Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Výběr Vysočiny HIGHLANDS v MOSKVĚ

Bohužel, Treťjakův turnaj v Moskvě potvrdil skutečnost, kterou se na těchto stránkách snažím prezentovat některým nevěřícím až zatvrzelým rodičům našich malých hokejistů. Podle slov Honzy Ptáčka, šéfa HIGHLANDS, se nedá popsat stav našeho mládežnického hokeje tak, že nám "ujíždí vlak". Podle této čerstvé konfrontace je už "Ruský rychlík" v nedohlednu.

             Výběr Vysočiny podlehl Dinamu Moskva (tak se to prý píše) 13:0 a CSKA Moskva 19:1.  Šest pětek soupeřů bylo úplně jinde ve všech herních činnostech. Tato informace snad pomůže otevřít oči těm z nás, kteří si myslí, že jejich synové v této věkové kategorii na Vysočině mají dobře našlápnuto do dalších hokejových let. Takto dopadl tým, který je sestaven s nejlepších hráčů kraje Vysočina, nebo přesněji z těch, kteří byli vybráni.

             Protože jsme s Kometou GR na turnaji  ve Švýcarsku narazil na 3. tým ruské ml. ligy Torpédo Nižnij Novgorod, věděl jsem, jaká kluky z HIGHLANDS asi v Rusku čeká úroveň. Ze své nevlivné pozicel jsem se snažil  o prosazení posílení týmu, který tam pojede, alespoň o jednu pětku hráčů z Komety GR s vědomím, že ani to asi nebude stačit na nějaký vynikající výsledek. Z malé části se to podařilo, z části zavládly jiné názory, a ještě z dalších důvodů kolem jsem nakonec do Moskvy se synem nejel. Ale přiznám se, že takové výsledky jsem přeci jen nečekal. Toto pro nikoho není dobrá zpráva. Hráči HIGHLANDS si příděl 32 gólů ve dvou zápasech budou dlouho pamatovat a na sebedůvěře a hrdosti jim ten zážitek jistě nepřidá. Pořadatelé uhradili vysoké částky za letenky a další náklady za tým HIGHLANDS, aby si zajistili dobrého soupeře pro své elitní týmy. Ale tento požadavek výběr Vysočiny určitě  nedokázal naplnit. Navíc, pro příště bude určitě složitější pro čs. tým podobnou pozvánku na takový prestižní turnaj obdržet.

            Ve světle výsledků HIGHLANDS musíme všichni o to víc poděkovat Spartě Praha, která v ročníku 1996 na stejném turnaji v Moskvě prozatím prohrála jediný zápas s CSKA Moskva 2:6. V ostatních utkáních Sparta zvítězila, je stále ve hře o druhé místo na turnaji a je opět tím týmem, který stejně jako na turnaji v USA šíří dobré jméno čs. mládežnického hokeje v zahraničí.        

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, - odpovědět
samozřejmě, s tímto souhlasím,nemůžeme nechat všechno na klubu, trenérech, vedoucích družstev, sportovních center atd. Náš přístup ke sportu je o to jednodušší, že jsme všichni sportovci, jenže nemůžem kluky vést do konce života, to po určité době nebe fungovat. Dnešní doba vyžaduje určité specifika a to od stravování,výživa,speciální tréninky,regenerace,atd.To nemluvím o osobním času nás rodičů, ale i kluků,kteří tím opravdu musí žít a nakonec i celá rodina,ale mě jde o systém,sám osobně jsem zažil jak tyto centra fungovali a dodnes s toho čerpám, zajímam se o nové metody atd,ale co ostatní co nemají zkušenosti a mají kluky,kteří se věnují sportu, zrovna kolektivnímu to mě na tom všechno štve, ono to totiž od určitého věku nepůjde dělat jenom doma, tam musí nastat : a ted budu citovat - p.Holíka: ve sportu neexistuje demokracie, ale řád, kterému se všichni musí přizpůsobit, pro mě to hovoří za vše
, - odpovědět
to je přesně to co stále říkam, musí být u nás sportovní centra mládeže, kde se budou soustředit kluci se zajmem o sport, ale to musí být pod hlavičkou svazu, všude jinde to pochopili, ale tady to bude trvat ještě dlouho,doufám, že to někdo zrealizuje.
odpověděl(a)
Osobně si myslím, že naše děti určitě dřív vyrostou než tady vzniknou nějaká centra. Také proto se snažím řešit tu situaci alespoň nějak vlastními silami než čekat na zázrak.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Penco.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

PZKoopCup09.jpg

Reklama