jedná se o nejrychlejší kolektivní hru vyžadující množství různorodých dovedností, které je nutno pomocí dlouhodobého tréninku a kvalitní herní praxe vybrousit až ke kompaktní herní dokonalosti. Je to sport nesmírně akční, tvrdý a emotivní. Kdo si jej jednou oblíbí, propadne mu navždy. Jen díky nárokům na herní prostředí - ledovou plochu, se nestal globálním sportem. A také samozřejmě s ohledem na svoji finanční náročnost, která se třeba s fotbalem, volejbalem nebo basketbalem nedá srovnávat.

Češi jej ještě z jakési setrvačnosti považují za národní sport, za svůj národní klenot. Přestože stále máme nějaké hráče s českým pasem na soupiskách NHL, tak už nemůžeme považovat tuto nádhernou hru za národní stříbro a přivlastňovat si ji. Prostě proto, že se s každým dalším rokem vzdalujeme svým dřívějším výsostným pozicím, kdy jsme náleželi k těm nejúspěšnějším a naše hokejová škola byla inspirací pro okolní svět. To je fakt, který se odráží v celém našem sportovním prostředí.

Přesto se zde stále nachází řada rodičů, kteří přivádějí své děti na zimní stadiony. Mnozí ve skrytu duše doufají, že jejich dítě jednou rozšíří enklávu českých hráčů v NHL. Jsem přesvědčený o tom, že s využitím principů Kamevédy nejsou tyto sny ani v této situaci nesplnitelné. Naopak, lze jich dosáhnout. V tomto článku se budu věnovat problematice výběru ideální herní pozice mladého hokejisty. Jedná se o oblast, kterou mají rodiče, a spolu s nimi jejich dítě, ve své moci, ve své výhradní kompetenci a mohou se v této záležitosti ve spolupráci s trenérem, později s hráčským agentem, svobodně realizovat. Jedná se o strategické rozhodnutí, které může zcela zásadně ovlivnit celou sportovní kariéru.

.......................................Do této části se jedná o volný článek, další část spadá do placeného obsahu členů klubu Kamevéda

 

Když přivádíme malé hokejisty na první hokejový trénink místní přípravky, měli bychom se řídit jedním ze základních principů Kamevédy, principem komplexnosti. Komplexnosti v užším smyslu slova - tedy v rámci jednoho konkrétního sportu. Vůbec v prvních zápasech netrváme na konkrétní herní pozici svého dítěte, protože ty se stejně v rámci hokeje dětí stírají. Je velice prospěšné a důležité umožnit hráči vyzkoušet si všechny pozice, pozorovat jeho herní projev, herní cítění a instinkty, které jsou často verbálním a naprosto přirozeným projevem jeho osobnosti...

Více zde:

 

https://www.kameveda.com/cs/aktuality/747-hokejovy-sen

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Aqueko2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

DSC_0059.jpg

Reklama