Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Příspěvky uživatele


< návrat zpět

Strana:  1 2   další »

Zajímavá debata se tu rozjela. Přispěji taky jedním odkazem (trochu novějším než z dávné minulosti roku 2010 co jste sem dal vy), byl bych rád kdybyste se k němu vyjádřil ať si můžu udělat plný obrázek.
https://zpravy.aktualne.cz/finance/centralni-registr-dluzniku-cerd-dal-klame-zajemce-o-vypis/r~4bf13ebe9bb811e89de10cc47ab5f122/

Barsaloii: Pardon ale z tvého komentáře mám pocit, že vůbec nechápeš moji kritiku nebo nevíš jak NHL funguje. Ano NJ se Zachou nějaký kontrakt podepíší, byli by pitomí aby přišli o dobrého defenzivního centra do třetí lajny, obzvláště když bude levný. Ale opravdu si myslíš že na draftu 2015 (kde se to v prvním kole hemžilo jedním talentovaným hráčem za druhým) NJ bralo z tak vysoké pozice defenzivního centra do třetí lajny? Ne nebralo, doufali v centra do prvních dvou lajn a to Zacha zatím nedokázal potvrdit. Takže ano jsem k němu kritický a neberu jako úspěch jen to, že se v NHL udržel. To je celé.

No a to je jádro pudla. Já si nemyslím, že jsou v Devils spokojení. Znovu opakuji, brát ho v druhém-třetím kole tak je to pro Devils výhra. Ale tím že ho vzali jako šestku nabušeného draftu, tak je to pro Devils ztráta a ne že ne. Chápu, že pro rodiče snažící se vychovat hokejistu do NHL jsou má slova jako rudý hadr znevažující jejich snažení, ale tak to prostě je. Být takhle vysoko na draftu je zároveň požehnání i prokletí. Protože takový hráč dostane od klubu větší příležitost než kluci co šli na draftu v pozdějších kolech, ale taky jsou zároveň ty očekávání vyšší.

Lexa: achjo to je pořád to samé, jakmile člověk ze Zachy neskáče radostí tři metry do vzduchu, ale naopak řekne co se mu na něm nezdá tak se už po něm nemístně votírám...
Samozřejmě chyba Zachy ml. že šel jako šestka není. Chyba je že Zacha st. z toho dělal obrovský úspěch (což samozřejmě byl), jenže tak trochu se radoval předčasně. Po všech těch nadšených ódách na místním webu (např. před dvěma roky se tu Zacha st. chvástal že Zacha ml. je jedním z mála českých hráčů hrajících v první formaci!) je teď trochu úsměvné najednou slyšet, že je vůbec úspěch, že se Zacha ml. vůbec prosadil v NHL. Pardon ale to se prostě od hráče co šel v prvním kole draftu očekává, z toho se nikdo v zámoří na zadek neposadí. A jak píšu výše, můžeme se tady v malém českém rybníčku stále plácat po zádech a spokojit se s minimem, nebo se do do toho opřít jako Švédové a Finové a mít ty cíle nejvyšší. Za mě tu hru, když se nedaří dle očekávání tak snížíme nároky a budeme dál spokojení, hrát nechci. Proto se tu o Zachu dle tebe otírám.
Jinak když podle moderních statistik (Corsi a Fenwick) srovnám Hischiera a Zachu tak z toho vychází Hischier mnohem lépe.
Kluků, které jmenuješ mají i ostatní hokejové země plno. Ano NHL je tvrdej byznys a Zachu ml. hodně ochraňovala ta pozice šestky draftu. Přece jen takovým hráčům dají kluby větší příležitost i když jejich výkony nejsou takové než klub na draftu očekával. Naproti tomu hráč jako např. Sedlák (šesté kolo draftu), to má mnohem těžší. Prakticky má jenom jednu příležitost a tu musí popadnout za pačesy (a někdy nedostane ani tu jedinou příležitost). U takového Sedláka u kterého už pozice a draftu ukazovala, že se od něho vlastně nic moc neočekává a to že si nějakou dobu zahrál NHL je nakonec velký úspěch. To samé ale nemůžeš použít pro hráče který šel na draftu na pozici kterou kluby věnují největším talentům daného ročníku. Znovu se opakuji, ale u takového hráče už není prosazení se v NHL úspěch, ale jenom očekávaná realita.

Stále nechápeš, že se na to nekoukám z pohledu hráče ale z pohledu Jersey. Pro ně je Zacha zklamání, zbytečně na něj vyplácali vysokou volbu v draftu a přitom mohli získat mnohem lepšího hráče. Jenom tradiční český rybníček se bude chlácholit třetí lajnou. To je právě problém celého českého hokeje i Zachy staršího.
Takže znovu, aby šestka draftu skončila jako defenzivní specialista je zklámání. Jinak se to nazvat nedá.

Stačí se podívat kdo na draftu šel po Zachovi (dívat se na to kdo šel před ním nemá moc velký smysl, s tím NJ nemohlo moc udělat). Barzal, Rantanen, Provorov a další. Už teď se v zámoří o Zachovi říká že je jedno z největších zklamání draftu 2015.
A srovnávat se s ostatními čechy není taky moc šťastné. Zbořil je obránce v týmu který má obranu velmi dobrou takže prosadit se tam není jen tak. Vrána zase má vzestupnou tendenci narozdíl od stagnujícího Zachy. Navíc se Zachova pozice v NJ zase o něco zhoršila díky letošnímu draftu. Další elitní centr znamená že pokud se nic neočekávaného nestane tak se ze Zachy stane výborný defenzivní centr do třetí lajny + oslabení. Trochu málo na šestku draftu ať autor tvrdí co chce.

Což ukazuje to, že v první desítce draftovaných hráčů z roku 2015 jsou hned dva hráči co nepředvádějí to pro co byli vybráni.

Jitka: jenže on je Pavel stále po dvou sezonách spíše zklamání (stačí si srovnat co už dokázali někteří hráči co šli na draftu po něm, třeba takový Provorov má větší průměr bodů na zápas a to je obránce), prostě stále nedokázal prodat potenciál šestky draftu. A jako k šestce draftu k němu musím být přísnější. Ano kdyby byl vybrán třeba ve třetím, čtvrtém kole draftu tak jsou jeho výkony super. Jenže on byl šestka draftu a prozatím svůj potenciál stále nebyl schopný prodat. Takže chválit jej zatím nebudu po jednom lepším období nebudu, fandit mu i nadále ano. Jakmile dosáhne tradičního milníku 20 gólů za sezonu tak jej pochválím. Dříve ne. Na druhou stranu, taky nejsem tak hloupý abych po jednom odsunu na farmu zatracoval jeho kariéru v NHL jako jiní...

Ano ta kritika je nemístná. Zacha šel na farmu jen proto že jde o šestku draftu od které Jersey stále čeká víc než jen být velmi dobrým defenzivním útočníkem. Nicméně argumentovat na místní kritiku tím vy mlčte nikdo jste nikoho nevychoval pro NHL. To je špatný argument. Není to žádný argument. Proč jsem už vysvětlil. Takhle bych nemohl kritizovat prakticky nikoho...
A ještě k ČSLH, rodič vidí jen co potřebuje jeho dítě. ČSLH musí vidět i co potřebují ostatní rodiče, kluby atd. Prostě rodič nikdy zcela nepochopí práci svazu dokud si ji nevyzkouší sám. Nicméně fakt to neznamená, že bysme měli mlčet jak by si svaz přál...

Pardon, ale podle této logiky nemůže nikdo z nás kritizovat ani hokejový svaz, protože nikdo z nás český hokej neřídil...

LNT: samozřejmě že Jersey po něm chce víc, chtít po šestce draftu aby byl pouze průměrný útočník do třetí lajny je vyhození vysoké volby oknem.

Argumentovat počtem celebrit které Kvodu pijí ukazuje jen že se to v USA stalo módním hitem, každopádně jako chemik vím že ačkoliv alkalická voda může omezit tvorbu laktátu ve svalech, ale zase díky snížení kyselosti žaludku se člověk může stát náchylnější na různé infekce, protože řada bakterií normálně přítomná v potravě (sýry atd.) nepřežije kyselé prostředí žaludku. Je to holt něco za něco. Rozhodně to není žádný zázrak.

Realista: Není moc dobrý použít jako argument příspěvek ze diskuze na sport.cz kde se to jen hemží remcaly (zejména po prohraném zápase), kteří jsou mimo hokejovou realitu. Zrovna po tom zápase jsem se tam několikrát dočetl, že USA mají jediného dobrého hráče - Kanea (případně tři - Kanea, Gaudreaua a Larkina). Takže ne, příspěvky brouků Pytlíků kteří se na 14 dní přes MS staly odborníky na hokej nejsou argument.

Jitka: no ono hodnotit teď kvalitu šestnáctiletých hráčů je alespoň pro mě příliš velké věštění z koule. Každopádně problémy osmnáctky nejsou náš největší problém. My máme problém s vývojem hráčů až po osmnáctinách. A tam se snad svaz snaží dostat nás na úplné dno soudě podle změn v juniorce. Ale snad se všichni mýlíme.

zezek: V tomhle Zachu mladšího chápu. V NJ nemá zase tak výraznou pozici v mužstvu - prakticky je někde mezi třetím a druhým centrem, herně to sice může být na druhého centra ale rozhodují pořád body a tam je to bohužel jen na třetí lajnu. A tomu odpovídá i průměrný Zchův icetime. Takže si nemůže moc vyskakovat a říct pojedu na MS a na operaci půjdu až později. To si můžou dovolit hráči typu Ovečkina, Crosbyho. Z našich by si to možná mohl dovolit Voráček, jenže to by nesměl být v Philadelphii kde je zrovna majitel dost nekompromisní. A ruku na srdce, kariéra v NHL má přednost téměř u každého hráče.


Strana:  1 2   další »

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Aqueko2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

Vanoce2009.jpg

Reklama