Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/jina-cesta-k-uspechu-jan-ordos  •  Vydáno: 12.1.2014 13:28  •  Autor: Zacha Pavel st.

Jiná cesta k úspěchu - Jan Ordoš

 

Jan Ordoš

narozen 18.9.1996

výška 181

váha 80

držení hole - pravé

útočník

klub: Bílí Tygři Liberec

 

Tento hráč je příkladem trochu jiné cesty k úspěchu než je zde rozvíjená a propagovaná Kamevéda. Svoji hru má postavenou na jiných přednostech, vychází z jiné pozice, než třeba Pavel Zacha.

Není to určitě stokilový a dvoumetrový „bourák,“ který by mohl mít základ své hry postavený na fyzické hře. Spíše může sázet na naprostou oddanost hokeji, tvrdou práci a výborný přístup ke každému tréninku i zápasu.

Když jsme se s mojí manželkou Ilonkou jednou asi před rokem sešli u kávy s jeho rodiči , byl jsem překvapen jejich sdělením, že následovali našeho příkladu, opustili svůj původní klub a přesídlili do Liberce. Pronajali si byt ve stejném domě jako my padesát metrů od ledové plochy. Tento fakt mě tehdy velice překvapil.

Nikdy neměl tolik štěstí na výrazné úspěchy nebo výsledky. Ale na ledě na sebe upozorňoval nasazením a agilitou. Vzpomínám si na jeho impozantní vstup do kategorie staršího dorostu, kdy vstřelil dva góly v jednom zápase a byl nepřehlédnutelný.

Podobně teď v utkání extraligy juniorů Plzeň – Liberec zaznamenal teprve ve svém druhém zápase za juniory z nájezdu vítěznou branku zápasu a zasloužil se o zisk velice cenného jednoho bodu navíc ze západu Čech. Tento strohý údaj svědčí jednak o schopnostech a šikovnosti tohoto hráče stejně jako o odvaze a ochotě trenéra Petra Hakena sázet i ve vypjatých chvílích na mladé hráče, kteří mu následně jeho důvěru vracejí.

Jenže prozatím, tedy po dobu strávenou v Liberci, od kdy mohu sledovat jeho kariéru, Honzu vždy uvrhl zpět nějaký úraz nebo zdravotní komplikace. O to víc je možné obdivovat buldočí vůli znovu a znovu se vyškrábat zpět a opět po krátké době atakovat ty nejvyšší hokejové příčky.

V reprezentaci se dříve objevoval pouze okrajově, zmiňované zdravotní komplikace mu pokaždé zabránily prosadit se výrazně a trvale v současné osmnáctce. Ale v této sezóně je tomu jinak. Na poslední akci s osmnáctkou patřil k nejvíce bodujícím hráčům českého týmu a jeho celková letošní bilance pěti bodu v šesti zápasech vůbec není špatná. Pokud jej nezradí zdraví, určitě není bez šance propracovat se do české osmnáctky na letošní vrchol sezóny – dubnové mistrovství světa.

Za jeho výsledky je kromě zázemí vytvořeného jeho rodiči třeba spatřovat odborný dozor a poradenství Mgr. Miroslava Buňky, který řeší jeho sportovní výživu a současně působí jako konzultant, trenér a poradce dohlížející dlouhodobě nad jeho sportovním rozvojem. Také díky této výhodě může Jan Ordoš stále reálně pomýšlet na profesionální hokejovou kariéru, pokud svoje nezměrné úsilí a elán udrží v dalších letech na minimálně stejné úrovni a ještě přidá dobré zdraví a trochu toho štěstíčka, bez kterého se nenaplní žádný velký životní ani sportovní sen.