Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Vyjádření Luďka Bukače k současné veřejné rozpravě o stavu českého mládežnického hokeje

 

Ta rozprava je vždy po nějakém úspěchu nebo neúspěchu vcelku logická. Těžko se sice něco změní, sám Luděk Bukač vlastně přiznává, že i když svaz přijme diskusi, nevede ji s cílem skutečně něco podstatného změnit a vše nakonec vyplyne ve ztrátu času.

Ale psát o tom, vyslovovat názory, to je naše možnost a v současné situaci vlastně i povinnost. Dokud český hokej žije, vždy má šanci se zvednout. Přestože ta šance za takto nastavených pravidel každým dnem slábne.

https://www.facebook.com/bukachockey/posts/572639482897311

 

Napíšu to naprosto otevřeně. V minulém roce jsem jako jediný na aktivu juniorské extraligy kritizovl její rozšíření a uzavření. Je to přesně tak, jak píše pan Sušovský. Důsledkem je nekonkurenční ELH juniorů, doslova zničení juniorské ligy, podhoubí pro extraligu není.. Letos jsme bez jakékoliv diskuze zrušili overage hráče, nikdo to ani nevysvětlil. Již dříve, ještě než jsem odešel ze svazu jsem kritizoval ostatní soutěže, bylo mi řečeno, že ostatní mají jiný názor.
Letos v březnu jsme spolu s otcem absolvovali se sportovním vedením svazu čtyřhodinovou diskuzi . Tuto diskuzi jsem inicioval, jelikož je zřejmé , že stav našeho mládežnického hokeje není v ideální kondici a není nám to s otcem jedno. Máme obrovskou tradici, je zde obrovský zájem o hokej naši předchůdci nám zachovali hokejový genofond. Celoročně pracujeme s otcem a kolegy s mnoha mladými hráči, diskutujeme s rodiči, záleží nám oběma na našich mladých hráčích. Během diskuze jsme se dozvěděli, že se vše dělá a že sportovní vedení všechno ví. Sebekritika veškerá žádná, ani zmínka, že by bylo něco v nepořádku, nebo že by někdo mohl mít lepší řešení. Přesto bylo závěrem řečeno, že je zájem spolupracovat a věci posunout dopředu. Odezva, žádná!!!! Moc mne mrzí ta ztráta času mého otce, za tu dobu mohl něco podnětného napsat. Vlastně jediné o co šlo, je aby se stav mládežnického hokeje nekomentoval veřejně v médiích. Úspěch a neúspěch vytváří a potlačuje kritiku, mládežnický hokej je dlouhodobě neůspěšný, NEVYCHOVÁVÁME kvalitní hráče, to prostě nejde zakamuflovat bláboly a výmluvami.
Celkově je to smutný příběh, do hokeje proudí poslední dobou více peněz, což by se dalo efektivně využít. Nadšených rodičů a dětí je nespočet. Ano kluby spolufinancují výchovu, kdyby však nebylo aktivních rodičů, jež stojí nákladná výchova mnoho peněz, tak by jsme neměli ani Karabáčka, Vránu, Zachu, Hájka a mnoho dalších. Tyto rodiče investovali obrovskou energii a mnoho peněz do svých dětí, aby dětem zajistily navíc tréninky, turnaje .....
Přestože je v mládežnickém hokeji více peněz, tak o větší změnu není zájem. Změny v přestupním řádu, jež se provedly před konferencí jsou naprosto marginální. Pokud se nepřiblížíme světu, nebo alespoň změnám v přestupním řádu jež provedl náš fotbal , tak to nebude mít žádný vliv. Celé hnutí tlačilo na změny soutěží v žákovských kategoriích, neprovedlo se nic.
O výchově trenérů již vícekrát psal můj otec. 
Vrcholem koncepční práce s reprezentačními trenéry, kdy otec trénuje svého syna je angažování trenérů s "B" licencí jež své řemeslo dělají 2-3 roky, je to výsměch všem poctivým a zapáleným trenérům jež v hnutí působí desítky let. Trenér , jež působí u dorostu musí mít A licenci , pro reprezentační mužstvo stačí B licence a dva roky praxe, velmi zvláštní.
Je jenom dobře, že na nedostatky poukazují skauti, novináři, rodiče a ostatní kolegové trenéři. Pokud nám na našich dětech záleží , tak není jiné cesty. Mládí se neopakuje , promrhaný čas nejde vrátit.
Každopádně změny se musí nastartovat, ne politické , aby jsme vlivnému funkcionáři vyšli vstříct, né kosmetické. Předseda svazu na závěr konference, kde byl zvolen řekl, že je třeba , aby se lidé v hnutí spojili a táhli za jeden provaz. To však má jeden háček, ti poctiví musejí vidět, že nerozhoduje vliv, ale výsledky a dobrá práce (viz trenéři), mladí hráči musejí vidět, že jde o výkon. Nebo si stále myslíme, že 300 profesionálních skautů NHL jsou úplný pitomci, nebo si myslíme, že Helt byl dráftován protekčně????Rodiče musejí vidět, že děti jsou v klubech spokojení a klub se chová férově, pokud ne, tak musejí mít právo zkusit to jinde!!!!
Přeji všem hezké léto

Luděk Bukač jr.

 

 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Hmmmm odpovědět
Napíši to takto, každý kdo chodí na kempy a na další treninky na víc, jen vyhazuje peníze do koše. Kluka mu stejně semele český hokejový systém výchovy dětí.

Nikam se to nepohnulo a jde to pořád do ....
odpověděl(a)
Myslím, že majitel těchto stránek nesouhlasí 1
, - odpovědět
Chcete řešení?
Všechny mlládežnické repre trenéry ze skandinávie.Do by byl výbuch.Žádné kamarádšofty,uplatky,protekce.Vše čisté tak jak na to jsou zvyklí z domova.Postupem času by se i u nás přišlo na to,že bočkem to asi nepůjde a časem už by to nikdo ani nezkoušel.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Agados2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

pavel5roku.jpg

Reklama