ZNOJMO : KOMETA GR 1 : 9 7. třída 15.11.2008

Góly/asistence: Zacha 2/1, Jenyš 2/0, Polzer 2/0, Vlček 1/1, Garčic 1/1,
Štancl 0/2, Boltvan 0/2, Voškeruša 1/0,

Sestava : V brance inkasoval z 15 střel jedinou branku Jakub Machorek.
Obrana: Štancl, Zbořil J., Cívka, Voškeruša, Nossek T., Porzer.
Útočníci: Zacha, Jenyš, Garčic, Boltvan, Švejda, Polzer, Tichý, Weiz,Vlček.

Do Znojma jsme odjížděli s nadějí odehrát kvalitní utkání. V prvním kole nás na domácím ledě Orli potrápili. Po první třetině vedli 3:2 a dokázali vstřelit celkem čtyři góly. To se podařilo už jenom Olomouci a Šumperku.
  V kabině vládla před úvodním hvizdem výborná nálada a hráči vypadali skvěle nabuzení, přesto první třetina mnoho nenapověděla. Zacha sice v šesté minutě poslal Kometu do vedení, ale už v deváté minutě vyrovnával za domácí Lander. V dalších minutách byly šance na obou stranách ale skóre se už neměnilo.
  Před druhou třetinou předvídal trenér domácích, že jeho tým hrající v deseti vydrží vysoké tempo už nanejvýš několik minut, a skutečně se nemýlil. V rozmezí od 4. do 11. minuty se dvakrát trefil Jenyš, po jednom gólu přidali Vlček s Polzerem a prakticky bylo rozhodnuto.
  V poslední části hry se hrálo už převážně ve třetině domácích. Skóre narůstalo po gólech Polzera, Zachy, Voškeruši a Garčice.

Nejhezčími akcemi utkání byla souhra před druhým gólem, kdy Zacha našel Jenyše u protilehlé tyče a ten pohotovou střelou do prázdné brány zaznamenal důležitý druhý gól. Stejně tak zatažení kotouče po křídle Garčicem za bránu a přesná nahrávka na zcela volného Zachu , který k bližší tyči nedovolil domácímu brankáři zareagovat , bylo krásným hokejovým okamžikem.
  Není možné nepochválit ani poslední gól utkání, kdy Štanclovu „dělovku“ od modré čáry dokázal Garčic nechytatelně tečovat nad lapačku domácího brankáře.

Oproti vzájemnému měření sil obou soupeřů v prvním kole jsme dnes dokázali mnohem lépe pokrývat rychlé útočníky Znojma, kteří si tentokrát vypracovali mnohem méně nebezpečných šancí.
  Naopak, našim hráčům trenéři po utkání i v jeho průběhu vytýkali neschopnost držet si své posty a plnit úkoly poziční hry jak v obranném, tak v útočném pásmu.