Zdroj: http://www.zacha-hokej.cz/domu/osmnactky-mistrovstvi-sveta-ve-svycarsku  •  Vydáno: 24.4.2015 4:58  •  Autor: Zacha Pavel st.

Osmnáctky - Mistrovství světa ve Švýcarsku

USA - KANADA 7:2, FINSKO - ŠVÝCARSKO 5:4

 

26.4.2015

http://www.hokej.cz/ctvrtfinale-jako-strop-na-ameriku-jsme-nemeli-priznava-kouc-petr/5007360

 

Kanada skončila v souboji o finále s USA stejným rozdílem, jako Češi. Asi to odpovídalo. V zápase ve skupině s Kanadou jsme byli místy lepším týmem a dokázali jsme je chvílemi zatlačit a držet v pásmu.

První třetina s USA naopak vyznívala dojmem, jakoby Američané hráli přesilovku celých dvacet minut pět na tři nebo pět na čtyři. První lajna byla na ledě jen dvanáct vteřin a šla na střídačku, protože po levé straně šla velice nebezpečná střela těsně vedle naší branky. Logický krok trenéra měl ale další vývoj. Další lajny se vůbec nebyly schopné vymanit z pásma a když tak za cenu zakázaného uvolnění. Takže byly po dvou minutách naprosto zdevastovány, než se dostaly na střídačku. Kromě toho už několikrát mohl puk skončit v naší síti a jen skvělý brankář tomu dokázal odolávat. Znovu šla do hry naše první lajna až asi po čtyřech minutách hry. Tohle prakticky rozložilo naši hru. Při tak brutálni dominanci soupeře na ledě nelze hrát jakýkoliv systém. Pokud se odrazil puk a náš hráč šel k mantinelu se čtyřmetrovým náskokem, bylo jisté, že díky své pomalosti, nerozhodnosti i chabé síle v souboji nedostane puk ani do středního pásma. Pokud byli hráči na stejno nebo byl blíže Američan, náš hráč se ani nepokoušel o souboj a raději zaujal obrannou pozici mezi brankářem a soupeřem. 

Takto to zhruba vypadalo až do poloviny zápasu, kdy se hra trochu vyrovnala. Nepříjemné u Američanů bylo také to, že takový vývoj neustal, když šla z ledu jejich první lajna. Vypadaly skoro všechny stejně, takže na naší straně žádná úleva.

Domáčí Švýcaři udělali maximum. Před plným hledištěm se jim klidně mohlo podařit projít do finále. Pokud dali Rusáky, věřil jsem, že zdolají i Finy.

Pokud Finové neprohrají o víc než čtyři branky s USA, budou mít veliký respekt. Ale když jsem je viděl s Lotyši, nevěřím, že by dokázali tři třetiny odolávat USA. Takovou kvalitu nemají. Díky skvělému bruslení, kondičce a pohybu to s nimi Američané nebudou mít tak snadné, jako s námi, ale v dalších činnostech mají o tolik navrch, že by to mělo výrazně převládnout.

Zápasy v osmnáctkách jsou ale občas obtížně předvídatelné, takže uvidíme.

Zápas o bronz bude zajímavý. Pro domácí tým by byl zisk bronzu fantastický, zatímco Kanada si přijela pro zlato a pokles motivace tam bude.

 

25.4.2015

Tak už jsem se vrátil nejen ze Švýcarska, ale před chvílí i z Kanady. Cestou z Bruselu linkou O.K. jsem si stihnul přečíst nekolikery české noviny.

Také hodnocení trenéra Jakuba Petra.  Mě se tento umírněný a lidský tón líbí, nepopírám, z jeho strany určitě nikdy nebylo nějaké konfliktní jednání, arogance či cokoliv jiného, co činí reprezentaci pro hráče i jejich rodiče právem obtížně snesitelnou.

http://www.hokej.cz/ctvrtfinale-jako-strop-na-ameriku-jsme-nemeli-priznava-kouc-petr/5007360

 

USA - ČESKO 7:2

Třetiny: 4-0, 0-1, 3-1

Poměr střel: 43/14

 

Měl jsem to štěstí osobně sledovat tento neuvěřitelný zápas. Bylo to velice bolestné, ale vševypovídající.

Vůbec se nebudu pouštět do nějakých hodnocení či hledání viníků. To pro tentokrát přenechám jiným kritikům.

Mám totiž pocit, že by bylo třeba udělat rozbor všeho na deset stránek a nebo se do povrchního hodnocení raději vůbec nepouštět. Přikláním se k druhé možnosti.

Sdělím jen pár názorů.

Ten zápas by měli povinně sledovat všichni manažeři českých hokejových klubů, všichni trenéři mládeže a všichni kdo se na svazech zabývají mládeží. Měli by tím povinně začínat každý týden své práce.

Stejně tak všichni trenéři pracující na jakékoliv úrovni s mládeží, rodiče, kteří dávají své děti na hokej a také sportovní redaktoři, aby nepsali nesmysly a viděli problémy a viníky problémů tam kde jsou a ne tam, kde se jim to z nějakých důvodů hodí do krámu.

Je to tak čirý a průkazný elixír sportovní pravdy, že by ty pravé příčiny a spojitosti došly i těm nejzabedněnějším a nejhloupějším.

Všichni máme na současném stavu i na tom, že proběhl další takový zápas, svoji vinu. Možná tam mohli být jiní hráči, možná kluci nemuseli být tak svázaní a ustrašení ze svého soupeře (skutečně na maximum začali jezdit až ve 28 minutě zápasu, kdy už vlastně bylo po něm). Do té doby jsem měl pocit, že sleduji nerovný zápas hokejové přípravky s elitním týmem AAA osmé třídy.

Bylo by krásné, pokud by to byla chyba trenéra. Jistě bylo možno udělat pár věcí jinak, ale takový závěr by byl nesmysl. I kdybychom ten tým poskládali ještě několikrát a různě vše mixovali, ten obrázek by byl stále stejný. Proč?

Protože pro takový level máme v ročníku konkurenceschopné tak dva tři hráče. Ostatní prostě takovouhle výzvu už nemohou přijmout.

Ani český ročník 1997 není pro USA rovnocenným, co rovnocenným - důstojným soupeřem. Chvílemi tem pohled byl trapný a bolestný pro ty, kteří snad věřili, že bychom mohli mít s trochou štěstí šanci. Věřte, že nemohli. Jako když jdete s prakem proti tankům.

Je to výběr svobodných, vyspělých hráčů vyselektovaných z konkurence tisíců z velké vyspělé země, sportovců žijících v diametrálně odlišných podmínkách.

Když srovnám fungování dvacítky a současné osmnáctky, jsem docela spokojený. Především z důvodu, že současný trenér působí mnohem komunikativnějším a slušnějším dojmem, umí se vyjadřovat a je pozitivní. Už přivítání hráčů probíhá tak, jak by asi mělo probíhat.

A musím říct, že celé to extempóre v lednu mělo i svůj pozitivní dopad. Nebudu to blíž rozebírat, ale některé věci kolem týmu prostě fungovaly jinak a lépe. Už jen z toho důvodu to nebylo zbytečné.

Byla to těžká až vlasy bělící procedura - sledovat takto brutálně podanou pravdu včera v Luzernu. Nejprve jsem jsem chtěl odejít už už po osmi minutách, nakonec jsem vydržel a spěchal pryč asi minutu před koncem, abych stihnul za několik hodin let do Kanady. S odstupen času jsem rád, že jsem vydržel.

Mohl jsem při řízení auta celou noc přemýšlet.

Máme problém, je v nás hodně nenávisti, hlavně v nás rodičích, často právem, všichni kritizují, ale nikdo toho moc nedělá na svém úseku pro to, aby se něco zlepšilo.

Pokud hovořím o nespokojenosti, tak jen pro ty, kteří hrají hokej, aby byli jednou mistry světa. Pokud někomu stačí pouze se zúčastnit, nespadnout z elitní skupiny, trochu se ukázat scoutům, pak není důvod prudit. Je to o úhlu pohledu co kdo od toho očekává.  

Ale ti, kteří by chtěli medaili nebo dokonce titul, mohli vidět, že ta vzdálenost se zase zvětšila.

Věřím tomu, že naše cesta, tedy Kamevéda, byla správná pro nás a je a bude správná pro řadu dalších rodičů, kteří umí snít a přemýšlet.

A nevidím nějakou jinou cestu, která by prokazatelně v našich podmínkách vedla stejným směrem. Vy ano?

http://www.hokej.cz/sen-o-medaili-se-rozplynul-mladici-padli-s-usa-a-konci-ve-ctvrtfinale/5007353

http://hokej.idnes.cz/zacha-po-vyrazeni-na-ms-do-18-let-dmd-/reprezentace.aspx?c=A150423_185901_reprezentace_par

http://www.sport.cz/hokej/ostatni/clanek/668485-hokejova-osmnactka-prohrala-ve-ctvrtfinale-ms-s-americany.html#hp-artcl

 

 

 

22.4.2015, 8.37 hodin

ČESKO - ŠVÝCARSKO 5:0

Český tým nastoupil poprvé na turnaji ve svém současném nejsilnějším složení. V zápase o mnoho nešlo, oba týmy měly čtvrtfinále jisté - a dalo se i kalkulovat, že prohra by přinesla přijatelnějšího soupeře v podobě ruského týmu, který sice skupinu A na MS suverénně vyhrál, pro Američany ale zase hovoří tradice umístění z posledních let a až vražedná produktivita (30 gólů ve čtyřech zápasech).

Mistrovství světa se ale hraje teké o prestiž a nedovedu si představit chtít tady prohrát zápas.

Český tým hrál s domácím Švýcarskem opravdu dobře, soupeře do ničeho nepustil a dominoval po celý průběh zápasu. Od počátku nebylo třeba mít ani na chvíli obavu o výsledek. Nepamatuji tak snadný a jednoznačný průběh utkání na vrcholné akci se soupeřem, který dělá v oblasti mládeže větší a větší pokroky a je vlastně obecně naším největším hokejovým konkurentem.

Pokud může něco vzbuzovat naději před blížícím se čtvrtfinále s USA, které nastoupí v roli jednoznačného favorita, je to očividná schopnost českého národního týmu zlepšovat svůj výkon s každým dalším zápasem na letošním šampionátu.

Po odevzdaném, bezkrevném, nedisciplinovaném a celkově nevydařeném prvním zápase s Finskem, kde údajně hráli sudí výraznou roli, se podařilo sehrát kvalitní partii s Lotyši, které bych po stránce potenciálu hráčů a individualit řadil výš v ročníku ´97 než Švýcary.

S Kanadou jsme nenastoupili kompletní, ale určitě se dá mluvit o nejhodnotnějším výkonu na mistrovství do té doby. Trošku jsme propadali ve vlastním pásmu kromě první lajny v první polovině zápasu, ale nutno si uvědomit, že dva důležití hráči pro tým byli mimo hru.

Včera jsme v generálce na čtvrtfinále uspěli i z hlediska našeho celkového výkonu, bruslení a herního systému, byli jsme ukáznění. U Švýcarů se  mi nezdál jejich pohyb, v bruslení proti našemu týmu zaostávali, což není běžný jev při soubojích obou soupeřů na vrcholných akcích. Buďto se na nich už projevuje únava z náročného programu na mistrovství, nebo se skutečně šetřili na čtvrtfinále. Těžko říct, pro mě osobně byl jejich včerejší výkon zklamáním a podle názoru odborníků se:

"...včerejší výkon Švýcarska nedá s jejich vystoupením proti Kanadě srovnávat, současně je ale třeba uznat, že Češi jim svým výkonem a pohybem vůbec nic nedovolili a jednoznačně diktovali možnosti soupeře..."

Do zápasu s USA tedy můžeme jít s velice opatrnou nadějí s tím, že pro úspěch by bylo třeba nikoliv pozvolného, ale doslova raketového zlepšení všech činností českého týmu s tím, že určitě nelze hrát důsledně na čtyři lajny. Takovou kvalitu tady na mistrovství prostě nemáme a to by také mohlo být v patnácté minutě po zápase.

Druhým zásadním faktorem bude ukázněnost a disciplína, vyloučení si proti USA vůbec nemůžeme dovolit.

Tyto faktory budou rozhodovat společně s formou bankáře a klíčových hráčů týmu, stejně jako nasazení a obětavost všech hráčů na ledě.

Češi nastoupí v repríze loňského "finského" finále  v Luzernu zítra 23.4.2015 ve 14.45 hodin.

 

 

21.4.2015, 23.28 hodin

http://www.cslh.cz/clanek/2215-osmnactka-prehrala-svycary-a-ve-ctvrtfinale-ji-cekaji-americane.html

http://www.hokej.cz/osmnactka-prejela-svycary-rozdilem-tridy-ve-ctvrtfinale-narazi-na-usa/5007317

http://hokej.idnes.cz/ms-hokejistu-do-18-let-cesko-svycarsko-dwl-/reprezentace.aspx?c=A150421_215734_reprezentace_par

 

 

 

21.4.2015, 14.58 hodin

http://www.hokej.cz/kdo-fandi-mladikum-na-sampionatu-v-zugu-pribuzni-a-krajanci/5007307

 

Slova z článku mohu jen potvrdit. Ve Švýcarsku vládne jasné krásné slunečné počasí. Místní blahobyt, bělostné štíty ledovců sahajících až ke třem tisícům metrů nad mořem i čistá jezera se zelenomodrou průzračnou vodou, to vše vytváří malebnou podívanou a až kýčovité pohledy na přírodní scenérie.

Liouky zde využívají k chovu skotu i ve výškách vysoko nad tisíc metrů původními ekologickými technologiemi propojenými se současnou nejmodernější technikou. Takové maso a mléčné výrobky se skutečně nikdo nemusí bát konzumovat, nic čistšího ani lepšího dnes nenajdete.

Na jeden z místních ledovců jsme se  dnes nechali vytáhnout kabinovou lanovkou, která se ovládá jako samoobsluha. Vhodíte pár mincí, sednete do kabinky, zavřete dveře, navolíte si cestu na ovládacím panelu a za několik okamžiků se už pohybujete stovky metrů nad terénem.

Švýcaři "nezlobí," nemají zjevně problémy - žije se jim dobře. Ta zem je nesmírně krásná, povznášející.

Dnes večer zjistíme, jestli alespoň ten hokej ještě hrajeme o maličko lépe.

Večerní zápas Česko - Švýcarsko

si snad kluci zahrají před plným hledištěm.

A my si snad užijeme zápas, ve kterém ještě zdaleka nepůjde o všechno.

To za dva dny to bude o něčem jiném - semifinále nebo cesta domů

 

20.4.2014, 22.00

http://u18worlds2015.iihf.com/

video ze zápasu CZE - LAT

http://u18worlds2015.iihf.com/en/media/

 

http://www.hokej.cz/muj-trest-pry-chyba-na-internetu-uz-abych-na-to-vlitl-tesi-se-zboril/5007290

rozhovor Jakuba Zbořila

 

20.4.2015, 16.37 hodin

http://www.hokej.cz/mladici-padli-ale-se-cti-muze-to-pro-nas-byt-odraz-tvrdi-brankar-stezka/5007274

http://www.hokej.cz/video-prohra-s-kanadou-kluci-tam-nechali-vsechno-rika-trener-petr/5007273

 

20.4.2015, 7.55 hodin

http://sport.aktualne.cz/osmnactka-podruhe-na-ms-prohrala-nestacila-na-kanadu/r~9b9997aee6cb11e497be0025900fea04/

http://www.hokej.cz/video-odehrali-jsme-nejlepsi-zapas-rika-koblizek-po-prohre-s-kanadou/5007263

http://www.cslh.cz/clanek/2207-cesi-se-na-osmnactkach-zlepsuji-na-kanadu-presto-nestacili.html

http://u18worlds2015.iihf.com/en/news/en/can-cze/

 

 

Zdravím všechny z dějiště šampionátu. Nová hokejová aréna v Zugu s přilehlým hotelem představuje nádhernou kulisu mistrovství světa, kterému chybí jen větší zájem místních diváků. Na první včerejší odpolední utkání Finsko - Lotyšsko se přišla podívat jen hrstka scoutů a příznivci obou týmů. Lotyši hráli výborně a nebýt dvou velice sporných vyloučení, ve kterém Finové otáčeli obraz hry, mohli bodovat a body by si za svůj výkon zasloužili.

V českém týmu znovu nenastoupil Jakub Zbořil, který si s sebou do Švýcarska přivezl zákaz startu na dva zápasy a nikoliv na jeden, jak se původně hovořilo. Jeho absence byla citelná.

David Kaše má nastřelenou ruku pukem a zranění ho do zápasu také nepustilo.

Tým posílil, Filip Chlapík a dokázal vymyslet několik zajímavých útočných nápadů, které ale včera gólem neskončily.

Naši hráči se zvedali hlavně v poslední třetině, kdy měli snahu o tlak.

O vyrovnaný průběh utkání se zasloužil výborným výkonem Aleš Stezka, který odchytal bezchybně celý zápas.

Pokud jsem mohl hovořit se scouty sledujícími mistrovství od počátku, tak pro ně představuje hra českého ročníku 1997 určité zklamání. Všichni hovoří o tom, že loňský tým ´96 na ně působil prozatím lépe. Což musím uznat a je to pro mě zklamání, protože jsem roky tvrdil něco jiného. Češi zaostávali v pohybu, což bylo markantní hlavně v zápase s Finy.

Já osobně mohu posoudit pouze včerejší utkání, které oni hodnotili jako nejvíc vydařené z naší strany.

Přesto je vidět, že potřebujeme hodně času na vymyšlení akce i na rozehrávku, což v moderním hokeji nikdo nikomu nedopřeje. Měnit návyky a kvalitu hráčů až na mistrovství s ohledem na tempo už potom nelze.

Přesto, pokud bychom nastoupili kompletní i disciplinovaní a golmanům by se dařilo, můžeme pozlobit každého soupeře.

Můžeme se těšit na zítřejší zápas se Švýcary. Jejich první utkání s Kanadou hodnotili scouti jako dosavadní vrchol turnaje co se týče rychlosti a nasazení po celý zápas.

18.4.2015, 14.19 hodin

 

Hráči si dnes užívají volný den po vstupu do turnaje a odehrání dvou zápasů ve dvou dnech.

Tým je hodně potlučený, doktoři a fyzio odborníci jsou v permanenci, aby dali hráče dohromady na Kanadu.

Den volna je k nezaplacení.

Na Kanadu ale budou muset kluci vyrukovat s jiným výkonem, než kterým se prezentovali doposud.

Buďto  budou schopni takové akcelerace výkonnosti, nebo musí zapomenout na výhodnou pozici pro čtvrtfinále.

....................

 

 

http://hokej.idnes.cz/pavel-zacha-cesko-lotyssko-hokej-ms-do-18-let-fei-/reprezentace.aspx?c=A150417_205655_reprezentace_ten

http://sport.aktualne.cz/osmnactka-konecne-zabrala-na-ms-si-poradila-s-lotysskem/r~6b42f7eee52211e497be0025900fea04/

http://www.hokej.cz/video-mame-rezervy-ale-ukazal-se-tymovy-duch-tesi-kouce-petra/5007219

http://www.hokej.cz/video-mame-rezervy-ale-ukazal-se-tymovy-duch-tesi-kouce-petra/5007219

http://www.hokej.cz/zacha-potopil-lotyse-dvema-goly-tohle-jsme-potrebovali-rika-strelec/5007205

http://www.cslh.cz/clanek/2198-uspesny-reparat-osmnactka-splnila-povinnost-a-porazila-lotyse.html

 

 

 

17.4.2015, 16.18 hodin

ČESKO - LOTYŠSKO 4:1

http://www.hokej.cz/osmnactka-se-oklepala-z-debaklu-vyhru-nad-lotysi-ridil-zacha/5007197

http://www.onlajny.com/match/index/date/2015-04-17/id/143440

Třetiny: 1-0, 1-1, 2-0

Uff, tak tohle ještě v půlce zápasu nevypadalo dobře a když se nám nedařilo skórovat ani z vyložených šancí, příležitostí a trestných střílení, zdálo se, že si koledujeme o pěkný průšvih a dramatickou koncovku.

Naštěstí se zápas podařilo zvládnout a nejhorší možnou variantu vývoje naší skupiny zažehnat.

Ale zdá se mi, že se trápíme a o nějakých medailových ambicích se po prvních dvou zápasech ve skupině prozatím vůbec nehodí mluvit. Jsme tomu daleko a naše hra prozatím postrádá lehkost.

Ale to ještě nemusí nic znamenat, v osmnáctkách je každý zápas jiný - viz. první dva zápasy týmu USA ve druhé skupině.

................................

V dnešním utkání nemůže nastoupit Jakub Zbořil, který si odčiňuje trest ještě z posledního zápasu play-off QMJHL, kdy dostal trest 5 minut + "odchod do kabiny."

Jedná se o zákas startu na jedno utkání, který se vztahuje i na zápasy MS, o čemž se trenéři dozvěděli na poslední chvíli před zápasem s Lotyšskem. Pokud bychom vyhráli porvní utkání s Finskem, vážně by českému týmu hrozila kontumace výsledku. Proto bylo rozhodnuto, aby si Jakub trest odpykal ve druhém utkání proti Lotyšsku.

Český tým je v situaci, kdy hraje s Lotyši o všechno. Pokud by dnes došlo k dalšímu zaváhání, mohlo by to být už fatální.

Zápas je prozatím hodně vyrovnaný.

 

16.4.2015, 22.10 hodin

Obdrželi jsme od Finů debakl a to je určitě nepříjemné překvapení a hodně nevydařený vstup do mistrovství světa.

Možná bude dobré počkat na hodnocení těch, kteří zápas přímo sledovali. Na dálku se to jeví tak, že od druhé třetinyjsme nestačili bruslit. Horší bylo, že hráči vůbec nedokázali reagovat na metr, který nastavili rozhodčía prakticky nehráli v pěti hráčích.

Je otázkou, zda neukázněnost či co bylo příčinou takového průběhu a permanentního vyloučení českých hráčů.

Po prvním zápase máme před sebou velký otazník.

16.4.2015, 10.54 hodin

http://www.onlajny.com/match/index/date/2015-04-16/id/143439

Prozatím se zdá, že bude možné v Česku zápas sledovat pouze na onlajnech.

Pokud by někdo objevil možnost sledování živého přenosu, prosím Vás o info.

 

Děkuji

 

16.4.2015, 7.56 hodin

http://hokej.idnes.cz/ceske-hokejisty-do-18-let-ceka-obhajoba-stribra-na-ms-f8z-/reprezentace.aspx?c=A150415_180159_reprezentace_tof

Pro některé hráče dnešním dnem končí několik týdnů dlouhá příprava na mistrovství světa a konečně vstupují do šampionátu.

Zápas s Finy začíná v 19.45 hodin. V dějišti už jsou někteří rodiče hráčů, další se do Zugu teprve chystají. Hlavní vlna zřejmě přicestuje na nedělní zápas s Kanadou.

Všem přeji šťastnou cestu.

 

15.4.2015, 22.52 hod.

Bohužel, po generálce se Švédy žádné články, ani zmínka v českém tisku, kauza "Růžička" všechno přebíjí.

Tak snad alespoň tento článek:

http://www.hokej.cz/zacha-pred-patym-sampionatem-mam-zkusenosti-snad-tymu-pomuzu/5007117

 

15.4.2015

Podle názorů z místa konání utkání měl český tým v průběhu utkání se Švédy herně navrch. Zápas nedohrál švédský obránce a současně TOP Prospect pro letošní draft NHL Oliver Kilington, který v sezóně dlouho laboroval se zraněním. Po tvrdém ale čistém hitu utkání proti českému týmu nedohrál.

V českém týmu je vše v pořádku a hráči se připravují na svůj zítřejší vstup do šampionátu.

 

 

14.4.2015

Česko - Švédsko 4:1

Třetiny: 1-0, 2-0, 1-1

Trestné minuty:

Koblížek 4, Zacha 2, Zbořil 2, Svoboda 2,

poměr trestných minut: 10/8

Góly a přihrávky:

Zacha 2/0,  Kaše 1/1, Špaček 0/2, Anděl 1/0, Zbořil 0/1, Jašek 0/1, Svoboda 0/1,

V české brance odchytal první dvě třetiny Vladař a na poslední dvacetiminutovku jej střídal Stezka.

Jednalo se o poslední přípravu před vstupem české osmnáctky do základní skupiny Mistrovství světa U18 ve Švýcarsku. Zápas byl důležitý z hlediska sebedůvěry týmu a jeho rozpoložení před prvním zápasem na šampionátu, kde jej čeká opět silný soupeř ze Skandinávie.

Proti Švédsku české mládežnické výběry příliš často na vrcholných akcích v posledních deseti letech nedokázaly uspět, z tohoto pohledu je výsledek povzbuzující.

Také experti hodnotili před mistrovstvím Švédy výše, podle odhadů by měli být hráči produkovaní uznávanou švédskou hokejovou školou opět nejlepší v Evropě a na první kolo letošního draftu do NHL mají reálnou šamci vstoupit minimálně čtyři Švédové, možná i víc. Z tohoto důvodu byl před zápasem mírným favoritem švédský tým, nicméně samotné utkání mělo výsledkově jednoznačný průběh a Češi jej drželi od počátku ve svých rukách bez obav o výsledek, který může přinést důležitý posychologický efekt promítající se i do samotného mistrovství.

Pokud poslední příprava se Slovenskem na české půdě vyzněla po dvou prohrách trochu rozpačitě, výhra nad silnými Švédy, vážnými aspiranty na jednu z medailí, vrací sebedůveru do českého týmu a snad i jistotu na hokejky našich mladých hráčů.

http://stats.iihf.com/SIHF/53/

http://stats.iihf.com/SIHF/53/IHM053000_85C_4_0.pdf

http://stats.iihf.com/SIHF/53/IHM053000_85B_4_0.pdf

http://stats.iihf.com/SIHF/53/IHM053000_85D_4_0.pdf

http://stats.iihf.com/SIHF/53/IHM053000_85A_4_0.pdf

http://stats.iihf.com/SIHF/53/IHM053000_85E_4_0.pdf

 

 

13.4.2015

Češi zvládli poslední generálku v dějišti šampionátu ve Švýcarsku úspěšně a Švédsko porazili jednoznačně 4:1, když Seveřané korigovali skóre až dvě minuty před koncem.

Naši první soupeři ve skupině, Finové, naopak jednoznačně podlehli favorizovaným USA v poměru 7:2.

 

 

9.4.2015, 15.13 hodin

http://sport.aktualne.cz/petr-jedem-pro-medaili-jinak-bych-kluky-nepustil-do-busu/r~8a1ba06cddf711e496f2002590604f2e/

 

 

9.4.2015, 13.43 hodin

Kritiky Zachova otce se nebojím, říká kouč hokejové osmnáctky Petr.

"...Já se žádné kanonády neobávám,..." usmívá se kouč české osmnáctky Jakub Petr.

................................

Za sebe mohu dodat, že s jeho názorem plně souhlasím.

Také mě nenapadá jediný důvod, proč bych jej měl kritizovat.

Pavel Zacha st.

.....................

Pokud nastal nějaký problém, tak s cestováním.

Na letišti v Torontu zpoždění 9 hodin.V Bruselu čekání na spoj do Prahy - 7 hodin.

I tyto zkušenosti patří k životu mladého hokejisty

Plánovaný přílet dnes ráno a dopolední připojení k týmu v Rokycanech se tak odkládá až na dnešní noc.

Ale požadavek trenéra Jakuba Petra být mu k dispozici nejpozději v pátek ráno se snad podaří splnit.

 

http://hokej.idnes.cz/hokej-ms-osmnactek-jakub-petr-pavel-zacha-fpu-/reprezentace.aspx?c=A150409_104934_reprezentace_cig#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box

.....................................................................................................

 

8.4.2015,  15.19 hodin

 

http://hokej.idnes.cz/hokej-reprezentace-osmnactka-jakub-petr-ms-zacha-f6a-/reprezentace.aspx?c=A150408_151251_reprezentace_cig

http://www.sport.cz/hokej/reprezentace/clanek/663849-navaze-osmnactka-na-lonskou-senzaci-hlavne-mit-pokoru-apeluje-trener-petr.html#section-artcl

http://www.hokej.cz/nase-heslo-je-pokora-tvrdi-kouc-petr-osmnactka-ma-zachu-i-zborila/5006942

http://sport.aktualne.cz/ve-vyberu-osmnactky-pro-hokejove-ms-je-27-hracu/r~032c7f46de0511e48da50025900fea04/

 

 

 

Naše heslo je pokora!

S tímto mottem přistupuje trenér k nadcházejícímu šampionátu a mě osobně se to líbí.

Pokora v kombinaci s maximální pracovitostí, vůlí a odhodláním vrátit se s hlavou vztyčenou.

Obstát ve Švýcarsku bude nesmírně složité, tak jako vždycky v posledních letech na šampionátech osmnáctek i dvacítek. Možná poprvé nemá nikdo obavu ze sestupu z elitní skupiny, což dříve byla naprosto reálná hrozba. Ona je i teď, ale pokud by Česko spadlo s tak silným ročníkem, překvapilo by to úplně všechny nejen u nás. Takže řekněme, že z hlediska obecných očekávání má naše letošní osmnáctka blíž k medaili než k sestupu.

Pro tento český tým určitě není nemožné ve Švýcarsku uspět.

Jen je třeba z nikoho dopředu nedělat hvězdu a modlit se k týmu a jeho alchymiii, k důležité roli každého hráče.

Kéž by největší hvězdou byl úspěšný český tým.

 

................................................................................................

 

6.4.2015, 21.56 hodin

http://u18worlds2015.iihf.com/en/media/

http://u18worlds2015.iihf.com/en/news/en/czech-junior-comeback/

 

Mnozí píší, telefonují, kladou otázky ohledně letošního MS a ročníku 1997, na které jsem donedávna vůbec nedokázal odhadnout odpověď.

A přiznám se, celá ta věc byla s ohledem na existenci repre smlouvy velice stresující, s možností vývoje několika trůznými směry.

Nicméně, věci mají svůj vývoj a někam se posouvají.

Ještě neproběhla žádná nominace, ale můj dojem je takový, že vše je vždy jen a jen o lidech. Zatímco v prosinci kolem dvacítek se vše odvíjelo od počátku v těch nejčernějších barvách a tak to také skončilo, v případě Jakuba Petra a realizačního týmu osmnáctek mám úplně jiný,nesrovnatelně lepší a optimističtější pocit.

Zdá se, že všem zainteresovaným jde o úspěch českého národního týmu a českého hokeje.

Tohle prosté konstatování obecně otevírá cestu příznivému vývoji ve všech oblastech, které s tím souvisejí.

Je velice pravděpodobné, že do týmu se co možná nejdříve po návratu z play-off CHL zapojí Pavel Zacha i Jakub Zbořil.

Věřím, že český tým může udělat ve Švýcarsku úspěch. Je možné, že zmiňovaní dva hráči přinesou do týmu něco, co mu možná v současné době trochu chybí. A že všichni společně prokážou  před celým světem super kvalitu českého ročníku 1997.

Jsou to silná slova, která se nemusí naplnit. Není vůbec dobré je prohlašovat dopředu. Tak jsme byli vychováváni. Vlastě, je to spíš přání.

Ale skutečně bych si moc přál, aby kluci byli ve Švýcarsku úspěšní. Znám ten ročník od prvních krůčků na ledě, od jejich šesti sedmi let. Letos nám hokejoví bohové nebyli vůbec nakloněni, tak snad už bylo té perzekuce dost a může přijít také něco veselejšího.

Potenciál v tom ročníku bezesporu je. Zmiňovaní hráči, odhadovaní na  první kolo letošního draftu NHL,  by do týmu mohli z CHL přinést velkou sílu a nejvyšší kvalitu. Technika, chytrost a hokejová kvalita už tam je. Jen potřebuje povzbudit, posílit a podpořit. Možná se ještě přidá někdo další ze zámoří. Potom už záleží jen na tom, jakou kluci utvoří partu. Pokud si sednou, pak je všechno dobré možné.

Pavel, Jakub, a věřím, že i všichni ostatní, mají obrovskou motivaci udělat úspěch. Velkou výhodou českého týmu je, že trenéři a realizační tým jako celek pravděpodobně nebude vůči tomuto úsilí brzdou, ale naopak motorem.

.........................................................

Program českého týmu ve Švýcarsku, naše skupina se hraje ve městě ZUG:

13. dubna Česko - Švédsko, příprava

..........................................................

MS skupina

16.4.  CZE - FIN  19.45 hodin

17. 4. CZE - LAT 15.45 hodin

19.4. CZE - CAN 18.45 hodin

21.4. CZE - SUI   19.45 hodin

...........................................................

http://www.hokej.cz/kluci-se-chteji-poprat-o-misto-tesi-kouce-petra-pred-vrcholem-sezony/5006680

http://u18worlds2015.iihf.com/

http://www.mapy.cz/zakladni?planovani-trasy&x=11.0522461&y=47.9899217&z=6&rc=9e5qVxVzns98LvgxJSh1&rl=obec%20Rokycany&rl=obec%20Zug&rp={%22criterion%22%3A%22fast%22}&ri=0