Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Vývoj hokeje v jednotlivých zemích v posledních deseti letech

27.6.2019

 

O vývoji hokeje v zemích s nejvyspělejší úrovní této hry svědčí tabulka počtu draftovaných hráčů za posledních deset let. Z tohoto čísla se dá odvodit budoucí vývoj v těchto zemích v horizontu příští deseti až patnácti let. Draft je jakýmsi ukazatelem schopnosti produkovat špičkové mladé hráče s předpokladem potenciálu pro NHL.

S tímto odstupem je dobře vidět úroveň práce s mládeží v uvedených zemích. I když, jak se můžeme přesvědčit na našem příkladu, nejde vždy čistě o úroveň práce s mládeží v konkrétní zemi, protože velký počet nejvýraznějších mladých českých hráčů hledá už ve velice mladém věku lepší podmínky pro rozvoj v zahraničí, nejčastěji v zámoří nebo ve Skandinávii.

Naopak, kromě Slováků není Česko zemí, kterou by hokejisté některých zemí vyhledávali jako lepší prostředí pro svůj rozvoj.

Zajímavé je, že zatímco Američané a Švédové se dlouhodobě drží na svých vysokých číslech draftovaných hráčů, Kanaďané začínají trošičku ztrácet své výsadní postavení právě díky růstu draftovaných hráčů v zemích, jako je Rusko a Finsko. Nárůst zájmu o mladé talenty z těchto zemí je z tabulky patrný na první pohled.

Abychom měli ještě lepší nadhled, zpracoval jsem průměry draftovaných hráčů v jednotlivých zemích za posledních deset let. Z těchto velkých čísel lze poměrně přesně odvodit prognózu kvality hokeje a hokejistů z hlediska perspektivy vzájemných konfrontací na největších mezinárodních akcích v příštích deseti až patnácti letech.

Počty hráčů sice nejsou nejpřesnějším ukazatelem, směrodatnější jsou počty prvních deseti hráčů v jednotlivých draftech.

Z tabulky je rovněž patrné, že Češi si přece jen stále ještě drží výrazný odstup od Švýcarů a Slováků, nicméně odstup na Finsko a Rusko je už téměř dvojnásobný.

 

Průměrný počet draftovaných hráčů silných hokejových zemí za posledních 10 let:

Kanada  84,2

USA 55,8

Švédsko 25,2

Rusko 14,9

Finsko 13,6

Česko 7,5

Švýcarsko 2,6

Slovensko 2,4

Německo 1,5

Dánsko 1,3

Lotyšsko 1,1

 

https://twitter.com/eliteprospects/status/1142548661756448770/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1142548661756448770&ref_url=https%3A%2F%2Fsport.aktualne.cz%2Fhokej%2Fnhl%2Fnhl-draft-cesko-ohlasy%2Fr~dae28806961911e98aa4ac1f6b220ee8%2F

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, Slovensko odpovědět
Tá štatistika je v prípade Slovenska ešte o niečo horšia, pretože niektorí z draftovaných Slovákov vyrastali v českom hokejovom prostredí značnú časť svojej kariéry. Napríklad tento rok draftovaný Maxim Čajkovič, predtým Feherváry, Adam Ružička alebo Miloš Roman.
, Statistika odpovědět
Odpovídající by byl spíš průměr na jednotlivá kola draftu. Je rozdíl mít 7 hráčů na chvostu, nebo 2 v top 10tce.
odpověděl(a)
Možná by se dařilo více kdyby v ČR bylo méně rodičů jako Quick a pořád na sebe neupozorňovali jak jim je ubližováno. 5 5 5 5
odpověděl(a)
Radku, dej si něco k jídlu (mám pocit že píšeš nesmysly z hladu)..... Teď trosku konstruktivně: pád hokeje trvá 20 let, takže tvá argumentace je logicky nesmyslná. Jinak 90% toho co píši se vůbec netýká Adama, ten má s hokejovým systémem výchovy hodně málo společného. To že by ses podepsal celým jménem, abych si prohlédl tvou odbornost k tématu bude asi zbožné přání.

Hezký víkend .....bezduchá debata mě nenaplňuje a tvá slova nemají žádnou vypovídající hodnotu - jsou bez děje, bez konkrétních věcí na které lze věcně reagovat.

Tyhle slaboduché útoky, většinou dělají lidé bez zdravého seběvědomí. Nic svazu nebrání nastavit fair-play podmínky a pak nebude o čem psát.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Agados2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

PZKoopCup09.jpg

Reklama