Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/komentare-k-zapasum/jestrabi-prostejov-kometa-group-1-9  •  Vydáno: 30.10.2008 9:50  •  Autor: Zacha Pavel st.

JESTŘÁBI PROSTĚJOV - KOMETA GROUP 1 : 9

Liga 7. tříd jižní Moravy, Vysočiny a Olomouckého kraje – komentář k zápasu

JESTŘÁBI PROSTĚJOV - KOMETA GROUP 1 : 9

Třetiny: 1:1, 0:5, 0:3

Sestava: v bráně nastoupil Vávra,
obrana: Štancl, Zbořil J., Cívka, Voškeruša, Porzer
útok: Zacha, Jenyš, Boltvan, Vlček, Tichý, Weis, Svoboda
Góly/asistence: Zacha 3/2, Jenyš 2/1, Štancl 1/2, Boltvan 1/1, Svoboda 1/1, Vlček 0/2, Weis 1/0.

Do sestavy trenérovi tentokrát výrazně promluvila marodka. Zranění hráči Polzer, Švejda a Garčic přicestovali s týmem bez výstroje. Svoboda vzhledem k nachlazení absolvoval v týdnu pouze jeden trénink a trenéři jej proto nepostavili úplně od začátku. Ještě před zahájením utkání upozornili naši trenéři své prostějovské protějšky, že zařadili do sestavy v rozporu s pravidly soutěže i několik hráčů, kteří předchozí den nastoupili za 8. třídu Prostějova. Ti tuto skutečnost přiznali, nicméně dosti nepochopitelně nechali tyto hráče hrát s rizikem kontumace utkání.

Úvod zápasu napovídal, že jsme narazili na fyzicky velmi vyspělé soupeře. Weis sice udal týmu správný směr vydařenou trefou už ve druhé minutě zápasu, ale na většině našich hráčů byl vidět přehnaný respekt a neochota podstupovat bolestivé souboje u mantinelů. Prostějov nás ani v dalších minutách nešetřil. Vrcholem byl zákrok na našeho klíčového obránce Štancla za Vávrovou bránou, za který rozhodčí udělil hráči Prostějova 2+2 minuty. Štancl si ze souboje odnes krvavý šrám na krku.

V kabině před druhou třetinou vysvětlil trenér Nízner taktické nedostatky ve hře, načeš si vzal slovo Josef Zbořil a hřmotným hlasem hráčům vysvětlil pojmy , jako jsou statečné srdíčko, bojovnost a hrdost. Zřejmě obojí zabralo, protože od druhé třetiny jsme se přestali bát jít si i pro zdánlivě ztracené puky, naši hráči začali vyhrávat souboje u mantinelů a zcela jsme ovládli hru. Nejprve Zacha, po něm Svoboda, Jenyš a opět Zacha zajistili uklidňující odstup ve skóre od soupeře. Před koncem druhé části ještě Štancl zasadil soupeři pátý úder v této třetině.

Po několika minutách posledního dějství poslali trenéři předčasně do kabiny Jenyše, který si natáhl stehenní sval. Za rozhodnutého stavu nemělo smysl riskovat zhoršení zranění nejlepšího střelce týmu, který snad bude společně s ostatními marody k dispozici ke klíčovému zápasu o první místo v tabulce příští týden v Rondu proti Šumperku.

Závěrečnou třetinu vyslal sice soupeř na naši bránu více střel než v prvních dvou dohromady, ale naštěstí bez gólového efektu. Také proto, že golman Vávra se vůbec nemusí stydět za dnešní výkon. Naopak,byli to naši hráči, kteří ještě navýšili skóre po gólech Jenyše, Zachy a Boltvana.

Konečný výsledek ostře kontrastuje s obrazem hry v první třetině. Vedle šrámů a modřin si hráči z tohoto duelu odnesli připomenutí jednoho z hlavních hokejových zákonů. Že totiž bez statečnosti, obětování se pro spoluhráče, odhodlání vítězit, ochoty podstoupit bolest a vyčerpání, bez těchto vlastností mohou ze souboje s odhodlaným soupeřem odejít poraženi i vícenásobní mistři republiky. Věřme, že toto poznání bude zúročeno v „utkání podzimu“ v příštím týdnu, kdy na sebe narazí dva dosud neporažené celky.

Hodnocení hráče Pavla Zachy : V první třetině nevýrazný výkon, málo bojovnosti, tři čisté spálené šance. Patřil k hráčům, kteří jako by nepochopili, že Prostějov v této sestavě a při torzu naší sestavy představuje soupeře. Naštěstí, od druhé třetiny se mi jeho výkon moc líbil. Pět bodů v tomto zápase se cení. Nejhezčím momentem asi bylo přibruslení obránce za brankou a blesková náhra úplně volnému Pavlovi Jenyšovi před branku přímo na hůl. Po jeho střele viděl puk brankář Prostějova až v bráně. Stejně tak druhá nahrávka opět Jenyšovi z vyložené šance do ještě lepší pozice do prázdné brány, to byly krásné hokejové momenty.