Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Příspěvky uživatele


< návrat zpět

Já jsem hrál hokej jenom na rybníku, přesto mi dovolte přidat svůj názor.

Každý hokejista je dle mého živý organismus nikoli stroj. Jen těžko můžeme zobecnit kolik procent jeho současné úrovně tvoří talent, kolik práce, kolik mentalita, kolik vnější prostředí, kolik vrozené dispozice, atd.

Těžko se srovnává s dobou minulé generace. Hokej i svět jsou odlišné. Přesto si vzpomínám třeba na příběh Keitha Primeau (aniž bych ho chtěl přímo srovnávat s Pavlem Zachou, i když by mu to doufám lichotilo). Draftován byl jako číslo 3. Dominoval v juniorské lize, dva body na zápas a pak ho čekal těžký přechod do NHL, kde první dva roky pendloval mezi farmou a NHL. Třetí sezona také za očekáváním. Pak našel po herní i mentální stránce své místo a zařadil se mezi hvězdy NHL.

Říkám to jen proto, že příběh Pavla Zachy může být dále jakýkoliv a já mu přeji stejně jako všem ostatním jen to nejlepší. Hlavně zdraví.

Také každý den několikrát koukám co je nového :-) Dnes ráno jsem se dočetl, že Pavel odjíždí s NJD do Vermontu. Místní novináři dle všeho očekávali, že bude jasno před odjezdem týmu, ale situace je taková, že Pavel cestuje s týmem a rozhodnuto prozatím zřejmě není...

U pojmu "americká výchova" si většinou představíme nulový režim, žádné povinnosti a veškerou volnost. Spousta dětí je takto opravdu v SA vychovávána, avšak chce-li někdo být úspěšný v pro nás až nepředstavitelně silném konkurenčním prostředí (nemyslím pouze sport), pak je základem pro úspěch tvrdá práce, důvěra, pokora a všestranost včetně vzdělání. Ruku v ruce s tím jde volnost, která je stavěna na tom, že každé dítě je individuální jedinec se specifickými požadavky a předepsaná šablona není zárukou úspěchu. Nezbytné povinnosti v kombinaci se specifickými požadavky dávají dítěti potřebnou radost a většinou i náležitý respekt. Tento respekt je v dospělosti nutné umět částečně potlačit, aby ona radost mohla trvat dále a zároveň být i obživou. V našem prostředí funguje celý systém jinak. Jistě není dobře, pokud někomu, kdo vyniká, házejí klacky pod nohy. Talent je třeba rozvíjet, dodávat sebevědomí, ale VŽDY v kombinaci se zmíněnými povinnostmi.

Chválím tě, že si nejlepší naledě, příště tě naučím to a to, zahraješ si s vyšší třídou, máš na to! Ale pokud si nebuš plnit své základní povinnosti, je Ti to k ničemu. Čím dříve to dítě (rodič) pochopí, tím větší šance na úspěch i i připravenost na sportovní neúspěch, který však není neúspěchem lidským.


KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Aqueko2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

IMG_0091.JPG

Reklama