Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

ŽÁCI ROBINA HOODA - hokejový vlog č. 2

 

 

20.12.2017

 

Tentokrát je na programu lukostřelba.

Je to fenomén, který v chlapcích i v mužích rozněcuje oheň šelmy a lovce zakořeněný v našich genech po dlouhá tisíciletí. A je pravděpodobné, že ani současná populace není k volání naší prapůvodní podstaty imunní.

 

Továrna na zážitky

Vždy jsem tvrdil, že rodiče strašně ochuzují sebe a hlavně své děti, když se omezí pouze na vynucování pořádku v pokojíčku a jakés takés plnění školních povinností. Protože existuje mnoho úžasných činností, u kterých zažijete vzrušení, zábavu i spoustu legrace. Ale hlavně lépe poznáte své děti a ony Vás, prohloubíte vztahy a vytvoříte si zážitky, na které pak i po letech budou Vaše děti rády vzpomínat. Nemusíte se nutně stávat členy nějakého sportovního klubu, stačí jen vyrazit do přírody s patřičným vybavením.

Lukostřelba určitě náleží do okruhu činností, které musí vábit každého správného kluka nebo holku. Tvůrci vlogu pojali tento díl jako seznámení s prostředím závodní lukostřelby, které je snadno dosažitelné ve velkých městech. Působí tam kluby sportovní lukostřelby a rádi tam uvítají nováčky.

Ve své výchovné praxi jsem dával přednost přirozenému způsobu provozování střelby z luku, který jsem absolvoval sám jako kluk a pak jsem ho předával svým dětem. Bylo to tehdy naprosto přirozené a normální, nic jiného vlastně nebylo dosažitelné.

K romantice spojené s lukem a rychlými šípy patří i výprava do lesa, kde je možné najít si vhodný jasanový prut, který se nejprve nechá vyschnout a pak je možné ho opracovat do tvaru luku odpovídající velikosti a věku dítěte. Tětivu můžeme uplést z režných nití, šípy si můžeme koupit nebo lépe - vyrobit. K tomu ještě toulec a chránič na palec a zápěstí ruky. Vyrobený luk nebude mít nikdy parametry drahého špičkového závodního luku, ale prožité vzrušení spojené s jeho výrobou a ozdobením tento nedostatek bohatě vynahradí.

Přeji Vám prožití toho magického pocitu, kdy šíp zasviští vzduchem a zmizí vašemu zraku v oblacích.

Jak téma pojali tvorci našeho krátkého filmu se můžete podívat ZDE:

https://www.youtube.com/watch?v=rzOls0w4SVs&t=10s

 

Emočním prostředím pro děti zabývající se lukostřelbou je život a boj severoamerických indiánů, případně legenda o Robinu Hoodovi.

Ale dnes je lukostřelba především krásný tradiční olympijský sport, který lze porovozovat ve většině větších měst České republiky.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Robin_Hood

 

 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, hoowei odpovědět
Basel is definitely rolex replica sale form this year bloom, although many people think last year has been the rise of the female form, but this year saw a huge lineup of Basel female form female form just know that this year is the year. And replica watches sale form can be said to be the most popular this year, a Fiyta. This far-reaching implication stylish female form replica watches uk openwork design carved into a wonderful disk Clover. As the light and angle changes, lobes will show different light, such as offshore clouds like a dream, but can be observed through the lobe under the movement of its beauty. Aspect previous rolex replica sale show is always the most complex process, and look at the complex process of fake cartier watches not miss Tourbillon, Chinese people love the rolex replica uk has a unique tourbillon plot, but this limited edition 100 to commemorate the success of China's first manned space flight 10th anniversary of Fiyta tourbillon can not even be missed.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Penco.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

drevorubec.jpg

Reklama