Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

ZAJÍMAVÝ HOKEJOVÝ VÍKEND V LETŇANECH I V PLZNI

HOKEJBAL - mezinárodní zápas * II. turnaj Jarní ligy osmých tříd v Letňanech * soustředění čs. výběru ALKRA ročníků 1996 a 1997

      Budoucí osmá třída Komety Group rozdělila v neděli 14. června své síly do dvou velice kvalitních a prestižních akcí. Starší hráči ročníku 1995 zamířili do Plzně. Toto město hostilo II. ročník Dne česko-slovenských hokejbalových nadějí 2009.

      Společně s druhým dnem MS v hokejbale, největším v historii, proběhlo v plzeňské hokejbalové hale měření sil mladých hokejbalových nadějí. V rámci programu se střetly reprezentační celky České a Slovenské republiky do 14 let a vítězové školních republikových mistrovství Hokejbal proti drogám 2009 v kategorii 6. a 7. tříd ZŠ Labská Brno (Kometa Group) a Streethockey Školská liga SR - ZŠ Továrnická Topolčany.

      V prvních utkáních podlehlo Brno Toplčanům v poměru 3:6 a česká reprezentace zvítězila nad slovenským výběrem do 14 let 3:2. V odpoledních utkáních si Topolčany opět poradily s Brnem, tentokrát 7:5, odvetné utkání reprezentací skončilo stejně jako dopolední, tedy 3:2 pro české barvy. Hokejbalový tým vedl jako trenér Jan Nízner. 

       Mladší část týmu Komety Group, ročník 1996, nastoupil v oslabené sestavě ke II. turnaji jarní ligy příštích  osmých tříd. Tento tým vedl trenér Josef Zbořil. K dispozici měl jediného brankáře Jakuba Machorka a jedenáct  hráčů do pole : A. Zbořil, Boltvan, Garčic, Jenyš, Zacha, Biolek, Moravec, J. Zbořil. Weber, Koch, Porzer.

       Přestože v prvním utkání proti Letcům Letňany jsme po prvních dvou třetinách mohli mít obavy, aby Kometa neutrpěla ostudný debakl, hráči ukázali své úžasné bojovné srdce a přestože už prohrávali 2:5 a 3:7, dokázali v dramatickém závěru vyrovnat a v prodloužení strhnout vítězství na svou stranu v poměru 10:9.

       Také ve finálovém souboji s čs. výběrem ALKRA jsme vůbec nezačali dobře. První třetinu jsme prohráli 3:5, což jenom potvrdilo, že obrannou hru všech hráčů se ani v úvodu druhého utkáni nepodařilo zlepšit. Také ve druhém zápase jsme ale dokázali vystupňovat tempo od druhé třetiny, dozadu jsme začali hrát poctivěji a utkání zaslouženě obrátili a dovedli k výhře 10:7.

       Byl to opravdu zajímavý turnaj z pohledu hry Komety i jejich soupeřů. Ve dvou našich zápasech padlo 36 gólů. Pokud by takto probíhaly zápasy hokejové extraligy, kdyby padlo dvacet branek v zápase a ten byl dramatický až do prodloužení, byly by asi plné stadiony. V této fázi hokejové přípravy asi nemá cenu pátrat, zda to bylo tím, že obranná fáze nebyla tak dobře propracovaná jako v hlavní sezóně a nebo byli útočníci tak excelentní.

       Pokud je možné něco hodnotit, tak spíše první ročník Jarní ligy. Jednalo se pouze o dva turnaje, ale v tomto případě platí, že méně někdy znamená více. Jednalo se o zkušební akci, jejíž přínos bylo obtížné dopředu předvídat. Po dnešním turnaji je možné bilancovat. Nerad bych se mýlil, neznám názory všech rodičů zúčastněných hráčů, ale stejně jako před čtrnácti dny jsem ani při závěrečném turnaji jarní ligy osmých tříd nenarazil na jediný byť částečně negativní ohlas. O užitečnosti celé akce nebylo polemizováno.

      Jistě k tomu přispěla skutečnost, že oba turnaje byly uspořádány v Letňanech. Přestože někteří hráči sem cestovali až ze Šumperka, Hodonína, nebo dokonce Bratislavy, byli velmi spokojeni. Kluci si mohli v nehokejovém čase zahrát svoji milovanou hru ve velmi kulturním prostředí letňanského hokejového komplexu, setkat se s kamarády z jiných klubů. I někteří rodiče se dokázali během těchto dvou akcí lépe poznat. Krásné slunečné počasí představovalo velmi příjemnou změnu v porovnání s průběhem tohoto týdne. A všichni, především maminky, si mohly ukrátit čas při nákupech v největším pražském obchodním centru, ležícím přímo u bran hokejového stadionu.

       V utkání o třetí místo si domácí Letci dost jednoznačně poradili s výběrem GAMES 2018 v poměru 7:1.

       Druhý turnaj jarní ligy byl doplněn ještě jedním zápasem v mladší kategorii 1997. V něm se utkali domácí letci s výběrem Aleše Krátošky.  ALKRA, tým sestavený z hráčů českých i moravských klubů, byl vzhledem ke kvalitě svého kádru nad síly Letců a dokázal jednoznačně zvítězit 9:4.

   Zatímco většina týmů přicestovala na poslední turnaj jarní ligy až v neděli, hráči pozvaní do výběrů ALKRA  v kategorii 1996 i 1997 se v Letňanech připravovali už celou sobotu. Vedle náročné dvoufázové přípravy na ledě si hráči i rodiče mohli podebatovat s jedním z trenérů institutu ALKRA,  panem Modrým, bývalým hráčem NHL. Dále proběhly individuální konzultace s odborníkem na sportovní a doplňkovou výživu a byla představena služba pro mladé hokejisty z oblasti pediatrie, počítačové diagnostiky v oblasti péče o nohy hokejistů s možností úpravy jejich bot a souvisících přípravků. Podobné programy mohou výraznou měrou zlepšit  zdravotní stav i prevenci zdr. problémů mladých hokejistů ruku v ruce s nárůstem sportovního výkonu.

         Zatímco jinde vše kolem hokeje v této době tak trochu spí jarním spánkem, v Letňanech se mnohým otevřely oči v oblastech, které dříve míjeli bez povšimnutí a až tady si mohli uvědomit jejich význam a zvážit, zda nové poznatky nevyužijí ve své vlastní hokejové praxi. Pokud mohu soudit, tak většina rodičů neměla o využitelnosti těchto nových poznatků žádné pochybnosti.

 

 

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

, - odpovědět
nerad se zapojuji do podobných diskuzí,ale trošku bych rád napsal názor ze strany rodiče hráče,který je normální hráč týmu,který má své přednosti a zároveň i nedostatky.Podotýkám,že se jedná o hráče který je 96 a hraje ve svém ročníku.Můj názor je,že pokud se formují tyhle výběry pro top hráče,kteří by bez těch průměrných nemohli hrát normální ligovou soutěž.Pochopitelně že na hokejový růst hráče mají velký vliv trenéři.A i individuální konzultace s odborníkem na sportovní a doplňkovou výživu,služba pro mladé hokejisty z oblasti pediatrie, počítačové diagnostiky v oblasti péče o nohy hokejistů s možností úpravy jejich bot a souvisících přípravků,ale tyhle informace a možnosti tenhle průměrný hráč nemá a jak to tak vypádá nikdy mít nebude.A proto si myslím,že pro tyhle rodiče těchto hráčů je načase zamyslet se nad vývojem mládežnického hokeje u nás a zhodnotit si,jestli není dobré zavčast skončit s hokejem a peníze investovat do zanedbaného vzdělání či pokračovat v jiném sporu.Já osobně jsem se rozhodl ukončit synovu hokejovou kariéru a záčít normální život,kde mají šanci uspět i ti průměrní.Věřím,že to tak je.
odpověděl(a)
Pane konečný. Nechtěl bych, aby moje články vyznívaly jako doména pro top hráče v dětském věku. U každého hráče jsou období, kdy se všechno daří a vše vypadá skvěle a také období, kdy rodiče váhají, zda to všechno má nějakou perspektivu. Mohu vás ujistit, že se mi se synem nedaří pokaždé všechno, jak bych chtěl a také tátové hráčů, které znají v celé republice, někdy propadají beznaději. A to možná častěji, než to takhle na dálku vypadá. Na toto téma klasikové praví, že je třeba nezbláznit se z úspěchů, ale také se nepodělat ve chvílích , kdy se něco, nebo skoro všechno, nedaří. Hlavní prý je výdrž.
Co se týká informací o službách pro hokejisty, nejsou to informace nikterak tajné. Mám v úmyslu na tomto místě informovat také o tomto doprovodném programu. V příštích dnech bych chtěl začít informacemi o ortopedických spec. vložkách do bruslí, případně botasek k letním sportům apod.
odpověděl(a)
Víte mě hrozně moc vadí jak se trénuje v klubech,trenéři to berou jen že tam tu hodinu přežiju a kluci to odloužou a jdou do školy.Další věc rodiče podprůměrných hráčů se snaží všemožně ovlivnit,aby jejich mázánek hrál co nejvíc.Na to doplácí i ti hokejově lepší kluci,kteří když mají takové v lajně tak je to pro ně jasná brzda.Hokej stojí hodně peněz a potom to zanedbané vzdělaní a prostě tady u nás je to špatný a možná se mylím a bude mě to mrzet,ale kluka musím připravit na život já a proto musím udělat maximum.
odpověděl(a)
Ahoj vsem, vite ja se domnivam, ze na slovo "perspektiva" je v tomto veku jeste hromada casu a do slovniku rodice maleho hokejisty takove vyrazy ani nepatri. Ano, vsichni chceme, aby nasi potomci delali to, co delaji poctive a poradne, ale je to pro ne v prvni rade skutecne jen zabava, hra, konicek. Chtejme od nich poctivy pristup a ty nejlepsi vykony ted, okamzite. Nestresujme ale ani deti ani sebe tim, co bude za 5 let. Ja jsem zastancem poctiveho hokeje, poctiveho ocenovani tech nejpoctivejsich a nejpracovitejsich, treninku nejlepsich s nejlepsimi, prvni petky slozene z peti momentalne nejlepsich hracu, ale vse v ramci detske hry. Na myslenky o "perspektive" nebo "kariere" maji kluci do 15, 16 let, podle meho nazoru, skutecne cas.
, - odpovědět
můj úhel pohledu ,nepište tady , že někdo zapomíná na severnější čast moravy, nikdo na ní nezapomíná, tým kolem trenere Kratošky se buduje a musím říct, že treneři vědí o co jde.Píšete tady o skautíkách a vy jste kdo, že tady doporučujete kluka z Karviné a ostatních týmu,nepište v anonymitě a pište konkretně nebo se stydíte za svůj názor, vemte si kolik mladých kluků funguje na ledě, kolik rodičů je nesoudných, kolik trenerů je ovlivněných- tým se dle mého názoru buduje, takže sedněte k počítači a pište,když tomu rozumíte,ale nepište o trenerovi.hokeji zdar
odpověděl(a)
Pro P.Z.:Nejdřive poděkuji panu Zachovi za vyčerpávající a slušnou odpověď - děkuji, jak jsem pochopil (a je to i logické), nelze prostě za 3 roky objet všechny kluby v ČR, ba nejlépe všechna utkání. Každopádně je chvályhodné, že pan Krátoška si s tímto projektem dává práci a dělá podle mého názoru práci za někoho jiného(na podobných projektech by měl mít dle mého názoru největší zájem ČSLH)
Pro Rasa st. Zdá se mi to, nebo je Váš příspěvek tak trochu nabroušený? Čili vezmu to postupně: k tomu zapomínání - prostě jsem se podíval na soupisku ALKRA týmu a nikoho ze severu jsem tam neviděl. Nebyla to kritika p. Krátošky, i kdyby si tam vybral všechny hráče z jednoho klubu, je toho jeho vec a jeho projekt, do kterého investuje své úsilí, čas a peníze a necítím se ani v nejmenším oprávně tuto jeho práci kritizovat, ba prvě naopak, lidé jako Hes,Zacha, Krátoška mají můj obdiv.
Co se týče skautíků - tím jsem rozhodně nemínil pidilidi v hnědých košilích s šátkama - vycházel jse z toho, že v zámoří se vyhledávačů hokejových talentů obecně říká scouti a ve snaze to trochu odlehčit (proto ten smajlík) jsem prostě tento výraz počeštil a zdrobnil. Nebylo to myšleno pejorativně a snad se tito nebudou na mě zlobit (či spíše jim to bude jedno)
Kdo jsem - jsem rodič kluka, co hraje (a rád) hokej a stejně jako Vy p.Rasa st. se za svůj názor nestydím. Proto jsem jmenoval onoho Kurovského z Karviné, můžu taky Tomaníka z Přerova, Pavlovského z Olomouce - jen jsem chtěl tošku tým kolem p. Krátošky vyprovokovat i k návštěvě těchto krajů, ale jak jsem se dozvěděl, nezapomíná se na ně a to je dobře.
Pokud byste chtěl znát konkrétně mé jméno a přijmení, to tady neuvádím záměrně - někteří trenéři a kluby se opravdu k jakýmkoli jiným aktivitám kmenových hráčů stavějí velmi negativně a i názor třeba rodiče v konečném důsledku bohužel pocítí jeho dítě. Pokud tomu nerozumíte, já taky nerozumím, proč tomu tak je 6
Na závěr: už dlouhodobě se přesvědčuji, že psaný text (a PC a SMS hlavně) umí velmi dobře překroutit původní záměr pisatele a rozpoložení, v jakém je napsán, většinou bohužel k horšímu. Vězte tedy pane Rasa st. že pokud sem občas nějakou bezvýznamnou poznámkou přispěji, většinou je to v dobrém rozpoložení a jsem spokojen, že tyto stránky takhle fungují, že jsou tady informace které tu jsou a NIKDY nekritizuji bezhlavě někoho, kdo se snaží v dobrém úmyslu udělat něco navíc pro děti, byť to nejsou mé vlastní. To se netýká samozřejmě těch, kdo podobné aktivity nechutnými alibistickými výhružkami dusí (viz článek níže).
Přeji Vám pěkný den. 10
odpověděl(a)
pro Quo - ano byl nabroušený, jsem rád, že jste se tak rozepsal a je za tím něco jiného než jsem si já původně myslel.Já osobně jsem vděčny těmto lidem, že mají zajem a ochotu pracovat pro mladežnický sport, proto jsem reagoval podrážděně, když čtu např. na stránkách mladý hokej,gool,Zacha atd.,takové čtenářské příspěvky jako byl ten Váš(první článek),nemůžu zůstat chladný,ale jak jde vidět jde Vám o stejnou věc.Hokeji zdar
, ALKRA odpovědět
Podle toho, jak to popisujete, si užili jak kluci, tak i rodiče (a vzhledem k vývoji zápasů určitě i trenéři...:)) Je jenom škoda, že pan Krátoška zřejmě zapomíná na severnější část Moravy, máme tady taky nějaké šikovné hráče....systém, jak se dostat k němu do výběru jste v nějakém příspěvku už popsal, ale přesto mi není moc jasný (kdo jsou oni lidé, poskytující doporučení?) Kdo viděl hrát např. Kurovského z Karviné, určitě mi dá za pravdu, že by do tohoto výběru zapadl (podotýkám, že nejsem Karviňák a tohoto hráče jsem viděl hrát jenom na MČR v Jihlavě 2008). A určitě by se našli i další šikovní a ochotní hráči, takže tímto zvu p. Krátošku a jeho "skautíky" :) v příští sezóně na zápasy Ostravy, N. Jičína, Olomouce, Karviné, Přerova....atd
odpověděl(a)
Zdravím, jak z Vašeho vstupu vyplývá, severní Moravu. Jistě nikdo nepopírá velkou kvalitu mladých hráčů na severu. Jak jsem tady zmínil v předchozích článcích, výběry ALKRA fungovaly tři roky pouze ve složení hráčů z Čech. V tomto roce oslovil Aleš Krátoška několik lidí o součinnost s cílem výběru perspektivních hráčů na Moravě. Osobně jsem také několik hráčů doporučil, ale prozatím se podařilo částečně zmapovat pouze kraj Vysočina, jižní Moravu až po Bratislavu a dosáhli jsme někam na hranice Olomouce a Šumperka. Byly udělány pokusy přes trenéry i na severu s cílem získat kontakty na vyjímečné hráče, ale to se ne vždy podaří. Panuje jakási nedůvěra nebo nepochopení,strach o hráče, pravděpodobně zbytečně. Podle mého názoru na zapojení předních hráčů do těchto výběrů profitují nejen tito hráči, ale také jejich kluby. Hráči mohou přinášet jednak svoji zvýšenou kvalitu do svých mateřských týmů, ale i nové metody, zkušenosti a informace mezi ostatní hráče. O nějakém přetahování hráčů jinam v případě institutu ALKRA skutečně nejde. Rád bych vás tímto požádal o informace, pokud víte o nějakých skutečně vynikajících hráčích, případně trenérech, kteří jsou ochotni na toto téma komunikovat a mají na severu potřebný přehled v kategoriích 96 - 98. Děkuji a zdravím severní Moravu.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Agados2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

alkra_zari_09.jpg

Reklama