Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Kategorie: Domů

Zpráva on stavu rozvoje Kamevédy v České republice

8.10.2017

Přestože se koncem roku 2016 a hlavně v první polovině tohoto roku podařilo prezentovat Kamevédu na těch nejvyšších místech z hlediska hierarchie moci českého sportu, nepodařilo se vyjednat žádnou státní podporu pro její masovější rozvoj.

Kamevéda byla prezentována u senátorů z podvýboru pro sport, na MŠMT u ředitele odboru sportu Zdeňka Břízy, u předsedy ČUS Jansty i u předsedy ČOV Jiřího Kejvala. Setkal jsem se i s činiteli z vedení několika sportovních svazů a s dalšími osobnostmi ze světa sportu.

Shrnout ve stručnosti výsledky tohoto působení by bylo možné  do dvou vět. Po seznámení s podstatou Kamevédy bylo vesměs uznáno, že se bezesporu jedná o způsob výchovy, který na kvalitu dětské populace  může mít silný vliv a může se jednat o směr výchovy úspěšných a silných osobností.

Současně nebyla prozatím získána ani jediná koruna na podporu komplexní výchovy z veřejných peněz a v současné době nic nenasvědčuje tomu, že by se to mohlo změnit. Jistě se na tomto výsledku podepsala i aféra kolem rozdělování dotací spojená s FAČR a MŠMT.

Zdeněk Haník, bývalý předseda volejbalového svazu a místopředseda ČOV , který odpovídá za oblast rozvoje olympismu a vzdělávání, mi k mému snažení vcelku upřímně sdělil svoji vlastní zkušenost z volejbalu, abych nebyl příliš naivní a nedělal si zbytečné iluze.   

"Pane Zacho, já když jsem měl nějakou vizi o rozvoji českého volejbalu, tak jsem si sám musel tuto vizi zpracovat do použitelné formy, musel jsem se stát předsedou volejbalového svazu a musel jsem si k tomuto účelu také sám sehnat peníze. A i přesto se mi podařilo svoje původní představy naplnit jenom z části..."

Vzhledem k posledním zkušenostem bych se proto chtěl do budoucna soustředit především na detailní rozpracování metodiky a filozofie Kamevédy do formy, která by byla lehce uchopitelná pro ty rodiče, kteří se chtějí obětovat pro budoucnost svých dětí, vidí v tom určitý smysl a věří, že mohou jejich celkový potenciál opravdu významně navýšit způsobem aplikované výchovy.

Univerzita rodičovství by se měla stát platformou, která pomůže otcům a matkám k inspiraci i poučení v důležitých otázkách spojených s kvalitou výchovného procesu uvnitř rodiny.

Nebude to jistě žádná invaze do českých rodin a do zaběhnutého výchovného schématu, který je dnes u nás většinově praktikován.

Kamevéda je a bude i nadále vhodnou výchovou pro menší část rodin, které budou usilovat o maximální kvalitu svého rodičovského vzdělání i aplikované výchovy.

Už dnes je zřetelně patrná na prvních dětech ve stáří tří nebo čtyř roků, jejichž rodiče se od počátku nechali inspirovat principy Kamevédy, opravdu vysoká kvalitá vykonané péče a výchovy, která překonává v některých směrech moji praxi zahájenou před dvaceti roky. Je to logické, protože dnešní mladí rodiče mají už k dispozici mnohem víc kvalitních informací.

Bude jistě nesmírně zajímavé sledovat tento další vývoj. Současně rádi uvítáme každého nového rodiče, který se bude o výchovu zajímat, bude chtít vychovat zdravé a úspěšné děti a bude při tom chtít využít metody a informace, které už jsme zpracovali a které se snažíme s každým dalším dnem zdokonalovat.

Pavel Zacha

předseda spolku Kamevéda z.s.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Prolog2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

lekov2.jpg

Reklama

fuga mobilya