Kamevéda

Menu

Odkazy

Uživatel

Počítadlo

Reklama

Příspěvky uživatele


< návrat zpět

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 27

Vždycky jsem psal,že Zacha je pragmatik a koná jen to,co mu přinese prospěch.Mládežnické repre byly nutnost,aby se ukázal ve světě.Seniorská je přítěž.Ten kluk nemá radost z hokeje,je to jen práce,proto na repre kašle.Jednoduché.

První a stěžejní věc je zrušit tabulky a umožnit hráčům volný pohyb.Jen to donutí špatně fungující kluby zaprcovat na změně,povyhazovat trenéry kvůli kterým děti odcházejí.Teď jste bezmocní.
Druhá věc a snad ještě horší je vliv protekce a kamarádšoftů na skladbu týmu.A tady si myslím,že je problém u nás neřešitelný.Společnost je takto nastavena a to nejen ve sportu,takže se s tím bude těžko něco dělat.Náš sport vyskočí nahoru až tehdy,kdy budou hrát hráči podle výkonosti a to bude jediné měřítko.Pokud toto nenastane,tak žádný systém soutěží,tréninků atd. nebude k ničemu.

Použiju jako příklad výše zmiňovaného Berdycha.Momentálně to funguje tak,že by vám Berdycha nevzali do týmu s tím,že trenér má jinou koncepci a on mu do ní nezapadá.A tím končí diskuse.Proto u nás mají uspěchy jen individuální sportovci,kteří tímto nejsou nijak bržděni.

pro Lexa:Takže pokud tomu dobře rozumím,stačí angažovat ke 20ce trenéra Finu a bude dobře?Tak to není.Všechno co jste popsal je ok.,ale pokud hráči nemají hokejové základy,tak se toto všecho po vhození prvního buly smaže.

Fando máš to těžké.Já kdybych napsal,že v zimě sněží,tak mi to budeš vyvracet.Bohužel tvá frustrace z let minulých ti neumožní střízlivě reagovat na mé přízpěvky.
Názorný příklad je to,když jsem v minulosti napsal a za tím si stojím a dobře vím co jsem kdy napsal,že Chytil je uplně jinde než Nečas,tak ty i přesto,že Chytil hraje stabilně NHL a Nečas se neprosadí ani proti 10 hráčum ročníku 2000 nastupující za Švýcary budeš dokola slepě vyzdvihovat Nečase.
A co máč proti Frýdku,mám dojem,že tvůj kluk se nedostal ani tam 2

Přesně tak fando,pochopils.Zkrátka není tam onen progres,který sami od sebe očekávali.Loni od nich nikdo nic nečekal a sami sebe překvapili.Letos jeli v roli,kterou málo který český sportovec ustojí a to takové,že jsou špička potažmo favorité(kolektivní sporty).V těchto situacích naši sportovci většinou selhávají,tak jak selhal Nečas se Zadinou.Tlak,který na ně byl,zkrátka neunesli.Chtěli ukázat,že jsou top hráči a to je semlelo.Mimochodem top hráči zdaleka nejsou.
To,že Varaďa není trenér vím taky,ale to,že byli tito hráči naprosto jaloví není jeho vina.
A jen naokraj.Repre tvoří 20 hráčů+golman,takže když pišu o českém hokeji,tak nemám namysli jen Zadinu s Nečasem jako ty.

Proboha a z čeho chceš skládat tým,když ta kvalita tady není?V první lajně jsme měli 3 hráče ročníku 99 hrající AHL a dva z nich si myslí,že mají na NHL.Tito hráči měli udělat ze soupeřu trhací kalendář a oni dali dohromady za celý turnaj jeden gol a to ještě Dánsku v přesilovce.Pak nastoupí 18letý amík,který tři zápasy nehrál do čtrvrté lajny a dělá si co chce.To,že nemáme trenéry se ví,ale málokdo si chce připustit,že zkrátka nemáme ani hráče.
A ten uspěch s Pešánem,to byl asi vtip,že jo.Myslíš turnaj,kde se na nás v základní skupině nedalo dívat,pak nás ve čtvrtfinále přestříleli Finové rozdílem dvou tříd,ale zázrakem,které se ve sportu občas stanou jsme postoupili a pak dvakrát potupně prohráli?
Repre trenér u 20tek už s hráči nic neudělá.

Bohužel jak čtu vaše názory,tak je jasné,že sami jste nepochopili kde je problém českého hokeje.Řešíte tady repre trenéry,ale to je to poslední.Hráčům chybí základy a s tím ani nejlepší trenér nic neudělá.Jste stejně mimo jako ti co hledají problém uplně jinde než kde je.

Já vám odpovím docela přesně.Hokej už půjde jenom dolů.Je to povahou našeho národa,kde místo cestou dřiny jdeme cestou protekce.Bohužel je to ohrané,ale kdo v tom prostředí fungoval ví o čem mluvím.Nikdo kromě rodičů nemá zájem na rozvíjení něčího talentu,to je to poslední co trenéry u nás zajímá.
A teď trochu k dovednostem.Chodíval jsem na tréninky dorostu a když jsem viděl jak se trénuje,vůbec se nedivím,kde jsme.Absolutně nerozvíjíme individuální dovednosti,ale jen klukům tlučeme taktické kraviny do hlavy.Kde mají jezdit,kde nemají jezdit,kam se postavit,jak vyhodit atd.To,že neumíme zpracovat puk,nahrát,udělat kličku nikoho nezajímá.Kolikrát jsem se s mladým rozčiloval,proč si nenajel na přihrávku,nepomohl bekovi atd.Vždycky mě zmrazil,že nesmí.Může jen tam,tam zase né,protože je to prostor jiného hráče atd.To jsem se mohl zbláznit,když jsem to slyšel.Žádná kreativita,inprovizace zkrátka roboti bez radosti ze hry a herního sebevědomí.
A teď to nejpodstatnější.Tempo tréninku zejména herních je k pláči.Když čtu rozhovory s hráči co šli ven,jak tam jezdí při hře všichni na 120% a nic si nedarují a já se díval na to,jak při hře v pásmu většina hráču stojí,borec na puku se kroutí v namchrovaných kreacích,kde je ho potřeba skoro tlačit,aby nezastavil a pak s prstem v nose to natřikrát háže za golmana,tak se nemůžeme divit,že v rychlosti mezinárodního hokejem absolutně nestíháme hrát.To není o tempu bruslení,těch pár sekund není problém vyrovnat se ostatním v rychlosti,ale už v ní nejsme schopni kombinovat a o zakončení nemá cenu psát,to jsme všichni viděli.
Zkrátka my doma v tomhletom systému s těmito tréninkovými metodami a přístupem už nikdy nemůžeme vychovat kvalitní hráče.Můseli bychom angažovat trenéry ze zahraničí,bez jakýchkoliv vazeb na náš hokej a v krvi zažitým způsobem trénování na který tady nejsme zvyklí,ale to nikdo nedopustí.Kapr si nikdy nevypustí vlastní rybník.

Tím bylo myšleno parametry pro 7 třídu.

Už dávno jsem psal,že u mládežnických repre chybí oponentůry k nominacím.Tady to jsou především hry agentů a vlivy známostí.

Nejen rodič,ale nikdo nemůže pochopit kroky svazu,které jdou proti všem trendům.Nestíháme v mládeži,tak zreorganizujeme soutěže.Ovšem stojí za zamyšlení proč jsou ostatní země daleko před náma,i když měli naprosto schodný ročníkový a soutěžní systém?I troubu napadne,že to tím pádem nemůže být systémy soutěží.

Taky možnost,ale došli jsem do stavu,kdy jsme si uvědomili,že pokud nebudeš na takové urovni,že se sportem zajistíš,tak nemá cenu to dělat.Hrát za pár korun a v 35 letech zjistit,že nic nemáš a neumíš je zoufalé.
Takže škola a hokej jen pro radost.Ve světě se to vyvíjí přirozeně,tady se jde do extrému a házet statisíce do vzduchu s tím,že jednou možná je zkrátka ruleta,která za to nestojí.Jinak hodně štěstí.Za pár let přijdete na to,že jsem měl pravdu. 1

Nevím jestli o tom psal p. Zacha,ale vím,že jsem Vám o tom psal já osobně.Pamatuji na vaší počáteční euforii a nadšení stejně jako moje,že tréninkem,poctivým přístupem a chutí do hokeje se mladý prosadí.Varoval jsem Vás před tím,jak s váma zatočí,když se jim nebudete hodit do jejich plánů a systému.Kluka mi zařízli takovým způsobem,že když to popisuji lidem mimo hokej,tak nevěří,že je něco takového vůbec možné.Nejhorší je to,že díky tabulkám jste otrok a nemáte nejmenší šanci se bránit.Jediné,co můžete svobodně udělat je zabalit to.Nejhorší je na tom to,že zatímco váš kluk bude končit,tak boreček co mu nikdy nesahal ani po kotníky drtí 1 lajnu a jeho tatínek vesele navštěvuje vedení klubu v jejich kanclech.
Ono se stačilo podívat dneska na hokej a kdo ví,ten se vůbec nediví jak hrajeme.Ono se dá s čistým svědomím říct,že co mládežnický reprezentant,to protěžovaný hráč.Čest vyjímkám,pár jich tam je.

Naprosto přesný popis stavu Českého hokeje,který je jasný všem,kteří se kolem hokeje motají.Nikdo tady nemá nejmenší zájem vychovat top hráče,jen kromě jejich rodičů.Trenéři je mají jen jako prostředek vydělat si peníze.Rozvíjet schopnosti cizího kluka jim přijde naprosto zbytečné.
Bohužel protekce a klientelizmus naprosto zničily kolektivní sporty u nás.Záměrně se likvidují hráči,kteří konkurují těm "zajímavým" a dělá se vše pro to,aby se neprosadili.Pak se nahoru dostanou hráči tlačení odmala bez jakékoli jejich mimořádné snahy,protože to za něho udělají druzí.
Není se čemu divit,jak Říha zmínil,že se mladí dostanou do extraligy a pak na to kašlou.Jsou to zkrátka hráči,kteří si nikdy nic nemuseli vydřít a zasloužit,tak po nich nikdo nemůže chtít,aby začali šlapat ve 20 letech..

No tady je ten zásadní rozdíl.On ten Zacha nikdy ani v mládeži ty dva body na zápas nedělal.
U zmiňovaného Primeaua šlo jen o to,kdy a jestli naváže na to,kde byl,kdežto Zacha nemá na co navazovat.
Vždy jsem psal,že prosadit se do NHL je pro něho neskutečný uspěch,ovšem taky jsme psal,že to je hráč max. do 3-4 lajny.A tam se bohužel pro něho 6 draftu nedává.


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 27

KAMEVÉDAFacebook Kamevéda

Používáte socilní síť Facebook? Pokud ano sledujte stránku Kamevéda! fb

Sponzoři

Aqueko2.jpg

DrillBook

Informace o DrillBook, jak objednat a slevový kod najdete v článku (stačí kliknout na obrázek)
drillbook

Náhodný obrázek

DSC_0039.jpg

Reklama