Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/drillbook-software-pro-hokejove-trenery  •  Vydáno: 15.10.2013 9:40  •  Autor: Kocourek-Martin

DrillBook - software pro hokejové trenéry

DrillBook - software pro hokejové trenéry
Rozvoj informačních technologií se už dávno promítá prakticky do všech oblastí lidských činností. Není tedy divu, že i v oblasti sportu se objevila řada softwarových řešení, která mají napomáhat práci trenérů, sportovních funkcionářů, ale i hokejem pohlcených rodičů. Jedním z kompletních a uživatelsky přívětivých řešení je i celosvětově úspěšný český produkt s výstižným názvem DrillBook, který je připraven pro většinu kolektivních sportů, nicméně primárně je vyvíjen pro lední hokej.

Jak už název napovídá (DrillBook = Kniha cvičení), jedná se o software, který uživateli umožňuje zakreslovat schémata tréninkových cvičení, třídit je do kategorií, publikovat v tréninkových plánech. Trenér tak má možnost připravit zásobník cvičení a jednotlivá cvičení opakovaně a především snadno používat v tréninkových plánech při přípravách tréninkových jednotek. Plány (tzv. přípravy na tréninkovou jednotku) pak lze archivovat, editovat k opakovanému použití a samozřejmě publikovat v mnoha formátech.

Kromě základních funkcí nabízí DrillBook i řadu jedinečných řešení, mezi které patří např.:

- Sofistikované vektorové kreslení s množstvím pokročilých funkcí (např. rozkreslení složitějších cvičení na více ploch – hřišť, vymezení prostoru na hřišti atp.).
- Volitelné grafické značky pro zakreslování hráčů a pohybů.
- Animace cvičení (modul Taktika) s možností exportu cvičení jako video klipu (např. pro snadnou prezentaci na tabletech).
- Modul Tělocvična pro zakreslování OFF ICE cvičení s využitím gymnastických nářadí.
-    Online sdílení dat, umožňující snadné sdílení veškerých dat (cvičení, tréninkové plány ad.) mezi skupinou trenérů (např. v rámci klubu) s využitím vlastního cloudového uložiště.
-    Sedm šablon pro tisk tréninkových plánů.
-    Přímý tisk do PDF formátu.
-    Plná kompatibilita s metodikou ČLSH pro zakreslování cvičení a archivaci tréninkových plánů.

DrillBook je momentálně dostupný v českém a anglickém jazyce nutno podotknout, že kromě příznivé ceny poskytuje autor veškeré aktualizace programu pro stávající uživatele zdarma. Kromě toho je na webových stránkách aplikace připravena i kvalitní podpora včetně videoukázek ovládání aplikace, takže s programem je během krátké doby schopen pracovat i méně zkušený uživatel PC.

Kompletní informace o DrillBooku, včetně demoverze a objednávkového formuláře, naleznete na webové stránce aplikace. Pro využití slevy ve výši 500 Kč nezapomeňte při objednávce zadat slevový kupón uvedený níže.

Slevový kupón pro čtenáře webu zacha-hokej.cz (sleva 500 Kč): DBPZV2013
Webová stránka aplikace: www.drillbook.net
Odkaz na objednávku: www.drillbook.net/db-ng/objednavka