Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/zacala-quotsuchaquot-priprava  •  Vydáno: 7.5.2009 0:08  •  Autor: Zacha Pavel st.

ZAČALA "SUCHÁ" PŘÍPRAVA

KOMETA GROUP 8. TŘÍDA

 

Situace počátkem května je v tomto předním žákovském hokejovém kolektivu v mnohém rozdílná  v porovnání s minulým rokem. Po reorganizaci soutěží je osmá třída posledním žákovským ročníkem.  Dříve se říkávalo o deváté třídě jako o posledním ročníku, že je to zbytečná soutěž a část šikovných hráčů tohoto věku hraje už dorost. Doufejme, že nebude podobně hodnocena za nějaký čas také osmá třída, která dnes představuje nejstarší žákovskou kategorii.

 Současná situace to částečně připomíná. Velká část nejstarších a herně nejvyspělejších hráčů se „uchází o angažmá" v kategorii ml. dorostu, kde podstupuje tvrdou přípravu necelých padesát hráčů. Část z nich  je v Kometě na „hostovačkách" a mateřské kluby dělají samozřejmě potíže při jednáních o přestupech. Vytypované posily z nižší třídy, které se věkově i výkonnostně mohou úspěšně zařadit do kolektivu trojnásobných mistrů republiky : Martin Biolek, Jakub Weber, Patrik Koch a David Holub (zájem by byl i o Radka Koblížka) se ještě do tréninkového procesu nezařadily. Stane se tak asi nejdříve příští týden. Navíc, stejně jako dlouholetý vedoucí budoucí 7. třídy Tomáš Nossek, který oznámil konec svého oficiálního působení v roli vedoucího, se nachází ve váhavém rozpoložení s chybějící motivací i asistent trenéra a vedoucí týmu v jedné osobě u budoucí osmé třídy Josef Zbořil. Osobně mám pocit, že oba jmenovaní k žákovským týmům Komety Group po mnoho let neodmyslitelně patří a je obtížné si představit, že tomu v nadcházejícím školním roce může být jinak. Zatímco u Tomáše Nosska je toto rozhodnutí vzhledem k navýšenému pracovnímu vytížení pravděpodobně konečné , osobně věřím, že Josef Zbořil v sobě najde sílu i motivaci a pomůže nakonec trenérovi  Janovi Níznerovi dále svým charakteristickým zvučným hlasem burcovat a vychovávat tento elitní hokejový žákovský tým Komety Group i v příštím období.

V prvním týdnu se na tréninku scházelo pouze devět až deset hráčů. Tímto údajem ale skeptické zprávy končí. Byli jsme velmi příjemně překvapeni, jak prozatím hráči přistupují k tréninku. Dokonce jedinci, kteří dříve „odflákli co se dalo" jdou příkladem v nasazení a tréninkové morálce. Není na ně třeba křičet, ti kluci za to berou na 100% a sahají si až na dno svých rezerv. Jakoby si uvědomovali, že oslabený tým bude potřebovat formu a enormní nasazení od každého z nich, aby se budoucí hokejový rok odvíjel podobným způsobem, jako ty minulé. Jakoby tito mladí borci už dnes pochopili, že v příštím období to budou oni a nikdo jiný, kdo rozhodne o úspěchu či neúspěchu tohoto pozorně sledovaného týmu. Líbí se mi, že kluci ke své práci přistoupili jako profíci. Trenér si potom může dovolit jednat s nimi jako s partnery, na které není třeba řvát, ale stačí vysvětlit, poradit nebo opravit.

Rád bych vyslovil přesvědčení, že hráči, kteří k nám přijdou z letošní šesté třídy či z jiných směrů, naleznou kamarádský, přívětivý, ale i konkurenční a vyspělý kolektiv, ve kterém budou schopni rozvíjet tím nejlepším způsobem své hokejové schopnosti a do kterého se budou těšit každý den. A možná, pokud budeme držet pohromadě a tvrdě bez ustání pracovat, se zase dočkáme nějakých dalších úspěchů. Přiznejme si, každým rokem je to náročnější. Hlavně u rodičů začíná docházet motivace, výdrž i síly. Jenomže právě tyto veličiny by bylo třeba zapojit v co nejvyšší míře už od začátku jarní přípravy a potom i po zbytek roku. Podle prvního tréninkového týdne se prozatím vše jeví tak, že si to ti pracovití chlapci opravdu zaslouží.